جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
چمن مصنوعی روف گاردن

چمن مصنوعی روف گاردن

مترمربع

چمن مصنوعی روف گاردن ، بام باغ یا همان باغ در بام است. استفاده از این محصول، ابتکاری هوشمندانه برای طراحی بام سبز مجتمع مسکونی است. در حال حاضر اغلب بام ها با کولر و دودکش ها محاصره شده اند و فضای مناسبی برای بهره برداری بیشتر ندارند. اما با نصب چمن مصنوعی زیبایی و احساس طراوت در این فضا به وجود می آید. در واقع فضا هست ولی به درستی از آن استفاده نمی شود.

بلا استفاده بودن این فضای بزرگ موجب می شود تا برخی موارد، بام خانه به محل نگهداری اشیا غیر قابل استفاده و حتی دور ریختنی ها تبدیل شود. به خصوص وقتی متراژ خانه کوچک باشد این موضوع بیشتر دیده می شود. در حالی که به راحتی می توان سطح بزرگی مثل بام خانه را به بهترین فضا تبدیل کرد.

طراحی یک باغچه کوچک خانوادگی روی بام خانه با چمن مصنوعی کار ساده ای است. حتی امکان نگهداری از چند گلدان طبیعی و یک آلاچیق کوچک هم در این فضای سبز وجود دارد. به کارگیری پوشش و دیوار سبز ساختمان به خصوص در شهرهای بزرگ ضرورت بیشتری دارد. با یک ابتکار ساده می توانید شادی و نشاط را در محیطی گرم و صمیمی ایجاد کنید. اینجا انباری یا زباله دانی نیست و بخشی از فضای کاربردی و مفید ساختمان است. 

باغ بام های همیشه سبز

اهمیت ایجاد روف گاردن در شهرهای بزرگ

فضای سبز شهری به ازای جمعیت بسیار کم است و این موجب مشکلاتی شده است. در اغلب شهرهای بزرگ، رنگ ساختمان ها خاکستری و تیره است و این از لحاظ بصری نیز پیامدهایی را دارد. برای ایجاد چشم اندازی سبز و زیبا باید از همه فضای موجود ساختمان ها استفاده کرد. باغ بام ها ( روف گاردن) از خلاقانه ترین ایده ها برای بهره گیری از فضایی پرت و بدون استفاده هستند. 

 چمن مصنوعی پاسیو برای دکوراسیون دنج و متفاوت

این فضا می تواند به محلی دنج برای استراحت تبدیل شود که در گرمای تابستان به ان پناه می برید. گاهی بام های سبز خانه به عنوان محل بازی و جست و خیز کودکان مورد استفاده قرار می گیرند. هر چه که هست چنین فضای بزرگی را نمی توانید تنها به دودکش ها و کولرها اختصاص دهید. طرح روف گاردن با چمن مصنوعی در تلطیف روحیه شهروندان و احساس آرامش و افزایش نشاط عمومی تاثیر به سزایی دارد.

مزایای نصب چمن مصنوعی روف گاردن

از زمان زیگورات های باستانی بین النحرین( ۴۰۰۰ سال پیش از میلاد) پرورش و نگهداری از گیاهان در بام خانه رایج بوده است. کشف یک باغ بام در اطراف ساختمان قیصریه نیز حکایت از علاقه رومی های باستان به ایجاد باغ های سبز در بام دارد. نمونه های به جا مانده از تاریخ باستان شواهد بسیاری مبنی بر وجود باغ در بام ساختمان ها دارد که نشان می دهد پدیده روف گاردن، موضوع جدید و تازه ای نیست. البته چمن مصنوعی روف گاردن در آن زمان ها وجود نداشت و همیشه از گیاهان طبیعی برای احداث باغ بام استفاده می شد.

به علت مشکلات نگهداری از باغ های طبیعی در بام خانه، این موضوع تا سال های زیادی به دست فراموشی سپرده شد. اما در چند سال اخیر یکبار دیگر توجه عمومی به باغ بام ها بیشتر شده است. با ورود چمن مصنوعی به صنعت دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان، مشکل نگهداری از گیاهان کاشته شده به کلی برطرف شده است. چمن مصنوعی روف گاردن از لحاظ جلوه های بصری کارایی زیبایی باغ های طبیعی را دارد ولی با این ترفند از مشکلات و دردسرهای زیادی خلاص می شوید. گیاهان طبیعی موجود زنده هستند و نگهداری از آنها شرایط خاص خود را دارد. برخی از مزایای نصب چمن مصنوعی در بام  را در ادامه می خوانید.

روف گاردن

چمن مصنوعی روف گاردن راحت و بی دردسر

برای اینکه بام سبز طبیعی داشته باشید باید سقف ساختمان عایق بندی شده و یک شبکه آبرسانی و تخلیه هم در روی بام نصب شود. عملیات عایق بندی جهت roof garden به صورتی که برای کاشت و آبیاری چمن طبیعی مناسب باشد، بسیار سخت و دشوار است. از طرفی همیشه امکان آسیب به عایق بام و نفوذ نم و رطوبت به داخل ساختمان نیز وجود دارد. با خرید چمن مصنوعی می توانید بدون دردسرهای کاشت ، کوددهی، سم پاشی، چمن زنی، آبیاری و …. فضایی همیشه سبز داشته باشید.

نگهداری از چمن مصنوعی بسیار ساده و آسان است. همه هزینه های جانبی برای کاشت و نگهداری از گیاه طبیعی، با این طراحی حذف خواهد شد.

چمن مصنوعی روف گاردن عایق بام خانه

بام خانه در معرض گرما، سرما و تغییرات دمایی قرار دارد. شرایط جوی روی متریال پوشش بام تاثیر می گذارد. حتی در بهترین حالت نیز ناچارید ایزوگام بام خانه را بعد از مدتی تعویض یا ترمیم کنید. چمن مصنوعی روف گاردن یکی از ایده های جذاب و بسیار زیبا برای طراحی بام خانه است. این طراحی به گونه ای اجرا می شود که هیچ آسیبی به لایه عایق بندی پست بام وارد نمی کند.

از طرفی قبل از اجرای چمن مصنوعی روف گاردن عملیات زیرسازی استفاده می شود. در زیرسازی، سطح بام از نظر شیب بررسی می شود. برای اینکه آب های اضافی حاصل از بارندگی و شستشو به مجرای فاضلاب تخلیه شود، لوله گذاری و زاویه شیب مناسب در نظر گرفته می شود.

اما ابتدا عایق بندی بام به شکل مناسبی اجرا شده و در صورت لزوم بازسازی انجام می شود. بعد از نصب چمن مصنوعی روف گاردن جای نگرانی برای آسیب به عایق بام وجود ندارد. این فرش سبز رنگ که در بام خانه تان است، نمی گذارد گرما و سرما عایق بام را تخریب کند.

نصب چمن مصنوعی روف گاردن

وزن چمن مصنوعی روف گاردن 

زیباسازی محوطه و بام خانه ها در بالا بردن روحیه و نشاط ساکنین تاثیرگذار است. اما این نشاط نباید به بهای آسیب به ساختمان و کاهش مقاومت بنا شود. ایجاد شبکه آبیاری، زهکشی زمین چمن و به خصوص حجم زیاد خاک روی پشت بام، وزن زیادی را به سازه تحمیل می کند. سنگین کردن سقف منازل با تجهیزات نصب چمن طبیعی، از نظر استانداردهای ایمنی توصیه نمی شود. چمن مصنوعی برای روف گاردن سبک و کم وزن بوده و مناسب ساخت روف گاردن در هر ساختمانی است. حجم زیاد خاک و وزن بافت آبیاری شده در این محصول کاملا حذف شده و سازه ای سبک و کاربردی در سقف ساختمان ساخته می شود.

در مورد ساختمان های قدیمی و بافت فرسوده اهمیت این موضوع بیشتر است. چنانچه پس از ساخت بنا تصمیم به ایجاد بام سبز گرفته شود نمی توان تجهیزات عایق بندی و زهکشی باغ طبیعی را به سادگی فراهم کرد. عمده مشکل در مورد سنگین شدن سازه و عدم تحمل وزن خاک و آب و … در ساختمان های قدیمی است. برای رفع این مشکل، پیشنهاد می شود از طرح روف گاردن با چمن مصنوعی برای تزئین بام خانه استفاده شود.

این محصول در مقایسه با متراژ مساوی خاک و چمن طبیعی، بسیار سبک وزن تر است. از طرفی نیازی به آبیاری نیست و وزن اضافی به بام تحمیل نمی شود. در نظر داشته باشید که موقع آبیاری خاک، مقدار زیادی از آب و رطوبت به خاک جذب می شود و همین موضوع وزن خاک را افزایش می دهد. چمن مصنوعی روف گاردن آب و رطوبت را در خود نگه نمی دارد و با عبور آب به مجرای فاضلاب، فشار مضاعف به اسکلت و بام خانه وارد نمی شود.

بیشتر بدانید  : چمن مصنوعی مناسب بالکن و تراس

چمن مصنوعی برای روف گاردن

قیمت چمن مصنوعی روف گاردن یا roof garden

در مقایسه با هزینه های نگهداری از چمن طبیعی مثل: عایق بندی، آب بها و … بهای تمام شده نصب چمن مصنوعی بسیار کمتر است. برای ایجاد یک باغ طبیعی از گیاهان کاشته شده لازم است تا هزینه زیادی بابت آماده سازی بام، بپردازید. تهیه خاک و بذر و نگهداری از گیاهان نیز هزینه ای جداگانه دارد. با حذف هزینه چمن زنی، آبیاری، کوددهی، سمپاشی و ….مقدار زیادی صرفه جویی می شود.

از طرفی حتی اگر روزی تصمیم به جمع آوری چمن مصنوعی داشته باشید هم هیچ هزینه ای بابت ترمیم سقف ساختمان نمی پردازید. در صورتی که هزینه بازگردانی بام به وضعیت قبلی برای چمن طبیعی مبلغ زیادی است. اما مهم ترین موضوع، صرفه جویی در مصرف اب شهری است که به نوعی یک خدمت انسانی نیز به حساب می آید.

دوام چمن مصنوعی روی بام سبز

شرایط بام ساختمان و حیاط تقریبا مشابه است. در واقع هیچ سرپناهی وجود ندارد و نور خورشید و بارش های فصلی مستقیم روی بام، اثر می گذارد. چمن مصنوعی روف گاردن در شرایط بد آب و هوایی، گرما و سرما، باد و بوران و …. همیشه استوار و پا برجاست. بر خلاف چمن طبیعی اثری از زردی، کم پشت شدن، خشکی، سرمازدگی و …. در چمن مصنوعی روف گاردن دیده نمی شود.

به طور کلی این محصول برای فضای بیرونی تولید شده. نمونه های چمن مصنوعی را در استادیوم های ورزشی، زمین بازی کودکان و فضای سبز شهری می بینید. طول عمر و ماندگاری این چمن ها بسیار زیاد است. حداقل می توانید ۱۵ سال روی کیفیت چمن مصنوعی روف گاردن حساب کنید. در طی این مدت هیچ آسیبی به سطح چمن وارد نمی شود.

تنها نکته مهم در مورد استفاده از ابزار تیز و برنده و یا داغی آتش است. چمن مصنوعی روف گاردن نسبت به اشیا برنده و آتش حساس است. حتی اگر چمن مصنوعی ضد آتش هم نصب کرده باشید باز هم نباید منقل با زغال داغ را روی چمن قرار دهید.

جنس چمن مصنوعی روف گاردن از پلی پروپیلن است. این ماده پلیمری چیزی شبیه به همان پلاستیک خودمان است. حتما می دانید که پلاستیک و زغال داغ با هم میانه خوبی ندارند. پس موقع برپا کردن بساط منقل و کباب، حداقل یک متر از چمن مصنوعی فاصله بگیرید.

مطلب جالب : بهترین ترموود روف گاردن چیست و چه کاربردی دارد؟

چمن مصنوعی در اثر تابش نور خورشید به هیچوجه دچار آسیب نمی شود. گرمای هوا نمی تواند الیاف چمن مصنوعی را شل و ذوب کند. در مناطقی که بارش برف سنگین دارند نیز نگرانی بابت نصب چمن مصنوعی بر بام خانه نیست. جنس الیاف چمن از مواد پلیمری و عموما پروپیلن و پلی اتیلن بوده که در برابر سرما مقاوم است. رشته های چمن مصنوعی در سرمای زیاد، یخ می زند ولی با گرم شدن هوا دوباره چمن به وضعیت قبل بر می گردد.

هزینه اجرای باغ بام ها

زیبایی و دکوراسیون نمای ساختمان

دو ساختمان را در نظر بگیرید که روی بام یکی از آنها با چمن مصنوعی برای روف گاردن، نماسازی شده است. دیگری اما دارای چندین کولر و کانال کولر است که دورتادور ان هم لوله های دودکش و نورگیر و هواکش، اشغال کرده است. به نظرتان کدامیک از این مجموعه زیباتر است. نصب چمن مصنوعی روف گاردن ساختمان های تجاری، اداری و مسکونی راهی ساده و کم هزینه برای زیباسازی نمای خارجی ساختمان است. این طراحی لوکس و لاکچری است. در ساختمان های گرانقیمت همیشه برای همه قسمت ها طراحی خاص انجام می شود. عدم توجه به فضای گسترده بام، لطمه شدیدی به زیبایی ساختمان می زند.

کارهای طراحی و دکوراسیون معمولا هزینه زیادی دارند ولی این تغییر دکوراسیون، بسیار کم هزینه و اقتصادی است. در مجموع متریال نصب و اجرای چمن مصنوعی روف گاردن قیمت بالایی ندارد. شرکت های تولید کننده داخلی نیز، محصولات چمن مصنوعی را عرضه کرده اند که از نظر کیفیت گاهی بهتر از محصولات وارداتی است. مهم تر اینکه قیمت خرید چمن مصنوعی وطنی اقتصادی تر از چمن های تولید شده اروپایی است.

افزایش قیمت ملک با چمن مصنوعی روف گاردن

روف گاردن ها و باغ بام های همیشه سبز در جلب مشتری به هنگام فروش موثر است. اگر قصد فروش ملک خود را دارید روی طراحی باغ در بام خانه تمرکز کنید. این فضای دنج و صمیم می تواند خریداران زیادی را ترغیب به خرید ملک تان کند. از نظر کلی شاید هزینه اندکی صرف کرده باشید اما بدون تردید در مدت زمان بسیار کوتاه تری می توانید ملک خود را به فروش برسانید از این نظر، هیچ تغییری تا به این حد مقرون به صرفه نخواهد بود. برای افزایش قیمت ملک خود و فروش سریع تر آن چقدر حاضرید هزینه کنید؟

در نظر داشته باشید که این مبلغ، هزینه نیست بلکه نوعی سرمایه گذاری روی ملک تان است که در نهایت روی ارزش ملک نیز خودش را نشان می دهد. داشتن یک باغ سبز و با صفا در خانه یک نعمت است حالا چه فرقی می کند باغچه در حیاط و یا در روی بام احداث شده باشد. با تدارک یک باغ و باغچه جمع و جور روی بام، حداکثر بهره برداری از فضای مفید ساختمان انجام می شود.

artificial grass

خرید چمن مصنوعی روف گاردن

شاید این بهترین تصمیمی باشد که برای تغییر دکوراسیون نمای خارجی ساختمان می گیرید. برای اینکه بعدها از خریدتان راضی باشید حتما محصولات با کیفیت تر را انتخاب کنید. هر چقدر تراکم و فشردگی بافت چمن مصنوعی روف گاردن بیشتر باشد، گره های بیشتری در هر متر مربع وجود دارد. این ویژگی یکی از مولفه های تشخیص مرغوبیت کالای خریداری شده است.

مورد دیگر ضخامت لایه زیرین چمن مصنوعی روف گاردن است. هنگام خرید به پشت چمن نگاه کنید. یک لایه سیاه رنگ را می بینید. این لایه باید به اندازه کافی ضخیم و محکم باشد تا در برابر تغییرات آب و هوایی دوام بیاورد. وقتی این لایه سیاه رنگ کیفیت خوبی نداشته باشد خیلی زود پاره می شود. در این صورت تیغه های چمن از هم باز و جدا می شود.

در پروسه تولید، ۲ نوع بافت روی این چمن های پلیمری انجام می شود. ابتدا تیغه ها در کنار یکدیگر فیکس می شوند و سپس کل تیغه ها بر روی بکینگ( لایه زیرین چمن مصنوعی) به خوبی محکم می شوند. در صورت عدم مرغوبیت این لایه، نمی توانید انتظار زیادی از محصول خریداری شده داشته باشید.

 قیمت چمن مصنوعی روف گاردن

متراژ بام خانه و کیفیت چمن مصنوعی روی هزینه ها تاثیر دارند. محصولات دارای تراکم بالا، کمی گران قیمت تر هستند ولی دوام و طول عمر آن ها به مراتب بیشتر است. بلندی تیغه ها و جنس زیره هم کمی قیمت ها را تغییر می دهد. متراژ بنا را هم در نظر بگیرید. از قدیم گفته اند هر که بامش بیش برفش بیشتر، اگر فضای زیادی دارید و متراژ بنا بیشتر است، بهای بیشتری برای نصب و اجرای چمن مصنوعی می پردازید که البته طبیعی است.

برای خرید اینترنتی روف گاردن یا به صورت حضوری می توانید از قبل طول و عرض فضای خود را از پهن ترین قسمت اندازه گیری کنید و برای ما ارسال کنید تا متراژ مورد نیاز را به شما اعلام کنیم. در صورتی که نیاز به نصاب برای اندازه گیری چمن مصنوعی دارید کادر مجرب برای شما ارسال خواهد شد.

به طور کلی لازم است چمن مصنوعی برای روف گاردن انتخاب شود که در مقابل آفتاب کاملا مقاوم باشد و آب را به خوبی از خود عبور دهد. بسیاری از فضاهای ایران مخصوصا در شهرهای جنوب آفتاب شدیدی دارد پس حتما باید قابلیت مقاومت اشعه یو وی را در خود داشته باشد 

پیشنهاد می کنیم به نسبت فضاهای مثل بالکن و داخل منزل چمن مصنوعی برای روف گاردن شما قوی تر و مقاوم تر باشد چرا که در معرض بیشتری از تابش آفتاب و بارش باران قرار دارد. قیمت مناسب از حدودا مترمربعی ۱۲۰ هزار تومان شروع شده و تا مترمربعی ۲۴۰ هزار تومان در شرکت ما مدل های مختلف قابل تهیه است.

اگرچه شما میتوانید چمن بالکن خود را خودتان نصب کنید این امکان در مورد روف گاردن هم صدق می کند. با این حال برای هرکاری فرد متخصص مهارتش در آن بیشتر است و اگر کار خیلی تمیز می خواهید پیشنهاد ما استفاده از نصاب است.

۱۶ دیدگاه برای “چمن مصنوعی روف گاردن”

 1. سیاوش رضائی گفت:

  سلام من از سایت شما چمن مصنوعی روف گاردن رو تهیه کردم. خیلی عالی و تمیز شد نتیجه کار.
  بسیار راضی هستم. امیدوارم موفق باشید.

  • پیام اسمی گفت:

   سلام جناب رضائی گرامی خیلی خوشحالیم ازین بابت و متشکرم از نظر ارزشمندتون امیدوارم در کارهای بعد هم بتونیم کمکتون کنیم.

 2. صدف ریاحی گفت:

  سلام خسته نباشید. برای تزئین کف روف گاردن روش کم هزینه تری از چمن مصنوعی روف گاردن داریم؟
  با توجه به تجربه ای که در این زمینه دارید من رو راهنمائی کنید لطفا.
  سپاس

  • پیام اسمی گفت:

   سلام وقتتون بخیر باشه خانم ریاحی
   خیر متاسفانه کمترین هزینه این هست که از چمن با ارتفاع کوتاه تری استفاده کنید برای تزیین. چون هر متریال دیگه ای برای روف گاردن هزینه رو به شدت بالا میبره

 3. وقت بخیر. شما چمن مصنوعی روف گاردن رو برای چه مدت گارانتی می کنید. آیا شرایط نگهداری میتونه این تایم رو افزایش بده؟

  • پیام اسمی گفت:

   سلام وقت بخیر کلیه چمن های ما مدت ۳ سال گارانتی مستقیم دارن. شرایط نگهداری خاصی ندارد فقط روی اون ها مواد اسیدی نریزید برای شستشو و جارو برقی با فشار خیلی بالا نکشید همین موارد رو رعایت کنید کفایت میکنه

 4. ابراهیمی گفت:

  سلام و عرض ادب. آیا شما تیمی برای طراحی روف گاردن هم دارید؟ منظورم طراحی کف فضا هست.
  نظر من ترکیب چمن مصنوعی روف گاردن و چوب و سنگ است.
  خوشحال می شم با شما همکاری داشته باشم.

  • پیام اسمی گفت:

   سلام جناب ابراهیمی شما در کار بازسازی هستین؟؟ میتونید با شماره های ما در تماس باشید تا راهنمایی تون کنیم که بهترین انتخاب رو داشته باشید.

 5. سلام. از این ۳ مدلی که بالا برای چمن مصنوعی روف گاردن در این صفحه گذاشتید، کدام رو پیشنهاد می کنید؟
  خوشحال میشم راهنمایی کنید.

 6. یزدان رفتاری گفت:

  با سلام عرض احترام
  من در شمال ایران زندگی میکنم و همونطور که میدونید در سال گهگاهی باران های شدیدی میباره که میتونه اذیت کننده باشه. آیا استفاده از چمن مصنوعی در روف گاردن مناطق شمالی سردسیر کار درستیه؟ دوامش چطور میشه و ماندگاریش چی؟

  • پیام اسمی گفت:

   سلام جناب رفتاری. مدل هایی که ما داریم با نخ صد در صد پلی اتیلن هستن. تست های کیفیت در مقابل بارش باران و تابش آفتاب رو دارن و در مقابل پوسیدگی و تغییرات آب و هوایی کاملا مقاوم هستند. به راحتی میتونید برای روف خودتون استفاده کنید.

 7. مطلبتون جامع بود ممنون میشم قیمت چمن مصنوعی برای روف گاردن هم بفرمایید که به چه صورت هستش؟!!

  • پیام اسمی گفت:

   سلامت باشید خوشحالیم که راضی بودید. بله حتما قیمت ها از حدود ۱۰۰ شروع میشن به بالا

 8. صفا محمدی گفت:

  سلام وقت بخیر قیمت چمن مصنوعی روف گاردن به چه صورت هست؟ تقریبا ۸۰ متر لازم دارم

  • پیام اسمی گفت:

   با سلام و عرض ادب برای دریافت قیمت به منو بخش چمن مصنوعی هامون مراجعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

سبد خرید

درحال بارگذاری ...