انواع چمن مصنوعی

با توجه به خشکسالی های طولانی مدت و کمبود منابع آبی در جهان، نصب انواع چمن مصنوعی برای منازل و املاک تجاری-اداری نوعی سرمایه گذاری است. این چمن ها بسیار زیبا و شبیه به چمن طبیعی هستند و سالیان سال دوام دارند هزینه ای که برای خرید چمن مصنوعی پرداخته می شود در طول زمان، بسیار مقرون به صرفه است. در واقع هزینه های اولیه، با دوام و ماندگاری بالای این محصول جبران خواهد شد.

درست همانند چمن طبیعی، انواع چمن مصنوعی هم ویژگی های مختلفی دارند. برخی از این محصولات دارای الیاف زبر و خشن تری هستند. برخی دوام کمتری دارند و آنطور که باید مقاوم نیستند. انواعی دیگر از این محصولات کیفیت خوبی ندارند و گاهی فراورده های تولید شده نیز، گرانقیمت تر هستند. با توجه به تنوع زیاد چمن مصنوعی، چگونه مناسب ترین محصول را انتخاب می کنید؟
به نظر می رسد ۳ عامل بیشترین تاثیر را در فروش این محصول دارند:

انواع چمن مصنوعی نایلونی

انواع چمن مصنوعی

بسیاری از خریداران روی قیمت ها حساسیت نشان می دهند این تا جایی خوب است که دو عامل دوام و حس نرمی و زبری را تحت تاثیر قرار ندهد. بدون در نظر گرفتن یکی از این عوامل، محصول خریداری شده با آنچه در ذهن داشتید، تفاوت دارد. برای اینکه کیفیت، دوام و قیمت ها با استانداردهای در نظر گرفته شده، مطابق باشد روی مواد اولیه و جنس نخ به کار رفته در ساخت چمن مصنوعی، تصمیم بگیرید. چمن مصنوعی از نخ های متفاوتی بافت می شود، طریقه بافت و همچنین جنس الیاف، روی نرمی، دوام و هزینه ها تاثیر می گذارد. همه محصولات موجود در بازار با یکی از این نخ ها بافت شده اند:

  • Nylon
  •  Polypropylene
  •  Polyethylene

انواع چمن مصنوعی با نخ نایلون

Nylon بدون از دست دادن ثبات با ذوب در دمای زیاد، در تولید چمن مصنوعی به کار می رود. الیاف نایلونی بسیار قوی و سر سخت هستند. این الیاف حتی در زمین های ورزشی یا اماکن پر رفت و آمد نیز، شکل خود را حفظ می کنند و کوبیده و شکسته نمی شوند. همین ویژگی ها موجب شده تا نایلون یکی از گران ترین مواد اولیه در ساخت چمن مصنوعی باشد. شکل ظاهری این محصول تفاوتی با چمن طبیعی ندارد ولی شاید از نظر احساس نرمی، دقیقا همان کفپوش ایده آل نباشد.

بهترین نوع چمن مصنوعی مدارس چیست ؟

بدون تردید محصولات تولید شده با الیاف نایلونی برای نصب در میادین ورزشی، انتخاب مناسبی هستند. چمن مصنوعی زمین فوتبال ، زمین گلف و …. را می توان نایلونی انتخاب کرد. اما اگر به دنبال چمن مصنوعی ارزان قیمت هستید، قطعا گزینه های بهتری هم وجود دارد. به طور کلی در فضاهای بسیار بزرگتر از انواع دیگر چمن مصنوعی استفاده می شود زیرا توجیه اقتصادی بیشتری دارند.

نصب انواع چمن مصنوعی

انواع چمن مصنوعی پلی پروپیلن

محصولات تولید شده با نخ Polypropylene از ارزان ترین چمن های موجود در بازار هستند. پلی پروپیلن در مقایسه با نایلون دارای بافت ظریف تری است. ظاهر این چمن ها حتی از فاصله نزدیک هم بسیار واقعی به نظر می رسد. چمن مصنوعی با نخ پلی پروپیلن سبک، انعطاف پذیر و مقرون به صرفه است. اگر در تدارک محوطه سازی با چمن مصنوعی هستید روی الیاف نرم و منعطف این محصول حساب کنید. حتی می توانید چمن مصنوعی را همراه با گیاهان طبیعی نیز طراحی کنید. در این صورت نیازی به بریدن درختان قدیمی باغچه نیست، در فضای خالی حیاط یا لابلای سنگ و سرامیک را با چمن مصنوعی تزئینی کار کنید.

