پاک کردن کاغذ دیواری

پاک کردن کاغذ دیواری در دوره های منظم به حفظ کیفیت و ماندگاری آن کمک می کند. کاغذ دیواری ها گرد و غبار و کثیفی را نگه می دارند و لازم است تا گردگیری و تمیز شوند. اگر کودکی در منزل دارید حتما روی کاغذ دیواری پر از اثر انگشت و لکه چربی شده و منظره زشتی را ایجاد کرده است. برای پاک کردن کاغذ دیواری همیشه از بالا به پایین کار کنید. به این ترتیب که ابتدا قسمت بالای دیوار را تمیز کنید و سپس به قسمت های پایین تر دیوار و قسمت های کثیف تر برسید.

پاک کردن کاغذ دیواری و گردگیری

کاغذ دیواری های خوش نقش و نگار در زیبایی دکوراسیون داخلی تاثیر دارند و می بایست همیشه تمیز و به زیبایی روز اول باشند. اغلب افراد همه قسمت های منزل را تمیز و پاکیزه می کنند اما لحظه ای هم به فکر نظافت کاغذ دیواری نیستند. از چوب های بلند گردگیری برای غبارگیری کاغذ دیواری استفاده کنید تا گرد و غبار وارد بافت کاغذ دیواری نشود. کثیفی و آلودکی هوا روی کاغذ دیواری به خوبی دیده می شود. فاصله بین رول ها همان جایی است که به زودی با گرد و خاک کثیف خواهد شد. از دستمال نخی هم می توانید برای پاک کردن کاغذ دیواری استفاده کنید. حتی جاروبرقی هم سری اضافی مخصوص گردگیری دارد که مناسب پاک کردن گرد و غبار کاغذ دیواری است.

لکه بری و پاک کردن کاغذ دیواریلکه گیری کاغذ دیواری

پاک کردن کاغذ دیواری یک راه ساده برای حذف آلودگی ها از روی آن است ولی لکه ها با گردگیری از بین نمی روند. شستشوی کاغذ دیواری برای از بین بردن لکه ها بهترین راه است. البته همه کاغذ دیواری ها قابل شستشو نیستند. اما اگر کاغذ دیواری قابل شستشو نصب کرده اید می توانید با این راهکار کم هزینه و ساده، همه لکه های روی دیوار را پاک کنید.

در یک ظرف مناسب یک لیتر آب به همراه ۲ قاشق غذاخوری جوش شیرین بریزید. این محلول را هم بزنید و برای پاک کردن کاغذ دیواری و حذف لکه ها و اثر انگشت کودکان از آن استفاده کنید. با یک اسفنج یا دستمال می توانید محلول آب و جوش شیرین را روی لکه ها بمالید. مراقب باشید استفاده از سیم ظرفشویی، پارچه های زبر و مواد سخت روی کاغذ دیواری یک اشتباه بزرگ است. الیاف سخت می توانند کاغذ دیواری را از دیوار جدا کرده و یا موجب پارگی بخشی از ان شود. اسفنج ظرفشویی برای این کار مناسب تر است. ۱۰ دقیقه صبر کنید تا لکه های روی کاغذ محو شود.

شستشوی کاغذ دیواری

انواع کاغذ دیواری سه بعدی و پوستر دیواری را نمی توانید با آب بشویید. کاغذ دیواری های قابل شستشو را می توان با پارچه نمدار تمیز کرد ولی استفاده از اب زیاد برای پاک کردن کاغذ دیواری و شستشوی آن پیشنهاد نمی شود. جنس کاغذ دیواری در برابر نفوذ آب بسیار ضعیف است. در واقع رطوبت زیاد و به سرعت از محل درز به قسمت زیرین کاغذ دیواری نفوذ می کند. از دستمال مرطوب برای پاک کردن کاغذ دیواری استفاده کنید. دقت داشته باشید که استفاده از لکه برها، سفید کننده ها و شوینده های قوی موجب از بین رفتن کاغذ دیواری می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان خرید

برای دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت مشاوره
close-link