رول کاغذ دیواری

زندگی در یک خانه قدیمی با دیوارهای رنگ و رو رفته بسیار دلگیر و خسته کننده است. شستشوی دیوارها هم چندان در تغییر این فضای کسل کننده چاره ساز نیست. با تغییر دکوراسیون داخلی و ایجاد تنوع در سطوح گسترده تر می توانید حال و هوای منزل را نو کنید. هزینه بازسازی منزل و نوسازی می تواند بسیار بیش از حد تصورتان باشد ولی با ایده های خلاقانه و صرف هزینه ای نعقول می توانید بیشترین تغییر را ایجاد کنید. دیوارهای قدیمی را با یک کاغذ دیواری طرح دار زیبا پوشش دهید تا به طور کلی فضای منزل دگرگون شود. انواع طرح و رنگ و حتی بافت در کاغذ دیواری های جدید وجود دارد که هر سلیقه ای را راضی می کند. برای تخمین هزینه خرید و نصب کاغذ دیواری، باید بدانید چند رول کاغذ دیواری برای منزل خریداری کنید.

نحوه محاسبه متراژ دیوارها

به طور معمول فروشنده ها می توانند تعداد حدودی رول ها را با توجه به متراژ منزل حساب کنند ولی اگر می خواهید از قبل یک حساب سر انگشتی از هزینه ها داشته باشید خودتان دست به کار شوید. محاسبه تعداد رول کاغذ دیواری کار ساده ای است برای شروع به یک متر اندازه گیری نیاز دارید.

دیواری که برای کاغذ دیواری در نظر گرفتید را باید اندازه گیری کنید. ارتفاع و طول دیوار را با متر اندازه بگیرید. توجه داشته باشید که در محاسبه ارتفاع دیوار قرنیزها و سقف کاذب اندازه گیری نمی شود. پس لازم است تا سر متر را بالای قرنیز قرار داده تا زیر سقف کاذب را اندازه گیری کنید. در مورد پنجره ها و درب هم به همین ترتیب باید اندازه گیری کنید. برای همه دیوارها این اندازه گیری را به صروت جداگانه انجام داده و همه اندازه ها را با هم جمع کنید.

بیشتر بخوانید
تاثیر پارکت لمینت روشن در دکوراسیون داخلی

نحوه محاسبه تعداد رول کاغذ دیواری

تعداد نصب کاغذ دیواریاکنون می دانید فضای مورد نظر چند متر است ولی برای خرید کاغذ دیواری باید طول و عرض هر رول را هم در نظر بگیرید. انواع کاغذ دیواری در عرض متفاوت تولید شده و همه برندهای کاغذ دیواری دارای اندازه های واحد نیستند. به طور معمول اندازه رول کاغذ دیواری موجود در بازار به این ترتیب است:

  • الف-عرض 53 سانتی متر در طول 10 متر
  • ب-عرض 70 سانتی متر در طول 10 متر
  • ج-عرض 100 سانتی متر در طول 10 متر
  • د-عرض 106 سانتی متر در طول 15.5 متر

همانطور که مشخص است هر رول کاغذ دیواری دارای متراژ متفاوتی است. پس از انتخاب کاغذ دیواری مورد نظر می توانید با یک محاسبه ساده تعداد رول کاغذ دیواری را حساب کنید. اگر اندازه ارتفاع دیوار را 3 متر در نظر بگیریم، هر رول 10 متری در 3 ردیف قابل اجرا روی دیوار است. در این صورت عرض کاغذ دیواری را در 3 ضرب کنید تا مقدار پوشش دیوار با هر رول مشخص شود. به این ترتیب:

  • الف- 53*3=1.59
  • ب-70*3=2.10
  • ج-100*3=3.00
  • د-106*3=3.18

رول کاغذ دیواری عریض تر فضای بیشتری را از رول های کم عرض تر پوشش می دهند. بنابر این تعداد رول مورد نیاز بستگی به عرض کاغذ دیواری در هر رول دارد. با تقسیم طول دیوار بر فضایی که هر رول کاغذ دیواری پوشش می دهد، تعداد رول مورد نیاز به دست می آید بنابر این برای کاغذ دیواری با مشخصات الف تعداد رول به این ترتیب محاسبه خواهد شد. تعداد رول = 1.59 ÷ طول دیوار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان خرید

برای دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت مشاوره
close-link