جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
چمن مصنوعی برای بالکن

چمن مصنوعی برای بالکن و تراس

مترمربع

چمن مصنوعی برای اولین بار در ورزشگاه ها و سپس زمین های بازی در المپیک مونترال کانادا به کار گرفته شد. از آن پس سهولت استفاده، کیفیت و زیبایی چمن مصنوعی توجه قشر گسترده ای از مردم را جلب کرد. استفاده از چمن مصنوعی در بالکن و هر مکانی که امکان رشد و نگهداری از چمن طبیعی وجود نداشته باشد، میسر است. تراس، مهتابی و بالکن ها با استفاده از چمن مصنوعی بالکن به بهترین شکلی تزئین می شوند. خرید چمن مصنوعی برای بالکن به عنوان پوشش کف ایده آل ترین متریال است و کاربرد گسترده ای دارد.

 

زیباسازی بالکن ها کار دشواری است برخی از تراس ها فاقد نور طبیعی آفتاب هستند. بنابر این امکان نگهداری و پرورش گیاهان در بالکن وجود ندارد. چمن مصنوعی برای بالکن همچون فرشی زیبا و سبز، روح تازه ای به آن داده و محیطی دنج و آرامش بخش را ایجاد می کند. چمن مصنوعی برای تراس به لحاظ ساخت و تولید در دسته چمن مصنوعی تزئینی قرار می گیرد که با چمن مصنوعی فوتسال تفاوت دارد. این چمن ها هزینه نگهداری ندارند و بدون نیاز به مراقبت خاصی، در همه فصول سال سبز و زیبا باقی می مانند. 

آیا آماده اید تا تراس خانه را به جذاب ترین بخش منزل تبدیل کنید؟ در کمتر از یک ساعت می توانید فضایی رویایی در یک بالکن کوچک طراحی کنید و مکانی دنج و دوست داشتنی داشته باشید.

قیمت چمن مصنوعی برای بالکن

چمن مصنوعی بالکن

با نگاهی به تراس ها و بالکن های کوچک و بزرگ در شهر، با منظره ناخوشایندی روبرو می شویم. بسیاری از تراس ها تبدیل به بخش مرده در آپارتمان شده و اغلب برای نگهداری لوازم اضافی و انباری استفاده می شوند. رخت آویزهای بالکنی هم آپارتمان ها را بدمنظره کرده اند. این فضای مرده و بدون استفاده می تواند به بخش اصلی و فضای دنج محل زندگی تان تبدیل شود.

مفروش کردن کف بالکن با چمن مصنوعی، فضایی شاد و محیطی دنج را به وجود می آورد که می تواند مکانی جهت رفع خستگی های روزمره باشد. اندازه تراس بزرگ باشد یا کوچک، محدودیتی در به کارگیری چمن مصنوعی ندارد. حتی در بالکن های خیلی کوچک هم می توان کل سطح تراس را با چمن مصنوعی پوشش داد و حداکثر بهره وری را از فضا داشت.

برای مشاهده چمن مصنوعی پارکینگ کافیست کلیک کنید

چمن مصنوعی بالکن نمای ساختمان را شکیل تر نشان می دهد. با حذف آلودگی های بصری ساختمان های مسکونی می توان جذابیت های بصری بیشتری در شهرها ایجاد کرد. شاید فضای آپارتمان برای نگهداری از گل و گیاهان طبیعی مناسب نباشد ولی موقعیت خوبی است که تراس و بالکن را سبز کنید. چمن مصنوعی بالکن یک راه ساده و کم هزینه برای طراحی و دکوراسیون خانه است. 

نصب چمن مصنوعی برای بالکن

چمن مصنوعی بالکن ، تراس و بهارخواب

کف بالکن یا تراس و بهارخواب معمولا سنگ یا سرامیک است. با افزودن کفپوش چمنی به این فضا، کاربری بالکن را افزایش دهید. در بهترین حالت شاید چند گلدان گل در کف تراس گذاشته باشید این خیلی خوب است اما این گلدان ها اصلا سازگاری با سنگ و سرامیک ندارند. کف تراس را با چمن بپوشانید تا فضایی همیشه سبز و شاداب داشته باشید. کاشت چمن طبیعی در کف بالکن و تراس میسر نیست ولی همیشه می توانید کفپوش چمن مصنوعی را نصب کنید. چمن مصنوعی بالکن نرم و انعطاف پذیر است و به راحتی در کف تراس، جای می گیرد.

نصب چمن مصنوعی بالکن و تراس

چمن مصنوعی قابل نصب در هر سطحی است. نصب چمن مصنوعی در آسفالت، بتون، سطوح خاکی، چوبی و …. امکان پذیر است. در زمین های ورزشی و فضای باز لازم است تا ابتدا زیرسازی انجام شود. بعد از عملیات زیرسازی و آماده سازی زمین، می توان چمن های خوشرنگ را نصب کرد. در مورد نصب چمن مصنوعی برای بالکن، تراس و مهتابی نیازی به زیرسازی نیست زیرا کفسازی از قبل انجام شده است.

شیوه های نصب چمن مصنوعی روی آسفالت را از اینجا بخوانید

انتخاب چمن مصنوعی برای بالکن

زیرسازی چمن مصنوعی

عملیات زیرسازی شامل تاسیسات عبور آب باران به مجرای فاضلاب نیز هست. برای اینکه آب حاصل از بارش برف و باران و یا شستشوی زمین به مجرای فاضلاب سرازیر شود، لوله کشی هایی در زیر سطح زمین چمن مصنوعی انجام می شود. حتی در زمین های خاکی نیز باید عملیات زیرسازی چمن مصنوعی انجام شود.

برای جلوگیری از رشد گیاهان در زمین، ابتدا به اندازه ۱۵ تا ۲۵ سانتیمتر از خاک برداشته شده و سپس این فضا با مواد پلیمری، پر می شود. بعد می توان چمن مصنوعی را در زمین خاکی نصب کرد.

برای نصب چمن مصنوعی در بالکن نیازی به هیچکدام از این عملیات نیست. معمولا در تراس و بالکن، مجرای عبور آب باران تعبیه شده و همین کار را ساده کرده است. با توجه به اینکه بالکن دارای فضای محدود و بسته ای است می توانید چمن مصنوعی را مثل فرش یا موکت در تراس پهن کنید.

قسمت های اضافی را با کاتر برش دهید. این محصول دارای انعطاف پذیری زیادی است و به راحتی در بالکن جای می گیرد. لبه های بلکن مانع از حرکت چمن می شوند بنابراین استفاده از چسب یا میخ و … لزومی ندارد.

دکوراسیون بالکن و تراس با چمن مصنوعی

یک روش خلاقانه و شیک تری نیز برای نصب چمن مصنوعی در بالکن وجود دارد. اگر می خواهید یک فضای دنج و بسیار شیک و چشم نواز داشته باشید، خرید چمن مصنوعی برای بالکن کوچک یا بزرگ را علاوه بر کف تراس روی لبه ها و نرده ها نیز امتداد دهید. در واقع همه سطوح موجود را با کفپوش سبز چمن مصنوعی، بپوشانید. اکنون این فضا به چند گلدان گل طبیعی نیاز دارد. گلدان را روی کفپوش قرار دهید. اگر بالکن به اندازه کافی بزرگ باشد با چیدن چند صندلی، فضا را به کلی تغییر دهید.

ایده های چیدمان و شیک کردن پشت بام با چمن مصنوعی پشت بام

حتی در یک بالکن کوچک نیز می توانید دکوراسیون خاص تری را اجرا کنید. با چمن مصنوعی بالکن همه این فضا قابل استفاده می شود. امتداد چمن سبز رنگ روی لبه های تراس، فضا را بزرگتر نشان می دهد. در صورتی که فضای محدودی در اختیار دارید چمن مصنوعی بالکن را تا روی یکی از دیوارها ادامه دهید. به این ترتیب هم فضای سبز بیشتری ایجاد کرده اید و هم به دلیل خطای دید، بالکن بزرگ تر دیده می شود. دیوار سبز از جذاب ترین طرح های دکوراتیو است که هم با گیاه طبیعی و هم چمن مصنوعی قابل اجرا است. 

چمن مصنوعی چهار فصل تراس

قیمت چمن مصنوعی بالکن

چمن مصنوعی با کیفیت و استاندارد، دوام زیادی دارد و سال ها زینت بخش تراس و بالکن می شود. نصب چمن مصنوعی در بالکن بسیار ساده است و نیاز به زیر سازی و کف سازی ندارد. بالکن هایی با کف سرامیک، سنگ، آسفالت و هر توع دیگری را می توان با استفاده از چمن مصنوعی بالکن پوشش داد. شبکه لانه زنبوری برای زیره، بافت چمن مصنوعی تزئینی را بسیار مستحکم و پایدار کرده است.

موقع خرید چمن مصنوعی و تزئین بالکن با چمن مصنوعی دقت داشته باشید که هزینه خرید را به همراه هزینه نصب روی هم حساب کنید. در وقع با خرید چمن مصنوعی مثلا برای زمین فوتبال، کار تمام نمی شود و هنوز دستمزد نصاب باقی مانده است. در مورد فضاهایی مثل بالکن و تراس، هزینه نصب چمن مصنوعی حذف می شود.

مبلغ پرداختی تنها شامل قیمت خرید است و برای نصب هیچ مبلغی پرداخت نمی شود. قیمت چمن مصنوعی برای بالکن قیمت مقرون به صرفه ای در مقیاس با متریال دیگر دارد. به علت فضای محدود بالکن و تراس، هزینه تمام شده پوشش کف با استفاده از چمن مصنوعی در بالکن و تراس بسیار مناسب است.

چمن مصنوعی استخر چیست و چگونه آن را نصب کنیم؟

 هزینه نصب و اجرای چمن مصنوعی نیز حذف می شود. پس از خرید چمن مصنوعی بالکن می توانید خودتان هم این کفپوش را در تراس نصب کنید. در کم هزینه بودن چمن مصنوعی شکی نیست ولی در مقایسه با عناصر دکوراتیو مدل جدید، قیمت چمن مصنوعی بسیار مقرون به صرفه تر است. به لحاظ زیبایی و جذابیت هم این دکوراسیون دست کمی از سازه های مدرن و امروزی ندارد. موقع خرید محصولی با کیفیت را انتخاب کنید و نگران هزینه ها نباشید ماندگاری این کفپوش ها خیلی زیاد است و سالیان سال چمن مصنوعی بالکن کیفیت خود را حفظ می کند.

هزینه نصب چمن مصنوعی در بالکن

مزایای چمن مصنوعی تراس

چمن مصنوعی بالکن قابل شستشو بوده و در مقابل گرما و سرما مقاوم است. این چمن های تزئینی در رنگ های متنوعی به فروش می رسند ولی رنگ های سبز روشن و سبز تیره آن بسیار محبوب تر هستند. چمن مصنوعی برای بالکن براق و خوشرنگ است و به راحتی در انواع بالکن ها نصب می شود. تراس های دارای شکست، زاویه دار و حتی هلالی شکل هم می توانند از این متریال برای زیباسازی استفاده کنند. برخی از ویژگی های چمن مصنوعی بالکن و تراس اینها هستند:

چمن مصنوعی بالکن دارای رنگ ثابت

چمن مصنوعی برای فضای بیرونی تولید شده است. این محصول در سرمای زمستان و گرمای تابستان بدون هیچ مشکلی، بالکن را شاداب و سر سبز نگه می دارد. بارش های فصلی موجب پوسیدگی کفپوش چمن نمی شود. اشعه فرا بنفش نور خورشید نیز نمی تواند به سطح چمن یا رنگ آن، آسیب بزند. رنگ به کار رفته در چمن مصنوعی فاقد مواد سمی و سرب است. این رنگ هرگز کمرنگ نمی شود و همیشه ثابت باقی می ماند. بنابراین سال های سال می توانید از زیبایی و کفپوش همیشه سبزو  چمن مصنوعی بالکن لذت ببرید.

نگهداری از چمن مصنوعی تراس و بالکن در فصول مختلف

قابلیت شستشو و نظافت

هر زمان که بخواهید می توانید کف تراس و سطح چمن مصنوعی را با آب و مواد شوینده تمیز کنید. جنس نخ به کار رفته در ساخت چمن مصنوعی از الیاف پلیمری است پلیمرها شبیه به لاستیک هستند و در برابر آب و رطوبت، دچار آسیب نمی شوند. نظافت این کفپوش ها خیلی راحت است. اگر برگ های گلدان های تراس روی زمین ریخته، برگ ها را جمع کنید و گرد و خاک تراس را با آب، بشویید. به همین سادگی و راحتی!

باقی ماندن برگ های پوسیده روی چمن مصنوعی بالکن موجب جمع شدن آلودگی می شود. برگ های پوسیده محل خوبی برای رشد قارچ و کپک هستند. بهتر است بلافاصله برگ ها را جمع کنید. تمیز کردن فضولات پرندگان نیز کار دشواری نیست. پس از حذف فضولات می توانید محل را با چند قطره مایع ظرفشویی و آب، تمیز کنید. به این ترتیب هیچ بوی ناخوشایندی نیز به وجود نمی آید.

شستشوی چمن مصنوعی تراس

طول عمر بالا چمن مصنوعی بالکن

ماندگاری و طول عمر این محصول بسیار زیاد است. برای اینکه چمن مصنوعی سالیان سال به زیبایی در تراس باقی بماند از محصولات استاندارد، خریداری کنید.چمن مصنوعی با کیفیت های مختلفی در بازار موجود هست. اجناس غیر مرغوب را به جای کفپوش مرغوب، خریداری نکنید. محصولات با کیفیت از نخ پرو پیلن و پلی اتیلن ساخته شده اند و به هیچوجه در سرما و گرما دچار تغییر نمی شوند. بکینگ ۳ لایه بر طول عمر محصول افزوده است.  به طور متوسط طول عمر چمن مصنوعی بالکن ۱۰ تا ۲۰ سال است. محصولات متراکم تر دارای طول عمر بیشتری هستند.

زیبایی و تنوع

طراحی تراس، بالکن، مهتابی و نمای بیرونی روی بهبود دکوراسیون شهری تاثیر می گذارد. تنها یک لحظه تصور کنید همه تراس ها با انواع چمن مصنوعی، پوشیده شوند به طرز اعجاب آوری بافت شهری، زیباتر دیده می شود. اگر امکان نگهداری از گل و گیاه در بالکن و تراس را ندارید می توانید از زیبایی فوق العاده چمن مصنوعی بالکن کمک بگیرید.

بدون تردید این طراحی زیبا و شکیل است و روی ارزش ساختمان هم تاثیر می گذارد. آیا می دانستید چمن مصنوعی دارای رنگبندی هم هست؟ می توانید چمن های بهاری، پاییزی و یا حتی رنگین را با تیغه های کوتاه و بلند انتخاب کنید تا تراس تان به زیبایی هر چه تمام تر، دیده شود.

بهترین چمن مصنوعی برای بالکن

نحوه صحیح نگهداری از چمن مصنوعی تراس

در مقایسه با چمن طبیعی، این محصول اصلا به رسیدگی خاصی نیاز ندارد اما لازم است تا برگ های ریخته شده روی زمین را جمع کنید. اگر از گلدان طبیعی استفاده می کنید به محض ریختن برگ ها، آنها را بردارید باقیماندن برگ های پوسیده روی چمن مصنوعی، فضا را برای رشد قارچ و کپک، مساعد می کند.

با توجه به هوای منطقه می توانید هر از گاهی سطح چمن را با آب تمیز کنید. فضولات حیوانات خانگی را بلافاصله بردارید و محل را با مواد شوینده خانگی مثل پودر و مایع ظرفشویی بشویید. این بالکن سبز و پر نشاط، پرنده ها را هم به خود جذب می کند. برای اینکه سطح چمن همیشه تمیز باشد فضولات پرندگان و پرها و … را هم تمیز کنید.

خوردن چای عصر در تراس و بالکن همیشه سبزتان، زندگی در فضای بسته آپارتمان ها را دلنشین تر می کند. اینجا محلی برای آرامش و رفع استرس های روزانه در هیاهوی شهرهای بزرگ است. اگر بالکن دارید حتما به یک کفپوش مناسب نیز نیاز دارید. چمن مصنوعی بالکن جدیدترین دیزاین برای خانه های امروزی است. برای اطلاع از قیمت چمن مصنوعی برای بالکن و تراس با ما در تماس باشید.

نحوه رسیدگی و نگهداری از چمن مصنوعی را به طور مفصل در این مطلب یاد بگیرید

 • در ویدیو زیر کامل توضیح دادیم که برای بالکن کدام چمن مصنوعی مناسب است.

سوالات متداول خرید چمن مصنوعی بالکن

برای پاکسازی سطح چمن مصنوعی ابتدا آشغال های بزرگ تر را با دست یا جارو حذف کنید. برگ های پوسیده درختان، فضولات حیوانات و … را بردارید. سپس با جاروبرقی باقی مانده گرد و خاک و آلودگی های بین چمن مصنوعی موکتی را تمیز کنید. در صورت لزوم می توانید با آب و شوینده غیر اسیدی، چمن مصنوعی را بشویید.

این نوع از چمن مصنوعی از مدل های تزئینی به حساب می آید بنابراین قیمت بالایی ندارد. اما بسته به نوع جنس می تواند قیمت آن متغیر باشد.

اگر چمن مصنوعی برای تراس شما ضد آب باشد که باید باشد شما می توانید به راحتی چمن خود را برداشته و شستشو دهید. در غیر اینصورت با جارو می توانید خاک های روی آن را کاملا تمیز کنید و با خیس کردن چمن آن را براق و طبیعی کنید.

شاید برایتان عجیب باشد اما فرآیند نصب چمن مصنوعی در بالکن بسیار آسان است. شما با داشتن اندازه فضای خود و یک خط کش و کاتر می توانید چمن مصنوعی تراس خود را به زیبایی و راحتی نصب کنید. با این حال بعد از تهیه چمن، کارشناسان شرکت گامان تزئین جاوید در فرآیند نصب به شما کمک خواهند کرد.

۴۴ دیدگاه برای “چمن مصنوعی برای بالکن و تراس”

 1. رودسرابی گفت:

  سلام. میخواستم بدونم آیا نصب چمن مصنوعی در بالکن به راحتی انجام می‌شه؟

  • پیام اسمی گفت:

   سلام جناب رودسرابی امیدوارم حالتون خوب باشه.
   بله بسیار راحت هست نصبش در تراس. در ۹۰ درصد مواقع نیازی به چسب زدن هم ندارید مگر اینکه چمن مصنوعی شما سبک باشه و روی اون وسایلی قرار نمیدید یا اینکه برحسب متراژ بالکنتون چمن رو مجبورید چند تیکه بزنید که درزها نیاز به چسب داره که تکون نخوره

 2. سحر الهامی گفت:

  با توجه به اینکه چمن مصنوعی از ٖمواد شیمیایی ساخته شده است. میتواند حساسیت زا باشند؟ من در خانه گربه هم دارم آیا برای او ضرر دارد یا نه؟

  • پیام اسمی گفت:

   سلام وقتتون بخیر باشه. مواد استفاده شده هنگام تولید چمن ها به هیچ عنوان اذیت کننده نه برای انسان و نه برای حیوانات خانگی نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

سبد خرید

درحال بارگذاری ...