پارکت لمینت روشن

پارکت لمینت روشن انتخاب کنیم یا تیره؟ این سوالی است که اغلب خریداران با آن مواجه هستند. شکی نیست که انتخاب رنگ و طرح پارکت لمینت کاملا سلیقه ای است و بستگی کامل به نظر خریدار دارد. این مطلب برای علاقه مندان به پارکت لمینت روشن و سفید رنگ نوشته شده تا به خوبی با مزایا و معایب آن آشنا شوند. اگر در انتخاب پارکت لمینت روشن و تیره مردد هستید این مطلب را تا انتها دنبال کنید.

مزایای پارکت لمینت روشن

استفاده از لمینت سفید رنگ و یا رنگ های روشن می تواند دکوراسیون داخلی را متحول کند. طراحان با استفاده از تضاد رنگی و هارمونی بین مبلمان و پارکت لمینت، فضا را به طرز شاعرانه ای طراحی می کنند. پارکت لمینت رنگ روشن بهترین انتخاب برای فضای تاریک و کوچک است.

بزرگتر دیده شدن فضا

اگر خانه ای کوچک و با فضای اندکی در اختیار دارید، می بایست دکوراسیون داخلی را با دقت بیشتری انجام دهید. محدودیت فضا را با استفاده از رنگ های روشن، کم اهمیت کنید. پارکت لمینت روشن فضا را بزرگتر از اندازه واقعی نشان داده و بهترین کفپوش برای منازل کوچک است.

روشن شدن منازل کم نور

نور نقش مهمی در دکوراسیون داخلی و طراحی دارد. اگر فضای مورد نظر فاقد نور طبیعی روز است می توانید با انتخاب رنگ روشن، برای پایه طراحی تغییر زیادی ایجاد کنید. در منازل کم نور بهتر است پارکت لمینت روشن را جایگزین کفپوش های تیره کنید و با هزینه ای اندک شاهد تغییر فوق العاده در چشم انداز و فضای داخلی باشید. نورپردازی روی لمینت رنگ روشن بسیار ساده تر از لمینت های تیره رنگ است و نور در محیط انعکاس بیشتری پیدا می کند.

لمینت روشن و گرد و غبار

پارکت لمینت روشن نسبت به پارکت لمینت تیره، کمتر گرد و غبار را نشان می دهد. لمینت های رنگ روشن احساس آرامش، درخشندگی و پاکیزگی را چند برابر می کنند. اگر وقت کافی برای گردگیری و تمیزکاری ندارید، از کفپوش با رنگ مناسب استفاده کنید. ولی لکه ها یک موضوع دیگر است.

معایب پارکت لمینت روشن

استفاه از رنگ روشن و به خصوص سفید در طراحی همیشه با تردید همراه بوده است. یکی از معایب اصلی استفاده از پارکت لمینت روشن ، احساس کسالت بار و کم شدن جذابیت محیط است. این مشکل زمانی که هیچ عنصر رنگی دیگری در محیط نباشد، بیشتر دیده می شود. استفاده از عناصر رنگی در کنار رنگ سفید، بهترین شیوه طراحی مدرن است که با دکوراسیون سنتی هم هماهنگی دارد. به جای استفاده از پارکت لمینت سفید با مبلمان سفید، از مبلمان تیره و رنگی استفاده کنید. اگر رنگ مبلمان و پارکت را روشن انتخاب کرده اید، از بالشتک های رنگی و مجسمه های کوچک رنگارنگ برای دمیدن روح در فضا استفاده کنید.

پارکت لمینت روشن گرد و غبار را کمتر نشان می دهد ولی لکه ها را به خوبی نمایان می کند. هر گونه لکه کوچک و کمرنگی روی لمینت سفید رنگ به طرز فاجعه باری در معرض دید قرار می گیرد. در نهایت انتخاب بر عهده شماست ولی اگر کودکی در منزل دارید، مراقب لکه های روی لمینت سفید هم باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *