انواع رنگ پارکت

کفپوش ها یکی از مهم ترین المان ها در دکوراسیون داخلی منزل هستند. جنس، طرح و رنگ کفپوش می تواند زیبایی دکوراسیون منزل را چند برابر کند. پارکت ها از محبوب ترین کفپوش ها در دکوراسیون هستند که در طیف رنگی گسترده ای به فروش می رسند. انتخاب رنگ پارکت با توجه به فضای مورد نظر انجام می شود. با استفاده از رنگ می توان فضای داخلی را بزرگتر یا کوچکتر، پهن تر یا باریک تر، عمیق تر یا بلندتر، روشن تر و یا گرم تر نشان داد. انتخاب انواع رنگ پارکت با توجه به ویژگی های مختلفی انجام می شود.

بهترین رنگ پارکت بر اساس متراژ

انواع رنگ پارکت برای سلیقه های مختلف تولید شده ولی انتخاب رنگ پارکت با توجه به متراژ، یک ترفند هوشمندانه است. با طراحی مناسب و استفاده از المان های رنگی می توان فضاهای محدود و کوچکتر را بزرگتر و دارای دید وسیع تری نشان داد. به طور کلی رنگ های تیره فضا را کوچکتر و رنگ های روشن فضا را بزرگتر نشان می دهند. اگر دکوراسیون منزل کوچکی را طراحی می کنید حتما از انواع رنگ پارکت روشن برای کف استفاده کنید تا اتاق ها بزرگتر نشان داده شوند.

انتخاب انواع رنگ پارکت

انتخاب رنگ پارکت با توجه به نور

رنگ، نور و فضا سه عنصر مهم در طراحی هستند که به یکدیگر وابستگی کامل دارند. برای هماهنگی دکوراسیون داخلی رنگ پارکت را با توجه به نور روز و شب، انتخاب کنید. اگر فضایی پر نور با نور طبیعی در اختیار دارید می توانید از انواع رنگ پارکت تیره تر نیز استفاده کنید و دکوراسیون شیک و زیبایی را داشته باشید. انتخاب کفپوش برای منازل پر نور بسیار ساده تر است و می توان از انواع رنگ پارکت استفاده کرد. برای فضاهای کوچک و یا کم نور از پارکت رنگ روشن استفاده کنید تا جلوه بیشتری داشته باشد. پارکت های تیره رنگ، فضای کم نور را تاریک تر نشان می دهند.

بیشتر بخوانید
مزایای پارکت لمینت نسبت به سایر کفپوش ها

انواع رنگ پارکت پذیرایی

طراحی پذیرایی دقت بیشتری نیاز دارد. برای انتخاب پارکت لمینت پذیرایی بهتر است سایر عناصر دکوراسیون را در نظر بگیرید. رنگ مبلمان و پرده ها تاثیر زیادی در دکوراسیون دارد با انتخاب پارکت رنگ روشن و دارای طرح های عمودی می توان فضای پذیرایی را بزرگتر نشان داد. این بخش از منزل در دید مهمان ها قرار دارد و باید طراحی ویژه ای داشته باشد. علاوه بر رنگ به طرح پارکت پذیرایی نیز دقت کنید.

نکات انتخاب رنگ پارکت

در دکوراسیون داخلی با در نظر گرفتن عناصر اصلی و ترکیب رنگی می توان طراحی بهتری را ارائه داد. رنگ دیوارها، سقف و پارکت در القای حس به اتاق نقش عمده ای دارند برای مثال: اگر دیوارها سفید و رنگ پارکت نیز روشن باشد، فضای اتاق سرد و بی روح دیده می شود و جذابیت چندانی ندارد.

چنانچه دیوارها رنگ آمیزی تیره ای داشته باشند و رنگ پارکت و سقف، روشن باشد، فضا باریک و بلند تر از اندازه واقعی دیده می شود. این طراحی برای فضاهایی که سقف کوتاهی دارند بسیار مورد پسند واقع می شود و عیب ظاهری اتاق را پوشش می دهد.

اگر می خواهید اتاق پهن تر از اندازه واقعی دیده شود باید همه دیوارها و سقف را روشن رنگ آمیزی کرده و از یک پارکت تیره تر برای کف اتاق استفاده کنید. انواع رنگ پارکت بژ و کرم و مایل به زرد، فضا را روشن تر کرده، احساس شادی و آرامش را القا می کنند. انواع پارکت با طیف رنگی قهوه ای، احساس طبیعت و زندگی را ایجاد می کنند و با مبلمان رنگ روشن فوق العاده شیک دیده می شوند. پارکت هایی با رنگ فندقی، فضا را گرم و دوستانه نشان داده و صمیمیت را بیشتر می کند.

  • افسانه رجب پور
  • اسفند 24, 1396
  • 303 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان خرید

برای دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت مشاوره
close-link