چمن مصنوعی بین سنگ

اجرای چمن مصنوعی بین سنگ ابتکاری خلاقانه برای زیباسازی محوطه و ورودی ساختمان ها است که محبوبیت بسیاری دارد. استفاده از چمن مصنوعی در فضای خالی بین سنگ و سرامیک یا سطوح بتونی روح تازه ای به فضای سخت و انعطاف ناپذیر سطح داده و زیبایی محوطه را چند برابر می کند. ایده استفاده از چمن مصنوعی در شیار خالی بین سنگ ها، چندان هزینه بر نیست ولی به طور کلی حیاط و ورودی بنا را دگرگون می کند.

اگر فضای خالی بین سنگ های محوطه وجود ندارد می توانید فواصل 4 تا 10 سانتیمتری را بین سنگ ها ایجاد کنید. نحوه طراحی و اجرای چمن مصنوعی در فضای بین سنگ بسیار متفاوت است. با نصب چمن مصنوعی در حیاط و محوطه بیرونی، فضایی چشم نواز و همیشه سبز را ایجاد کرده اید. 

مزایای چمن مصنوعی بین سنگ

بذر گیاهان و نخم چمن نیز در فضای خالی بین سنگ های حیاط رشد می کند. گیاه طبیعی نیاز به رسیدگی دارد در غیر این صورت تبدیل به علف هرز می شود. نگهداری از گیاهان به خصوص در فضاهایی که محدودیت نور یا آب دارند، کار دشواری است. یکی از مزایای چمن مصنوعی اینست که به رسیدگی و نگهداری نیاز ندارد. 

چمن مصنوعی بین سنگ در برابر شرایط محیطی مقاوم است. سرمای زمستان و یخبندان یا گرمای شدید در تابستان نمی تواند هیچ آسیبی به چمن های محوطه برساند.  زیبایی و سرسبزی این حیاط برای همیشه باقی می ماند بدون اینکه نیاز به مراقبت خاصی باشد یا اینکه بخواهید هزینه اضافی صرف کنید. 

یک نکته مهم دیگر در مورد عبور اتومبیل و وسایل سنگین از محوطه است. چمن طبیعی در اثر فشار و سنگینی چرخ های ماشین، آسیب دیده و له می شود. چمن مصنوعی بین سنگ در برابر فشار ناشی از حرکت اتومبیل تا حد زیادی مقاومت دارد. اگر محصولات با کیفیت و استاندارد را خریداری کرده باشید، فشار چرخ ها موجب لهیدگی چمن نمی شود. محصولات با کیفیت استحکام و دوام زیادی دارند.

چمن مصنوعی بین سنگ و سرامیک

نصب چمن مصنوعی بین سنگ

چنانچه یک فضای خالی با عرض مناسب بین سنگ و سرامیک وجود داشته باشد می توان به سادگی از چمن مصنوعی در این فضا استفاده کرد. به طور معمول عرض 5 تا 10 سانتیمتر، فضای مناسبی برای نصب چمن مصنوعی بین سنگ است. عمق مناسب شیار نیز بین یک تا چهار سانتیمتر در نظر گرفته می شود. عمق بیشتر به زیبایی چمن آسیب می رساند ولی عرض بیشتر شیار موجب بهتر دیده شدن چمن در لابه لای سنگ ها خواهد شد.

پس از ایجاد شیار با عرض و عمق مناسب، هم سطح سازی با سیمان انجام می شود. ضروری است تا شیار بین سنگ ها توسط سیمان کاملا هم سطح شود. این لایه برای زیرسازی و ساخت بستر چمن مصنوعی بین سنگ ضروری است. کاهش و یا افزایش عمق شیار تاثیر زیادی در نصب چمن مصنوعی و دید نهایی دارد. ارتفاع چمن باید از عمق شیار بیشتر باشد. شیارهای عمیق مانع دیده شدن چمن شده و زیبایی چندانی را ایجاد نمی کنند.

