چمن مصنوعی فوتبال

چمن مصنوعی فوتبال Eurocesped

چمن مصنوعی فوتبال

چمن مصنوعی
بدون دیدگاه

چمن مصنوعی فوتبال

چمن مصنوعی سال هاست که در ورزش های مختلف، خصوصا در فوتبال – چمن مصنوعی فوتبال – با درجات متفاوتی از شدت و کارآیی استفاده می شود.

چمن مصنوعی فوتبال Eurocesped

پیدایش چمن مصنوعی فوتبال

اولین گونه از چمن مصنوعی در دهه ۱۹۶۰ میلادی عرضه شد. به دلیل سازگاری بالای سیستم های چمن مصنوعی خالی یا پرشده از شن و ماسه، به طور گسترده در ورزش فوتبال مورد استفاده قرار می گیرند.

با معرفی سیستم های نسل سوم (۳G) که کف پوش آن ها توسط شن و ماسه و کائوچو (پلاستیک) پر شده، تحول عظیمی در صنعت تولید چمن مصنوعی مخصوص زمین های فوتبال انجام گرفت.
از سویی دیگر، با توجه به مقاومت چمن مصنوعی در برابر شرایط آب و هوایی، به نظر می رسد که می توانند گزینه ای مناسب برای جایگزینی با چمن طبیعی باشند.

چمن مصنوعی فوتبال چه شد؟

امروزه بسیاری از مسابقات فوتبال در سراسر جهان، بر روی زمین های پوشیده از چمن مصنوعی فوتبال که کیفیت آن ها بر اساس استانداردهای فیفا تست شده است، برگزار می گردند.

بر این اساس، تنها مواردی که از تست های دقیق برنامه کنترل کیفیت فیفا که در زمین بازی و آزمایشگاه ها انجام می شوند، امتیاز کافی را کسب نمایند، تحت عنوان چمن مصنوعی در زمین های فوتبال به کارگرفته می شوند.

پیدایش چمن مصنوعی فوتبالاین امر بدین معناست که این سیستم ها تمامی الزامات کیفی مورد نیاز بازی فوتبال از منظر عملکرد بازی، ایمنی، دوام و کیفیت را تضمین می نمایند.تست هایی که در محیط آزمایشگاهی و پس از نصب چمن مصنوعی در زمین بازی انجام می گیرند، شامل بررسی تعامل بین بازیکن و سطح، تعامل بین توپ و سطح، ترکیبات به کار گرفته شده در تولید محصول، مقاومت در برابر شرایط آب و هوایی، میزان استحکام بافت های آن و عمر مفید سیستم می باشد.

بخوانید
چمن مصنوعی تزئینی چیست و چه کاربردی دارد؟

علاوه بر پروسه های الزامی تست کیفیت سیستم های چمن مصنوعی، فیفا مجموعه ای از تست های اضافی را به منظور تضمین کیفیت محصولات معرفی شده، مورد استفاده قرار می دهد.

از سویی دیگر، به منظور حمایت از حقوق مصرف کننده نهایی، راهنمایی در مورد نحوه استفاده و نگهداری درست از این سیستم ها را هم ارائه می دهد. فیفا همچنین سیستم های چمن مصنوعی فوتبال را رتبه بندی نموده است؛ سیستم هایی که با موفقیت از کنترل کیفیت فیفا عبور کرده اند با بر چسب FIFA QUALITY و سیستم های برتر هم توسط برچسب FIFA QUALITY PRO مشخص شده اند.

چمن مصنوعی فوتبال Eurocesped

اگر چمن مناسب فیفا میخواهید به شما پیشنهاد میکنیم که چمن های مصنوعی Eurocesped را ببینید و خیالتان از بابت هر چیزی راحت باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست

مشاوره رایگان خرید

برای دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت مشاوره
close-link

با انواع دکوراسیون داخلی آشنا شوید

 دانلود فیلم جدید‌ترین مدل‌های طراحی منزل یا محل کار به همراه کتاب آشنایی با رنگ‌ها 
رفتن به صفحه دانلود مستقیم
ما هم مثل شما از ایمیل های زیاد و آزار دهنده متنفریم !
close-link