چند نوع چمن مصنوعی داریم

نوع چمن مصنوعی به عنوان یک راه‌حل مقرون به صرفه برای ایجاد فضای سبز و دل‌نشین در منازل، محیط‌های کاری و ورزشگاه‌ها شناخته شده است. در این مقاله، به بررسی انواع مختلف چمن مصنوعی و ویژگی‌های آن‌ها پرداخته می‌شود. یکی از مزایای استفاده از چمن مصنوعی، صرفه‌جویی در هزینه‌های آبیاری و نگهداری است. همچنین، چمن مصنوعی قابل استفاده در هر آب و هوایی است و به دلیل مقاومت بالای آن در برابر گرما و سرما، برای فضاهای داخلی و خارجی مناسب است. در ادامه، به بررسی انواع چمن مصنوعی از جنس و ارتفاع آن پرداخته می‌شود. هر یک از این انواع چمن مصنوعی، ویژگی‌های خاص خود را دارد و برای محیط‌های مختلف، بهترین انتخاب را ارائه می‌دهد.

شاید نتوان چمن‌های طبیعی را در خانه‌های آپارتمانی امروزی نصب کرد؛ اما به هر حال انواع چمن مصنوعی می‌توانند جایگزین خوبی برای چمن‌های طبیعی محسوب شوند. به خصوص اینکه به راحتی قابل نگهداری و شستشو هستند. شاید تا به حال به فکر خرید چمن مصنوعی نبوده اید؛ اما اگر روزی قصد خرید این چمن را داشتید، باید اول از همه در مورد نوع چمن مصنوعی موجود در بازار اطلاعات کسب کنید.

به طور کلی، چمن‌های مصنوعی موجود در بازار را می‌توان از جنبه‌های مختلفی تقسیم بندی کرد. یکی از جنبه‌های ساده برای تقسیم بندی این چمن‌ها‌اندازه و ارتفاع آن‌ها و یک معیار دیگر جنس چمن‌های مصنوعی است. در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با انواع چمن‌های مصنوعی بر اساس دو معیار ذکر شده صحبت کنیم.

WhatsApp Image 2022 11 27 at 12.24.54 PM 2

چند نوع چمن مصنوعی داریم

انواع چمن مصنوعی موجود در بازار

چمن‌های مصنوعی موجود در بازار کشور ایران دارای تنوع بسیار زیادی‌اند. قطعا این تنوع نشانه کاربردهای مختلف این چمن‌هاست. پس قبل از اینکه بخواهید اقدام به خرید چمن مصنوعی کنید، باید در مورد انواع چمن مصنوعی موجود در بازار اطلاعات کافی کسب کنید، پس با ما در این مقاله همراه شوید.

WhatsApp Image 2022 11 27 at 12.24.54 PM 1

انواع چمن مصنوعی موجود در بازار

انواع چمن‌های مصنوعی از نظر جنس

چمن‌های مصنوعی را می‌توان از نظر جنس و الیاف به کار رفته در آن‌ها به 3 دسته زیر تقسیم بندی کرد.

  • چمن مصنوعی نایلونی. یکی از الیاف‌هایی که برای ساخت چمن مصنوعی مورد استفاده قرار می‌گیرد، نایلون است. نایلون به واسطه اینکه مقاومت خوبی در برابر دمای زیاد از خودش نشان می‌دهد، می‌تواند گزینه خوبی برای فضاهای باز محسوب شود. این چمن مصنوعی در مقابل رفت و آمد نیز مقاومت خوبی از خودش نشان می‌دهد. به همین خاطر، به راحتی تغییر شکل نمی‌دهد.
  • چمن مصنوعی پلی پروپیلن. یکی دیگر از الیافی که برای تولید چمن مصنوعی مورد استفاده قرار می‌گیرد، پلی پروپیلن است. این الیاف به دلیل ارزان قیمت بودن، باعث تولید چمن‌های مصنوعی ارزانی شده است. از مزایای این چمن مصنوعی می‌توان به بافت بسیار زیبا و مشابه با چمن طبیعی اشاره کرد. این چمن مصنوعی به واسطه زیبایی خاصی که به فضای بیرونی می‌دهد، می‌تواند یک تکمیل کننده دکوراسیون نیز شناخته شود.
  • چمن مصنوعی پلی اتیلن. چمن مصنوعی پلی اتیلن مانند چمن‌های مصنوعی پلی پروپیلن دارای ظاهری شبیه به چمن‌های طبیعی هستند. این چمن‌های مصنوعی می‌توانند مقاومت خوبی در برابر شرایط جوی داشته باشند و به راحتی شسته می‌شوند.
  • چمن مصنوعی ترکیبی. اشتباه نکنید، همانطور که گفتیم 3 نوع چمن مصنوعی از نظر جنس الیاف داریم. اما این روزها برخی از تولیدکنندگان از دو الیاف پلی اتیلن و نایلون برای ساخت چمن‌های مصنوعی استفاده می‌کنند. این چمن‌های مصنوعی می‌توانند هم دارای مزایای چمن‌های نایلونی باشند و هم چمن‌های پلی اتیلنی.

انواع چمن‌های مصنوعی از نظر ارتفاع

حالا که با انواع چمن مصنوعی از نظر جنس آشنا شدیم، بد نیست که به سراغ یک دسته بندی دیگر برای انواع چمن‌های مصنوعی برویم. به طور کلی، چمن‌های مصنوعی در ارتفاع‌های مختلفی به فروش می‌روند. کاربرد هر یک از این چمن‌ها نیز با هم متفاوت است. پس قطعا اهمیت بسیار زیادی دارد که در هنگام خرید هر یک از انواع چمن‌های مصنوعی به ارتفاع آن‌ها توجه داشته باشید.

  • چمن مصنوعی بلند. چمن مصنوعی بلند می‌تواند گزینه خوبی برای فضای باز، باغ‌ها و … باشید. از مزایای این چمن مصنوعی می‌توان به شباهت بالای آن به چمن‌های طبیعی اشاره کرد. البته این چمن مصنوعی به راحتی تمیز نخواهد شد و بهتر است که برای محیط‌های داخلی خانه مورد استفاده قرار نگیرد.
  • چمن مصنوعی متوسط. چمن‌های مصنوعی که دارای الیاف با ارتفاع متوسط هستند، می‌توانند گزینه خوبی برای اتاق بازی کودکان باشند. این چمن‌ها نیز مانند چمن‌های مصنوعی بلند ظاهر مشابه با چمن‌های طبیعی دارند، فقط مزیت آن‌ها این است که با سهولت بیشتری قابل نگهداری هستند.
  • چمن مصنوعی کوتاه. انواع چمن مصنوعی با ارتفاع بلند و متوسط، نمی‌توانند گزینه خوبی برای فضاهای پررفت و آمد باشند. چرا که طول عمر آن‌ها در این فضاها به دشت پایین می‌آید. اما در مکان‌هایی که رفت و آمد زیادتر است، بهتر است که از چمن‌های مصنوعی کوتاه استفاده کرد. همچنین، در صورتی که نیاز به قرار دادن وسایل مختلف روی چمن دارید، بهتر است که این چمن‌های مصنوعی را انتخاب کنید.
WhatsApp Image 2022 11 27 at 12.24.54 PM

انواع چمن مصنوعی از نظر ارتفاع و جنس

قیمت چمن مصنوعی چقدر است؟

یکی از دغدغه‌های مشتریان جهت خرید چمن مصنوعی، قیمت چمن مصنوعی موجود در بازار است. واقعیت این است که قیمت این چمن‌ها بر اساس عوامل مختلفی تعیین می‌شوند؛ اما نحوه محاسبه قیمت آن‌ها مانند نحوه محاسبه قیمت موکت می‌باشد. شما می‌توانید پس از انتخاب چمن مصنوعی از نظر ارتفاع و جنس، یک قیمت تقریبی بر اساس متراژ مد نظر خود برآورد کنید. در نظر داشته باشید که هر چقدر کیفیت چمن مصنوعی بالاتر رود، قیمت آن نیز بالاتر خواهد رفت.

ترکیب انواع چمن مصنوعی با گرین وال

اگر به طبیعت علاقه زیادی دارید، می‌توانید به غیر از استفاده از انواع چمن مصنوعی، اقدام به خرید دیوار سبز مصنوعی نیز کنید. گرین وال مصنوعی با طرح‌ها و مدل‌های متنوعی طراحی و تولید می‌شوند. می‌توان آن‌ها را در فضاهای مختلف از جمله باغ، ویلا، پاسیو، تراس و … مورد استفاده قرار داد. از مزیت‌های دیوار سبز مصنوعی می‌توان به نحوه نگهداری آسان آن اشاره کرد. به طوری که مانند چمن‌های مصنوعی می‌توان آن‌ها را شستشو داد و در صورت نیاز امکان تعویض آن‌ها نیز به سادگی وجود دارد.

سخن پایانی

یکی از دغدغه‌های مشتریان برای خرید چمن مصنوعی این است که در مورد انواع چمن‌های مصنوعی اطلاعات کافی ندارند و به اشتباه بودجه خود را صرف خرید چمن‌های مصنوعی غیرمناسب می‌کنند. طبق توضیحات داده شده در این مقاله، می‌توانید با دقت بیشتری انواع چمن مصنوعی را انتخاب کنید. در صورت نیاز می‌توانید چمن‌های مصنوعی را با دیوار سبز مصنوعی ست کنید.

Originally posted 2022-11-27 15:19:43.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

سبد خرید

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!