جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
کفپوش باشگاه بدنسازی

بهترین کفپوش سالن بدنسازی کدام است؟

باشگاه بدنسازی یک محیط خاص است و نمی توان از هر نوع کفپوشی برای این مکان استفاده کرد. کفپوش سالن بدنسازی باید مقاومت زیادی در برابر شکنندگی داشته باشد زیرا ضربه و فشار زیادی بر آن وارد می شود. این به دلیل استفاده از لوازمی است که در این مکان وجود دارد. انواع وزنه، هالتر، دمبل جزء ثابت باشگاه های بدنسازی هستند. به این وسایل دستگاه های سنگین بدنسازی را نیز اضافه کنید.

اصولا باشگاه های بدنسازی برای انجام حرکات سنگین ورزشی با دستگاه و بی دستگاه ایجاد شده است. همیشه تعداد زیادی وسیله ورزشی با وزن بالاتر در فضای داخلی باشگاه وجود دارد. کفپوش سالن بدنسازی باید ضربه گیر خوبی باشد در غیر این صورت احتمال آسیب به کف سالن بیشتر خواهد شد. کفپوش بدنسازی یکی از مهم ترین مولفه ها در تعیین سطح کیفی سالن ورزشی است.

کفپوش سالن بدنسازی در معرض دید است اما شاید کمتر کسی به آن توجه کند. افرادی که به سالن بدنسازی رفت و آمد دارند بدون توجه به نوع کفپوش ها، می خواهند در ورزش مورد علاقه خود پیشرفت کنند. این بر عهده مدیریت باشگاه است که بهترین کفپوش را برای چنین مکانی تهیه کند. کفپوش مناسب باشگاه بدنسازی، درصد آسیب احتمالی به ورزشکاران را کاهش می دهد.

کفپوش باشگاه بدنسازی

کفپوش مناسب سالن بدنسازی در حفظ سلامت ورزشکاران نقش کلیدی دارد. در حین انجام حرکات ورزشی، فشار زیادی به مفاصل و ستون مهره ها وارد می شود ولی کفپوش باشگاه بدنسازی مناسب می تواند این فشار را از نقاط حیاتی بردارد و به زمین منتقل کند. هر چقدر انعطاف پذیری و ضربه گیری کفپوش باشگاه بدنسازی بیشتر باشد، میزان آسیب به ورزشکاران نیز کمتر خواهد شد.

کفپوش های سخت نظیر سرامیک، موزائیک، سنگ و کفپوش بتونی و … اصلا مناسب کفپوش بدن سازی نیستند و موجب بروز صدمات جبران ناپذیری به بدن ورزشکار می شوند. انتخاب های بهتری هم برای کفپوش بدنسازی وجود دارد که در ادامه به آن اشاره شده است.

بهترین کفپوش ورزشی برای باشگاه و استادیوم کدام است؟

کفپوش بدنسازی

بهترین کفپوش برای باشگاه بدنسازی

کفپوش مناسب باشگاه بدنسازی باید تمام زمین باشگاه را پوشش دهد. به این ترتیب احتمال آسیب به ورزشکار خیلی کمتر است. قبل از ورود دستگاه ها و نصب آن باید نسبت به دکوراسیون باشگاه و اجرای کفپوش بدنسازی، اقدام شود. نصب کفپوش با وجود دستگاه های سنگین کار دشواری است.

جنس کفپوش قبلی باشگاه نیز در انتخاب نوع کفپوش سالن بدنسازی و ورزشی تاثیر دارد. قبل از نصب باید همه جوانب را در نظر گرفت. برای مثال نظافت کفپوش ها در این مکان اهمیت زیادی دارد بنابراین کفپوش های قابل شستشو انتخاب بهتری برای باشگاه بدنسازی هستند. به طور کلی دو نوع کفپوش گرانولی و کفپوش تاتامی برای باشگاه های بدنسازی مناسب است.

کفپوش گرانول باشگاه بدنسازی

کفپوش سالن بدنسازی گرانولی بهترین انتخاب برای سالن بدن سازی است. احتمال افتادن و یا پرت شدن وزنه های سنگین در باشگاه بدن سازی زیاد است اما گرانول های لاستیکی کف سالن، از پرتاب وزنه ها به سمت بالا جلوگیری می کند. در واقع این نوع کفپوش ضربه گیر خوبی است و مانع برگشت وزنه های سنگین می شود. همین ویژگی به تنهایی جلوی بسیاری از حوادث احتمالی را می گیرد و سلامت وزشکاران را تضمین می کند.

جنس کفپوش گرانول باشگاه بدنسازی از نوعی پلیمر لاستیکی است این کفپوش ها برای پوشش پیاده روها و فضای بازی کودکان نیز مناسب هستند. در برخی از فضاهای عمومی نظیر پارک کودک نیز از کفپوش گرانولی استفاده می شود.

کفپوش مناسب باشگاه بدنسازی

کفپوش لاستیکی باشگاه بدنسازی

کفپوش بدنسازی گرانولی از جنس لاستیک است و برای پوشش کامل سالن کارایی دارد. تنوع رنگی کفپوش لاستیکی زیاد است و حتی امکان نصب دو یا چند رنگ از کفپوش برای زیبایی دکوراسیون داخلی باشگاه نیز وجود دارد. گاهی فقط فضای مخصوص دستگاه ها با این کفوش کار می کند و برای بقیه قسمت ها تاتامی نصب شده است.

تاتامی نیز همه ویژگی های یک کفپوش خوب ورزشی دارد اما برای ایروبیک و یوگا و ورزش های سبک تر مناسب است. تاتامی ورزشی تحمل فشار و سنگینی دستگاه های بدنسازی را ندارد. در صورت نصب تاتامی و کفپوش سالن بدنسازیلاستیکی در یک مکان، لازم است تا برای زیر دستگاه ها حتما از کفپوش گرانولی لاستیکی با ضخامت مناسب استفاده شود. این کفپوش ها در دو نوع ورلی و تایل تولید شده است.

 

قیمت کفپوش گرانولی باشگاه بدنسازی

کفپوش لاستیکی تایل

در باشگاه هایی که فضایی کوچک و محدودتری دارند از کفپوش سالن بدنسازی تایل استفاده می شود. تایل های لاستیکی در اندازه های متنوعی تولید می شود و قابلیت اجرا دز سالن هایی با متراژ کمتر را نیز دارند. نصب کفپوش لاستیکی تایل به صورت پازلی است . سهولت اجرای کفپوش تایلی فوق العاده است و برای سالن های ورزش بدنسازی، اولویت با کفپوش رولی است.

در صورت نصب غیر اصولی، احتمال لغزش و حرکت کفپوش سالن بدنسازی تایل در زیر پای ورزشکار وجود دارد و این می تواند سوانح ناگواری را در پی داشته باشد. چنانچه به هنگام بلند کردن وزنه، اتصالات زیر پای ورزشکار حتی کمی جابجا شود، سقوط وزنه حتمی است. اما یک نصاب حرفه ای می داند چگونه کفپوش سالن بدنسازی را به درستی، نصب کند.

کفپوش رولی لاستیکی

کفپوش سالن بدنسازی رولی به صورت کامل روی زمین قرار می گیرد. این نوع کفپوش بدون درز و یا با حداقل درز قابل اجرا بوده و به سادگی در هر فضایی نصب می شود. اگر متراژ باشگاه زیاد است نصب کفپوش رولی انتخاب بهتری است زیرا در هزینه های خرید کفپوش بدنسازی نیز صرفه جویی قابل توجهی می شود.
ضخامت کفپوش سالن بدنسازی رولی کمتر از تایل است ولی این نوع کفپوش ها برای فضایی با متراژ کم مناسب نیستند.

آموزش نحوه نصب کفپوش سالن ورزشی+ فیلم

کفپوش لاستیکی رولی

چرا کفپوش گرانولی سالن بدنسازی بهترین انتخاب است؟

کفپوش گرانولی بدنسازی همه ویژگی های مناسب را دارد. در اغلب سالن های بدنسازی خوب و استاندارد از این نوع کفپوش استفاده شده است. باشگاه وزنه برداری، بادی بیلدینگ، بدنسازی و پاور لیفتینگ و … مناسب ترین مکان برای نصب کفپوش بدنسازی گرانولی هستند. در ادامه با سه مورد از مهم ترین مزایای کفپوش گرانول آشنا می شویم:

الف-ایمنی ورزشکاران با کفپوش سالن بدنسازی

تجهیز باشگاه بدنسازی با کفپوش گرانولی یک حُسن بزرگ دارد و آن کاهش آسیب به ورزشکاران است. افرادی که در این مجموعه رفت و آمد دارند قطعا این موضوع را در اولویت قرار می دهند. سلامت ورزشکاران با کفپوش بدنسازی گرانولی به نوعی بیمه می شود. این به دلیل خاصیت ارتجاعی کفپوش گرانولی است که از فشار وارده به بدن ورزشکار، کم می کند.

ب-کفپوش سالن بدنسازی بخشی از دکوراسیون باشگاه

افزایش هویت بصری سالن بدنسازی موردی است که کمتر به آن پرداخته شده. در باشگاه هایی که هم زمان با رعایت استانداردها روی جنبه زیبایی سالن نیز تاکید شده، همواره ورزشکاران حس بهتری داشته اند. انواع کفپوش لاستیکی گرانولی در طرح و رنگ متنوعی تولید شده و محدودیتی در انتخاب وجود ندارد.

ج-تاثیر کفپوش سالن بدنسازی در جذب ورزشکاران

آیا تاکنون از خود پرسیده اید که: چرا ورزشکاران به این باشگاه می آیند؟ امروزه تقریبا در همه مناطق و حتی محیط های کوچک تر در شهرستان ها، چندین باشگاه ورزشی وجود دارد. باشگاه های بدنسازی که بتوانند ورزشکاران بیشتری را جذب کنند قطعا، کسب و کار سودآور تری دارند. وقتی باشگاه بدنسازی تجهیزات کامل تری داشته باشد، هر روز تعداد بیشتری به سالن جذب می شوند. کفپوش بدنسازی نیز یکی از مهم ترین بخش های سالن باشگاه است که می تواند روی کیفیت و استانداردهای این مکان نیز تاثیر زیادی داشته باشد.

کفپوش باشگاه بدنسازی دست دوم

قیمت کفپوش بدنسازی دست دوم کمتر از کفپوش های نو و استفاده نشده است. این موضوع برخی برای برخی از مدیران جذاب است. شاید بتوانید با خرید کفپوش بدنسازی دست دوم، مقدار زیادی از هزینه ها را کاهش دهید. این در بحث بودجه و صرفه جویی در هزینه ها اهمیت زیادی دارد.

کفپوش بدنسازی دست دوم قبلا در مکان دیگری نصب بوده و از آن استفاده شده است. این نوع کفپوش ها در واقع مستعمل هستند حتی اگر ظاهر تمیز و مناسبی داشته باشند. معمولا کفپوش سالن بدنسازی دست دوم، کارایی کفپوش گرانولی جدید را ندارند. برای مثال خاصیت ارتجاعی این کفپوش ها بسیار کمتر از محصولات نو و کارنکرده است. هر چقدر انعطاف پذیری و خاصیت ارتجاعی کفپوش کمتر باشد، احتمال آسیب به بدن ورزشکار نیز افزایش خواهد داشت.

کفپوش گرانولی دست دوم به اندازه کفپوش های نو دارای انعطاف نیست و نمی تواند جلوی کوفتگی و ضربات وارد شده به بدن ورزشکار را بگیرد. در ضمن احتمال آسیب به مچ و فشار به دلیل نامتعادل بودن بخش هایی از کفپوش نیز وجود دارد.

نکته مهم دیگر در مورد بهداشتی بودن کفپوش سالن بدنسازی است. این موضوع در مورد کفپوش های دست دوم با شک و شبه زیادی همراه است. لازم است تا قبل از استفاده، کفپوش دست دوم به خوبی تمیز شده و ضد عفونی شود.

کفپوش گرانولی ارزان و بادوام

فروش کفپوش باشگاه بدنسازی

کفپوش گرانولی لاستیکی به دلیل خاصیت ارتجاعی، مقاومت بالا و زیبایی از بهترین محصولات برای پوشش کف سالن بدنسازی است. خرید کفپوش بدنسازی از مهم ترین موارد است که نباید به دلیل محدودیت بودجه و … نادیده گرفته شود. در برخی موارد تنها در قسمت هایی که دستگاه های بدنسازی نصب شده، از کفپوش گرانولی استفاده می شود. این یک چیدمان انتخابی است به طوری که در برخی از باشگاه ها سرتاسر سالن با کفپوش گرانولی پوشش داده شده است.

نکته مهم دیگر در توجه به ضخامت کفپوش سالن بدنسازی است. کمتر یا زیادتر بودن ضخامت کفپوش سالن بدنسازی روی هزینه ها هم تاثیر دارد. با کمی دقت می توانید کفپوش مناسب را با بهای کمتری خریداری کنید. در این صورت باید با توجه به نوع کاربری باشگاه، از کفپوش گرانولی یا ضخامت مناسب استفاده کنید. بهترین کفپوش های گرانول باشگاهی بین ۲۰ تا ۳۵ میلیمتر ضخامت دارند. اگر قصد خرید کفپوش برای باشگاه بدنسازی را دارید از نمونه های آورده شده در زیر، کمک بگیرید. با توجه به این موارد انتخاب بهتری خواهید داشت:

 • کفپوش گرانولی ۲۰ میلیمتری برای باشگاه عمومی بدنسازی
 • کفپوش ۲۵ میلیمتری برای باشگاه عمومی و حرفه ای بدنسازی
 • کفپوش ۳۰ میلیمتری برای باشگاه حرفه ای بدنسازی
 • کفپوش ۳۵ میلیمتری برای باشگاه های فوق حرفه ای بدنسازی

قیمت کفپوش ورزشی باشگاه بدنسازی

لیست قیمت کفپوش سالن بدنسازی تنوع زیادی دارد و این امکان انتخاب بیشتری به خریداران می دهد. کفپوش های ضخیم تر قیمت بالاتری دارند. اگر کفسازی باشگاه مطلوب است و یا کفپوش قبلی آسیب زیادی ندیده، می توان از محصولاتی با ضخامت کمتر نیز استفاده کرد.

قیمت کفپوش گرانولی باشگاه بدنسازی تایل و رول با هم یکسان نیست. کفپوش بدنسازی تایل ضخیم تر بوده و قیمت بالاتری دارد. از نظر اقتصادی کفپوش لاستیکی رولی ارزان تر است و سرعت نصب بالاتری دارد. به این ترتیب هزینه های نصب و اجرای کفپوش بدنسازی نیز مقرون به صرفه تر خواهد شد.

بیشتر بدانید: چمن مصنوعی مناسب باشگاه

طول عمر کفپوش گرانولی باشگاه حداقل ۱۰ سال است و در صورت نگهداری اصولی حتی طول عمر کفپوش بیشتر هم خواهد شد. کفپوش بدنسازی تحمل وزن بالایی دارد و در برابر آسیب های محیطی مقاوم است. در صورت خرابی نیز امکان تعمیر و تعویض کفپوش وجود دارد.

برای مشاهده لیست قیمت کفپوش سالن بدنسازی از فروشگاه دیدن کنید

شرکت گامان تزئین جاوید دارای انواع کفپوش سالن بدنسازی به صورت گرانولی و کفپوش پی وی سی و مدل های دیگر است که بعد از مشاوره رایگان با شما و اطلاع از شرایط زمین و دستگاه ها نوع مناسب به شما پیشنهاد داده می شود

قیمت کفپوش بدنسازی از حدود متری ۱۰۰ هزار تومان شروع و تا حدود متری ۴۰۰ هزار تومان بسته به نوع جنس وجود دارد. این بستگی به بودجه شما و میزان دستگاه ها و تردد شما دارد که کدام نوع مورد استفاده قرار بگیرد.

در باشگاه های ورزشی مثل بدنسازی به دلیل رها کردن وزنه ها توسط ورزشکاران یکی از بهترین کفپوش ها گرانولی است. نوع گرانولی هم مدل های متفاوتی دارد که با ضخامت و مقاومت بیشتر قیمت آن بالاتر می رود برای باشگاه های ورزشی معمولا بیشتر از نوع تایلی آن استفاده می شود.

بله. اکیپ نصاب حرفه ای شرکت بعد از فرآیند خرید و هماهنگی روز اجرا با شما به محل شما اعزام شده و کار را به بهترین شکل ممکن تحویل شما خواهد داد و دیگر لازم نیست نگران نصب کفپوش سالن بدنسازی خود باشید.

 • افسانه رجب پور
 • شهریور 2, 1402
 • 4033 بازدید

۱۲ دیدگاه برای “بهترین کفپوش سالن بدنسازی کدام است؟”

 1. رضا حدادی گفت:

  سلام من می خوام برای فضای باشگاهی که دارم از دو کفپوش متفاوت استفاده کنم.
  میشه من رو در این زمینه کمی راهنمایی کنید که از چه کفپوشهایی میشه در کنار هم استفاده کرد؟
  اصلا این کار ایده خوبی هست یا نه؟

  • پیام اسمی گفت:

   سلام وقتتون بخیر. شما می تونید فضاهایی که دستگاه بدنسازی هست رو از کفپوش های گرانولی استفاده کنید و بقیه فضا رو کفپوش فوم دار ورزشی بزنید یا اینکه حتی بعضی فضاها به جای گرانولی تاتامی استفاده کنید مخصوصا فضاهایی که ورزش ایروبیک انجام میدین.

 2. سلام در باشگاهی که ما داریم یک قسمتی رو به بازی و ورزش بچه ها اختصاص دادیم.
  به نظر شما از چه کفپوشی برای این قسمت استفاده کنیم که هم دوام خوبی داشته باشه و هم به بچه ها آسیبی حین بازی وارد نشه؟

  • پیام اسمی گفت:

   شما میتونید در این فضا از کفپوش بدنسازی مثل تاتامی استفاده کنید که هم نرم هست و هم برای بچه ها با دوامه. پیشنهاد من به شما کفپوش تاتامی کودک هست که در رنگ بندی های متنوعی موجود هستند.

 3. رشیدی تبار گفت:

  سلام اجرای کدامیک از کفپوشهایی که بالا توضیح دادید از بقیه راحت تر و کم هزینه تر است؟
  ممنون میشم راهنمائی کنید.

  • پیام اسمی گفت:

   کلا مدل هایی که به صورت پازلی داخل هم قرار می گیرند رو شما میتونید استفاده کنید و نصبشون راحت هست خانم رشیدی تبار گرامی

 4. سلام استفاده از کدامیک از کفپوشهای باشگاه بدنسازی را برای یک gym خانگی پسشنهاد می کنید؟
  (فضای حدود ۴۰ متر مربع)

  • پیام اسمی گفت:

   سلام وقتتون بخیر صد در صد پیشنهادم به شما گرانولی ها هستند با نصب و دوام بسیار بالا

 5. سلام بهترین گزینه برای کفپوش باشگاه بدنسازی چه نوع کفپوشی هست؟ جسارتا قیمت هم بگید ممنون میشم.

  • پیام اسمی گفت:

   سلام کاملا بستگی به نوع استفاده شما دارن دوست عزیز بعضی فضاها گرانولی بعضی فضاها که دستگاه کمتری هست کفپوش های فومی و بعضی فضاها تاتامی ها میتونن بهترین باشند. لطفا به شماره ۰۹۳۷۲۳۹۷۹۷۲ پیغام بدید.

 6. کامل بهنام گفت:

  سلام. من کف اتاقم گچ هست میشه روش کفپوش اجرا کنم . کفپوش به گچ می چسپه

  • پیام اسمی گفت:

   سلام جناب بهنام آیا برای سالن بدن سازی میخواستید؟ حتما نیاز به زیرسازی دارید ولی در نهایت بعد از زیرسازی قابل چسبیدن هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

سبد خرید

درحال بارگذاری ...