جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
انواع چمن مصنوعی

معرفی انواع چمن مصنوعی

با توجه به خشکسالی های طولانی مدت و کمبود منابع آبی در جهان، نصب انواع چمن مصنوعی برای منازل و املاک تجاری-اداری نوعی سرمایه گذاری است. این چمن ها بسیار زیبا و شبیه به چمن طبیعی هستند و سالیان سال دوام دارند هزینه ای که برای خرید چمن مصنوعی پرداخته می شود در طول زمان، بسیار مقرون به صرفه است. در واقع هزینه های اولیه، با دوام و ماندگاری بالای این محصول جبران خواهد شد.

فهرست مطالب

  درست همانند انواع چمن طبیعی، انواع چمن مصنوعی هم ویژگی های مختلفی دارند. برخی از این محصولات دارای الیاف زبر و خشن تری هستند. برخی دوام کمتری دارند و آنطور که باید مقاوم نیستند. انواعی دیگر از این محصولات کیفیت خوبی ندارند و گاهی فراورده های تولید شده نیز، گرانقیمت تر هستند. با توجه به تنوع زیاد چمن مصنوعی، چگونه مناسب ترین محصول را انتخاب می کنید؟
  به نظر می رسد ۳ عامل بیشترین تاثیر را در فروش این محصول دارند:

  انواع چمن مصنوعی نایلونی

   

  انواع چمن مصنوعی از لحاظ جنس

  بسیاری از خریداران روی قیمت ها حساسیت نشان می دهند این تا جایی خوب است که دو عامل دوام و حس نرمی و زبری را تحت تاثیر قرار ندهد. بدون در نظر گرفتن یکی از این عوامل، محصول خریداری شده با آنچه در ذهن داشتید، تفاوت دارد. برای اینکه کیفیت، دوام و قیمت ها با استانداردهای در نظر گرفته شده، مطابق باشد روی مواد اولیه و جنس نخ به کار رفته در ساخت چمن مصنوعی، تصمیم بگیرید. چمن مصنوعی از نخ های متفاوتی بافت می شود، طریقه بافت و همچنین جنس الیاف، روی نرمی، دوام و هزینه ها تاثیر می گذارد. همه محصولات موجود در بازار با یکی از این نخ ها بافت شده اند:

  • Nylon
  •  Polypropylene
  •  Polyethylene

   

  انواع چمن مصنوعی با نخ نایلون

  Nylon بدون از دست دادن ثبات با ذوب در دمای زیاد، در تولید انواع چمن مصنوعی به کار می رود. الیاف نایلونی بسیار قوی و سر سخت هستند. این الیاف حتی در زمین های ورزشی یا اماکن پر رفت و آمد نیز، شکل خود را حفظ می کنند و کوبیده و شکسته نمی شوند. همین ویژگی ها موجب شده تا نایلون یکی از گران ترین مواد اولیه در ساخت چمن مصنوعی باشد. شکل ظاهری این محصول تفاوتی با چمن طبیعی ندارد ولی شاید از نظر احساس نرمی، دقیقا همان کفپوش ایده آل نباشد.

  بهترین نوع چمن مصنوعی مدارس چیست ؟

  بدون تردید محصولات تولید شده با الیاف نایلونی برای نصب در میادین ورزشی، انتخاب مناسبی هستند. چمن مصنوعی زمین فوتبال ، زمین گلف و …. را می توان نایلونی انتخاب کرد. اما اگر به دنبال چمن مصنوعی ارزان قیمت هستید، قطعا گزینه های بهتری هم وجود دارد. به طور کلی در فضاهای بسیار بزرگتر از انواع مدل چمن مصنوعی استفاده می شود زیرا توجیه اقتصادی بیشتری دارند.

  نصب انواع چمن مصنوعی

   

  انواع چمن مصنوعی پلی پروپیلن

  محصولات تولید شده با نخ Polypropylene از ارزان ترین چمن های موجود در بازار هستند. پلی پروپیلن در مقایسه با نایلون دارای بافت ظریف تری است. ظاهر این چمن ها حتی از فاصله نزدیک هم بسیار واقعی به نظر می رسد. چمن مصنوعی با نخ پلی پروپیلن سبک، انعطاف پذیر و مقرون به صرفه است. اگر در تدارک محوطه سازی با چمن مصنوعی هستید روی الیاف نرم و منعطف این محصول حساب کنید. حتی می توانید چمن مصنوعی را همراه با گیاهان طبیعی نیز طراحی کنید. در این صورت نیازی به بریدن درختان قدیمی باغچه نیست، در فضای خالی حیاط یا لابلای سنگ و سرامیک را با چمن مصنوعی تزئینی کار کنید.

  این محصول برای افرادی که به پیک نیک و نشستن روی سطح چمن علاقه دارند، امکان استفاده از محوطه باز را می دهد. مطمئنا از نظر بودجه و نرمی الیاف، چمن مصنوعی با الیاف پلی پروپیلن بهترین است اما اگر دوام و ماندگاری، کفپوش چمنی مورد نظر باشد قطعا نمی توانید روی پلی پروپیلن ها زیاد حساب باز کنید. این ماده مساعد آسیب بیشتری است و برای اماکن پر تردد و فضاهای عمومی کاربردی ندارد. برای طراحی لندسکیپ ویلا یا باغ های شخصی، قیمت ارزان چمن وسوسه کننده است.

   

  چمن مصنوعی با الیاف پلی اتیلن

  این ماده بیشترین کاربرد را در ساخت انواع محصولات کفپوش و چمن های مصنوعی دارد. پلی اتیلن محبوب صاحبان ملک و منازل شخصی است. نگهداری از چمن های طبیعی و کاشته شده، وقت گیر و بسیار هزینه بر است. به همین علت بسیاری از افراد تمایل دارند چمن های مصنوعی را با گیاه چمن کاشته شده، جایگزین کنند. در این مورد همیشه بحث لطمه به زیبایی و دکوراسیون محوطه بیرونی مورد توجه قرار می گیرد. انواع چمن مصنوعی پلی اتیلن دارای رنگ طبیعی، نرمی فوق العاده و همچنین ظاهری کاملا شبیه به چمن طبیعی هستند. به طوری که از فاصله دو سه متری حتی متوجه مصنوعی بودن این محصول نیز نخواهید شد.

  انواع چمن مصنوعی نایلونی

  چمن مصنوعی نیازی به مراقبت خاصی ندارد و قابل شستشو و نظافت است. با استفاده از جاروی دسته بلند می توان آشغال ها و برگ های روی سطح چمن را تمیز کرد. شستشو با آب به ساختار چمن مصنوعی لطمه نمی زند و موجب رنگدهی یا افت کیفیت الیاف و تیغه چمن نمی شود. در عین حال ساختار پلی اتیلن بسیار مقاوم است و به این سادگی ها دچار آسیب نمی شود. اگر ملاک انتخاب، دوام و ماندگاری چمن مصنوعی باشد، این محصول پیشنهاد خوبی است.

  بخوانید : ایده های طراحی با چمن مصنوعی دیواری

  این روزها تولید کنندگان با ترکیب نایلون و پلی اتیلن به محصولات بسیار با دوام تری دست پیدا کرده اند. چمن مصنوعی با الیاف ترکیبی دارای همه ویژگی های مورد نظر یک کفپوش مقاوم، مقرون به صرفه و تیغه های نرم است. ترکیب پلی اتیلن و نایلون در بافت الیاف چمن مصنوعی به وضوح روی کیفیت و استانداردهای محصول نهایی تاثیر گذاشته است. اگرچه الیاف پلی اتیلن از پلی پروپیلن اندکی گران تر هستند ولی نمی توان بافت نرم، ظاهر طبیعی، دوام و ماندگاری آن را نادیده گرفت.

   

  انواع چمن مصنوعی بر اساس محل نصب

  به طور کلی این چمن ها برای فضای بیرون طراحی شده اند. بیشتری درصد نصب این کفپوش ها نیز در زمین های باز است. اما شرایط همه زمین ها مثل هم نیست. انواع چمن مصنوعی تزئینی با تراکم و بلندی نخ متفاوت تولید شده که هر کدام مناسب، نصب در یک محل است. برخی از رایج ترین مکان ها برای نصب انواع چمن مصنوعی و قیمت عبارتند از:

  خرید چمن مصنوعی فوتسال

   

  چمن مصنوعی زمین فوتبال

  حتی اگر تا کنون به استادیوم ورزشی هم نرفته نباشید، موقع تماشای بازی تیم فوتبال محبوب تان این نوع چمن ها را دیده اید. نصب انواع چمن های مصنوعی در زمین فوتبال تابع قوانین و استانداردهایی است به خصوص اگر بازی های بین المللی در این زمین، انجام شود، مقررات سخت گیرانه تری برای این کفپوش ها در نظر گرفته می شود.

  مهم ترین اصل در مورد کفپوش ورزشی فوتبالی، تراکم بالای آن است. محصولاتی که دارای تراکم بالاتر هستند در برابر فشار و ضربه ناشی از دویدن بازیکنان، کوبیده نمی شوند و دوام بیشتری دارند. استانداردهایی نیز در مورد ارتفاع نخ وجود دارد که باید در نظر گرفته شود.

   

  محوطه سازی زمین بازی کودکان

  انواع چمن مصنوعی برای زمین بازی کودکان، چمن مصنوعی برای مهد کودک ها و شبانه روزی های محل نگهداری اطفال، ایده آل هستند. این کفپوش ها دارای رنگ های غیر مجاز و یا مواد سمی نیستند و به هیچوجه آلرژی و حساسیت ایجاد نمی کنند. موقع دویدن و بازی کردن و افتادن، هیچ آسیبی به کودک وارد نمی شود.

   

  چمن مصنوعی تزئینی

  رنگ سبز کفپوش چمنی در هر شرایطی زیبایی خود را حفظ می کند. بارش برف و باران، تابش مستقیم خورشید و تغییرات جوی هیچ تاثیری روی انواع چمن مصنوعی ندارد. به همین علت استفاده زیادی از این محصول در فضاسازی و محوطه سازی می شود. پوشش کامل حیاط ویلا و یا ترکیبی از گیاهان طبیعی و درختان به همراه این چمن ها، بسیار رایج است.

  انواع چمن مصنوعی روف گاردن، تراس و بالکن و …. نمونه هایی از کاربرد این محصولات هستند. به سادگی می توان یک فضای بزرگ و یا کوچک را با استفاده از کفپوش سبز چمنی، دکوراسیون کرد. حتی در فضای سبز شهری نیز از این نوع چمن ها استفاده می شود.

  شهرداری ها در بسیاری مناطق، انواع چمن مصنوعی را جایگزین گیاه طبیعی کرده اند. به این ترتیب نیازی به آبیاری و رسیدگی های معمول وجود ندارد و فضای سبز شهری نیز با کمترین هزینه، تامین می شود. این کفپوش ها در طی زمان، رنگ خود را از دست نمی دهند.

  مزایای چمن مصنوعی

   

  کدام نوع چمن مصنوعی برای پروژه شما مناسب است؟

  قیمت های بالا تقریباً همه را نگران کرده است. اما انتخاب کم هزینه ترین محصول نیز می تواند به مفهوم عدم کارایی مناسب یا طول عمر کمتر باشد. نگران هزینه ها نباشید محصولات با کیفیت تر در طول زمان، صرفه اقتصادی بیشتری دارند. در موقع خرید انواع چمن مصنوعی باید عوامل زیادی را در نظر بگیرید. کودکان، حیوانات خانگی و … از موارد مهم در انتخاب کفپوش ها هستند. از قبل در نظر بگیرید که این کفپوش را برای چه مکانی خریداری می کنید. برخی از مناسب ترین مکان ها برای نصب انواع چمن مصنوعی اینها هستند:

  • زمین های ورزشی فضای آزاد
  • زمین های بازی کودکان
  • فضای سبز شهری
  • انواع چمن مصنوعی روف گاردن
  • کفپوش باغ رستوران ها
  • چمن مصنوعی تالار و کافی شاپ
  • محوطه سازی ویلا و مجتمع های مسکونی
  • دکوراسیون مجتمع تجاری، نمایشگاهی و ….

  ۱۰ دیدگاه برای “معرفی انواع چمن مصنوعی”

  1. انواع زمین چمن مصنوعی در مدل های مختلف رو خوب توضیح دادین با تشکر از مطلب عالیتون

   • پیام اسمی گفت:

    با تشکر از توجه شما خوشحالیم از این بابت

  2. فهیمه محمدی گفت:

   سلام ببخشید برای محوطه هایی که زیاد شستشو میشن چه نوع چمن مصنوعی خوبه که تهیه کنیم؟
   ممنون میشم مدلی که خوبه رو معرفی کنید بهم خیلی فقط شسته میشه اونجا

   • پیام اسمی گفت:

    سلام خانم محمدی نوع ۱۰ میل و نوع ۲۵ میل ما قابل استفاده است از بخش منو میتونید ببینید

  3. رضا ناظری گفت:

   ممنون از معرفی شما در مورد معرفی انواع چمن مصنوعی بسیار خوب
   برای چمن مصنوعی تراس شما نمونه دارید بخوام تهیه کنم؟
   شهر اهواز

   • پیام اسمی گفت:

    سلام جناب ناظری ممنون از همراهی شما
    بله هم از مدل ۱۰ میل و هم ۲۵ میل رو خدمتتون معرفی میکنم که استفاده کنید

  4. ملیحه یوسفی گفت:

   سلام میشه یمقداری توضیح بدین که آیا انواع چمن مصنوعی تزئینی تفاوت عمده ای با سایر چمن های داخل بازار دارن یا خیر؟ تزئینی ها برای چه فضاهایی معمولا مورد استفاده قرار می گیرن؟

   • پیام اسمی گفت:

    بله تفاوت دارن
    تزئینی جاهایی که رفت و آمد به نسبت کمتر هست. مثل روف گاردن، بالکن و حیاط و…

   • سلام برای محوطه حیاط ویلا که هم باران و گردو خاک هست وهم رفت و آمد کدام مدل چمن مصنوعی پیشنهاد میکنید؟

    • پیام اسمی گفت:

     سلام زنده باشید مدل ۱۵ میل گامان رو پیشنهاد میدم که در قسمت فروشگاه میتونید ببینید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  جستجو در سایت

  سبد خرید

  درحال بارگذاری ...