چمن مصنوعی باغچه

چمن مصنوعی باغچه از راهکارهای خلاقانه ایجاد فضای سبز است. حتی یک باغچه کوچک در ورودی مجتمع مسکونی نیز با استفاده از چمن مصنوعی تبدیل به فضایی با نشاط و دوست داشتنی می شود. زیباسازی محوطه تنها مخصوص ساختمان های مسکونی نیست. همه ساختمان های اداری و تجاری نیز می توانند با کمترین هزینه، فضایی چشم نواز را در محوطه ایجاد کنند.

این محصول به تنهایی و یا در کنار گل ها و گیاهان دیگر نیز استفاده می شود. برای اینکه سرسبزی ماندگار و دائمی داشته باشید، از ایده های خلاقانه برای زیباسازی محوطه استفاده کنید.

ویژگی های چمن مصنوعی باغچه

این محصول به صورت رول و در متراژ تولید شده است. همخوانی رنگ چمن مصنوعی با گیاهان محوطه به حدی است که در نگاه اول متوجه مصنوعی بودن آن نمی شوید. یکی از بارزترین ویژگی های چمن مصنوعی باغچه اینست که الیاف آن در برابر اشعه مضر خورشید مقاومت بالایی دارند. تغییرات دمایی و تغییر فصل تاثیری روی کیفیت و ماندگاری چمن مصنوعی ندارد.  برخی از ویژگی های محصول عبارتند از:

  • نصب سریع
  • ثبات رنگی در طول زمان
  • پایداری در برابر تغییرات دمایی
  • کیفیت بالا در مقابل نور خورشید
  • دارای زهکشی مناسب برای بارندگی
  • طول عمر بالا چمن مصنوعی باغچه
  • قیمت مناسب

خرید چمن مصنوعی باغچهنصب چمن در باغچه

انواع چمن مصنوعی قابلیت نصب روی هر سطحی را دارند. چمن مصنوعی محوطه را می توان روی بتون و یا اسفالت نیز نصب کرد. اما چمن باغچه ای به طور مستقیم روی خاک باغچه نصب می شود. نصب چمن مصنوعی روی بستر خاک مانع نگهداری سایر گیاهان طبیعی نمی شود. اگر عملیات نصب به درستی انجام شود، تداخلی در آبیاری گیاهان طبیعی و نگهداری از چمن مصنوعی به وجود نمی آید. برای نصب این محصول نیازی به تخریب محوطه یا باغچه نیست ولی از قبل می بایست اقدامات لازم جهت زهکشی انجام شود. مراحل نصب چمن مصنوعی به این ترتیب است:

بیشتر بخوانید
مزایا و کاربردهای دیوار سبز چمن مصنوعی Green wall

به طور معمول خاک باغچه به عمق چند سانتی متر برداشته می شود و خاک جدید جایگزین آن می شود. این خاک مانع رشد علف های هرز باغچه می شود. رشد علف ها می تواند شکل ظاهری چمن باغچه را تغییر داده و خراب کند. سپس مرحله زهکشی برای عبور آب باران و برف انجام می شود. کیفیت چمن بستگی به شیوه اصولی زهکشی و نصب چمن دارد.

مخلوطی از شن و ماسه برای زیرسازی اجرا می شود تا سطح باغچه سفت و هموار شود. به این ترتیب حتی با راه رفتن روی چمن نیز، فرورفتگی و گودی در سطح آن ایجاد نمی شود. برای محکم کردن چمن به سطح زمین از انواع گیره و چسب مخصوص استفاده می شود. مهم ترین نکته در نصب محصول چمن اینست که رول ها درست به هم وصل شوند و خواب نخ های چمن همگی در یک جهت باشد.

قیمت چمن مصنوعی باغچه

هزینه نصب و قیمت چمن مصنوعی ارتباط مستقیم با پروژه مورد نظر دارد. ابعاد باغچه و اندازه آن یکی از مولفه های تاثیرگذار در قیمت تمام شده فضای سبز باغچه است. حنس محصول و تراکم الیاف آن نیز روی هزینه ها اثرگذار است. با توجه به طول عمر بالای چمن باغچه ای، صرف هزینه بیشتر برای خرید محصول با کیفیت، واقعا ارزشش را دارد.

پیشنهاد ما به شما

استفاده از چمن مصنوعی ظریف مصور هم زیبایی و هم کیفیت را برای شما به ارمغان می آورد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان خرید

برای دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت مشاوره
close-link