جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
چمن مصنوعی مدارس

چمن مصنوعی مدارس چه ویژگی هایی دارد؟

بچه ها در سنین کودکی و نوجوانی بسیار پر جنب و جوش هستند. بازی و شیطنت ذات این گروه سنی است. شاید بتوانید جلوی تحرک یکی دو کودک را بگیرید ولی هرگز امکان کنترل صدها بچه در مدرسه وجود ندارد. با وجود همه اقداماتی که انجام می شود هنوز هم تعداد کودکانی که در اثر سانحه آسیب می بینند بالاست. با نصب چمن مصنوعی مدارس می توان جلوی خطرات ناشی از افتادن و سر خوردن را گرفت. هرگز با محدود کردن فعالیت کودکان و نوجوانان نمی توانید سلامت شان را بیمه کنید. کودکان در بازی کردن بسیاری از مهارت های اجتماعی را فرا می گیرند. به جای محدود کردن حرکات بدنی، محیط را برای بازی بچه ها فراهم کنید.

مزایای چمن مصنوعی مدارس در ارتقا کیفی فضا

تا همین چند سال پیش کف حیاط مدارس اغلب از بتون یا آسفالت بود ولی این روزها انواع سازه های منعطف تر جایگزین کفپوش های سخت و آسیب رسان شده است. چمن مصنوعی برای حیاط مدرسه ابتدایی و متوسطه یکی از مهم ترین اقدامات برای تامین امنیت فضای فیزیکی محسوب می شود. بیشترین آسیب فیزیکی در زنگ تفریح و موقع دویدن بچه ها اتفاق می افتد. با نصب چمن مصنوعی در حیاط مدرسه می توان علاوه بر جلوگیری از آسیب های احتمالی، یک زمین بازی استاندارد را نیز طراحی کرد.

چمن مصنوعی حیاط مدرسه

چمن مصنوعی برای حیاط مدرسه

چمن مصنوعی مدارس نوعی کفپوش مناسب برای فضای باز به حساب می آید. این کفپوش طوری طراحی شده  که در اثر گرما و سرما آسیب نمی بیند. ساختار چمن مصنوعی مدرسه دارای مواد شیمیایی مضر نیست و به هیچوجه مواد سمی در محیط منتشر نمی کند. در ساخت این چمن از الیاف پلیمری استفاده شده است. مواد پلی اتیلن و پلی پروپیلن به کار رفته در این محصول، طول عمر بالایی دارند و در اثر تردد زیاد و بازی بچه ها دچار سایش و فرسایش نمی شوند. نسل جدید این محصولات فاقد مواد پر شونده بوده و با نخ های ضد سایش و کاملا بهداشتی تولید شده است.

بیشتر بدانید : چمن مصنوعی پشت بام طراحی مدرن در بام های قدیمی

قیمت چمن مصنوعی برای مدرسه یکی دیگر از فاکتورهای مثبت آن است. با توجه به ماندگاری بالا، دوام و استحکام، هزینه های اولیه برای اجرای زمین چمن مدارس، بسیار مقرون به صرفه است. این امر در ارتقا کیفی مدارس اهمیت زیادی دارد. هم اکنون در بسیاری از مدارس، کفپوش های سخت نظیر آسفالت و کفپوش بتونی کار شده که اصلا مناسب نیست. با توجه به قیمت چمن مصنوعی مدارس که بسیار مناسب است می توان در همه مدارس از این نوع کفپوش ها استفاده کرد. به خصوص اینکه اغلب مدارس دولتی دارای محدودیت های بودجه هستند.

اهمیت خرید چمن مصنوعی برای حیاط مدرسه

مهم ترین و شاید اولین دلیل برای نصب چمن مصنوعی مدارس بحث ایمنی دانش آموزان باشد. تعداد زیادی کودک و نوجوان در فضای محدود مدرسه بازی می کنند می دوند و جست و خیز می کنند. برای اینکه آسیب کمتری به دانش آموزان یک مدرسه وارد شود می بایست ایمنی را در همه سطوح رعایت کرد. از همه مهم تر هم موضوع کفپوش مدرسه است. چمن مصنوعی مدارس دارای سطح نرم و تعطاف پذیری است بنابراین در صورت افتادن و سقوط احتمالی روی زمین، هیچ آسیبی به دانش آموزان وارد نمی شود. چمن مصنوعی مدارس به عنوان یک ضربه گیر خوب عمل می کند و از بروز حوادث جدی جلوگیری می کند.

از طرفی با توجه به تعداد دانش آموزان در یک مدرسه، کاربری کفپوش چمنی حتی از چمن مصنوعی ورزشی هم سنگین تر است. میزان فشار در هر متر مربع از حیاط مدرسه بسیار بیشتر از زمین چمن در میادین ورزشی است و این می تواند آسیب جدی به ساختار و الیاف چمن وارد کند. برای خرید چمن مصنوعی برای حیاط مدرسه لازم است تا استانداردهای بالاتری لحاظ شود.

چمن مصنوعی مدارس قیمت

 

در مقایسه با انواع چمن مصنوعی تزئینی، استاندارد ساخت چمن مصنوعی مدارس در برابر ضربه و فشار بسیار بالاتر است. برخی از ویژگی های چمن حیاط مدرسه عبارتند از:

 • تراکم بالای چمن مصنوعی مدارس

کفپوش چمن برای حیاط مدرسه باید دارای تراکم بالاتری باشد تا بتواند در برابر کوبیده شدن، مقاومت کند. میزان تردد روی هر بخش از این فضا به قدری زیاد است که محصولات ارزان قیمت و کم تراکم به سرعت دچار سایش می شوند. اغلب افراد موقع انتخاب چمن مصنوعی مهد کودک یا زمین بازی و مدارس به ارتفاع الیاف توجه دارند. باور عمومی بر اینست که هر چه ارتفاع الیاف بلندتر باشد، چمن دارای کیفیت بهتری است. دقت داشته باشید که برای خرید روی تراکم چمن تاکید داشته باشید نه ارتفاع الیاف. بلند بودن تارهای چمن مصنوعی دلیل مزیت آن نیست بلکه محصولاتی که دارای تراکم بیشتری هستند، کیفیت بالاتری دارند.

چمن مصنوعی محوطه مدرسه

 • اندازه الیاف چمن مصنوعی مدارس

یکی دیگر از استانداردهای به کار رفته در هنگام خرید چمن مصنوعی توجه به بلندی تارهای چمن است. هر چه میزان ارتفاع الیاف چمن بیشتر باشد، نظافت و تمیز کردن آن دشوارتر است. بهترین ارتفاع برای این منظور بین ۱۰ تا ۳۵ میلیمتر پیشنهاد شده است. .پس از نصب چمن مصنوعی( Artificial turf)  با اندازه الیاف مناسب به راحنی می توان سطح چمن را جارو کرد و یا در صورت لزوم با استفاده از آب و مواد شوینده، کفپوش را تمیز کرد.

بیشتر بدانید : چمن مصنوعی باغ تالار چه ویژگی هایی دارد؟

محصولاتی که دارای الیاف بلندتر از ۴۵ میلیمیتر هستند و برای نصب نیاز به پر کننده های سیلیس یا گرانولی دارند را نباید در حیاط مدرسه نصب کرد. این مواد از لحاظ بهداشتی به دلیل مواد پر کننده، اصلا مناسب زمین بازی کودکان و مدارس نیستند. استفاده از این محصولات در زمین فوتبال بزرگسالان بالامانع است ولی به هیچوجه نباید در زمین های بازی کودکان، نصب شوند.

چمن مصنوعی مدارس

 

استفاده از ماسه سیلیس برای پر کردن فضای خالی بین فیلامنت ها و قائم نگاه داشتن الیاف، بالا مانع است. در این مورد برای هر متر مربع به میزان ۵ تا ۱۰ کیلوگرم ماسه سیلیس کفایت می کند.

 • الیاف مقاوم چمن مصنوعی حیاط مدارس

مواد اولیه در ساخت چمن حیاط مدرسه باید دارای استانداردهای مشخصی باشد. الیاف مقاوم تر، طول عمر بالاتری دارند و به راحتی از لایه پشتیبان چمن مصنوعی جدا نمی شوند. قبل از خرید به بکینگ و زیره چمن های تولید شده توجه کنید. الیاف چمن روی این لایه فیکس شده اند. در صورت بی کیفیت بودن بکینگ و مقاومت فیلامنت ها، انتظار زیادی نمی توان از چمن کفپوش مدارس داشت.

چمن مصنوعی مدارس مناسب حیاط مدرسه ساخته شده و در برابر تغییرات آب و هوا، آسیب نمی بیند. بارش برف و باران یا اشعه فرا بنفش خورشید به الیاف چمن و یا رنگ کفپوش هیچ آسیبی نخواهد رساند.

چمن مصنوعی برای مدرسهقیمت نصب و نگهداری چمن مصنوعی

هزینه نگهداری از چمن مصنوعی در حیاط مدرسه

نصب چمن مصنوعی مدارس، هزینه بر است اما این مبلغ بسیار کمتر از موارد مشابه است. برای درک بهتر مطلب هزینه نصب و نگهداری از چمن مصنوعی را با چمن طبیعی مقایسه می کنیم. کاشت و نگهداری از گیاهان طبیعی در مدارس به مراتب دشوارتر از محصولات تولیدی است.

چمن مصنوعی نیاز به آبیاری، کودپاشی و چمن زنی دارد. با توجه به تردد بالای دانش آموزان و فشار زیادی که بر سطح چمن طبیعی وارد می شود، لازم است تا به طور مرتب فضاهای خالی و آسیب دیده ترمیم شود. هزینه چمن زنی به صورت مرتب باید پرداخت شود. از طرفی گیاهان طبیعی برای سلامت باید سم پاشی شوند و این امر علاوه بر هزینه، در مدارس مشکلاتی را به وجود می آورد.

در واقع چمن مصنوعی مدارس نیاز به رسیدگی و مراقبت خاصی ندارد. در صورت خرید و تهیه محصولات استاندارد، کفپوش سالیان سال بدون تغییر در رنگ و کیفیت باقی می ماند. هزینه اولیه خرید و نصب چمن مصنوعی در برابر طول عمر بالا و صرفه جویی در هزینه های جانبی(آبیاری، چمن زنی و ….) بسیار مقرون به صرفه تر از کاشت چمن طبیعی است. هزینه نگهداری و بازسازی مدارسی که از کفپوش های گیاهی نظیر چمن استفاده می کنند موجب شده تا کمتر آموزشگاهی تمایل به نگهداری از چمن طبیعی در محوطه باز داشته باشد.

برای خرید چمن مصنوعی مدارس به صورت عمده با ما تماس بگیرید. انواع چمن مصنوعی مرغوب با کیفیت عالی در فروشگاه موجود است. در ضمن می توانید از تخفیف های فصلی گامان تزئین در قیمت چمن مصنوعی برای مدرسه استفاده کنید

سوالات متداول چمن مصنوعی برای مدرسه

معمولا در حیاط مدرسه از چمن مصنوعی با ارتفاع کوتاهتر استفاده می شود. به دلیل اینکه چمن مصنوعی با ارتفاع زیاد به دلیل دوندگی بچه ها باعث از بین رفتن زودهنگام این چمن خواهد شد. اما برای فضایی که رفت و آمد کمتر و یا تردد بدون کفپوش است می توان از چمن مصنوعی ارتفاع بلند نیز استفاده کرد. قیمت چمن مصنوعی مناسب مدرسه از مترمربعی ۱۴۰ تومان شروع می شود.

کاملا بستگی به جنس چمن مصنوعی مورد استفاده شما دارد. قطعا استفاده از چمن های بی کیفیت باعث تغییر رنگ و پوسیدگی زودهنگام خواهد شد ولی اگر جنس آن خوب باشد حداقل ۵سال برای شما دوام خواهد داشت. پس در انتخاب چمن مصنوعی دقت لازم را داشته باشید.

یکی از بزرگ ترین بورس های چمن مصنوعی در تهران و خیابان سهروردی است. شرکت گامان تزئین جاوید با سابقه ۷ ساله در زمینه چمن مصنوعی یکی از بزرگترین پخش کننده های چمن در ایران است که سعی می کند چمن مصنوعی را با بهترین قیمت به دست مصرف کنندگان عزیز برساند.

۲ دیدگاه برای “چمن مصنوعی مدارس چه ویژگی هایی دارد؟”

 1. معین رضایی گفت:

  عذر خواهی می کنم قیمت چمن مصنوعی برای مدرسه ارزان ترینش چقدر هست؟

  • پیام اسمی گفت:

   سلام وقتتون بخیر باشه جناب رضایی برای مشاهده قیمت به صفحه چمن مصنوعی مراجعه کنید و قیمت به روز رو ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

سبد خرید

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!