طریقه نصب و استفاده از مصالح مناسب، در کیفیت اجرای چمن مصنوعی تاثیر دارد. چمن ها پس از برش با چسب مخصوص صنعتی در بین شیارهای کف سازی شده، چسبانده می شود. چسب های معمولی اصلا برای این کار مناسب نیستند و نتیجه چیز خوبی نخواهد شد. برای اینکه نوارهای بریده شده به طور محکم و استوار در بین سنگ ها قرار گیرند لازم است تا علاوه بر جنس چمن مصنوعی، طریقه اجرای کار نیز اصولی باشد.

برش چمن مصنوعی بین سنگ

چمن مصنوعی ( Artificial turf ) به صورت رول و در متراژ بالا تولید می شود. این محصول در عرض متفاوت برای نصب در مکان های مختلف، استفاده می شود. هیچکدام از برندهای ایرانی و خارجی، ابعاد استاندارد چمن مصنوعی برای بین شنگ و سرامیک را تولید نمی کنند. در اصل عرض و فاصله بین سنگ ها دارای اندازه ثابتی نیست. حتی در پاره ای از مکان ها، سنگ ها به صورت مستقیم و در یک راستا نیز نصب نشده اند. بنابراین همان چمن های رولی برای نصب در بین سنگ نیز به کار می رود. ابتدا با توجه به عرض شیار بین سنگ ها، چمن مصنوعی برش می خورد.

نصب چمن مصنوعی بین سنگ

برش چمن مصنوعی با کارتر انجام می شود. چنانچه برش ها در جهت خط های افقی باشد،  در کار سهولت ایجاد می کند بنابر این بهتر است فواصل برش ها را روی این خطوط افقی تنظیم کنید. برش های چمن مصنوعی می بایست به خوبی بین سنگ ها فیکس شده و جاگذاری شوند. چنانچه نحوه برش چمن مصنوعی بین سنگ به درستی انجام شده باشد، قرار دادن چمن ها در شیار بسیار ساده تر می شود.

برای نصب نهایی چمن مصنوعی از چسب مخصوص استفاده می شود. این چسب در مقابل رطوبت و گرمای هوا، مقاومت بالایی داشته و به راحتی سست نخواهد شد. استفاده از میخ در برخی نقاط می تواند کارایی چسب را بیشتر کند. جنس چمن مصنوعی بین سنگ و الیاف آن در استحکام و ماندگاری آن تاثیر دارد. به این ترتیب الیاف با ارتفاع بلندتر موجب زیباتر دیده شدن حیاط شده و جلوه بصری شکیل تری را ایجاد می کنند.

بهترین چمن مصنوعی برای بین سنگ ها

جهت پیشگیری از سست شدن الیاف چمن می بایست از چمن های با کیفیت و مقاوم تر استفاده کرد. وزن بیشتر چمن در هر متر مربع و تراکم بالای الیاف پروپیلن و اتیلن نشان دهنده مقاومت بالا در برابر فرسایش است و طول عمر چمن مصنوعی بین سنگ را بیشتر می کند.

در صورتی که از چمن استاندارد استفاده شده و نصب چمن به درستی انجام شده باشد، راه رفتن و یا تردد اتوموبیل در حیاط موجب ست شدن و آسیب به سطح چمن نخواهد شد. چمن مصنوعی بین سنگ زیباترین طراحی حیاط برای مجتمع های مسکونی و برج های بزرگ است که زیبایی چشم نوازی را در محوطه ایجاد می کند. برخی از ویژگی های چمن مصنوعی خوب و استاندارد اینها هستند:

چمن مصنوعی بین سنگ حیاط

بکینگ چمن مصنوعی

مواد پلیمری به صورت مذاب در پروسه تولید به صورت سخت و جامد در می آیند. برای ساخت چمن مصنوعی از دستگاه های پیشرفته ای استفاده می شود. این دستگاه ها با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته و فناوری های روز دنیا قادرند محصولاتی با کیفیت را تولید کنند. پس از تولید الیاف چمن از یک لایه زیره برای پشت کار استفاده می شود. 

موقع خرید چمن مصنوعی را برگردانید و به لایه زیرین آن نگاه کنید معمولا یک لایه سیاه رنگ در زیر کار وجود دارد. این لایه بکینگ چمن مصنوعی است. ضخامت و کیفیت بکینگ مهم ترین اصل در افزایش کیفیت چمن مصنوعی است. محصولات ضعیف و با بکینگ سست، در معرض آسیب بیشتری هستند. این چمن ها در برابر تردد زیاد و عبور و مرور افراد یا فشار چرخ های ماشین، خیلی زود دچار فرسایش و آسیب می شوند. 

تراکم بالای الیاف

محصولاتی که تراکم کمتری دارند به چشم خالی تر دیده می شوند. در واقع فاصله بین دو تار چمن مصنوعی بیشتر است و میزان فشردگی الیاف نیز کمتر است. در مقابل برخی از محصولات دارای تراکم بیشتری در واحد سطح هستند. از نظر ظاهری چنین محصولاتی سر سبزتر و پرتر دیده می شوند و زیبایی بیشتری دارند. با توجه به اینکه هدف از نصب چمن مصنوعی در بین سنگ های حیاط، ایجاد فضایی سبز و زیبایی محوطه است خرید محصولات با کیفیت تر و دارای تراکم بالاتر توصیه می شود.

قیمت چمن مصنوعی بین سنگ

نحوه شستشوی چمن مصنوعی بین سنگ

همه محصولات چمن مصنوعی قابلیت شستشو با آب را دارند. جنس این محصول طوری است که در برابر آب و مواد شوینده دچار آسیب نمی شود. چمن های تزئینی برای فضای داخل و بیرون از خانه کاربرد دارند بنابراین در شرایط مختلف جوی، آسیب نمی بینند. برای شستن کف حیاط یا محوطه ای که با چمن مصنوعی دکوراسیون شده، هیچ مشکلی ندارید.

گرد و خاک، برگ های پوسیده درختان، فضولات حیوانات خانگی، سطح حیاط را کثیف و آلوده می کند. با تمیز نگاه داشتن محوطه، از زیبایی چمن های همیشه سبز لذت ببرید. کار ساده ای است ابتدا با جارو همه برگ های خشک و پوسیده را جمع کنید. زیر برگ های پوسیده محل خوبی برای تجمع انواع کپک و باکتری است. فضولات حیوانات را به محض مشاهده، تمیز کنید و سپس کل حیاط و چمن ها را با شلنگ آب شستشو دهید. 

در صورتی که لکه های فضولات روی چمن مصنوعی باقی مانده، از مقداری شوینده معمولی برای پاک کردن لکه روی چمن استفاده کنید. مایع ظرفشویی که در آشپزخانه استفاده می کنید یا کمی پودر لباسشویی برای این کار مناسب است. تنها نکته مهم اینست که نباید از مواد سفید کننده برای نظافت چمن مصنوعی استفاده کنید. وایتکس و سفید کننده های خانگی به شدت روی الیاف پلیمری تاثیر می گذارند. 

استفاده از مواد اسیدی، تمیز کننده های کاشی و سرامیک و مواد شیمیایی قوی بر روی چمن مصنوعی نیز توصیه نمی شود. با کمی آب و شوینده معمولی همان نتیجه را می گیرید بنابراین با شوینده های شیمیایی قوی به چمن های حیاط آسیب نرسانید. 

توجه:

برای خرید بهترین چمن مصنوعی برای بین سنگ و سرامیک از فروشگاه دیدن کنید. محصولات جدید هم اکنون بر روی سایت قرار گرفت. مشخصات و قیمت محصولات در صفحه مربوط درج شده است. اگر برای خرید چمن مصنوعی به مشاوره و راهنمایی نیاز دارید با ما تماس بگیرید. تیم پشتیبانی در همه ساعات اداری پاسخگوی شماست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *