چمن مصنوعی باشگاه

چمن مصنوعی باشگاه یک کفپوش ایده آل برای ایجاد انگیزه در ورزشکاران است. چمن های سبز حس نشاط و سرزندگی را زنده می کنند و انجام حرکات ورزشی، لذت بخش تر می شود. به خصوص برای ورزشکارانی که در محیط های بسته، تمرین می کنند چنین فضایی جذابیت بیشتری دارد.

چمن مصنوعی باشگاه نه تنها کف سالن را تزئین می کند بلکه در افزایش روحیه ورزشکاران نیز موثر است. چمن مصنوعی از مواد پلیمری تهیه می شود ولی ظاهری بسیار طبیعی و شبیه به چمن طبیعی دارد. این محصول با چمن مصنوعی زمین فوتبال تفاوت دارد و مخصوص باشگاه ورزشی و سالن های فیتنس و بدنسازی طراحی و تولید می شود. برخی از ویژگی های چمن مصنوعی باشگاه در ادامه معرفی شده است.

ارتفاع الیاف چمن مصنوعی باشگاه

برای انتخاب کفپوش باشگاه انتخاب های متعددی وجود دارد. اگر تصمیم به نصب چمن مصنوعی گرفته اید حتی جزئی ترین موارد را نیز نادیده نگیرید. برای مثال ارتفاع الیاف چمن مصنوعی بین 15 تا 25 میلی متر متناسب با فضای باشگاهی است. چمن های مصنوعی با الیاف خیلی کوتاه یا خیلی بلند کارایی لازم را در این محیط ندارند.

چمن مصنوعی باشگاه فیت کراس

تراکم چمن مصنوعی باشگاه

محصولاتی با تراکم پایین، اصلا مناسب نیستند. احتمال سایش و اصطکاک کفپوش های باشگاهی بیشتر است پس باید از چمن مصنوعی استاندارد و تراکم بالاتر استفاده کنید تا استحکام و دوام بیشتری داشته باشد. افزایش تراکم روی وزن چمن مصنوعی نیز تاثیر می گذارد.

محصولاتی که تراکم بیشتری دارند از لحاظ وزن در هر متر مربع سنگین تر هستند. در تولید این کفپوش ها از مواد اولیه بیشتری استفاده شده و همین موضوع، تراکم، وزن و دوام چمن مصنوعی را افزایش داده است

ضخامت چمن مصنوعی برای باشگاه

تجهیزات و وسایل ورزشی زیادی در باشگاه ورزشی وجود دارد که گاهی وزن این وسایل، بسیار زیاد است. چمن های مصنوعی ظریف تر مناسب چنین فضایی نیستند و نمی توانند وزن دستگاه های ورزشی را تحمل کنند. برای اینکه کف سالن همیشه به همین زیبایی باشد از چمن مصنوعی باشگاه با ضخامت بیشتر استفاده می شود.

ضخامت چمن مصنوعی در جلوگیری از آسیب بدنی به ورزشکاران نیز تاثیر دارد. محصولات استاندارد دارای الیاف نرم و انعطاف پذیرتری هستند و مانع صدمات ناشی از کوفتگی و ضربه به ورزشکاران می شوند

چمن مصنوعی باشگاه بدنسازی

چمن مصنوعی باشگاه بدنسازی

در تمرینات با وزنه، کراس فیت، کششی و ضربات آزاد همیشه امکان آسیب دیدگی وجود دارد ولی با ایمن سازی کف باشگاه می توان جلوی صدمات احتمالی را گرفت.

چمن های باشگاهی از جنس پلی پروپیلن و پلی اتیلن ساخته می شود. این محصولات در مقایسه با چمن مصنوعی نایلونی، نرم تر هستند. بنابر این میزان آسیب دیدگی در اثر تمرینات ورزشی به مراتب کمتر می شود. از طرفی کاهش درصد مواد پلی اتیلن و پرو پیلن موجب می شود تا کفپوش دچار خوردگی و فرسایش سریع شود.

چمن مصنوعی باشگاه فیت کراس

در بسیاری موارد مشکلات تنفسی ورزشکاران ناشی از کفپوش های نا مرغوب و غیر استاندارد است. موقع خرید چمن مصنوعی برای سالن سر پوشیده حتما به کیفیت آن توجه کنید. نوع مواد اولیه و رنگ به کار رفته در تهیه چمن مصنوعی اهمیت زیادی دارد.

قیمت چمن مصنوعی فوتسال

نصب چمن مصنوعی در باشگاه ورزشی

این محصول قابل نصب روی سطوح سیمانی، سرامیک، موزاییک، آسفالت و دیگر سطوح سخت است. بنابر این کف باشگاه از بتن و سیمان باشد یا سنگ و سرامیک، هیچ مشکلی برای نصب چمن مصنوعی وجود ندارد. روزنه های زیر چمن هم برای عبور آب تعبیه شده و می توان کفپوش را با آب و شوینده تمیز کرد.

نصب چمن مصنوعی در باشگاه

قیمت چمن مصنوعی باشگاهی

با خرید محصولات بی کیفیت تنها پول خود را دور ریخته اید زیرا چمن مصنوعی نامرغوب باشگاهی مدت زمان زیادی دوام ندارد. چمن مصنوعی باشگاه باید دارای تراکم بالا، وزن مناسب، ضخامت کافی و کیفیت خوبی باشد. برای تولید چنین محصولی، هزینه زیادی صرف می شود.

چمن مصنوعی باشگاه به صورت رولی تولید می شود و قیمت ها به ازای هر متر مربع متفاوت است. هر چقدر کیفیت و استحکام و دوام محصول بیشتر باشد، قیمت هم بالاتر می رود. توجه داشته باشید که چمن های مصنوعی ارزان قیمت و بی کیفیت کارایی خوبی برای باشگاه ورزشی ندارند. این محصولات موجب بروز مشکلاتی می شوند که حتی روی رضایت ورزشکاران هم تاثیر می گذارد.

از همه این ها گذشته چمن مصنوعی بی کیفیت خیلی زود فرسوده می شود و ناچارید مبلغ اضافی برای تعویض کفپوش ها بپردازید. برای صرفه جویی در هزینه های باشگاه و سالن بدنسازی، گزینه های مقاوم تر و با طول عمر بالاتر را انتخاب کنید.

چمن مصنوعی ورزشی چند منظوره چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *