جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
کفپوش زمین بازی بچه ها

انواع کفپوش زمین بازی پارک

کیفیت زمین بازی بچه ها را می توان از روی کفپوش ها تشخیص داد. کفپوش زمین بازی کودکان از بسیاری جهات متفاوت است. به طور کلی زمین های بازی کودک به لحاظ بهداشتی و ایمنی دارای استانداردهای بالاتری است. تولید کفپوش زمین بازی یک حیطه تخصصی است و نیاز به دانش حرفه ای و شناخت نیازهای کودکان دارد. کفپوش های سخت و خشن برای نصب در زمین بازی بچه ها مناسب نیستند. کفپوش زمین بازی کودکان از موادی تهیه می شود که انعطاف پذیری بیشتری دارند و این امر در سلامت کودکان نقش مهمی دارد.

فهرست مطالب

  انواع کفپوش زمین بازی کودکان به عنوان کفپوش زمین بازی پارک، مهد کودک ها، خانه های نگهداری از اطفال، کفپوش برای مدرسه و … قابل استفاده است. کودکان در هر مکانی که حضور داشته باشند لازم است تا فضا برای راحتی و امنیت کودک دارای ساختاری مناسب باشد. در صورت عدم رعایت استانداردها همیشه احتمال خطرات جدی وجود وجود دارد. در ادامه به مهم ترین موارد در خرید کفپوش زمین بازی کودکان اشاره شده است.

  کفپوش گرانولی زمین بازی

  انواع کفپوش زمین بازی کودکان


  این کفپوش ها از نظر ظاهری و متریال ساخت دارای تفاوت های زیادی هستند. با توجه به محل نصب و موقعیت زمین بازی می توان یک کفپوش با ویژگی های مناسب را خریداری کرد. چمن مصنوعی یکی از پر طرفدارترین کفپوش ها برای زمین بازی بچه ها است که برای فضای باز مناسب است. سطوح نرم، تنوع در بلندی و نوع الیاف، نظافت و نگهداری آسان از مزایای چمن مصنوعی برای پارک کودک است.


  کفپوش زمین بازی کودکان با ترکیب رزین و سنگریزه


  به کارگیری دو متریال متفاوت در یک زمین، ایده ای خلاقانه است. رزین پلی اورتان در کنار سنگریزه سطحی متخلخل و مقاوم را تشکیل می شود. این کفپوش را می توان برای پارک بازی کودکان و فضای باز استفاده کرد. این نوع کفپوش برای شهرهایی که بارندگی زیاد دارند نیز مناسب است زیرا به هیچوجه آب را نگه نمی دارد. در مواقع بارندگی و یا شستشوی زمین بازی، چاله های آب تشکیل نمی شود و کف پارک بازی همیشه خشک و قابل استفاده است.

  ابعاد کفپوش زمین بازی کودکان


  کفپوش زمین بازی پلاستیکی


  برای کفپوش زمین بازی کودکان از مالچ پاشی نیز استفاده می شود. این مالچ ها از جنس لاستیک هستند و کارایی فوق العاده خوبی دارند. ماچ های لاستیکی تنوع رنگی زیادی دارند و دارای سطوح تیز و برنده نیستند. سطح نرم و جامد مالچ لاستیکی یک امتیاز بزرگ است زیرا ایمنی زیادی برای کودک به همراه دارد. هیچ نوع نگرانی بابت آسیب ناشی از زمین خوردن در زمین بازی مالچ پاشی شده وجود ندارد.

  انواع کفپوش های فضای باز


  مالچ ها قطعات لاستیک بازیافتی هستند که در کارخانه آماده سازی شده اند. سپس رنگ های شاد و پر انرژی روی آن کار شده تا برای کفپوش زمین بازی کودکان مناسب باشد. از یک لایه پوشش پلی اورتان بر روی قطعات لاستیکی استفاده می شود. این لایه مانع حرکت و جدا شدن لاستیک ها شده و به نوعی چسبندگی لازم را نیز ایجاد می کند.

  تاتامی زمین بازی


  تاتامی رایج ترین کفپوش زمین بازی کودکان


  تاتامی های سنتی چینی اصلا شباهتی به تاتامی های امروزی ندارند. تاتامی ورزشی و کفپوش مهد کودک تاتامی نیز از همین نوع هستند که در اصل فقط نام خود را تاتامی چین باستان عاریت گرفته اند. جنس این کفپوش ها از فوم EVA است که دارای نرمی و انعطاف زیادی است. به همین علت برای زمین بازی بچه ها نیز یک کفپوش عالی به حساب می آید.


  تنوع رنگی تاتامی بسیار زیاد است از این کفپوش اغلب برای فضای داخلی استفاده می شود. خیلی از مهد کودک ها با خرید کفپوش تاتامی بر روی دیوار و کف ساختمان ایمن سازی شده است. حتی می توانید از تاتامی برای اتاق کودک نیز استفاده کنید. به خصوص کودکان نوپا به دلیل عدم تعادل در راه رفتن، ضربات زیادی می بینند. با نصب تاتامی در اتاق فرزندتان خیال تان بابت ضربه و کوبیدگی اعضا راحت است.


  فوم کفپوش زمین بازی


  این فوم ها دارای انعطاف زیادی هستند و جلوی ضربه را می گیرند. ضخامت فوم و تراکم آن روی کیفیت کفپوش تاثیر می گذارد. طریقه نصب و استفاده از فوم کفپوش زمین بازی کودکان بسیار ساده است. این متریال به صورت پازلی در هم قفل می شود و نیازی به چسب و ملات سیمان و … ندارد. فوم کفپوش قابل شستشو بوده و به سادگی تمیز می شود.


  فوم کفپوش زمین بازی کودکان به صورت قطعات بزرگ تولید می شود. این مترایل در برابر شرایط جوی مقاوم است و می تواند در پارک و فضای باز نیز استفاده شود.

  کفپوش گرانولی


  کفپوش گرانولی زمین بازی کودکان


  این نوع کفپوش ها علاوه بر کفپوش زمین ورزشی در پارک و فضای باز نیز مورد استفاده دارد. کفپوش زمین بازی کودکان گرانولی در دو نوع ساده و پایه دار تولید می شود. کفپوش های گرانولی از جنس لاستیک هستند که به صورت گرانول های ریز و یک دست کار شده اند. در پارک بازی کودکان و همه مکان هایی که به نوعی با بچه ها در ارتباط است می توان از این نوع کفپوش برای کف زمین بازی استفاده کرد.

  از لحاظ استانداردهای ایمنی، انواع کفپوش گرانولی نرم و قابل انعطاف است. این متریال در ضخامت های ۱۰ تا ۷۵ میلی متر به فروش می رسد. قیمت کفپوش گرانولی ارزان و برای زمین های بازی بزرگ تر کاملا مقرون به صرفه است. قبل از نصب کفپوش زمین بازی کودکان لازم است تا سطح مورد نظر، آماده سازی شود.


  کفپوش گرانولی را می توان روی آسفالت و سیمان نیز نصب کرد. هزینه نصب کفپوش بر روی آسفالت بیشتر است. چنانچه قبل از نصب کفپوش گرانولی کف زمین بازی با سیمان آماده سازی شود در هزینه چسب صرفه جویی زیادی می شود و این روی قیمت ها تاثیر دارد.

  انواع کفپوش زمین بازی کودکان

  ابعاد کفپوش زمین بازی

  انواع کفپوش نرم و منعطف را می توان در پارک بازی کودکان، نصب کرد. این کفپوش ها دارای لبه های تیز و برنده نیستند و در ساخت آن از رنگ های حاوی سرب استفاده نشده است. موقع خرید کفپوش زمین بازی کودکان مهم ترین معیار، ایمنی است. این کفپوش ها به دو طریق در زمین بازی مورد استفاده قرار می گیرند.

  برخی از کفپوش ها به صورت کامل در سرتاسر زمین بازی بچه ها نصب و اجرا می شوند. در این صورت همه محوطه بازی شامل قسمت نصب اسباب بازی ها و گذرگاه ها و … با یک نوع کفپوش پوشش داده می شود. البته در اغلب موارد ابعاد کفپوش زمین بازی کودکان طوری است که تنها محوطه بازی را شامل می شود. سایر بخش ها معمولا با یک کفپوش دیگر آماده سازی شده است.

  کفپوش های قفلی به صورت قطعات هم اندازه تولید می شوند. ابعاد کفپوش زمین بازی را می توان بر اساس طول و عرض زمین مورد نظر انتخاب کرد.

  چگونه کفپوش ارزان و اقتصادی خریداری کنم؟

  قیمت کفپوش زمین بازی کودکان

  بحث بودجه در خرید کفپوش زمین بازی اهمیت زیادی دارد. این موضوع موجب شده تا محصولاتی فاقد استانداردهای لازم نیز به بازار عرضه شود. در نظر داشته باشید که از لحظ بهداشتی و استانداردهای ایمنی نمی توان هر نوع کفپوش را در زمین بازی کودکان مورد استفاده قرار داد.

  بهتر است با توجه به بودجه در نظر گرفته شده از بین کفپوش های مناسب، بهترین متریال انتخاب شود. قیمت کفپوش گرانولی زمین بازی و مالچ های کفپوش لاستیکی نسبتا ارزان تر از دیگر کفپوش های پارک کودک است.

  • افسانه رجب پور
  • مرداد 27, 1402
  • 2658 بازدید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  جستجو در سایت

  سبد خرید

  درحال بارگذاری ...