جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
چمن مصنوعی موکتی قیمت

قیمت چمن مصنوعی موکتی ارزان

مترمربع

انواع چمن مصنوعی برای فضای بیرونی و داخلی تولید شده است. این چمن ها به دو گروه چمن مصنوعی ورزشی و چمن مصنوعی تزئینی تقسیم می شوند. چمن مصنوعی موکتی برای زمین های ورزشی استفاده نمی شود خرید چمن مصنوعی موکتی به منظور طراحی محوطه اداری، تجاری، مسکونی و … انجام می شود. این محصولات به دلیل شباهتی به موکت دارند در عرف رایج، با نام موکت چمنی نامیده می شوند. البته از لحاظ جنس مواد اولیه با موکت تفاوت زیادی دارند.

چمن مصنوعی موکتی قیمت پایین تری دارد و این موجب شده تا محبوبیت آن روز به روز بیشتر شود. با توجه به اندازه و ابعاد کوتاه تر این محصول، تفاوت محسوسی در قیمت ها دیده می شود. هم اکنون در بسیاری از فضاهای عمومی و شخصی یکی از مدل های چمن مصنوعی موکتی استفاده می شود. این چمن ها مثل یک موکت همیشه سبز، منطقه مورد نظر را پوشش می دهند. شاید نمونه هایی از این نوع چمن های مصنوعی موکتی را در باغ تالارها، رستوران ها و حتی نمای بیرونی مجتمع های مسکونی دیده باشد. در این مطلب با ویژگی های چمن مصنوعی موکتی و کاربرد آن آشنا می شویم.

چمن مصنوعی چیست و چه کاربردی دارد؟

چمن مصنوعی موکتی

چمن مصنوعی موکتی چیست؟

این محصول نوعی کفپوش است که با الیاف پلیمری ساخته می شود. شکل ظاهری این موکت ها شبیه به چمن طبیعی است و در رنگبندی، طرح و مدل های متنوعی وجود دارد. در مکان هایی که رشد و نگهداری از چمن طبیعی سخت و یا هزینه بر است می توان از این نوع چمن های مصنوعی موکتی استفاده کرد. این محصول اگرچه با نام چمن موکتی معروف شده اما در گروه چمن مصنوعی قرار دارد و با موکت هایی که دیده اید، بسیار فرق می کند.

چمن مصنوعی موکتی دارای الیاف و تیغه های کوتاه تری است. ارتفاع تیغه ها بین ۶ تا ۱۵ میلیمتر متغیر است و برای خرید انتخاب های بیشتری دارید. با توجه به شکل ظاهری چمن مانند و نرمی و لطافت موکتی، این محصول به سرعت مورد توجه قرار گرفت. به خصوص در مناطق بسیار سرد و یا گرم و خشک، نصب چمن مصنوعی موکتی هر روز بیشتر می شود.

تیغه های کوتاه این چمن ها نوعی سادگی و هماهنگی خاصی به آن داده که ظاهر چمن منصوعی موکتی را شکیل تر نشان می دهد. اما مهم تر از آن، بحث نظافت و تمیز کردن چمن مصنوعی است که با وجود پرزهای کوتاه تر، کار دشواری ندارید. این چمن های موکتی در محوطه بیرون از ساختمان نصب می شوند و در معرض گرد و خاک و انواع آلودگی ها قرار دارند. نظافت آسان یک امتیاز بزرگ برای این محصول است.

ایده های طراحی با چمن مصنوعی دیواری

کاربرد چمن مصنوعی موکتی

کاربردهای چمن مصنوعی موکتی

این چمن ها تزئینی هستند و کاربرد بسیار وسیع تری دارند. اما قبلا لازم است در مورد مکان هایی که نباید از چمن مصنوعی موکتی استفاده شود، صحبت کنیم. با توجه به الیاف کوتاه تر این محصول، در برخی مکان ها بهتر است از چمن موکتی استفاده نشود. برای مثال چمن مصنوعی مهد کودک دارای الیاف بلندتری است و مانع آسیب به کودک در اثر افتادن می شود. جمن های مصنوعی با الیاف بسیار کودک، مناسب نصب در چنین مکان هایی نیستند.

در مورد انتخاب چمن مصنوعی زمین فوتبال نیز محدودیت ایی وجود دارد. به خصوص در زمین هایی که برای بازی های بین المللی انتخاب می شوند توجه به استانداردهای فیفا الزامی است. این قوانین در مورد چمن ورزشی باشگاه نیز مقرراتی را در نظر گرفته است. چمن مصنوعی موکتی برای نصب در زمین گلف، تنیس، هاکی و فوتبال انتخاب خوبی است زیرا به دلیل الیاف کوتاه چمن ها، انحراف توپ بسیار کمتر است. سطح این چمن ها صاف و هموار است و توپ از مسیر منحرف نمی شود.

مهم ترین کاربرد چمن مصنوعی موکتی برای تزئین فضای محوطه های عمومی است.قیمت چمن مصنوعی روف گاردن با این نوع چمن ها بسیار عالی درخواهد آمد. در ورودی ساختمان، تراس و چمن مصنوعی کف بالکن و حیاط می توان از چمن مصنوعی موکتی استفاده کرد. با نصب چمن موکتی خیال تان بابت سرسبزی دائمی محوطه راحت است بدون اینکه نیاز به رسیدگی خاصی باشد. حتی می توانید بساط پیک نیک و میز و صندلی را نیز روی چمن مصنوعی حیاط راه بیندازید. مقاومت چمن موکتی بسیار زیاد است و الیاف چمن در اثر فشار پایه های میز و صندلی حالت کوبیده و له پیدا نمی کند.

برخی از مکان های نصب چمن مصنوعی موکتی عبارتند از:

 • باغ رستوران های سنتی
 • چمن مصنوعی مدارس
 • تزئین محوطه ادارات و سازمان ها
 • محوطه سازی در حیاط ویلا
 • ایجاد فضای سبز در بام خانه و روف گاردن
 • چمن مصنوعی حیاط کافی شاپ و فضاهای مشابه

قیمت چمن مصنوعی موکتی

نصب چمن مصنوعی موکتی

طریقه نصب و استفاده از چمن موکتی یکی دیگر از مزایای آن است. در واقع به دلیل سهولت نصب و کاربری آسان، کاربری این نوع چمن ها هر روز بیشتر می شود. چمن مصنوعی موکتی از الیاف پروپیلن ساخته می شود و در واقع نوعی چمن مصنوعی است نه موکت. این شباهت به دلیل نوع بافت فشرده و الیاف کوتاه تر چمن ها است اگر نه شباهت دیگری بین این محصول با موکت وجود ندارد.

چمن مصنوعی به صورت رولی تولید می شود این چمن ها قابلیت برش خوردن با کاتر را دارند. برای نصب چمن مصنوعی در زمین فوتبال یا زمین بازی کودکان، عملیات زیرسازی و زهکشی مناسب انجام می شود. چمن موکتی به صورت یک تکه و در متراژ متفاوت تولید می شود. این نوع چمن ها را می توانید خودتان هم نصب کنید. در وقع نصب و اتصال چمن های موکتی با آنچه در انواع چمن مصنوعی رولی می بینید کمی متفاوت است.

نکته مثبت چمن مصنوعی موکتی در کاربری آسان آن است. این محصول حالت پلاستیکی دارد و به سادگی می توان در هر مکانی از چمن موکتی استفاده کرد. با توجه به الیاف کوتاه تر چمن ها، نظافت و نگهداری از آن بسیار ساده تر از چمن هایی با الیاف بلندتر است.

چمن مصنوعی باغ تالار چه ویژگی هایی دارد؟

موکت چمن مصنوعی

نظافت و نگهداری از چمن مصنوعی موکتی

این محصول نوعی کفپوش پلاستیکی است و تقریبا به نگهداری خاصی نیاز ندارد. کافی است سطح موکت چمنی همیشه تمیز باشد تا بتونید از آن استفاده کنید. چمن مصنوعی اغلب در فضای بیرونی نصب می شود و در معرض آلودگی های زیادی است. برگ های خشک شده درختان، فضولات حیوانات خانگی و گرد و خاک روی سطح موکت چمنی را کثیف و آلوده می کنند.

چمن مصنوعی موکتی از پرو پیلن بافت می شود بنابراین نوعی پلاستیک به حساب می آید. این کفپوش در برابر آب و رطوبت بسیار مقاوم است و دچار پوسیدگی یا فرسودگی نمی شود. برای تمیز نگهداشتن موکت چمنی ابتدا آشغال های درشت را با دست یا جارو بردارید. برای مثال برگ های خشک شده درختان اطراف می توانند چمن ها را آلوده کنند زیرا برگ های پوسیده محل مناسبی برای رشد قارچ و کپک هستند.

حذف فیزیکی فضولات حیوانات از روی چمن مصنوعی موکتی نیز ضروری است. به محض دیدن فضولات، نسبت به تمیز کردن محل اقدام کنید. سپس با جارو برقی می توانید همه گرد و خاک ها را نیز از روی کفپوش تمیز کنید. در مکان های بزرگ تر که با چمن مصنوعی پوشیده شده از مکنده های مخصوص استفاده می شود. این ماشین های مکنده به خوبی لابلای الیاف چمن را تمیز می کنند.

آیا چمن مصنوعی دست دوم ارزش خرید را دارد؟

خرید چمن مصنوعی موکتی ارزان

چمن مصنوعی موکتی قیمت

نحوه تعیین قیمت چمن مصنوعی موکتی به این صورت است که همه خصوصیات و جوانب در نظر گرفته می شود. در این مورد عوامل زیادی دخالت دارند از جمله تقاضا برای خرید است. برخی موارد دیده شده که موکت چمنی به دلیل تقاضای زیاد به مبلغ بالاتری به فروش رفته است اما این موضوع فراگیر نیست. به طور کلی قیمت چمن مصنوعی موکتی ارزان تر است و برخی عوامل می تواند کمی قیمت ها را کم و زیاد کند از جمله این موارد:

برند چمن مصنوعی

این ویژگی مهم ترین فاکتور در تعیین قیمت هر محصولی است. هر چقدر برند شرکت تولید کننده چمن مصنوعی موکتی دارای اعتبار و محبوبیت بیشتری باشد، قیمت ها بیشتر خواهد شد. همچنین کشور سازنده و نوع ارسال و هر چیزی در ارتباط با برند و نام شرکت، تاثیر مستقیم روی قیمت ها دارد. شرکت های معروف و شناخته شده محصولات با کیفیت تری را تولید می کنند. با خرید برندهای اصل از لحاظ مرغوبیت مواد اولیه و نوع بافت و … نگرانی وجود ندارد.

توجه: برندهای فیک بسیاری در بازار موجود است که از نام یک شرکت با برند معروف سوء استفاده می کنند. چمن مصنوعی را از فروشگاه های معتبر خریداری کنید.

چرا چمن مصنوعی برای راه پله بهترین انتخاب است؟

قیمت چمن مصنوعی در رشت

ارتفاع الیاف چمن مصنوعی موکتی

ارتفاع الیاف و تیغه در چمن های مصنوعی موکتی بین ۶ تا ۱۵ میلیمتر است. هر چقدر ارتفاع الیاف بیشتر شود، مواد اولیه به کار رفته در ساخت نیز بیشتر خواهد شد. از طرفی میزان مواد اولیه روی وزن محصول نیز تغییر ایجاد می کند. در یک مقایسه بین موکت چمنی با الیاف ۶ و ۱۵ میلیمتری می توان گفت که قیمت محصولات با الیاف ۱۵ میلیمتری بالاتر است.

وزن این چمن ها نیز بیشتر است و اگر همراه با تراکم بالاتر باشد، میزان نخ استفاده شده در بافت نیز بیشتر خواهد بود. در مجموع این موارد روی قیمت ها تاثیر دارد. کیفیت نهایی چمن مصنوعی موکتی به مجموعه ای از این عوامل ارتباط دارد.

تعداد رشته های خروجی نخ از هر منفذ

طول عمر و ماندگاری این چمن ها به میزان نخ های خارج شده از هر منفذ، بستگی دارد. هر چقدر از میزان نخ بیشتری در واحد استفاده شود، هزینه های تولید و مواد اولیه نیز بیشتر می شود. این موضوع روی قیمت ها اثرگذار است.

موقع خرید چمن مصنوعی موکتی دقت کنید محصولاتی با نخ خروجی بالاتر ارزش خرید را دارد زیرا کیفیت این محصولات و دوام آن، بسیار بالاتر است.

جنس چمن مصنوعی موکتی

مواد متنوعی در تولید این محصول استفاده می شود. صرف نظر از رنگ و نوع بافت و … هر چقدر جنس مواد اولیه مرغوب تر باشد، قیمت ها نیز بیشتر می شود. این به دلیل افزایش کیفیت و مقاومت محصول تولید شده است.

برخی عوامل دیگر نیز روی کیفیت و دوام چمن مصنوعی موکتی تاثیر دارد و در مجموع موجب تغییر قیمت ها می شود. این موارد در همه محصولات وجود ندارد ولی به طور مستقیم با قیمت در ارتباط است از جمله این موارد:

 • قابلیت ارتجاعی چمن
 • میزان نرمی و لطافت تیغه ها
 • مقاومت در برابر ساییدگی
 • مقاومت در برابر اشعه ماورا بنفش
 • میزان فلرات سنگین و مواد شیمیایی در رنگ ها

۱۴ پاسخ ها/۵

۱۴ دیدگاه برای “قیمت چمن مصنوعی موکتی ارزان”

 1. محمد صادقی گفت:

  سلام من برای تراس موکت چمنی میخواستم بگیرم، چه ارتفاعی بخرم مناسب هست ۱۰ یا ۱۵ یا ۲۵ میلی متر؟

  • پیام اسمی گفت:

   سلام جناب صادقی وقتتون بخیر باشه. برای تراس گزینه ۱۵میل و ۲۵ میل پیشنهاد میشه.

 2. سلام چمن مصنوعی مناسب باشگاه کراسفیت میخواستم لطفا راهنمایی کنید چه نوعی مناسب تر با چه سایز تراکمی

  • پیام اسمی گفت:

   سلام و عرض ادب. برای باشگاه کراسفیت پیشنهاد میدم یک سر به چمن مصنوعی باشگاه بدنسازی بزنید. ولی مدل ۱۵ میلمون رو استفاده میکنیم برای این باشگاه ها

 3. مریم رجایی گفت:

  سلام و درود، من از سایت شما چمن مصنوعی موکتی ۱۰ میل خریدم. خیلی قشنگ و طبیعیه. محیط بالکن بسیار زیبا شده.
  سپاس از شما.

  • پیام اسمی گفت:

   سلام خانم رجایی خیلیم عالی مبارکتون باشه خوشحالیم که راضی هستین از مدل ده میل

 4. ساروخانی گفت:

  سلام روز بخیر. میشه بگید که کدامیک از انواع چمن به کار رفته در چمن مصنوعی موکتی نمای طبیعی تر و زیباتری دارند؟

 5. محمدعلی ربانی گفت:

  سلام من برای فضای نشیمن روف گاردن چمن مصنوعی میخوام ولی می خوام به صورت دایره ای برش بخوره. دایره به شعاع ۳ متر تقریبا. میشه راهنماییم کنید باید چه قدر چمن مصنوعی موکتی تهیه کنم و اینکه برش شده بهم تحویل میدید؟

  • پیام اسمی گفت:

   سلام جناب ربانی عزیز برای اینکه دایره هاتون تیکه نخوره باید مربع در نظرش بگیرید و بعد اون رو در محل نصب دایره ای با کاتر برش بزنید. مثلا مربعی به ابعاد … متر که براتون محاسبه باید بشه. تعداد مربع هارو هم اعلام کنید واتس اپ برامون.

 6. یادگاری پور گفت:

  سلام میشه درباره تفاوت چمن مصنوعی موکتی و چمن مصنوعی معمولی کمی توضیح بدید؟
  ممنون

  • پیام اسمی گفت:

   بله حتما چمن مصنوعی موکتی قیمت پایینتری داره و زیاد حالت طبیعی نداره و ارتفاعش معمولا کوتاه تر هست. اما از نظر کیفیت هم باز مدل های مختلفی داخل بازار دارن.

 7. سلام من به چمن مصنوعی موکتی به ابعاد ۲*۱.۵ احتیاج دارم. امکان ارسال این ابعاد رو دارید؟

  • پیام اسمی گفت:

   سلام خانم سدری.
   بله داخل سایت میتونید سفارشتون رو ثبت کنید که در سریعترین زمان ممکن ارسال بشه چمن مصنوعی طرح موکتی تون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

سبد خرید

درحال بارگذاری ...