انواع پارکت لمینت

انواع پارکت لمینت با طراحی های متنوع، هماهنگ با دکوراسیون داخلی در هر فضایی است. پارکت لمینت کارایی خوبی در فضای اداری، منازل، اماکن تجاری و فروشگاهی، سازمان ها و کف هتل ها دارد. انواع پارکت لمینت دارای چند لایه داخلی و خارجی است که به صورت فشرده روی هم کار شده اند. تنوع لمینت ها از نظر طراحی و رنگ بسیار زیاد است و سازگار با سلیقه مشکل پسندترین افراد می باشد. در این مطلب انواع پارکت لمینت را با توجه به ویژگی های مختلف بررسی می کنیم.

انواع پارکت لمینت از نظر نصب

پارکت لمینت ها به سادگی و سرعت نصب می شوند و نیاز به کف سازی ندارند. زمان نصب لمینت ها در مقایسه با دیگر کف‌پوش ها بسیار کمتر است. به طور معمول انواع پارکت لمینت به دو طریق نصب می شوند.
الف- روش قفل شدن: تقریبا همه لمینت های موجود در بازار به طریق قفل شدن تایل ها نصب می شوند. در این روش، زیر کار با فوم پوشانده شده و تایل ها به سرعت در هم قفل می شوند. برخی از لمینت های با کیفیت و البته با قیمت بالاتر، به همراه فوم زیر کار عرضه می شوند و طریقه نصب سریع تری دارند.
ب- روش چسباندن: روش چسباندن لمینت ها به زمین با چسب های قوی، در حال حاضر انجام نمی شود. این روش در پارکت های قدیمی استفاده می شد ولی امروزه تایل ها دارای زبانه های نصبی هستند.

انواع پارکت لمینت از نظر سطح

با پیشرفت صنایع، شاهد تنوع در ظاهر لمینت ها هستیم این تنوع تنها در رنگ و طراحی لمینت ها لحاظ نشده بلکه در سطح نیز تنوع زیادی دیده می شود. به طور معمول پارکت لمینت ها در دو سطح صاف و برجسته عرضه می شوند.
الف- سطح صاف: در این نوع لمینت یک سطح و یک لایه وجود دارد که جلا داده شده است. جلاکاری سطح لمینت در سه درجه کم، متوسط و زیاد دیده می شود که با توجه به نوع کاربری خریدار مورد دلخواه را انتخاب می کند.
ب- سطح برجسته: یکی از انواع پارکت لمینت از چند لایه رویه تشکیل شده که دارای طرح های منظم و صاف است که به لحاظ بصری برجسته به نظر می رسد. البته به هنگام راه رفتن هیچ برجستگی روی سطح حس نشده و این یک خطای دید است.

بیشتر بخوانید
عوامل اثرگذار بر قیمت پارکت لمینت کدام است؟

انواع مدل های پارکت لمینت

انواع پارکت لمینت از جهت ضریب سایش

ضریب سایش، میزان مقاومت و استحکام پارکت لمینت را مشخص کی کند. یکی از مهم ترین مولفه ها برای خریداران آگاهی از میزان دوام پارکت ها در برابر لکه، ساییدگی، خراش و فشار است. لمینت های با کیفیت قیمت بالاتری دارند و در مقابل ساییدگی و کشیدم اجسام مقاومت بیشتری نشان می دهند.

انواع لمینت از نظر نوع چوب

ظاهر متنوع لمینت ها با هر دکوراسیونی هماهنگی دارد و حس طبیعی بودن و جنس چوب را تداعی می کند. برای داشتن طراحی فوق العاده دکوراسیون می توان انواع طرح های شیک و زیبا انتخاب کرد. طرح های چوب گردو، بلوط، فندق از پر طرفدارترین طرح های لمینت هستند که طیف رنگی قهوه ای، کرم و با تناژ قرمز را دارند.

  • افسانه رجب پور
  • اسفند 10, 1396
  • 145 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان خرید

برای دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت مشاوره
close-link