چمن مصنوعی استخر

چمن مصنوعی استخر از جدیدترین طراحی ها برای محوطه سازی است. این طراحی کاربرد گسترده ای در اماکن تجاری،تفریحی و ساختمان های مسکونی دارد. معماران و طراحان توجه ویژه ای به چمن مصنوعی محوطه دارند. با نصب چمن مصنوعی استخر نمایی چشمگیرتر با قیمتی بسیار اندک ایجاد می شود. نحوه به کارگیری این متریال همیشه یکسان نیست. به طور کلی دو نوع طراحی متفاوت برای استفاده از چمن مصنوعی در استخرها وجود دارد. یکی از انواع مدل ها چمن مصنوعی آرتا است که می توانید از آن استفاده کنید.

  • الف- چمن مصنوعی محوطه کنار استخر

در این طراحی چمن مصنوعی به صورت سراسری در محوطه کنار استخر کار می شود. به این ترتیب یک فضای سبز با چشم انداز زیبا در کنار استخر برای استراحت ایجاد می شود. در پارک ها و فضای سبز شهری نیز از چمن مصنوعی به عنوان پوشش محوطه کنار استخرها استفاده می شود که به بالا بردن روحیه شهروندان و احساس نشاط عمومی کمک می کند. حتی امکان کار کردن چمن مصنوعی در لا به لای موزاییک های دور محوطه استخر هم وجود دارد که بسیار جذاب و دیدنی است.

  • ب- چمن مصنوعی دور استخر

چمن مصنوعی استخر اگر تنها به صورت ویزه برای دورتادور استخر و آبگیرها کار شود، فضای آبگیر را برجسته تر و آرامشبخش تر نشان می دهد. این طراحی از شکیل ترین و زیباترین طراحی ها برای استخرهای شنا و یا استخر ماهیان در پارک های داخل شهری است. در این طراحی بقیه محوطه با المان های سنگی، چوبی و یا سایر عناصر دکوراتیو پوشش داده شده است. ترکیب رنگ آبی و سبز سرزندگی و شادابی را افزایش می دهد.

خرید چمن مصنوعی استخرمزایای چمن مصنوعی استخر چیست؟

بر خلاف چمن طبیعی این محصول نیاز به رسیدگی و مراقبت خاصی ندارد. در بحران کمبود آب، عدم آبیاری چمن یک امتیاز بزرگ است. محدودیتی در دکوراسیون محوطه با این متریال وجود ندارد. انعطاف پذیری رول های چمن اجازه طراحی متنوع روی هر سطحی را می دهد. اما اینها تنها دلایل انتخاب چمن های معنوعی برای دور یا اطراف استخرها نیستند.

نرمی سطح

راه رفتن روی این چمن های با دوام حس خوبی دارد. الیاف بلند چمن، نرم و دوست داشتنی است. می توان روی چمن استخری بساط پیک نیک را پهن کرد و یا ساعتی روی آن دراز کشید. بدون اینکه نگران آسیب به سطح چمن باشید ساعت ها روی آن بنشینید یا راه بروید. حتی تردد زیاد در اماکن عمومی نیز نمی تواند به الیاف چمن مصنوعی استاندارد آسیب بزند.این محصول دارای الیافی از مونوفیلامنت و فیبریلیت با ارتفاع ۱۵ میلیمتر است که بر نرمی آن افزوده است.

قابلیت شستشو

از ویژگی های این محصول قابلیت نظافت آسان و شستشوی راحت است. کیفیت الیاف چمن در اثر خیس شدن آسیب ندیده و به سرعت خشک می شود. البته نحوه اجرای کار و زیرسازی چمن نیز روی خشک شدن سریع چمن مصنوعی تاثیر گذار است.  برای نصب چمن مصنوعی در محوطه و فضای باز از زهکشی استفاده می شود. این زهکشی در عبور آب باران و آب اضافی ناشی از شستشو بسیار کاربردی است.

قیمت چمن مصنوعی استخری

قیمت خرید چمن استخری و هزینه نصب محصول در درازمدت بسیار مقرون به صرقه است. با توجه به اینکه تابش نور خورشید و یا بارش برف نمی تواند به سطح چمن آسیب بزند، سالیان زیادی این محصول به زیبایی باقی می ماند. هزینه نگهداری محوطه ای که با انواع چمن مصنوعی کار شده، بسیار کمتر از چمن طبیعی است.

پیشنهاد ما به شما

استفاده از چمن مصنوعی ظریف مصور هم زیبایی و هم کیفیت را برای شما به ارمغان می آورد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *