فنس چمنی چیست؟

امنیت یک محوطه، از اهمیت بالایی برخوردار است. در گذشته جهت برقراری امنیت در محوطه‌های باز از ابزار‌هایی مثل فنس فلزی استفاده می‌کردند. این فنس‌ها با عیوب زیادی همراه بودند. مانند: ظاهر نه‌چندان مناسب و غیر‌قابل اجرا برای محوطه‌های مسکونی، ویلایی و باغ‌ها. به همین دلیل، رفته‌رفته حضور آن‌ها کمرنگ‌تر شد و ابزار‌های جدید‌تر و زیبا‌تری مثل فنس‌های چمنی، جایگزین شدند. فنس چمنی، نه تنها به عنوان یک حفاظ منجر به ایجاد امنیت می‌شود، بلکه به دلیل برخورداری از ظاهر زیبا و سبز‌رنگ، محوطه‌ای همراه با چشم‌انداز فوق‌العاده را هم شکل می‌دهد. تماشای این محوطه‌ها باعث می‌شود تا حال روحی خوبی پیدا کنید.

به عبارت دیگر می‌توان گفت فنس چمنی منجر به ظهور یک منظره طبیعی شده و محوطه‌های نظامی را از پیش چشمان ما محو می‌سازد. چه بسا اینکه فنس مورد‌نظر، قابل اجرا روی دیوار‌های از پیش احداث‌ شده نیز بوده و به آن‌ها ظاهری سبز و جذاب را هدیه می‌کند.

مزایا و کاربردهای دیوار سبز چمن مصنوعی Green wall

انواع فنس چمنی

فنس چمنی چیست؟

می‌خواهید بدانید فنس چمنی چیست و با آن بیشتر آشنا شوید؟ پس ادامه مطلب را دنبال کنید. فنس چمنی نوعی ابزار تزئینی و امنیتی است که مورد توجه طراحان فضای باز قرار گرفته است. این چمن، متشکل از مواد‌ پلیمری و فلزی بوده و ساختار مناسبی را به همراه دارد. نه تنها با استفاده از این فنس می‌توانید یک فضای امن را برقرار نمایید، بلکه امکان ایجاد یک فضای سبز و تحسین بر‌انگیز را هم توسط آن خواهید داشت. پس بهتر است به جای استفاده از مصالح سخت که هیچ زیبایی‌ای ندارند، به سراغ این ابزار رفته و از آن مدد بگیرید.

برای مشاهده و خرید چمن مصنوعی به اینجا مراجعه کنید

سایر مصالحی که جهت فضا‌‌سازی مورد توجه قرار گرفته‌اند، عبارتند از: سنگ، آجر و سیم خار‌‌دار. این مصالح، هیچ نتیجه بصری مطلوبی ایجاد نمی‌کنند. اما در‌عوض فنس چمنی به عنوان یک ابزار دکوراتیو و تزئینی، موثر واقع شده و نتیجه بصری خوبی را شکل می‌دهد. ضمن اینکه محوطه ای زیبا توام با رنگ سبز را هم روبروی دیدگان ما ظاهر می‌سازد.

ساختار فنس چمن مصنوعی

ساختار فنس چمنی

فنس چمنی با تکیه بر فلزهای مستحکم مانند گالوانیزه مفتولی ساخته شده و از این رو استحکام بالایی دارد. مفتول‌های به کار‌رفته در این فنس، در‌هم بافته شده و ضخامت‌های گوناگونی را به خود اختصاص داده‌اند. ضمنا این مفتول‌ها از چشمه‌هایی با اندازه حدود 5 سانت تشکیل یافته‌اند. حالا بعد از رعایت اصول استاندارد در ساخت این فنس، نوبت می‌رسد به استفاده از المان‌های تزئینی. مثل انواع چمن مصنوعی که مهم‌ترین المان‌ها در ساخت فنس چمنی به شمار می‌آیند.

لازم به ذکر است فنس چمنی به دلیل برخورداری از الیاف چمنی، مزایای چمن مصنوعی را پیدا کرده است. در ادامه باید گفت این فنس با تکیه بر الیاف خاص مانند الیاف پی‌وی‌سی و پلیمری شکل گرفته و در رول‌های 10 متری نیز قابل مشاهده است. اکنون از این فنس برای اجرا در محوطه‌های بیرونی ساختمان بهره می‌برند. به این دلیل که الیاف مناسبی داشته و در هر شرایط آب‌و‌هوایی قابل اجراست.

