خطوط نقش مهمی در طراحی دارند. خط های افقی و عمودی به صورت انفرادی یا مجموعه ای از خطوط را در اطرافمان زیاد می بینیم. در این میان خط های راه راه حرف های زیادی برای گفتن دارند. در دکوراسیون داخلی از این خطوط راه راه، بسیار استفاده می شود. از پارچه های رومبلی گرفته تا پرده های راه راه را در اغلب ساختمان های مسکونی می توان دید. این روزها پوستر دیواری راه راه هم به جمع عناصر دکوراتیو، اضافه شده و دست طراحان را در طراحی های خلاقانه حسابی باز گذاشته است.

پوستر دیواری راه راه در دکوراسیون داخلی

پوسترهای دیواری نسل جدید کاغذ دیواری ها هستند ولی به لحاظ کاربرد اندکی تفاوت دارند. به طور معمول یک طرح کاغذ دیواری برای همه دیوارها در نظر گرفته می شود. طرح کاغذ دیواری راه راه هم همینطور است اگر این طرح را به شکل سنتی استفاده کنید باید هر چهار دیوار را با این دیوارپوش، بپوشانید. اما پوسترهای دیواری جدید برای پوشش همه دیوارها به کار نمی روند.

معمولا یکی از دیوارهای اصلی و بزرگتر برای نصب پوستر دیواری انتخاب می شود. دیوارهای دیگر می تواند ترکیبی از رنگ یا کاغذ دیواری ساده باشد. خرید پوستر دیواری برای پوشش کل ساختمان نه تنها مرسوم نیست که حتی توصیه هم نمی شود. پوسترهای دیواری حالت سه بعدی دارند و از نزدیک به صورت برجسته و عمق دار دیده می شوند. تصور کنید همه دیوارهای یک ساختمان با این اشکال تزئین شود. در این صورت نوعی بی نظمی و عدم آرامش در محیط دیده می شود.

نصب پوستر دیواری راه راه

طرح های پوستر دیواری راه راه

تنوع زیادی در طراحی و گرافیک پوستر دیواری سه بعدی دیده می شود. در به کارگیری طرح های راه راه هم باید با توجه به فضا و کاربرد آن تصمیم گرفت. برخی از طرح های راه راه نظیر پوستر دیواری گل با الگوهای ترکیبی را می توان در هر فضایی نصب کرد. اما نصب طرح های خاص و خلاقانه راه راه نیاز به دقت بیشتری دارد. برخی از این طرح ها کاملا اختصاصی و برای یک فضای مشخص طراحی می شوند. در نظر داشته باشید که بسیاری از ایرادات ساختمان و معماری را نیز می توان با استفاده از خطوط راه راه برطرف کرد.

پوستر دیواری با خطوط عمودی

در دکوراسیون داخلی از خطوط عمودی برای بلندتر نشان دادن سقف استفاده می شود. به شکل سنتی کاغذ دیواری های راه راه در مکان هایی که سقف کوتاهی دارند، نصب می شوند. خطوط عمودی نگاه را از کف به سقف برده و خطای دید ایجاد می کنند. اگر سقف فضایی که در آن زندگی می کنید کوتاه است با پرده های راه راه و کاغذ دیواری هایی با راه های عمودی، سقف را بلندتر از اندازه واقعی نشان دهید.

با یک پوستر دیواری راه راه و شیک می توانید اتاق کارتان را دکوراسیون کنید. به خصوص اگر این اتاق کار در طبقه زیرین واقع شده و سقف کوتاه تری داشته باشد حتما این ایده، جواب می دهد. افرادی که وارد این دفتر می شوند اصلا احساس بدی ندارند و شاید حتی متوجه فاصله کم سقف تا کف هم نشوند.

دکوراسیون داخلی راه راه

پوستر دیواری با خطوط افقی

خط های راه راه حتما نباید به شکل عمودی طراحی شوند. به شکل سنتی اغلب این خط ها، عمودی هستند ولی در دکوراسیون مدرن انواع طرح های افقی و راه راه را هم می بینید. از ویژگی های این طرح ها، پر کاربرد بودن آن است. در واقع هیچ محدودیتی در استفاده از این طرح ها وجود ندارد.

بیشتر بخوانید
نصب پوستر دیواری روی رنگ روغن

طراحان داخلی از خط های افقی برای بزرگ نشان دادن فضاهای کوچک استفاده می کنند. برای بزرگ تر نشان دادن یک اتاق کوچک، طرح های راه راه افقی ایده آل هستند. راه راه های افقی تا حدودی نوگرایانه و مدرن تر هستند. این طرح ها چند صباحی است که وارد بازار شده اند و پیش از این تنها خطوط عمودی طراحی می شده است.
نکته اینجاست که خط های راه راه نگاه را با خود می برند. از این ویژگی در طراحی استفاده های فراوانی می شود. پوستر دیواری راه راه افقی وقتی روی یکی از دیوارهای بزرگ نصب باشد، دیوار را عریض تر و کشیده تر نشان می دهد. به این ترتیب حتی یک اتاق کوچگ هم به نظر جادارتر و بزرگتر دیده می شود.

این طراحی جای کار زیادی دارد در واقع هیچ محدودیتی در به کارگیری خطوط راه راه و پوسترهای دیواری سه بعدی وجود ندارد. اما نحوه به کارگیری تاثیر زیادی در احساس فضا دارد. یکی از کارهای جذاب که همیشه پوستر دیواری را چشمگیرتر می کند، استفاده از رنگ در طراحی است. ترکیب خطوط راه راه و رنگ های تند و پر رنگ، هیجان را در محیط جاری می کنند.

قیمت پوستر دیواری راه راه

دکوراسیون خلاقانه با خطوط راه راه

از نظر فاصله بین طرح های راه راه هم تفاوت هایی وجود دارد. راه راه های هم اندازه در طراحی کلاسیک همیشه حرف اول را می زنند ولی در دکوراسیون مدرن امکان استفاده از پوستر دیواری راه راه با خطوط نامساوی هم وجود دارد.

طرح های راه راه خیلی باریک برای پوستر دیواری پشت تلویزیون در یک سالن پذیرایی بزرگ، فضا را شلوغ و بی نظم نشان می دهد. رعایت فاصله خطوط با توجه به اندازه اتاق، الزامی است. هر چه اتاق بزرگتر، فاصله بین راه راه ها هم بیشتر باشد.

استفاده از رنگ های ناهماهنگ با هم در طرح های راه راه موجب بی نظم دیده شدن و عدم تمرکز می شود. اگرچه ترکیب رنگ های متضاد و هماهنگ می تواند اعجاز طراحی را دو چندان کند ولی مجبور نیستید هر رنگی را در کنار رنگ دیگری به کار ببرید. دو ره برای انتخاب رنگ و ترکیبات رنگی وجود دارد یا هم خانواده ها را انتخاب کنید یا رنگ های متضاد. رنگ های ناجور همه زحمات تان را هدر می دهند. برای مثال ترکیب رنگ بنفش و نارنجی چیزی بدتر از افتضاح است.

پوستر دیواری راه راه با مبلمان ساده هماهنگی بیشتری دارد. برای اینکه فضایی خاص داشته باشید از کوسن های رنگی ساده یا گلدار برای مبل ها استفاده کنید ولی پارچه رویه مبل را حتما ساده انتخاب کنید.

ترکیب راه های مات و براق نیز برای ایجاد احساس عمق و برجستگی بیشتر، ایده جالبی است. به خصوص در فضاهای شیک و سنتی این طراحی خیلی خوب دیده می شود.

به نظرتان این طرح های راه راه مناسب اتاق کودک هستند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان خرید

برای دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت مشاوره
close-link