عمر مفید چمن مصنوعی

چمن مصنوعی کفپوش زیبایی است که در میادین ورزشی و فضای بیرونی ساختمان ها نصب می شود. بر خلاف چمن طبیعی، رسیدگی به انواع چمن مصنوعی ورزشی و تزئینی بسیار ساده است و مراقبت ویژه ای لازم ندارد. چمن زنی، آبیاری، کود دهی و غیره برای انواع چمن مصنوعی استفاده نمی شود. از این رو بسیاری از افراد ترجیح می دهند برای صرفه جویی در هزینه ها، چمن مصنوعی را جایگزین چمن طبیعی و فضای سبز محوطه کنند. عمر مفید چمن مصنوعی در مقایسه با چمن طبیعی بسیار بیشتر است و این بستگی به کاربرد و محل نصب چمن دارد.

عمر مفید چمن مصنوعی در باشگاه های ورزشی

چمن مصنوعی در مدارس، مهد کودک ها و باشگاه های ورزشی به وفور استفاده می شود. زمین گلف، تنیس، هاکی، فوتبال و فوتسال را می توان با چمن مصنوعی ورزشی به بهترین صورت کف سازی کرد. بیشترین آسیب در باشگاه های ورزشی به چمن وارد می شود و این بستگی به میزان بهره وری از زمین و تراکم بازی های انجام شده دارد. چمن مصنوعی ورزشی را می توان به صورت مداوم و در همه فصول سال مورد استفاده قرار داد و نیازی به استراحت زمین وجود ندارد. طول عمر موثر چمن مصنوعی در زمین ورزشی به طور متوسط ۱۰ سال تخمین زده شده و در این مدت الیاف چمن کارایی اولیه را دارا هستند.

طول عمر مفید چمن مصنوعیعمر مفید چمن مصنوعی تزئینی

انواع چممن مصنوعی تزئینی برای فضای داخلی ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند که نیازی به مراقبت خاصی ندارند. نظافت چمن مصنوعی تزئینی در افزایش عمر مفید چمن مصنوعی تاثیر دارد. اگر می خواهید چمن زیبا، خوشرنگ و تمیزی را داشته باشید به صورت منظم سطح چمن را جارو کرده و موارد بهداشتی را رعایت کنید. در این صورت هیچگاه سطح چمن آسیب ندیده و خراب نمی شود. به این ترتیب می توان عمر موثر چمن مصنوعی را نامحدود دانست. الیاف چمن مصنوعی تزئینی در خطر سایش و فرسایش نیست.

بیشتر بخوانید
کاربردهای چمن مصنوعی رنگی

عمر موثر چمن مصنوعی در فضای باز

چمن مصنوعی در محوطه سازی و حیاط نیز قابلیت استفاده را دارد که اغلب طول عمر بیشتری از چمن مصنوعی ورزشی و عمر مفید کمتری از چمن مصنوعی تزئینی دارد. زیرسازی چمن مصنوعی در فضای باز تاثیر مستقیمی در عمر مفید چمن مصنوعی دارد. با توجه به شرایط محل نصب می بایست ابتدا زیرسازی انجام شده و سپس الیاف چمن در محوطه نصب شود. در این صورت عبور آب باران از آن به خوبی انجام شده و زمین گل آلود و لجن نخواهد شد. نگهداری چمن مصنوعی در فضای باز در مقایسه با چمن طبیعی راحت تر است ولی می بایست برخی موارد را رعایت کرد.

چمن مصنوعی دارای الیاف اتیلن و پروپیلن بوده و در مقابل نور خورشید آسیب نمی بیند. گرما و سرمای هوا تاثیری در عمر موثر چمن مصنوعی نداشته و الیاف چمن را از بین نخواهد برد. آنچه موجب آسیب چمن مصنوعی در فضای باز می شود، آلودگی ها، گرد و خاک و کثیفی چمن است. پاک کردن فضولات حیوانات از روی چمن و شستشوی محل، جارو کردن و حذف زباله موجب افزایش عمر مفید چمن مصنوعی در فضای باز خواهد شد. در این صورت می توان  طول عمر حداقل ۱۲ تا ۱۵ ساله را برای چمن مصنوعی در نظر گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان خرید

برای دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت مشاوره
close-link
بستن
مقایسه