این محصول برای افرادی که به پیک نیک و نشستن روی سطح چمن علاقه دارند، امکان استفاده از محوطه باز را می دهد. مطمئنا از نظر بودجه و نرمی الیاف، چمن مصنوعی با الیاف پلی پروپیلن بهترین است اما اگر دوام و ماندگاری، کفپوش چمنی مورد نظر باشد قطعا نمی توانید روی پلی پروپیلن ها زیاد حساب باز کنید. این ماده مساعد آسیب بیشتری است و برای اماکن پر تردد و فضاهای عمومی کاربردی ندارد. برای طراحی لندسکیپ ویلا یا باغ های شخصی، قیمت ارزان چمن وسوسه کننده است.

چمن مصنوعی با الیاف پلی اتیلن

این ماده بیشترین کاربرد را در ساخت انواع محصولات کفپوش و چمن های مصنوعی دارد. پلی اتیلن محبوب صاحبان ملک و منازل شخصی است. نگهداری از چمن های طبیعی و کاشته شده، وقت گیر و بسیار هزینه بر است. به همین علت بسیاری از افراد تمایل دارند چمن های مصنوعی را با گیاه چمن کاشته شده، جایگزین کنند. در این مورد همیشه بحث لطمه به زیبایی و دکوراسیون محوطه بیرونی مورد توجه قرار می گیرد. انواع چمن مصنوعی پلی اتیلن دارای رنگ طبیعی، نرمی فوق العاده و همچنین ظاهری کاملا شبیه به چمن طبیعی هستند. به طوری که از فاصله دو سه متری حتی متوجه مصنوعی بودن این محصول نیز نخواهید شد.

انواع چمن مصنوعی نایلونی

چمن مصنوعی نیازی به مراقبت خاصی ندارد و قابل شستشو و نظافت است. با استفاده از جاروی دسته بلند می توان آشغال ها و برگ های روی سطح چمن را تمیز کرد. شستشو با آب به ساختار چمن مصنوعی لطمه نمی زند و موجب رنگدهی یا افت کیفیت الیاف و تیغه چمن نمی شود. در عین حال ساختار پلی اتیلن بسیار مقاوم است و به این سادگی ها دچار آسیب نمی شود. اگر ملاک انتخاب، دوام و ماندگاری چمن مصنوعی باشد، این محصول پیشنهاد خوبی است.

بخوانید : ایده های طراحی با چمن مصنوعی دیواری

این روزها تولید کنندگان با ترکیب نایلون و پلی اتیلن به محصولات بسیار با دوام تری دست پیدا کرده اند. چمن مصنوعی با الیاف ترکیبی دارای همه ویژگی های مورد نظر یک کفپوش مقاوم، مقرون به صرفه و تیغه های نرم است. ترکیب پلی اتیلن و نایلون در بافت الیاف چمن مصنوعی به وضوح روی کیفیت و استانداردهای محصول نهایی تاثیر گذاشته است. اگرچه الیاف پلی اتیلن از پلی پروپیلن اندکی گران تر هستند ولی نمی توان بافت نرم، ظاهر طبیعی، دوام و ماندگاری آن را نادیده گرفت.

کدام نوع چمن مصنوعی برای پروژه شما مناسب است؟

قیمت های بالا تقریباً همه را نگران کرده است. اما انتخاب کم هزینه ترین محصول نیز می تواند به مفهوم عدم کارایی مناسب یا طول عمر کمتر باشد. نگران هزینه ها نباشید محصولات با کیفیت تر در طول زمان، صرفه اقتصادی بیشتری دارند. در موقع خرید چمن مصنوعی باید عوامل زیادی را در نظر بگیرید. کودکان، حیوانات خانگی و … از موارد مهم در انتخاب کفپوش ها هستند. برای خرید محصول مناسب از یک متخصص مشورت بگیرید.

different-types-artificial-grass

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *