نصب پوستر دیواری روی رنگ روغن

دکوراسیون داخلی منازل به سرعت در حال تغییر و تحول است. روزانه ده ها خبر از تولید متریالی جدید برای طراحی دیوارها و سقف شنیده می شود. شاید قدمت استفاده از پوستر دیواری برای منازل به تعداد انگشتان دو دست هم نرسد. پیش از این دیوارها با رنگ و نقاشی طراحی می شدند. استفاده از رنگ رو روغن به دلیل ماندگاری و دوام و قابلیت شستشوی دیوار بسیار رایج بود. اما این روزها در همه ساختمان های جدید و قدیمی این پوسترهای دیواری هستند که یکه تازی می کنند. با نصب پوستر دیواری روی رنگ روغن می توان فضای خانه را از یکنواختی نجات داد و رنگ و روی اتاق ها را زنده کرد.

آیا پوستر دیواری روی دیوارهای رنگ و روغن قابل نصب است؟

دغدغه بسیاری از افرادی که با خرید پوستر دیواری قصد نو کردن دیوارها را دارند اینست که دیوارها از قبل با رنگ روغن کار شده است. در واقع برخی تصور می کنند که به دلیل حالت درخشندگی و صاف و سر بودن دیوار، امکان نصب پوستر دیواری در این خانه ها وجود ندارد.

در واقع قضیه به این پیچیدگی هایی که تصور می کنید، نیست. انواع پوستر دیواری قابل نصب روی هر سطحی است. این محصول را می توان روی سطوح فلزی، چوبی، کاشی و سرامیک، دیوارهای گچی و رنگ روغن نصب کرد. تنها موضوع مهم انجام مراحل زیرسازی دیوار قبل از چسباندن کاغذ است.

نصب پوستر دیواری روی دیوار رنگ شدهزیرسازی دیوار چیست؟

قبل از اجرای پوستر دیواری، عیوب دیوار به طور کامل برطرف می شود. از بین بردن همه ایرادهای دیوار را زیرسازی گویند. پر کردن جای میخ روی دیوار، ترمیم ترک خوردگی ها و پوسته شدن رنگ های قدیمی، رفع نم و هر عیب و ایرادی باید از قبل ترمیم شود. برای زیرسازی دیوارها از مصالح مخصوص استفاده می شود که بستگی به میزان خرابی دیوار دارد.

برای مثال اگر یکی از لوله های قدیمی ترک خورده و دیوار خیس است قبل از نصب پوستر دیواری روی رنگ روغن باید اشکال لوله ها را برطرف کرد. به طور کلی دیوار باید کاملا خشک باشد روی دیوارهای خیس و نمور نمی توان پوسترهای دیواری را به درستی نصب کرد.

عملیات زیرسازی معمولا با پر کردن سوراخ ها و تکه های کنده شده گچ دیوار، شروع می شود. با استفاده از بتونه و کاردک همه درزها و ایرادات دیوار به خوبی قابل ترمیم است. بعد از عملیات زیرسازی نوبت به انجام بقیه مراحل است.

مراحل زیرسازی قبل از نصب پوستر دیواری روی رنگ روغن

رنگ روغن در مقایسه با دیوار گچی یا رنگ های پلی استر یک مشکل دیگر هم دارد و آن لیز بودن سطح دیوار است. با توجه به این موضوع نصاب از دو شیوه برای اجرای پوستر دیواری استفاده می کند. هر کدام از این روش ها مزایا و معایب خود را دارد و در نهایت این نصاب است که با توجه به بودجه تعیین شده، زمان اجرای کار و ابعاد دیوارها در مورد نوع زیرسازی تصمیم می گیرد.

نصب پوستر دیواری روی رنگ روغن قیمت

روش های نصب پوستر دیواری روی رنگ روغن

۱- سمباده زدن کامل دیوارها به منظور از بین بردن لیزی دیوار انجام می شود. در این شیوه با استفاده از سمباده نرم کاغذی روی دیوار کمی خش دار می شود. در حالت معمول چسب روی دیوار رنگ روغن نمی نشیند . وقتی سطح دیوار به حالت زبر در آمد می توان پوستر دیواری را اجرا کرد. در این صورت تفاوتی بین دیوار گچی و رنگ روغنی از نظر چسباندن پوسترهای دیواری وجود دارد.

۲- با استفاده از پرایمر ابتدا روی دیوارها کار می شود. پرایمر لیزی دیوار را می گیرد و سطح دیوار را برای چسباندن تایل های پوستر آماده می کند. قبل از اجرای پرایمر ابتدا فرو رفتگی ها و کنده کاری های روی دیوار با بتونه پر می شود. پس از خشک شدن بتونه این محل ها با سمباده نرم، صاف و هموار شده و آماده اجرای پرایمر است.

مشکلات نصب پوستر دیواری روی رنگ روغن

قبل از شروع چسباندن کاغذ ها عملیات زیرسازی انجام می شود. برای اینکه شرایط دیوار برای نصب آماده باشد باید تا زمان خشک شدن کامل بتونه صبر کنید. بتونه به سرعت خشک می شود ولی برای پیدا کردن نم دیوار، شاید روزها وقت تلف شود. متریال ساخت پوسترهای دیواری در برابر نم و رطوبت دائمی ناپایدار است و به مرور کیفیت کاغذ از دست می رود.

طریقه نصب کاغذ دیواری

یکی دیگر از مشکلات مربوط به نصب پوستر دیواری در دیوارهای قدیمی رنگ روغنی است. پس از اجرای کار سطح دیوار باید بتواند پوستر را نگه دارد. به این ترتیب اگر گچ دیوار سست شده و یا لایه های شکننده ای روی دیوار وجود دارد سطح قدرت نگه داشتن پوستر دیواری را ندارد. انواع پوستر دیواری دارای وزن بیشتری از کاغذ دیواری های قدیمی است.

در این مورد ابتدا همه لایه های سست دیوار برداشته می شود و سپس محل با اجرای زیرسازی، صاف و هموار می شود. قبل از نصب لازم است تا همه محل به خوبی بازدید شده و ابتدا روی استحکام دیوار کار شود.سپس با انجام پرایمر بقیه مراحل انجام می شود.

نکته مهم: حتما برای نصب پوستر دیواری روی رنگ روغن از متریال سبک تر استفاده شود. در این صورت ماندگاری پوستر روی دیوار بیشتر خواهد شد. تا حد امکان باید ارتباط بین دو سطح دیوار و پوستر دیواری به خوبی حفظ شود. این ارتباط با استفاده از چسب شکل می گیرد. بنابراین روی دیوارهای خیلی سخت و یا دیوارهای رنگ روغن که نفوذ پذیری کمتری دارند، از چسب مخصوص استفاده می شود.

چسب مخصوص به کمک پرایمر روی دیوارهای سمباده کاری شده به خوبی می نشیند و پوستر دیواری دچار ریختگی نمی شود.

دیوار رنگ شدهنکات نصب پوستر دیواری دیوارهای قدیمی

هر گونه ناهمواری روی دیوار پس از اجرای پوستر به شکل زننده ای دیده می شود. بازتاب نوری روی این محصول طوری است که حتی کوچکترین برجستگی ها، یک ناصافی بزرگ و زشت به نظر می رسند.

سطح زیر کار باید کاملا صاف و قابل جذب بوده و بدون زنگ زدگی، لکه جوهر و خودکار، آثار چربی و دوده، گرد و غبار و … باشد. علاوه بر عدم چسبندگی مناسب در اغلب موارد رنگ دیوار و کثیفی از زیر پوستر دیوده می شود.

در نهایت اینکه از نصب پوستر دیواری روی پوسترهای قدیمی خودداری کنید. زیاد محل درز و تصاویر پوستر قبلی روی پوستر دیواری جدید به خوبی نمایان خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان خرید

برای دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت مشاوره
close-link