کندن کاغذ دیواری از دیوار

کندن کاغذ دیواری از دیوار کار دشواری است که اغلب در هنگام تغییر دکوراسیون انجام می شود. نصب کاغذ دیواری یک کار حرفه ای است که مهارت زیادی می خواهد ولی کندن کاغذ دیواری از دیوار را می توانید خودتان هم انجام دهید. گاه برای تغییر دکوراسیون داخلی لازم است تا کاغذ دیواری های قدیمی با طرح های جدید و یا کاغذ دیواری سه بعدی جایگزین شود. در این صورت ابتدا باید کاغذ دیواری های قبلی را به طور کامل از دیوار حذف کنید . در این مطلب چند راه ساده برای کندن کاغذ دیواری از دیوار را پیشنهاد می کنیم:

کندن کاغذ دیواری از دیوار منزل

کندن کاغذ دیواری از دیوار با آب

اگر می خواهید دیوار را نقاشی کنید باید کاغذ دیواری های قبلی را از روی دیوار جدا کنید. قبل از هر کاری هر چیزی که روی دیوار نصب شده را جدا کنید. قاب عکس، ساعت دیواری، تابلو فرش و …همه را از روی دیوار بردارید. سپس وسایل و مبلمان نزدیک دیوار را نیز جا به جا کنید تا جای کافی در اختیار داشته باشید. اکنون با اسپری آب، دیوار را مرطوب کنید. برخی از انواع کاغذ دیواری بسیار ساده و با استفاده از رطوبت از روی دیوار کنده می شوند. در واقع نفوذ آب به لایه پشت کاغذ دیواری موجب حل شدن چسب شده و قدرت چسبندگی آن از بین می رود. در برخی از کاغذ دیواری ها لایه وینیل به صورت یکجا از کاغذ دیواری جدا می شود. اسپری آب خالص برای کندن کاغذ دیواری به تنهایی کفایت می کند.

کندن کاغذ دیواری از دیوار با مواد شیمیایی

کاغذ دیواری های قابل شستشو در مقابل نفوذ آب مقاومت خوبی دارند و نمی توان با استفاده از اسپری آب، کاغذ دیواری را از دیوار جدا کرد. مواد شیمیایی مخصوصی برای کندن کاغذ دیواری از دیوار در فروشگاه های سطح شهر به فروش می رسند که به صورت پودری و خشک هستند. این پودر با مقدار مناسبی آب گرم و سرکه مخلوط شده و با استفاده از اسپری روی سطح کاغذ دیواری پاشیده می شود. پس از مدت کوتاهی چسب کاغذ دیواری حل شده و می توان از لبه های کاغذ دیواری با استفاده از کاردک آن را از دیوار جدا کرد. کندن کاغذ دیواری از دیوار نیاز به کمی حوصله دارد.

بیشتر بخوانید
بهترین کفپوش اتاق خواب کدام است؟

کندن کاغذ دیواری از دیوار با کمک بخار آب

یک راه ساده برای کندن کاغذ دیواری از دیوار، استفاده از بخار آب و دستگاه بخارشوی خانگی است. اگر دستگاه بخار شور در اختیار دارید می توانید به راحتی کاغذ دیواری های قدیمی را از دیوار جدا کنید. پاشیدن بخار آب به دلیل دمای بالا و پاشیدن ذرات ریز روی دیوار، موجب کمده شدن سریع چسب کاغذ دیواری می شود. در این صورت کافیست می توانید کاغذ دیواری را از قسمت لبه به راحتی از روی دیوار جدا کرده و دیوار را پاکسازی کنید. احتیاط لازم را در هنگام اسپری آب داغ از دستگاه بخارشو داشته باشید. بخار آب می تواند سوختگی های شدید ایجاد کند.

برای کندن کاغذ دیواری از دیوار حتما از کاردک استفاده کنید و از قسمت لبه کاغذ شروع به کندن کنید. به همراه داشتن نردبان در کار سهولت ایجاد می کند. اگر اسپری آب پاش قوی در اختیار ندارید می توانید از شیشه خالی شیشه شور استفاده کنید. اگر امکان خارج کردن لوازم از منزل را ندارید می توانید روی مبلمان و اثاثیه را به طور کامل بپوشانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه