چمن مصنوعی استوک

چمن مصنوعی دست دوم به قیمت ارزان تر از چمن های نو به فروش می رسد. این امر موجب شده تا بسیاری از افراد برای خرید این محصول اقدام کنند. قبل از خرید چمن مصنوعی بهتر است در مورد آن کمی تحقیق کنید. به این ترتیب می دانید پول تان را بابت چه چیزی پرداخته اید. همه چمن های استوک مناسب نیستند.

چمن مصنوعی دست دوم چیست؟

این محصول یکبار مورد استفاده قرار گرفته است و به دلیل آسیب دیدگی و یا تغییر کاربری، چمن از سطح زمین جدا شده و به صورت استوک و دست دوم به فروش می رسد. از نظر ظاهری شکل چمن های استوک ممکن است کثیف و غیر بهداشتی باشد. با توجه به اینکه موقع نصب چمن مصنوعی برش داده می شود، چمن های دست دوم به صورت رول و یک تکه یستند و دارای برش خوردگی می باشند.

چمن مصنوعی دست دوم بخرم یا نخرم؟

معمولا این محصول به دلیل ارزان قیمت بودن در برخی از پروزه های ساخت و ساز خریداری می شود. قبل از خرید چمن های کارکرده باید از نزدیک آن را بررسی کنید. میزان اسیب به چمن ، کوبیدگی الیاف، برش ها و ….روی کیفیت محصول تاثیر دارد. آیا می دانید چمن مصنوعی تزئینی دست دوم از کجا می آید؟

بورس چمن مصنوعی کجاست؟

چمن مصنوعی دست دوم

چمن مصنوعی فوتبال 

در اغلب موارد این محصولات از زمین های فوتبالی کنده شده و به فروش می رسند. علیرغم طول عمر بالای چمن مصنوعی، امکان آسیب به سطح چمن فوتبال در مرور زمان وجود دارد. بیشتری آسیب مربوط به وسط زمین و جلوی دروازه هاست و معمولا بقیه قسمت ها سالم باقی می ماند.

این چمن ها به دلیل اینکه مدت ها در فضای باز قرار گرفته بسیار کثیف و آلوده است. اگر قصد خرید چمن مصنوعی دست دوم برای فضای بسته را دارید، این محصول گزینه مناسبی نیست. چمن های استوک فوتبالی را نمی توان به عنوان کفپوش در مهد کودک ها یا مدارس به کار برد. استفاده از این محصول در زین های بازی کودکان نیز به دلیل غیر بهداشتی بودن توصیه نمی شود.

چمن مصنوعی در مشهد

چمن مصنوعی استوک

البته همیشه چمن های استوک به این بدی ها هم نیستند. گاهی این چمن ها به دلیل تغییر کاربری به فروش می رسند. برای مثال فروش چمن مصنوعی مهد کودک به دلیل تغییر مکان بسیار رایج است. وقتی مهد کودک ها تغییر کاربری می دهند و یا به مکان دیگری منتقل می شوند، معمولا لوازم قبلی به فروش می رسد.

در بسیاری از مواقع این چمن ها سالم و قابل استفاده هستند. با توجه به اینکه کفپوش های مهد کودک در محیط سر بسته و محیط های بهداشتی قرار داشته اند، دچار آلودگی ها و کثیفی زیادی نیستند.

لیست قیمت چمن مصنوعی دست دوم

موقع خرید حتما رویه و زیره چمن را برای میزان استهلاک بررسی کنید. چمن های مستهلک فوتبالی به صورت تکه تکه قیمت گذاری می شوند. میزان ساییدگی و کوبیدگی در تعیین قیمت چمن استوک تاثیرگذار است. البته قیمت محصولاتی که از مدارس یا مهد کودک ها برای فروش عرضه شده اند، همیشه بالاتر است.

خرید و فروش چمن مصنوعی در اصفهان

چمن مصنوعی دست دوم مشهد

چمن مصنوعی دست دوم خوب چه مشخصاتی دارد؟

به دلیل ارزان قیمت بودن، حتی چمن مصنوعی استوک هم خریدارانی دارد. اگر مایل به خرید این محصولات هستید با کمی دقت و توجه، می توانید خرید خوبی داشته باشید. در واقع کیفیت همه این چمن های کارکرده و دست دوم، یکسان نیست. در برخی موارد حتی می توان یک چمن مصنوعی دست دوم به نسبت سالم تر را هم پیدا کرد. موقع خرید به این موارد توجه کنید:

1- از خرید چمن های مصنوعی با تکه های کوچک خودداری کنید

علت تکه شدن این چمن ها این است که بخش های فرسوده و تُنُک جدا شده تا قسمت های سالم به فروش برسد. این موضوع دردسرساز می شود. برای نصب و چسباندن چمن های مصنوعی تکه به تکه، مقدار زیادی چسب صرف می شود. گاهی اوقات قیمت چسب ها و چمن از یک محصول نو هم بیشتر خواهد شد.

2-به ارتفاع نخ چمن مصنوعی دست دوم توجه کنید

وقتی چمن مصنوعی خیلی مستهلک باشد، به شدت کوبیده و لهیده شده است. الیاف این نوع چمن ها کاملا از بین رفته و به هیچوجه نرمی و انعطاف پذیری ندارد. در اصفهان، کرج، اهواز، مشهد، تبریز و مازندران و بسیاری از شهرهای دیگر می توانید چمن مصنوعی با کیفیت تری را خریداری کنید. چمن هایی که خیلی فرسوده هستند دیر یا زود نیاز به تعویض دارند.

چمن مصنوعی دست دوم کرج

3- پشت چمن مصنوعی دست دوم واقعیت را می گوید

یکی از قسمت هایی که حتما باید چک کنید لایه زیرین چمن مصنوعی است. این محصولات برای فضای باز تولید شده اند پس در معرض گرما و سرما و تغییرات جوی هم بوده اند. چمن مصنوعی فرسوده را می توانید از خوردگی یا پارگی لایه زیرین آن تشخیص دهید.

لایه زیره روی استحکام و طول عمر چمن مصنوعی تاثیر دارد. اگر این لایه فرسوده شود تیغه های چمن مصنوعی دست دوم، به نوعی تکیه گاه و قیم خود را از دست می دهند. در این صورت خیلی زودتر از چیزی که تصور می کنید، نخ ها از هم جدا می شوند و به هم پیوستگی تیغه ها از بین می رود.

4-تمیزی و بهداشت چمن مصنوعی دست دوم هم مهم است

شستشوی متراژ زیاد از این چمن ها خیلی کار دشواری است. اگر قصد خرید چمن مصنوعی دست دوم را دارید، حداقل محصولات شسته شده و تمیزتر را انتخاب کنید. با توجه به اینکه چمن مصنوعی در فضای باز نصب می شود حتما آلودگی های زیادی روی سطح چمن دیده می شود.

دستگاه های خاصی برای شستن این چمن ها وجود دارد که بدون استفاده از مواد اسیدی یا سفید کننده ها، آن را تمیز می کنند. اگر چمن مصنوعی دست دوم شسته نشده را خریداری کرده اید حتما قبل از نصب، آن را تمیز کنید. ابتدا رول ها را تکان دهید تا گرد و خاک و شن و ماسه و سیلیس و گرانول و هر چیز اضافی از آن خارج شود.

سپس با مواد شوینده خانگی (شامپو فرش )و آب، همه چمن ها را تمیز بشویید. استفاده از سفید کننده را فراموش کنید. در نهایت لازم است تا همه سطوح را ضد عفونی کنید. البته همین طور که تصور می کنید کار سختی در پیش خواهید داشت.

به نظر شما، چمن مصنوعی دست دوم ارزش خرید دارد؟

2 دیدگاه برای “آیا چمن مصنوعی دست دوم ارزش خرید دارد؟”

  1. سلام من چمن مصنوعی دست دوم برای تبریز میخواستم فقط نکته ای که هست میخوام سالم باشه کاملا دورش زده خوردگی داشته باشه مورد نداره ولی وسطش یکی باشه ولی کیفیت خوبی داشته باشه و اینکه شما اصلا پیشنهاد میدین؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.