چمن مصنوعی بین سنگ

اجرای چمن مصنوعی بین سنگ ابتکاری خلاقانه برای زیباسازی محوطه و ورودی ساختمان ها است که محبوبیت بسیاری دارد. استفاده از چمن مصنوعی در فضای خالی بین سنگ و سرامیک یا سطوح بتونی روح تازه ای به فضای سخت و انعطاف ناپذیر سطح داده و زیبایی محوطه را چند برابر می کند. ایده استفاده از چمن مصنوعی در شیار خالی بین سنگ ها، چندان هزینه بر نیست ولی به طور کلی حیاط و ورودی بنا را دگرگون می کند.

نصب چمن مصنوعی بین سنگ

چنانچه یک فضای خالی با عرض مناسب بین سنگ و سرامیک وجود داشته باشد می توان به سادگی از چمن مصنوعی در این فضا استفاده کرد. به طور معمول عرض 5 تا 10 سانتیمتر، فضای مناسبی برای نصب چمن مصنوعی بین سنگ است. عمق مناسب شیار نیز بین یک تا چهار سانتیمتر در نظر گرفته می شود. عمق بیشتر به زیبایی چمن آسیب می رساند ولی عرض بیشتر شیار موجب بهتر دیده شدن چمن در لابه لای سنگ ها خواهد شد.

پس از ایجاد شیار با عرض و عمق مناسب، هم سطح سازی با سیمان انجام می شود. ضروری است تا شیار بین سنگ ها توسط سیمان کاملا هم سطح شود. این لایه برای زیرسازی و ساخت بستر چمن مصنوعی بین سنگ ضروری است. کاهش و یا افزایش عمق شیار تاثیر زیادی در نصب چمن مصنوعی و دید نهایی دارد. ارتفاع چمن باید از عمق شیار بیشتر باشد. شیارهای عمیق مانع دیده شدن چمن شده و زیبایی چندانی را ایجاد نمی کنند.

برش چمن مصنوعی بین سنگ

برش چمن از روی خط های افقی در کار سهولت ایجاد می کند بنابر این بهتر است فواصل برش ها را روی این خطوط تنظیم کنید. برش های چمن مصنوعی می بایست به خوبی بین سنگ ها فیکس شده و جاگذاری شوند. چنانچه نحوه برش چمن مصنوعی بین سنگ به درستی انجام شده باشد، قرار دادن چمن ها در شیار بسیار ساده تر می شود.

بیشتر بخوانید
مزایا و کاربردهای دیوار سبز چمن مصنوعی Green wall

برای نصب نهایی چمن مصنوعی از چسب مخصوص استفاده می شود. این چسب در مقابل رطوبت و گرمای هوا، مقاومت بالایی داشته و به راحتی سست نخواهد شد. استفاده از میخ در برخی نقاط می تواند کارایی چسب را بیشتر کند. جنس چمن مصنوعی بین سنگ و الیاف آن در استحکام و ماندگاری آن تاثیر دارد. به این ترتیب الیاف با ارتفاع بلندتر موجب زیباتر دیده شدن حیاط شده و جلوه بصری شکیل تری را ایجاد می کنند.

جهت پیشگیری از سست شدن برگ های چمن می بایست از چمن های با کیفیت و مقاوم تر استفاده کرد. وزن بیشتر چمن در هر متر مربع و تراکم بالای الیاف پروپیلن و اتیلن نشان دهنده مقاومت بالا در برابر فرسایش است و طول عمر چمن مصنوعی بین سنگ را بیشتر می کند.

در صورتی که از چمن استاندارد استفاده شده و نصب چمن به درستی انجام شده باشد، راه رفتن و یا تردد اتوموبیل در حیاط موجب ست شدن و آسیب به سطح چمن نخواهد شد. چمن مصنوعی بین سنگ زیباترین طراحی حیاط برای مجتمع های مسکونی و برج های بزرگ است که زیبایی چشم نوازی را در محوطه ایجاد می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان خرید

برای دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت مشاوره
close-link
بستن
مقایسه