جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
نحوه نصب کفپوش گرانولی

نحوه نصب کفپوش گرانولی

نصب کفپوش گرانولی به شکل آسان و با سرعت قابل انجام است. البته این نصب نیز مانند نصب هر نوع کفپوشی نیاز به رعایت استانداردها و نکات مهمی دارد. چون تنها در این صورت می تواند یک کفپوش گرانولی مناسب و بادوام را برای فضاهای مختلف فراهم آورد.

آشنایی با روش نصب کفپوش گرانولی

روش نصب کفپوش گرانولی مانند تمام کفپوش ها با آماده سازی سطح زیرین یعنی سطحی که قرار است نصب کفپوش بر روی آن انجام شود، شروع می شود.

آماده سازی سطح زیرین

این بستر باید به شکل مناسبی برای نصب کفپوش گرانولی تمیزکاری و پاکسازی شده باشد. منظور از تمیزکاری و پاکسازی این است که هیچ گونه ذرات، مواد آلاینده و حتی گرد و غبار بر روی سطح مورد نظر وجود نداشته باشد. چون در غیر این صورت اجرای کفپوش گرانولی با مشکل جدی روبرو خواهد شد. ضمن اینکه احتمالاً کفپوش ها به شکل مناسبی بر روی کف چسبانده نخواهند شد. رطوبت، روغن، مواد شیمیایی و غیره نیز می توانند بر روی کف دردسرساز باشند. این مواد نیز پیش از نصب کفپوش لاستیکی باید از سطح مورد نظر پاک شوند.

روش نصب کفپوش لاستیکی

سطح مورد نظر علاوه بر اینکه بهتر است به شکل مناسبی پاکسازی شده باشد، باید خشک و عاری از رطوبت باشد. چرا که امکان نصب کفپوش بر روی بستر خیس وجود ندارد.

محاسبه مساحت و تخمین درست درباره تعداد کفپوش گرانولی

برای اینکه بتوانید استانداردهای مورد نظر برای نصب کفپوش گرانولی را به خوبی رعایت کنید، ابتدا مساحت و ابعاد فضای مورد نظر را به دست آورید. تعداد تایل های کفپوش باید به اندازه مساحت و ابعاد کف انتخاب شده باشند. زمانی که مساحت و ابعاد کفپوش مورد نظر را به دست می آورید، می توانید تخمین درستی درباره تعداد تایل ها یا کفپوش های مورد نظر داشته باشید. این تخمین با توجه به ابعاد انجام می گیرد.

کفپوش های گرانولی در وضعیت استاندارد حدود یک متر یا یک و نیم متر مربع تولید می شوند. اگر از کفپوش های نیم متر مربع برای پوشش کف استفاده می کنید، در این صورت عددی که از مساحت و ابعاد فضا به دست می آورید را باید در عدد چهار ضرب کنید.

روش نصب کفپوش گرانول

اگر کفپوش‌ های یک متر مربع را برای نصب کفپوش لاستیکی انتخاب می کنید، در این صورت مساحت به دست آمده تعداد کفپوش های شما را تعیین خواهد کرد. البته برای نصب کفپوش گرانولی باید چند کفپوش اضافی نیز در نظر داشته باشید. این کفپوش های اضافی برای پوشش گوشه و کنار فضا و به اصطلاح پوشش پرت کار مد نظر قرار می گیرد.

نحوه نصب کفپوش پلی یورتان

نصب کفپوش گرانولی چگونه انجام می شود؟

برای نصب کفپوش گرانولی کافی است بعد از تمیز کردن سطح مورد نظر مقداری از چسب را بر روی سطوح استفاده کرده و کفپوش را در محل جایگذاری کنید. کفپوش ها باید به شکل مناسب کنار هم قرار بگیرند. قسمت هایی همچون حواشی فضا، دیوار و ستون ها نیاز به یک کفپوش کامل ندارند. بنابراین برای این قسمت ها کفپوش در ابعاد مورد نیاز برش داده می شود. برای انجام این برش به شکل صاف، می توانید از یک تسمه صاف کمک بگیرید. این تسمه صاف در حکم یک خط کش عالی عمل می کند.

نصاب کفپوش گرانولی

چسب مناسب برای نصب کفپوش گرانولی

برای اجرای استاندارد کفپوش گرانولی معمولاً از چسب های مخصوص و مقاوم کمک گرفته می‌ شود. افراد در رابطه با اینکه آیا می توان از چسب برای کفپوش گرانولی استفاده نکرد، سوال می پرسند.  در پاسخ به این سوال می توان گفت که استفاده یا عدم استفاده از چسب به نحوه کاربری شما مربوط می شود. بسته به نوع کاربری شما می توانید از چسب برای اتصال کفپوش استفاده نکنید.

چه زمانی می توان از چسب برای کفپوش گرانولی استفاده نکرد؟

  •  اگر کفپوش ها از نظر وضعیت سرقت محفوظ شده هستند، می توانید برای جای گذاری آن ها در کف از چسب استفاده نکنید.
  •  اگر احتمال جابجایی کفپوش ها در مدت زمان کوتاه وجود دارد، پیشنهاد می کنیم از اتصال کفپوش با چسب استفاده نکنید.

اگر نصب کفپوش گرانولی در فضای باز انجام می شود، بهتر است برای جایگذاری آن ها بر روی کف از چسب استفاده کنید. نکته مهم اینکه عدم اتصال کفپوش ها از طریق چسب می تواند باعث حرکت و جابجایی آن ها شود. این مسئله در محیط هایی نظیر باشگاه، فضاهای پیاده روی بسیار آزار دهنده است. البته این مسئله با توجه نوع کفپوش متفاوت می باشد.

نحوه نصب کفپوش لاستیکی

آموزش نحوه نصب کفپوش سالن ورزشی+ فیلم

اگر شما برای نصب کفپوش گرانولی از نمونه های تایلی استفاده کنید، آن ها نیاز به استفاده از چسب برای اتصال به کف ندارند. چرا که هر قطعه کفپوش تایلی وزنی معادل ۲۰ کیلوگرم دارد. همین مسئله از حرکت و جا به جایی تایل جلوگیری خواهد. نمونه کفپوش های گرانولی معمولی با وزن سبکی تولید و عرضه می شوند. از این رو رو برای نصب آن ها بهتر است از چسب کمک بگیرید. چر که در این حالت شرایط تثبیت آن ها را در محل فراهم می کنید.

  • پیام اسمی
  • شهریور 8, 1402
  • 1664 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

سبد خرید

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!