مزایای چمن مصنوعی

ایجاد فضای سبز در بافت شهری، هزینه و منابع زیادی را صرف می کند لذا ضروری است تا گزینه های مقرون به صرفه و اقتصادی تر را جایگزین فضای سبز طبیعی کرد. یکی از زیباترین طراحی ها برای فضای سبز و محوطه سازی، نصب چمن مصنوعی در اماکن تفریحی و بازی است. بحران آب و خشکسالی یک مشکل جدی است که تاثیرات ناخوشایندی بر محیط زیست و گیاهان دارد. چمن مصنوعی جایگزین مناسبی برای چمن طبیعی است که در حفظ منابع طبیعی و آب های زیر زمینی، تاثیرگذار است. عدم نیاز به آبیاری یکی از اصلی ترین مزایای چمن مصنوعی در محوطه سازی است ولی چمن مصنوعی مزایای دیگری هم دارد.

حذف آفت کش ها از محیط زیست

استفاده از آفت کش ها، سموم و کودهای شیمیایی برای رشد و نگاهداری چمن طبیعی الزامی است. یکی از مزایای چمن مصنوعی، کمک به حفظ محیط زیست و عدم آلودگی آب های زیر زمینی با سموم و مواد شیمیایی است. حفظ ذخایر آبی کشور و عدم آلودگی منابع آب، یک اصل مهم در بقای انسان هاست. برای نگاهداری چمن مصنوعی از هیچ ماده شیمیایی و آسیب رسان دیگری استفاده نمی شود.

تجهیزات نگاهداری چمن مصنوعی

برای نگاهداری چمن مصنوعی نیاز به تجهیزات پیشرفته و گران قیمت نیست. در واقع اگر نصب چمن مصنوعی به درستی انجام شود، نیازمند رسیدگی ویژه ای نیست. استفاده از دستگاه چمن زنی، تجهیزات آبیاری و غیره در زمین هایی که با چمن مصنوعی کار شده اند، معنایی ندارد. رسیدگی و نگاهداری آسان یکی از مزایای چمن مصنوعی است که موجب رضایت خریداران قرار گرفته است.

مزایای چمن مصنوعی نسبت به چمن طبیعی

مزایای چمن مصنوعی در تغییرات آب و هوا

از مزایای چمن مصنوعی می توان به مقاومت بالای آن در شرایط بد آب و هوایی نام برد. بر خلاف چمن طبیعی که در سرما و گرمای شدید آسیب می بیند، فصول مختلف و دمای هوا نمی تواند به بافت چمن مصنوعی آسیب برساند. در همه فصول، امکان بهره برداری از زمین های ورزشی چمن مصنوعی وجود دارد.

بیشتر بخوانید
توصیه های خرید چمن مصنوعی مهد کودک

دوام چمن مصنوعی

چمن مصنوعی در بازه زمانی طولانی قابل استفاده است و طول عمر مفید بیشتری از چمن طبیعی دارد. انتخاب چمن مصنوعی استاندارد و با کیفیت در طول عمر آن تاثیر دارد. با توجه به نوع کاربری و فضای مورد نظر می توان از چمن های مصنوعی کوتاه و بلند با تراکم متفاوت استفاده کرد و بیشترین کارایی را انتظار داشت.

قیمت چمن مصنوعی

چمن مصنوعی در مقایسه با چمن طبیعی قیمت بیشتری دارد ولی این یک روی سکه است. با توجه به هزینه نگهداری، ترمیم، سم پاشی، کود دهی و آبیاری چمن طبیعی، استفاده از چمن مصنوعی بسیار مقرون به صرفه تر خواهد بود و این امر در طول زمان نمود بیشتری پیدا می کند.

محوطه سازی با چمن مصنوعی

چمن مصنوعی قابلیت استفاده در هر فضایی را دارد و عیوب ظاهری زمین را به طور کامل پوشش می دهد. زمین های خاکی، آسفالت، موزاییک و هر نوع زمین را می توان به زیبایی با چمن مصنوعی پوشش داد و بهترین استفاده را از فضای موجود داشت. صرفه جویی اقتصادی، کمک به حفظ محیط زیست، نگاهداری آسان، زیبایی و دوام برخی از مزایای چمن مصنوعی هستند که بیشتر مورد توجه خریداران قرار گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان خرید

برای دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت مشاوره
close-link
بستن
مقایسه