طریقه نصب چمن مصنوعی

 

نصب چمن مصنوعی و اجرای آن چگونه است ؟

نصب چمن مصنوعی در حیاط، بین سنگ ، روف گاردن و تراس در زیباسازی و تزئینات ساختمان تغییر اساسی ایجاد می کند. نصب چمن یکی از ساده ترین کارهای اجرایی در دکوراسیون است . البته قبل از زیرسازی چمن مصنوعی باید زیرسازی به درستی انجام گیرد تا در هنگام نصب با مشکل روبرو نشوید.

زیرسازی قبل از نصب چمن مصنوعی

با توجه به محل اجرا و کاربری می توان شیوه زیرسازی را انتخاب کرد. به طور کلی از دو شیوه در زیرسازی چمن استفاده می شود:

الف-  زیرسازی سخت یا Bound

وقتی سطح زیرین کاربتون، آسفالت، موزائیک، کاشی، سرامیک  یا هر جسم سخت دیگری باشد، زیرسازی سخت نام دارد. جهت نصب چمن مصنوعی روی سطوح سخت باید سطح کار کاملا تمیز باشد و نیازی به کارهای فنی دیگر نیست.

نصب چمن مصنوعی - اجرای چمن مصنوعی

ب- زیرسازی غیرسخت یا Unbound

در مواردی که نصب چمن مصنوعی برای زیباسازی باغچه ها و خاک در نظر گرفته شده، نیاز به انجام یک سری کارهای اجرایی است. زیرسازی غیر سخت در واقع آماده سازی خاک برای زیرسازی چمن مصنوعی است.

قبل از نصب باید خاک و زمین کاملا پاکسازی شود. لازم است تا گیاهان و علوفه از سطح زمین جدا شود. همه گیاهان باید از ریشه به طور کامل خارج شوند و زمین کاملا بدون گیاه باشد. سپس شن یا ماسه دانه بندی شده روی زمین با ضخامت مناسب پوشش داده می شود. مقدار شن و ماسه بستگی به زمین و خاک زیرین دارد.

در این مرحله شن یا ماسه دانه بندی شده در زمین، کوبیده و کامپکت می شود تا کاملا یکنواخت و سخت شود. پس از آماده سازی خاک در قسمت زیر چمن از یک لایه ۲۵۰ گرمی ژئوتکسایل استفاده می شود و زمین برای زیرسازی چمن مصنوعی آماده می شود.


برشکاری رول های چمن

نصب چمن مصنوعی منزل

برای نصب چمن در فضاهای متفاوت می بایست رول های چمن را برش داد تا همه سطح را بپوشانند. به طور معمول رول های چمن مصنوعی در ابعاد ۲ متر در ۱۵ متر تولید می شوند.  برش رول ها برای همپوشانی در فضای مورد نظر ضروری است. دقت کنید برش ها حتما باید از فاصله بندهای چمن مصنوعی انجام شود.

اوورلب یا لب به لب کردن چمن ها

لب به لب کردن چمن ها به منظور چسبکاری انجام می شود. تکه های چمن برش خورده در کنار یکدیگر قرار می گیرند و برای چسبکاری آماده می شوند. چنانچه دو لب چمن کنار هم به صورت مماس قرار نگیرند، با استفاده از کاتر می توان لبه های اضافی را تنظیم کرد. دقت کنید خاب چمن همجهت باشد.

چسب زنی و نصب چمن مصنوعی

با استفاده از چسب مخصوص چسباندن چمن مصنوعی باید اتصال دو بخش را انجام داد. ابتدا یک نوار ۲۰ سانتی متری چسب زده شده و سپس چمن روی آن قرار داده می شود. دقت کنید پس از چسباندن دو بخش، چمن نباید حرکت داده شود و تا خشک شدن کامل باید بی حرکت بماند.

نصب نهایی چمن مصنوعی روی زمین

در بخش نهایی پس از چسباندن تکه های مختلف چمن، اید گوشه های اطراف چمن را بر روی زمین به طور کامل چسباند. بهتر است دورتا دور چمن با چسب مخصوص چسبکاری شده و به زمین چسبانده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان خرید

برای دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت مشاوره
close-link