موکت خانگی

موکت خانگی عضو ثابت دکوراسیون در منازل است. از سالیان دور تا به امروز انواع موکت برای فرش کردن خانه ها استفاده می شده است. سبک و سیاق موکت های امروزی، چیزی در حد فرش ماشینی است. انواع موکت ایرانی با کیفیت برای منازل تولید شده که زیبایی دکوراسیون را چشمگیرتر می کند. همه بخش های فضای مسکونی از اتاق خواب کودکان گرفته تا راهرو، اتاق پذیرایی، آشپزخانه و حتی راه پله ها را می توان با موکت پوشش داد. جالب تر اینکه بافت و جنس موکت هماهنگی خوبی با کفپوش های مدرن نظیر سنگ و پارکت دارد.

دکوراسیون داخلی با موکت خانگی

انواع موکت نرم، گرم و انعطاف پذیر هستند بنابراین با خیال راحت می توان موکت را در فضای امن خانه ها به کار برد. موکت ها عایق صوتی هستند و مانع انعکاس صدا می شوند. وقتی بچه ها می دوند و بازی می کنند، این موکت خانگی است که نمی گذارد صدای دویدن، همیسایه ها را شاکی کند. موکت هایی که برای دکوراسیون منازل استفاده می شوند، طرح های متنوعی دارند و در رنگبندی های زیادی ارائه شده اند. حتی مشکل پسندترین افراد هم می توانند طرح و رنگ دلخواه موکت را برای اتاق خواب و دیگر فضاهای مسکونی انتخاب کنند.

برای ست کردن موکت با دکوراسیون، علاوه بر طرح، رنگ و بافت به نوع استفاده از موکت نیز دقت کنید. به طور کلی طراحی موکت خانگی در فضای داخل به دو صورت است:

انتخاب موکت خانگیموکت خانگی قالیچه ای
  • استفاده از موکت به جای قالیچه

یکی از زیباترین طراحی ها با موکت، استفاده از یک قطعه موکت پرز بلند به جای قالیچه در اتاق پذیرایی است. موکت هایی با جنس اعلا را می توانید بین مبلمان پهن کنید. این شیوه طراحی در گذشته تنها با قالیچه های ایرانی انجام می شد ولی امروزه موکت های با کیفیت قالیچه ای تقریبا در اکثر خانه ها دیده می شوند. هارمونی رنگی موکت خانگی با رنگ دیوار، پرده ها، لوازم دکوراتیو در اتاق پذیرایی بی نظیر است. اگر تم رنگی دکوراسیون روشن است با یک قطعه موکت طرح دار و شلوغ، تعادل بصری را ایجاد کنید.

بیشتر بخوانید
کفپوش های عایق صدا و حس آرامش در خانه

موکت خانگی به عنوان قالیچه در اتاق خواب از محبوب ترین طراحی هاست. حس پا گذاشتن روی موکت گرم و نرم بسیار مطبوع تر از سرامیک سرد است. از نظر بلندی الیاف و جنس تنوع زیادی در انواع موکت خانگی وجود دارد. برای اتاق خواب کودک از موکت پرز کوتاه و متراکم استفاده کنید تا دوام بیشتری داشته باشد و جارو کردن آن هم راحت تر باشد.

  • استفاده از موکت به جای کفپوش اصلی

برای ایجاد فضایی هماهنگ و یکدست می توانید موکت خانگی را به صورت سرتاسری در کف منزل استفاده کنید. موکت رول برای اینکه کفپوش اصلی خانه باشد، ایده آل است. به این ترتیب یک خانه ساده و معمولی تبدیل به یک تابلوی نقاشی جذاب و چشم نواز خواهد شد. احساس راه رفتن روی موکت دلپذیر و دوست داشتنی است پس چه بهتر که همه اتاق ها و کف خانه با موکت پوشیده شود.

البته این شیوه طراحی می تواند بسیاری از ایرادات کف ساختمان را نیز پنهان کند. اگر در یک خانه قدیمی زندگی می کنید که سرامیک های رنگ و رو رفته دارد، موکت سراسری را فراموش نکنید.  ایده های زیادی برای فضاسازی با موکت خانگی وجود دارد و این بستگی به سبک دکوراسیون داخلی دارد. موکت های سرتاسری سنتی تر هستند ولی موکت های قالیچه ای در طراحی مدرن بیشتر دیده می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان خرید

برای دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت مشاوره
close-link