خرید موکت اداری

کفپوش ها نقش مهمی در زیبایی فضا دارند و این موضوع برای ادارات اهمیت بیشتری دارد. وقتی به یک شرکت یا ساختمان اداری وارد می شوید نحوه چیدمان و طراحی داخلی قبل از هر چیزی توجه را جلب می کند. موقع خرید موکت اداری علاوه بر زیبایی باید جزئیات زیادی را در نظر گرفت. شرکت های بزرگ بین المللی حتی در این زمینه هم پیشتاز هستند و از کفپوش موکتی با لوگوی شرکت استفاده می کنند.

موکت اداری در دو نوع رول و تایل تولید می شود. موکت تایل اداری به دلیل مدرن بودن و تنوع در نصب و طراحی، طرفدار بیشتری دارد. در اغلب ساختمان های اداری نمونه هایی از موکت تایل نصب شده و به خوبی این محصول با فضای اداری سازگار است.

راهنمای خرید موکت اداری

موکت تایل گزینه مناسبی برای پوشش کف ساختمان های اداری است. این محصول دارای تنوع رنگی و طرح های خاص و بی نظیری است. تایل های کفپوش قابلیت نصب ساده و سریعی دارند. موکت تایل قابلیت جابجایی را نیز دارد بنابراین پس از مدتی می توانید بدون تعویض کفپوش ها، دکوراسیون داخلی را تغییر دهید. اینها تنها بخشی از مزایای نصب موکت تایل در ادارات هستند اما برای خرید باید به موارد دیگری نیز توجه کرد.

نکات خرید موکت اداری

خرید موکت اداری با دوام

ساختمان های اداری از مکان های شلوغ و پر رفت و آمد هستند. شاید مهم ترین و اولین ویژگی برای انتخاب کفپوش اداری، توجه به دوام و طول عمر آن است. از هزینه های خرید که بگذریم، به هر حال تعویض کفپوش ها در کار عادی شرکت هم اختلال ایجاد می کند و نمی شود مدام کفپوش ها را تغییر داد. بهتر است همان ابتدای کار یک موکت با کیفیت نصب شود تا ناچار به تعویض زود هنگام آن نباشید. حالا سوال اینجاست که موکت بادوام چه جنسی دارد و موقع خرید چگونه متوجه کیفیت موکت بشویم؟

محصولاتی که ضریب سایشی بالاتری دارند در مقابل رفت و آمد، به سادگی دچار ساییدگی نمی شوند. افراد زیادی روزانه با کفش روی این موکت ها راه می روند. کف و پاشنه کفش ها می تواند به کفپوش ها آسیب زیادی وارد کند. البته در مورد موکت ها این موضوع تا حد زیادی حل شده است. الیاف موکت نرم و انعطاف پذیر هستند. برای همین حالت کوبیده و له شده به خود نمی گیرند.

به طور کلی نمی توان یک برند و یا یک طرح را مناسب فضای اداری دانست. کیفیت موکت با توجه به کاربرد آن سنجیده می شود. برای مثال با کیفیت ترین موکت پرز بلند به هیچوجه مناسب راهروی ادارات نیست. موقع خرید موکت اداری به کاربری و میزان استفاده از آن توجه کنید.

بکینگ موکت اداری

بکینگ دقیقا همان قسمتی است که اغلب موقع خرید به ان توجه نمی شود. موقع انتخاب موکت اداری به رنگ بیش از هر چیز دیگری توجه می شود. به این ترتیب که برای هماهنگی دکوراسیون تاکید اصلی روی رنگ موکت است. اتفاقا انواع موکت تایل در این زمینه انتخاب خوبی است. رنگ کفپوش ها باید با توجه به اهداف شرکت و هماهنگ با سایر المان های طراحی، انتخاب شود اما این تنها یک روی سکه است.

خرید کفپوش اداری یک روی مهم دیگر هم دارد که بیش از رنگ باید به آن توجه کنید. لایه زیرین موکت اصلا رنگ زیبایی ندارد ولی دوام و کیفیت موکت به ان وابسته است. الیاف موکت در کارخانه به شیوه های مختلف، در هم بافت می شود. طریقه تولید و ساختار موکت نمدی با موکت هایی که دارای الیاف بلندتری هستند، تفاوت دارد.البته همه موکت های با کیفیت در یک چیز مشترک هستند و آن بکینگ موکت است.

موقع خرید موکت اداری کمی لبه آن را برگردانید تا لایه زیرین و بکینگ را ببینید. الیاف موکت روی این لایه محکم شده اند. ضخامت و کیفیت لایه زیره به طور مستقیم طول عمر آن را افزایش می دهد.برای فضاهای اداری و پر رفت و امد حتما محصولاتی را انتخاب کنید که دارای لایه زیره ضخیم تری هستند. به طور معمول ضخامت موکت اداری به دلیل وجود لایه بکینگ ضخیم تری، بیشتر از موکت های خانگی است.

راهنمای خرید موکت اداری

قیمت موکت اداری

خرید موکت اداری بخشی از هزینه هایی است که کم یا زیاد باید پرداخته می شود. در بسیاری از موارد به دلیل کاهش هزینه ها، محصولات بی کیفیت خریداری می شود که نتیجه خوبی ندارد. بدون تردید محصولات استاندارد و با کیفیت که طول عمری بیشتری هم دارند به بهای بیشتری در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرند. مواد اولیه ای که در ساخت موکت به کار می رود یا نوع دستگاه هایی که در بافت نخ موکت استفاده می شود و تکنولوژی بافت و …. همگی روی قیمت ها تاثیر دارد.

برای کاهش هزینه خرید موکت اداری چند راهکار ساده وجود دارد اولی اینکه سفارش خود را به فروشگاه هایی بدهید که بدون واسطه از تولید کننده محصول را دریافت می کنند. به این ترتیب هزینه های زیادی حذف خواهد شد.دیگر اینکه موکت های خوب و با کیفیت خریداری کنید تا در طول زمان، هزینه ها سر شکن شود. به این ترتیب یکبار خرج می کنید ولی تا سال ها همان کفپوش موکتی قابل استفاده است. هر وقت هم که از طراحی کفپوش خسته شدید می توانید طراحی موکت تایل اداری را عوض کنید. به خصوص اگر دو یا چند رنگ موکت خریداری کرده باشید، تغییر دکوراسیون بسیار ساده تر است.

نصب موکت تایل اداری

نکات مهم در خرید موکت اداری

موکت تایل اداری یک مزیت بزرگ دارد و آن اینکه در صورت آسیب دیدگی نیازی به تعویض کل کفپوش ها نیست. خیلی ساده می توانید تایل های آسیب دیده را با تایل های سالم و جدید جایگزین کنید. توصیه می شود موقع خرید، چند متر بیشتر خریداری کنید تا بعدها بتوانید بخش های آسیب دیده را تعویض کنید. به این ترتیب با هزینه اندکی، موکت ها نونوار می شوند.

نکته مهم دیگر اینست که هزینه های نصب و زیرسازی را هم در نظر بگیرید. اگر کف ساختمان ناهموار است حتما باید زیرسازی انجام شود. هزینه چسب و نصب هم روی قیمت خرید موکت اداری اضافه می شود. از قبل با فروشنده در مورد هزینه های ارسال و نصب صحبت کنید. برخی از فروشنده ها تخفیف های دوره ای خوبی برای خرید های فصلی در نظر می گیرند. شاید بتوانید در یکی از این جشنوره های تخفیف شرکت کنید و با صرف هزینه کمتر، محصولی با دوام و مقرون به صرفه را خریداری کنید.

  • افسانه رجب پور
  • شهریور 23, 1399
  • 130 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان خرید

برای دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت مشاوره
close-link