چمن مصنوعی دست دوم

چمن مصنوعی دست دوم به قیمت ارزان تر از چمن های نو به فروش می رسد. این امر موجب شده تا بسیاری از افراد برای خرید این محصول اقدام کنند. قبل از خرید چمن مصنوعی بهتر است در مورد آن کمی تحقیق کنید. به این ترتیب می دانید پول تان را بابت چه چیزی پرداخته اید. همه چمن های استوک مناسب نیستند.

چمن مصنوعی دست دوم چیست؟

این محصول یکبار مورد استفاده قرار گرفته است و به دلیل آسیب دیدگی و یا تغییر کاربری، چمن از سطح زمین جدا شده و به صورت استوک و دست دوم به فروش می رسد. از نظر ظاهری شکل چمن های استوک ممکن است کثیف و غیر بهداشتی باشد. با توجه به اینکه موقع نصب چمن مصنوعی برش داده می شود، چمن های دست دوم به صورت رول و یک تکه یستند و دارای برش خوردگی می باشند.

چمن مصنوعی دست دوم بخرم یا نخرم؟

معمولا این محصول به دلیل ارزان قیمت بودن در برخی از پروزه های ساخت و ساز خریداری می شود. قبل از خرید چمن های کارکرده باید از نزدیک آن را بررسی کنید. میزان اسیب به چمن ، کوبیدگی الیاف، برش ها و ….روی کیفیت محصول تاثیر دارد. آیا می دانید چمن مصنوعی دست دوم از کجا می آید؟

قیمت چمن مصنوعی دست دومچمن مصنوعی فوتبال

در اغلب موارد این محصولات از زمین های فوتبالی کنده شده و به فروش می رسند. علیرغم طول عمر بالای چمن مصنوعی، امکان آسیب به سطح چمن فوتبال در مرور زمان وجود دارد. بیشتری آسیب مربوط به وسط زمین و جلوی دروازه هاست و معمولا بقیه قسمت ها سالم باقی می ماند. این چمن ها به دلیل اینکه مدت ها در فضای باز قرار گرفته بسیار کثیف و آلوده است. اگر قصد خرید چمن مصنوعی دست دوم برای فضای بسته را دارید، این محصول گزینه مناسبی نیست. چمن های استوک فوتبالی را نمی توان به عنوان کفپوش در مهد کودک ها یا مدارس به کار برد. استفاده از این محصول در زین های بازی کودکان نیز به دلیل غیر بهداشتی بودن توصیه نمی شود.

بیشتر بخوانید
چمن مصنوعی ضد آتش چیست؟

چمن مصنوعی استوک

البته همیشه چمن های استوک به این بدی ها هم نیستند. گاهی این چمن ها به دلیل تغییر کاربری به فروش می رسند. برای مثال فروش چمن مصنوعی مهد کودک به دلیل تغییر مکان بسیار رایج است. وقتی مهد کودک ها تغییر کاربری می دهند و یا به مکان دیگری منتقل می شوند، معمولا لوازم قبلی به فروش می رسد. در بسیاری از مواقع این چمن ها سالم و قابل استفاده هستند. با توجه به اینکه کفپوش های مهد کودک در محیط سر بسته و محیط های بهداشتی قرار داشته اند، دچار آلودگی ها و کثیفی زیادی نیستند.

قیمت چمن مصنوعی دست دوم

موقع خرید حتما رویه و زیره چمن را برای میزان استهلاک بررسی کنید. چمن های مستهلک فوتبالی به صورت تکه تکه قیمت گذاری می شوند. میزان ساییدگی و کوبیدگی در تعیین قیمت چمن استوک تاثیرگذار است. البته قیمت محصولاتی که از مدارس یا مهد کودک ها برای فروش عرضه شده اند، همیشه بالاتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان خرید

برای دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت مشاوره
close-link