جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
چمن مصنوعی مهد کودک

توصیه های خرید چمن مصنوعی مهد کودک

فهرست مطالب

برای دکوراسیون مهد کودک از وسایلی استفاده می شود که از همه نظر دارای استانداردهای ایمنی باشند. کفپوش های سخت و غیر قابل انعطاف نظیر سنگ و سرامیک، اصلا مناسب چنین مکانی نیستند. معمولا در فضای باز محوطه به جای گیاه طبیعی از چمن مصنوعی مهد کودک استفاده می شود. نگهداری از این چمن ها ساده است و موجب آسیب به کودکان نیز نمی شود.

از هر جهت که تصور کنید چمن مصنوعی برای مهد کودک به سایر کفپوش ها ارحجیت دارد. این محصول را می توان در فضای باز و محوطه داخلی نیز نصب کرد. چمن مصنوعی دارای تنوع رنگی است و این موضوع کار طراحی محوطه را ساده تر کردهاست. استفاده از رنگ های فانتزی و شاد در کنار سبز چمنی، فضایی بسیار مفرح و چشم اندازی زیبا را به وجود می آورد.

۶ دلیل برای استفاده از چمن مصنوعی فضای شهری

چمن مصنوعی برای مهد کودک

ایمنی چمن مصنوعی مهد کودک 

چمن مصنوعی در مهد کودک های بزرگ و کوچک نصب شده زیرا ضربه گیر خوبی است.. ضربه گیری چمن مصنوعی جهت حفاظت از کودکان ضروری است. به این ترتیب دیگر نگرانی بابت افتادن و زمین خوردن بچه ها در حین بازی و دویدن وجود ندارد.

چمن مصنوعی برای مهد کودک موجب آسیب به کودکان نمی شود و هیچ نوع خراشیدگی یا بریدگی ایجاد نمی کند. این محصول از مواد اولیه با کیفیت تهیه شده و به هیچ وجه آلرژی و حساسیت ایجاد نمی کند.

برای بالا بردن ضریب امنیت چمن مصنوعی کودکستان، انعطاف پذیری و زیر سازی آن اهمیت دارد. در انتخاب این موارد را در نظر داشته باشید:

چمن مصنوعی مهد کودکی

استاندارد چمن مصنوعی مهد کودک

خرید چمن مصنوعی برای کودکستان ها مقرون به صرفه است و با صرف هزینه متعارف می توان کفپوش جذاب و زیبایی را مناسب با روحیه کودکان تهیه کرد. در هنگام خرید، توجه داشته باشید که از چمن های استاندارد با الیاف مناسب استفاده کنید. برخی از انواع چمن مصنوعی با ارتفاع الیاف بیش از ۱۰ سانتی متر دارای سرب هستند و مناسب زمین بازی کودکان نیستند.

یکی از استانداردهای مهم برای ساخت چمن مصنوعی مهد کودک، استاندارد سلامت است. رنگ های به کار رفته در تولید و مواد اولیه همگی از بهترین متریال تویلد شده اند و حاوی مواد مضر و سموم شیمیایی نیستند.

در مقایسه با گیاه طبیعی، نصب چمن مصنوعی در مهد کودک انتخاب بهتری است زیرا کود و سم و دیگر مواد شیمیایی برای نگهداری از آن استفاده نمی شود.

چمن مصنوعی ارزان قیمت در مهد کودک

مقاومت چمن مصنوعی کودکستان

چمن مصنوعی مناسب برای مهد کودک ها باید دارای نخ و بافت محکم باشد. چمن مصنوعی با تراکم کم برای بازی کودکان ساخته نشده و مناسب مهد کودک ها نیست. هر چه تراکم چمن مصنوعی بیشتر بوده و استحکام بافت ها بیشتر باشد، برای بازی کودکان در کودکستان مناسب تر است.

چه جنسی انتخاب کنیم؟

چمن مصنوعی از پلی اتیلن و پلی پروپیلن ساخته شده و در مجاورت تابش مستقیم نور خورشید دچار رنگ پریدگی و خوردگی نخواهد شد. چمن مصنوعی استاندارد و با کیفیت تا سال های زیادی فضای مهد کودک را شاد و سر زنده نگه می دارد. قیمت چمن مصنوعی ارتباط مستقیمی با کیفیت آن دارد.

جنس چمن مصنوعی مهد کودک

رنگ و نرمی چمن مصنوعی برای مهد کودک

مناسب ترین کفپوش برای حیاط مهد کودک، چمن مصنوعی نرم و خوشرنگ است. لطافت چمن مصنوعی در جلوگیری از آسیب فیزیکی به کودکان نقش دارد. مدیران مهد کودک با توجه به رنگ بندی های مختلف می توانند الیاف لطیف تر را برای زمین بازی کودکان انتخاب کنند.

سبز چمنی از رنگ های آرامش بخش و خلاقانه است. چشم انداز همیشه سبز، چمن مصنوعی مهد کودک یکی از بهترین مناظر برای کودکان است که در روحیه و آرامش کودک نیز تاثیرگذار است.

کاربردهای چمن مصنوعی رنگی

شیب مناسب زمین چمن مصنوعی

چمن مصنوعی استاندارد مهد کودک دارای لایه زیرین فوم و یا ژئوتکستایل زیر چمن است و با شیب مناسب نصب شده است. عدم توجه به شیب محل نصب چمن مصنوعی، در هنگام بارش باران مشکل ساز شده و خطر آب گرفتگی را به همراه دارد. زیر سازی چمن مصنوعی موجب مقاومت بیشتر آن می شود.

دقت داشته باشید که چمن مصنوعی که با سیلیس و گرانول پر شده باشد، مناسب پوشش زمین بازی مهد کودک ها نیست. این مواد بهداشتی نبوده و برای تماس با پوست حساس کودکان ساخته نشده اند. کودکان خردسال در مهد کودک روی چمن بازی می کنند، راه می روند، می دوند و همیشه در تماس مستقیم با سطح چمن قرار دارند. تهیه چمن مصنوعی با کیفیت و بهداشتی برای مهد کودک از مهم ترین کارهایی است که بر عهده مدیریت است. با خرید چمن مصنوعی ارزان قیمت، کم تراکم و غیر بهداشتی سلامت کودکان به خطر افتاده و هزینه نصب چمن مصنوعی نیز تلف خواهد شد.

پس از خرید چمن مصنوعی استاندارد، توجه به نظافت و تمیز کردن چمن مصنوعی مناسب مهد کودک و کودکستان از اهم موارد است. جهت حفظ بهداشت و سلامت کودکان می بایست لابه لای الیاف و نخ های چمن مصنوعی به خوبی با جارو تمیز و پاکیزه شود. در صورت نیاز به شستشو می توان چمن مصنوعی را با آب شستشو داد.

طراحی محوطه بازی کودکان

پیشنهاد ما به شما برای کودکستان

اغلب مدیران مهد ها معمولا دو تصمیم دارند یا برای فضای بازی کودکان تصمیم به خرید می گیرند و یا برای یک فضای تزیینی در مهد تصمیم به ایجاد چمن مصنوعی دارند. اینکه بدانیم برای این دو فضا لازم است دو مدل مختلف را به کار ببریم واجب است.

نمی توانیم به جای چمن مصنوعی تزیینی از چمن زمین بازی بچه ها استفاده کنیم و همینطور برعکس آن نیز امکان پذیر نیست. برای فضای بازی لازم است جنس چمن ها مرغوب تر باشد تا در اثر رفت و آمد کودکان چمن از بین نرود یا به عبارتی نشکند.

برای این منظور ما به شما چمن مصنوعی گامان تزیین را پیشنهاد می دهیم تا بتوانید با خیالی راحت آن را نصب کرده و نگران از بین رفتن آن نباشید. اما اگر به دنبال فضای بازی نیستید و صرفا برای قشنگی می خواهید سایر چمن های گامان و یا چمن مصنوعی آرتا را ببینید.

چمن مصنوعی ارزان قیمت در مهد کودک

جالب تر اینکه چمن مصنوعی مهد کودک با همه مزایا و امتیازاتی که دارد، قیمت اقتصادی تری هم دارد. در مقایسه با کفپوش های مدل جدید، قیمتی که برای خرید چمن مصنوعی پرداخته می شود خیلی مقرون به صرفه است. یک نکته مهم اینکه همیشه به کیفیت محصول بیش از قیمت توجه کنید.

همه محصولات چمن مصنوعی مهد کودکی دارای کیفیت یکسان نیستند. موقع خرید به الیاف مرغوب، تراکم بالا، نرمی و ضربه گیری چمن مصنوعی دقت کنید. حتما وضعیت زیره را بررسی کنید هر چقدر این قسمت، بهتر کار شده باشد طول عمر چمن مصنوعی در مهد کودک، بیشتر خواهد شد.

چمن مصنوعی ورزشی چند منظوره چیست؟

چمن مصنوعی برای مهد کودک علاوه بر نرمی باید در اثر رفت و آمد و بازی بچه ها و کودکان نیز مقاوم باشد. به همین منظور باید مشخص شود که این چمن برای فضای بازی بچه ها نصب می شود یا صرفا مسیر رفت و آمد و راهرو یا راه پله آن هاست.

پیشنهاد می شود از چمن مصنوعی بین ۱۵ میل تا ۲۵میل برای مهد کودک استفاده شود و در صورتی که فضا صرفا برای رفت و آمد است می توان از ۱۰ میل نیز استفاده کرد

قیمت چمن مصنوعی مناسب مهد کودک معمولا بالای ۲۰۰ هزار تومان برای هر مترمربع است. اما باز هم قابل شستشو بودن و میزان مقاومت چمن مصنوعی در برابر آفتاب بسیار مهم است و نوع نخ چمن حتما پیشنهاد می شود که پلی اتیلن باشد که برای فرزندان حساسیت زا نباشد.

برای اندازه گیری فضا شما کافی است از پهن ترین قسمت طول و عرض مورد نیاز خود را بگیرید(به شکستگی ها دقت نکنید) و اندازه خود را برای ما بفرستید تا راهنمایی تان کنیم.

محیط مهد باید همیشه تمیز و عاری از هرگونه آلودگی باشد بنابراین فرد یا افرادی که مسئول تمیز نگه داشتن مهد کودک هستند می توانند هر روز چمن مصنوعی را بعد از رفتن کودکان بشورند و تمیز کنند که تا فردای آن روز مجدد تر و تمیز قابل استفاده و بازی برای کودکان دلبند شود.

۱۶ دیدگاه برای “توصیه های خرید چمن مصنوعی مهد کودک”

 1. میترا خانبان گفت:

  سلام وقت بخیر. من مدیر یک مهد کودک هستم. چمن مصنوعی بازیگاه مهد کودک در قسمت هایی خیلی خراب شده است. من برای شما عکسهایی رو هم در پیوست ارسال کردم. میخواستم بپرسم این قسمت ها قابل ترمیم هستند یا باید به طور کامل چمن مصنوعی تعویض گردد؟

  • پیام اسمی گفت:

   سلام عرض ادب خانم خانبان. من عکس هاتون رو دیدم. در بخش هایی نیاز به تعویض و بخش های دیگه نیاز به ترمیم هست اما در صورت تعویض همون بخش های چمن مصنوعی قطعا فضاتون دو رنگ در میاد. اگر مشکلی با این مساله ندارید به راحتی قابل رفع هست.

 2. حشمت رضوی گفت:

  سلام من یک بازیگاه سر بسته رو میخوام راه اندازی کنم. شما استفاده ترکیبی از چمن مصنوعی مهد کودک و کفپوش رو توصیه می کنید؟ برام اصلا هزینه مهم نیست فقط دوست دارم محیط شاد و زیبایی رو دیزاین کنم. خوشحال میشم نظر کارشناسی شما رو در این زمینه بشنوم. 🙏🏼

  • پیام اسمی گفت:

   سلام وقتتون بخیر باشه. آیا این فضای شما برای بچه های کوچک هست؟ اگر بله پیشنهاد می کنم از کفپوش های فوم دارمون به همراه چمن مصنوعی استفاده کنید تا در صورتی که زمین خوردن مشکلی براشون پیش نیاد.

 3. ابوالفضل حسینی گفت:

  سلام روز بخیر من از سایت شما برای خرید چمن مصنوعی مهد کودک مشاوره دریافم کردم و در نهایت خرید انجام دادم .
  واقعا تیم فوق العاده ای دارید. من واقعا از این همکاری خرسندم.
  همواره موفق باشید.

  • پیام اسمی گفت:

   سلام جناب حسینی عزیز خیلی متشکرم از شما. خوشحالیم که راضی بودید و ممنونم بابت ارسال عکس های زیباتون.

 4. ابراهیمی راد گفت:

  سلام من در یک مجتمع زندگی میکنم که برای بازی بچه ها دارای مکانی است. بنا به تصمیم اهالی میخواهیم اونجا رو تجهیز کنیم. شما با توجه به تجربه ای که در این زمینه دارید خرید چمن مصنوعی مهد کودک را توصیه می کنید؟ بهترین نوع چمنی که برای این کار مناسب است کدام است؟

  • پیام اسمی گفت:

   سلام جناب ابراهیمی راد. بهترین کالا برای مهد کودک یا فضای بازی بچه ها چمن مصنوعی هست. البته اصلا از چمن های خیلی کوتاه استفاده نکنید. پیشنهادی که ما داریم مدل های ۱۵میل و ۲۵ میلمون هست.

 5. سلام وقتتون بخیر. این عکسی که اول این صفحه قرار دادید، به چه صورت قابل اجراست؟ آیا نقاشی است یا چمن در رنگ بندی های متنوع کار شده است؟
  ممنون میشم راهنمائی فرمائید. با تشکر

  • پیام اسمی گفت:

   سلام خانم جلالیان این چمن مصنوعی هست که یک بخش هایی رنگ شده و روش نقاشی کشیده شده

 6. سپیده کرمی گفت:

  چمن مصنوعی ارزان قیمت در مهد کودک جواب میده؟ چون بچه ها زیاد روش میدوان زود خراب نشه چه مدلی پیشنهاد میدین مقاوم باشه؟

  • پیام اسمی گفت:

   وقتتون بخیر باشه برای مهد کودک بنظرم چمن خیلی ارزون استفاده نکنید چون زود خراب میشه

 7. مریم محتشم گفت:

  سلام روزتون بخیر باشه
  عذر میخوام برای مهد کودک از چه نوع چمن مصنوعی باید استفاده بشه که موقع بازی بچه ها بهشون صدمه ای وارد نشه؟ آیا مدل های مختلفی دارن؟

  • پیام اسمی گفت:

   وقتتون بخیر باشه بخاطر اینکه زمین بازی کودکان هست لازمه که نرم باشه حتما تا پاشون زخمی نشه. مدل های مختلف در بخش منو و قسمت چمن مصنوعی قابل مشاهده است.

 8. رویا دریانی گفت:

  سلام متشکرم از مقاله خوبتون. برای مدرسه از چه نوع چمنی بهتره استفاده کنیم؟ فضای بیرون از ساختمان هست و برای بازی بچه هاست نمیخواستم زیاد هم گرون باشه.

  • پیام اسمی گفت:

   سلام وقت بخیر چمن مصنوعی برای مدرسه یا کودکستان که بچه ها فعالیت دارن داخلش پیشنهاد میکنیم چمن ۲۷ میل مارو نگاه بفرمایید که مناسب فضای بازی هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

سبد خرید

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!