نصب کاغذ دیواری سقف

دکوراسیون داخلی با شکستن قالب های ذهنی قدیمی همراه است. نصب کاغذ دیواری روی دیوارهای منازل یا ادارات، از رایج ترین تزئینات در دکوراسیون داخلی است ولی این روزها دکوراتیوها و طراحان داخلی از ایده های هوشمندانه تری برای زیبایی فضای داخلی بهره می برند که در گذشته چندان مرسوم نبوده است. نصب کاغذ دیواری سقف یکی از ایده های جدید و انحصاری در تزئینات داخلی است که با فضای زندگی مدرن امروزی هماهنگ است.

پوشاندن سقف با کاغذ دیواری بیشترین تغییر را در دکوراسیون داخلی ایجاد می کند. نصب کاغذ دیواری سقف ایده ای متفاوت و امروزی است که جایگزین طراحی سقف شده است. در مقایسه با طراحی های سقف، کاغذ دیواری سقفی در زمان بسیار کوتاه تری اجرا و نصب می شود. هزینه نهایی کاغذ دیواری بسیار اقتصادی تر از طراحی با المان های دیگر است.

مراحل نصب کاغذ دیواری سقف

قبل از شروع نصب کاغذ دیواری سقف ، ابتدا باید همه اتصالات روشنایی نظیر مهتابی و لوسترها از سقف باز شود. علاوه بر روشنایی، سیم ها را نیز جدا کنید تا سطح زیر کار آماده شود استفاده از نوار برق برای پوشش سیم ها و امنیت در حین کار الزامی است.. پس از حذف روشنایی ها نوبت به از بین بردن درز، ترک و شکاف های سقف است. نصاب کاغذ دیواری ابتدا زیرسازی سقف را با ترمیم آسیب های سقف انجام می دهد.

نصب کاغذ دیواری سقف

انواع کاغذ دیواری مرغوب و با کیفیت برای نصب روی سقف مناسب هستند. کاغذ دیواری های بسیار سبک برای اجرا و نصب روی سقف مناسب نیستند و در حین اجرا و نصب پاره می شوند. در دکوراسیون داخلی برای نصب کاغذ دیواری سقف از طرح های متضاد با طرح دیوار، بیشترین استفاده برده می شود. زمینه اصلی کاغذ دیواری می توانند هماهنگ با رنگ دکوراسیون انتخاب شود ولی سعی کنید طرح کاغذ دیواری برای سقف با دیوارها متفاوت انتخاب شود. به این ترتیب زیبایی بیشتری دارد.

بیشتر بخوانید
نکات طلایی دکوراسیون منزل و چیدمان اتاق نشیمن

ترکیبی از رنگ برای دیوارها و نصب کاغذ دیواری سقف نیز همیشه با استقبال روبرو می شود و جلوه بی نظیری را در فضا ایجاد می کند. صرف نظر از هر طرحی که برای کاغذ دیواری انتخاب می کنید، طرح اصلی سقف هم باید در نظر گرفته شود. همیشه همه سقف ها به اشکال مربع، مستطیل و چهارگوش طراحی نشده اند. سقف های گرد و بدون زاویه مشخص هم می توانند با نقوش زیبای کاغذ دیواری تزئین شوند. قبل از نصب کاغذ دیواری سقف ، طرح اصلی سقف را برای همپوشانی صحیح در نظر بگیرید. نحوه صحیح اندازه گیری کاغذ دیواری با تجربه و مهارت نصاب در ارتباط است.

نصب کاغذ دیواری سقف با کمک دو نصاب یکی بالای نردبان و همکار دیگر روی زمین انجام می شود. از گوشه دیوار روی سقف لبه کاغذ قرار گرفته و با توجه به طرح سقف تا انتها کاغذ دیواری اجرا می شود. در انتها با استفاده از یک قلمو، تصویر زمینه کاملا صاف شده و حباب های هوا جا به جا می شود. کار با فشار غلتک درزگیر نیز برای ممانعت از پیچش درزها پیشنهاد می شود. نصب کاغذ دیواری سقف از یک فضای معمولی ، مکانی خارق العاده و بسیار بدیع را به وجود می آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان خرید

برای دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت مشاوره
close-link