نصب کفپوش

نصب کفپوش روی هر سطحی امکان پذیر است. نحوه نصب کفپوش بسیار ساده است و در زمان کوتاهی می توان فضای زیادی را با آن پوشش داد. برخی از افراد خود اقدام به نصب کفپوش می کنند که البته بسیار سرگرم کننده است. اگر در مورد نصب پارکت لمینت اطلاع کافی ندارید از نصاب حرفه ای کمک بگیرید. اغلب افرادی که بدون آگاهی در این زمینه اقدام می کنند موارد مهمی را در نظر نمی گیرند

نادیده گرفتن میزان گرمایش از کف

کفپوش های چوبی solid wood در برابر گرما مقاومت زیادی ندارند و برای اماکنی که سیستم گرمایش از کف دارند نمی توانند استفاده شوند. این کفپوش ها در اثر انبساط، فرم ظاهری خود را از دست داده و دچار تاب خوردگی یا شکاف می شوند. استفاده از کفپوش های چوب مهندسی (engineered wood) برای فضاهایی که گرمای کف زیاد است پیشنهاد می شود. در این نوع از کفپوش لایه های تخته ای فشرده MDF و یا HDF استفاده شده که با حرارت کف، دچار انبساط نمی شوند. به این ترتیب سطح پارکت برای سال های زیادی سالم و بدون تاب خوردگی باقی خواهد ماند. هنگام خرید پارکت لمینت از فروشنده بخواهید در این مورد راهنمایی تان کند.

اشتباهات رایج در نصب کفپوش

بررسی نکردن میزان رطوبت

یکی از اشتباهات رایج در نصب کفپوش نادیده گرفتن میزان رطوبت محیط است. کفپوش های solid wood و یا engineer wood را نباید در محیط های مرطوب حمام یا آشپزخانه نصب کرد. رطوبت زیاد موجب تورم تایل ها در دراز مدت شده و به شکل ظاهری و دوام آن آسیب می زند. کفپوش های جنس وینیل (vinyl) ، دوام بیشتری در برابر رطوبت دارند و برای اماکن مرطوب مناسب تر هستند. انواع جدید پارکت لمینت با لایه ضد آب نیز انتخاب خوبی برای محیط های مرطوب هستند. پارکت لمینت های جدید در طرح های متنوع چوبی و شبیه به سرامیک تولید شده اند و از کیفیت مناسبی برخوردارند. برای دیدن طرح های جدید و بیش از 70 رنگ مختلف پارکت لمینت از فروشگاه دیدن کنید.

بیشتر بخوانید
در کجا از چه کفپوشی استفاده کنیم؟

نحوه اتصال تایل ها در نصب کفپوش

طریقه نصب تایل ها بسیار ساده است و با کلیک قطعات به هم متصل می شوند. روش های مختلفی برای نصب تایل ها وجود دارد نادیده گرفتن شیوه نصب کفپوش از سوی افراد غیر حرفه ای امری رایج است. انواع پارکت لمینت مدرن از طریق کلیک به هم متصل می شوند و نیازی به اقدام دیگری نیست. نصب قرنیزها موجب ثبات و جایگیری مناسب تایل ها می شوند. این در حالتی است که برای نصب کفپوش های قدیمی از میخ و چکش استفاده می شود. هنگام خرید کفپوش از فروشنده در مورد طریقه صحیح نصب کفپوش سوال کنید. نصب نامناسب انواع پارکت لمینت و دیگر کفپوش ها موجب لق شدن تایل ها در مرور زمان شده و گاهی بین تایل ها فضای خالی به وجود می آید.

اغلب اشتباهات نصب کفپوش به دلیل حرفه ای نبودن و عدم آگاهی انجام می شود. چنانچه از نصاب حرفه ای و با تجربه برای نصب کفپوش ها کمک بگیرید، با مشکلی مواجه نمی شوید و تایل ها در مرور زمان لق نشده، صدا و شکاف بر نمی دارد و سال های زیادی بدون آسیب باقی می ماند.

  • افسانه رجب پور
  • اردیبهشت 30, 1397
  • 150 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان خرید

برای دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت مشاوره
close-link
بستن
مقایسه