طراحی بالکن

دکوراسیون و طراحی، مخصوص فضای داخلی نیست. نمای بیرونی ساختمان هم نیاز به زیباسازی و طراحی دارد. بخشی از طراحی نمای ساختمان با زیبا سازی بالکن ها تامین می شود. زندگی در آپارتمان ها و کوچک شدن فضای مسکونی، اهمیت استفاده از همه فضاهای موجود را بیشتر می کند. بالکن بخشی از ساختمان است که می تواند به محیطی دنج و با صفا برای استراحت تبدیل شود. گل‌کاری بالکن با گل‌های بهاری اوج سلیقه در طراحی آن است. اگر فضای کافی برای طراحی بالکن در اختیار دارید می توانید با پرورش انواع گیاهان، روحیه شادتری داشته باشید.

طراحی بالکن با باکس های رنگی

باکس های U شکل برای نگهداری گل های رنگارنگ روی بالکن بهترین گلدان ها هستند. این گلدان های زیبا و رنگارنگ روی نرده ها وصل می شوند و فضای کف را اشغال نمی کنند. به این ترتیب ایده مناسبی برای بهارخواب و بالکن‌های کوچک‌تر هستند. تعویض خاک باکس و نگهداری گل ها در آن بسیار ساده و آرامش بخش است.

طراحی بالکن با چمن مصنوعی

تامین سرسبزی بالکن هایی که نور کافی ندارند کار ساده ای نیست. از گیاهانی که به نور کمتری نیاز دارند استفاده کمید و فضایی دنج را طراحی کنید. برای کف بالکن از چمن مصنوعی استفاده کنید تا زیبایی ظاهری آن حفظ شود. نصب چمن مصنوعی روی لبه های بالکن نیز یک طراحی زیبا برای بالکن های همیشه سبز است. چیدن گلدان های گل روی چمن مصنوعی بر زیبایی آن اضافه می کند. به این ترتیب با ایده ای خلاقانه و با کمترین زحمت، فضایی دنج را برای استراحت طراحی کرده اید.

بیشتر بخوانید
چند رول کاغذ دیواری برای پذیرایی بخرم؟

طراحی بالکن با صندلی های راحتی

تراس و بالکن به هر شکلی که باشد می توانید یک میز و صندلی برای آن انتخاب کنید و بساط چای عصر را بر پا کنید. اگر فضای کافی در اختیار دارید از یک مبل راحتی برای بالکن استفاده کنید در غیر این صورت می توانید از یک نیمکت ساده و یا صندلی های تاشو برای طراحی بالکن های کوچک کمک بگیرید. مهم این است که حداکثر استفاده را از فضای بالکن داشته باشید.

طراحی بالکن های کوچک

طراحی بالکن با باغچه های عمودی

ایده باغچه های عمودی برای طراحی بالکن های کوچکتر بسیار مناسب است. استفاده از فضای دیوار یک کار خلاقانه برای طراحی بالکن است که چشم انداز زیبایی به آن می دهد. با استفاده از دیواره های مشبک می توانید چندین گلدان زیبا را روی دیوار داشته باشید و از تماشای آن لذت ببرید.

طراحی بالکن کوچک با آویز

آویزها بهترین راه برای نگهداری از گل های بهاری هستند که فضای کف را نیز اشغال نمی کنند. اگر محدودیت جا ندارید باز هم می توانید با نصب چند آویز از فضای بیشتری استفاده کنید. برای حفظ حریم خصوصی در بالکن هایی که دید مزاحم دارند، از آویزهای گل استفاده کنید. به این ترتیب یک طراحی شیک و زیبا خواهید داشت که فضای امن و راحتی را به وجود می آورد. آویزهای دو و سه طبقه هم برای سقف های با ارتفاع متفاوت وجود دارند که دید مزاحم را به طور کامل پوشش می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان خرید

برای دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت مشاوره
close-link