ویژگی های فنس چمنی

ویژگی های فنس چمنی

فنس چمنی دارای ویژگی‌های مطلوبی است. این فنس، ضمن حفظ امنیت کامل در یک فضا، به حفظ جلوه‌های بصری آن نیز کمک می کند. همچنین فنس مورد‌نظر که ظاهری شبیه به چمن طبیعی را پیش چشمان ما می آورد، فضایی شاد و با‌طراوت را هم شکل خواهد داد. محصول فوق علاوه بر رنگ سبز، در رنگ‌های متنوع دیگر نیز به نمایش در‌آمده است. مانند فنس طلایی، زرد، نارنجی، آبی، بنفش، سفید و غیره. از میان این رنگ‌ها، فنس سبز، بیشتر رواج داشته و فضا را طبیعی جلوه می‌دهد.

سایر ویژگی‌های مثبت این فنس را هم نام خواهیم برد: مقاوم در برابر شرایط آب‌و‌هوایی گرم و سرد، ثبات ظاهری بالا، عدم تغییر رنگ، ضد‌رطوبت و ضد‌آب، ضد‌اشعه ماوراء‌بنفش، تاثیر‌ناپذیر در برابر قطرات برف و باران، ضد‌پوسیدگی، ضد‌خوردگی و ضد‌فرسودگی. قابل اجرا در سخت‌ترین شرایط دمایی مثل دمای زیر 30 درجه و بالای 70 درجه سانتیگراد.

مزایای دیوار سبز چمنی

مزایا و معایب فنس چمن مصنوعی

خوشبختانه فنس چمنی، از هر نوع عیب، تهی بوده و محصولی پر‌مزیت محسوب می شود. البته جلوه بصری طبیعی و جذاب حاصل از این فنس، فقط یک مزیت از بین چندین مزایای این محصول است. در ادامه به بررسی سایر مزایای این فنس خواهیم پرداخت:

  • این فنس از شرایط جوی نا‌پایدار، تاثیر نپذیرفته و همچنان حضور پر‌رنگی خواهد داشت. ضمنا از دوام و طول عمر زیاد برخوردار بوده و با یک‌بار هزینه، از حضور همیشگی آن بهره‌مند خواهید شد.
  • این فنس، جهت اجرا در هر محیط، حتی محیط‌های پر‌باران نیز مناسب به نظر می‌رسد. چه بسا که قطرات باران هم تاثیری در آن نخواهند داشت.
  • ظاهر این فنس، حتی پس از گذشت سال‌ها حفظ شده و همچنان نو و پر‌رنگ باقی می‌ماند.
  • از امکان نظافت و شستشوی آسان برخوردار بوده و دردسری را از این بابت، متوجه شما نمی‌کند.
  • مثل یک سپر عمل کرده و اجازه ورود افراد غریبه و یا حیوانات موذی به داخل محوطه را نمی‌دهد.
  • قیمت خرید فنس چمنی در مقایسه با سایر مصالح، مناسب‌تر گزارش شده است.
  • به سرعت نصب و اجرا می‌گردد.

فنس چمن مصنوعی

طریقه نصب فنس چمنی مصنوعی

فنس چمنی در رول‌های 10 متری و همراه با عرض‌های گوناگون تولید و ارائه گردیده است. به عرض فنس در هنگام خرید دقت فرمایید. اگر تصمیم به استفاده از فنس برای حصار‌کشی حیاط و فضای باز دارید، باید سراغ فنس‌های عریض بروید. اگر هم هدفتان، استفاده از فنس برای قسمت‌های داخلی ساختمان مثل تراس و بالکن است، باید فنس‌های حاوی ابعاد کم را انتخاب کنید.

بیشتر بدانید : ایده های طراحی با چمن مصنوعی دیواری

در خصوص نصب فنس چمنی هم باید بگوییم این محصول، امکان نصب روی پایه‌های معمولی را دارد. شما برای نصب این فنس، دو راه دارید. یک اینکه آن را به تنهایی نصب کرده و محوطه‌سازی ایده‌آلی را توسط آن انجام دهید. دوم اینکه از فنس، جهت نصب روی دیوار‌های کوتاه و فاقد حفاظ استفاده نمایید. انتخاب با شماست!

اگر هم تمایل دارید تا فنس چمنی را روی زمین نصب کنید، باید از میله‌های چند‌ضلعی، تو‌پر و لوله ای کمک بگیرید. فراموش نکنید که حصار‌های محکم نیاز به پایه‌های فولادی ضخیم‌تری دارند. نکته مهم اینکه پیش از نصب فنس چمن مصنوعی باید چاله‌هایی را روی زمین ایجاد کنید. وجود این چاله‌ها برای جا‌گذاری پایه‌ها ضروری بوده و پس از اتمام کار هم باید با مصالحی مثل بتن و سیمان پر شوند.

دیوار سبز با چمن مصنوعی

فنس چمنی در چه مکان هایی نصب می شود؟

فنس چمنی، قابل استفاده برای انواع مکان‌ها بوده و با هیچ محدودیتی روبرو نیست. شما می‌توانید به راحت‌ترین شکل ممکن و با کمترین هزینه، اقدام به اجرای این فنس نمایید. حالا فنس چمنی با حضور سبز خود باعث دیزاین و آراستگی هر‌چه بیشتر دکوراسیون محوطه شده و به آن، هیچ خلل و آسیبی را وارد نمی‌سازد. در ادامه به مکان‌های مناسب جهت اجرای این فنس اشاره خواهیم کرد:

 • قابل اجرا در بالکن و تراس به منظور برقراری امنیت و زیبایی
 • قابل نصب به عنوان فنس باغی در انواع باغ‌ها و قابل اجرا در محوطه‌های مسکونی و ویلایی
 • قابل کاربرد در روف‌گاردن و اطراف استخر به منظور افزایش ایمنی
 • استفاده در زمین‌های ورزشی عمومی به منظور دیوار‌کشی
 • استفاده در رستوران‌ها و کافی شاپ‌های حاوی فضای باز به منظور زیبایی بیشتر
 • قابل اجرا در فضا‌های سبز شهری

قیمت فنس چمن مصنوعی چقدر است؟

همانطور که گفته شد، تولید‌کنندگان در ساخت فنس چمنی از متریال مختلف مانند الیاف چمن مصنوعی و مفتول‌های فلزی بهره برده‌اند. لذا قیمت فنس چمنی با توجه به قیمت این متریال، تعیین و اعلام خواهد شد. تغییر قیمت مواد‌اولیه از یک سو و ضخامت مختلف مفتول‌ها از سوی دیگر منجر به تغییر در قیمت اصلی محصول شده‌ و آن را با نوساناتی همراه ساخته‌اند. مثلا اگر ضخامت مفتول‌ها افزایش یابد، استحکام و مقاومت محصول نیز افزایش پیدا کرده و به دنبال آن قیمت فنس هم روند صعودی خواهد داشت.

عوامل دیگری هم باعث می‌شوند تا قیمت فنس چمنی تغییر پیدا کند؛ مثلا تعداد چشمه‌های موجود در محصول، در این موضوع دخیل می‌باشند. فنس دارای چشمه 4*4 بیش از همه مورد توجه قرار گرفته و قیمت بیشتری دارد. در مجموع، چشمه‌های ریز منجر به افزایش قیمت فنس خواهند شد. چرا؟ چون چنین چشمه‌هایی باعث افزایش کیفیت و دوام محصول می‌شوند. پس اگر کمی بیشتر برای خرید این فنس هزینه کنید، می‌ارزد.

البته باید  گفت نوع چمن مصنوعی هم در قیمت فنس چمنی، تاثیر‌گذار است. اگر چمن به‌کار‌رفته در این محصول، حاوی الیاف بلندتر، گره‌ها و تراکم بیشتر و نخ مرغوب‌تر باشد، طبیعتا باعث افزایش قیمت فنس خواهد شد. البته در این میان، متغیر بودن نرخ ارز و تورم حاکم بر بازار هم در قیمت فنس اثر می‌گذارند. در هر حال اگر نیازمند مشاوره و راهنمایی در خصوص خرید فنس چمنی هستید، می‌توانید با ما تماس حاصل فرمایید.

6 دیدگاه برای “فنس چمنی چیست و چه کاربردی دارد؟”

 1. نقاط قوت
  • زیبایی
  • کاهش دید از بیرون
  • کاهش ورود حشرات

  سلام.
  برای محیط ویلا از این فنس ها استفاده کردیم. بسیار جلوه زیبایی به محیط داده. تقریبا ۲ ماه از نصب فنس ها گذشته و من ایرادی در آن ندیدم. از نظر تراکم و کاهش دید عالیه. من به دوستان استفاده از محصول رو پیشنهاد می کنم.

  • سلام جناب بابایی خیلی خوشحالیم که از فنس های چمنی راضی بودید و همونطور که میخواستید تا جای ممکن سعی شد جلوی دید رو بگیره. امیدوارم که بتونیم همیشه در کنارتون خدمت رسانی کنیم

 2. با سلام و عرض خسته نباشید. این فنس های چمنی در برابر نور خورشید چقدر مقاومت دارند؟ نمونه های موجود در سایت شما دارای گارانتی هستند؟ اگر بله، مدت ضمانت چقدر است؟ برای من ماندگاری رنگ و پوسیده نشدن بسیار مهم است. ممنون میشم راهنماییم کنید که من ثبت سفارش رو انجام بدم.

  • سلام جناب فتوحی
   فنس چمنی به طور کل برای فضای بیرونی تولید شده و در برابر آب و نور خورشید اکثرا مقاومت دارن. بله کارهای ما دارای ضمانت 5 ساله هستن و با اطمینان خاطر میتونید خرید کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.