نصب کاغذ دیواری

نصب کاغذ دیواری برای ایجاد تغییری چشمگیر در دکوراسیون داخلی ایده آل است. کاغذ دیواری دارای طرح های متنوعی است و با هر سلیقه های هم خوانی دارد. به طور معمول انواع کاغذ دیواری با چسب مخصوص نصب می شود. قبل از نصب کاغذ دیواری می بایست زیرسازی انجام شده و دیوار برای نصب کاغذ دیواری آماده شود. برای سهولت نصب و سرعت کار، همه کلیدها و پریزها را از قبل جدا کنید. در این مورد احتیاط لازم را انجام دهید.

زیر سازی کاغذ دیواری

ابتدا باید همه آسیب های احتمالی روی دیوار به درستی ترمیم شود. رطوبت، ترک، سوراخ، شکستگی یا هر نوع مشکلی بر روی دیوار موجب عدم رضایت از نصب کاغذ دیواری خواهد شد. نصاب کاغذ دیواری با استفاده از گچ و بتونه می تواند دیوار را صاف و مسطح کند. اگر آثار نم و رطوبت روی دیوار مشاهده می کنید، از یک لوله کش برای تشخیص ترکیدگی لوله کمک بگیرید. قبل از نصب کاغذ دیواری، لوله های قدیمی را تعمیر کنید. لازم است تا خشک شدن کامل دیوار صبر کنید. سپس تمام سطح دیوار را با مخلوطی از سریش و چسب کاغذ دیواری پوشش دهید تا چسبندگی بیشتری ایجاد شود. این چسب نیز باید به طور کامل خشک شود.

طریقه نصب کاغذ دیواری

طریقه نصب کاغذ دیواری

اندازه گیری ارتفاع دیوار و برش صحیح رول ها را با دقت انجام دهید. برای برش کاغذ دیواری به اندازه ارتفاع دیوار 5 سانتی متر اضافه کنید و سپس اولین برش را انجام دهید. پس از اینکه همه برش ها انجام شد، چسب کاری شروع می شود. با استفاده از یک برس نرم می بایست پشت رول ها را چسب کاری کرد. رول ها را از سمت چسب خورده روی هم قرار دهید و مراقب باشید ترتیب برش ها رعایت شود.

برای نصب کاغذ دیواری به شاقول نیاز دارید. اولین برش کاغذ را بر روی دیوار چسبانده و درستی کار را با شاقول بسنجید. باز کردن قسمت های چسب خورده کاغذ دیواری نیاز به کمی دقت و حوصله دارد. با استفاده از کاردک پلاستیکی مخصوص می توان قسمت های تا خورده و چروک کاغذ دیواری را صاف کرد. هنگام نصب کاغذ دیواری نباید چسب اضافی و یا حباب هوا زیر رول ها باقی بماند. چسب های اضافی را با کشیدن کاردک به بیرون هدایت کنید. قسمت های اضافی کاغذ دیواری با کاتر به راحتی جدا می شود. بقیه قسمت ها را به همین ترتیب پوشش دهید. نصب کاغذ دیواری برای افراد با تجربه کار ساده ای است. اگر در این زمینه تجربه کافی ندارید از نصاب کاغذ دیواری کمک بگیرید.

پس از نصب همه قسمت ها باید محل کلید و پریز را روی هر دیوار مشخص کنید. با استفاده از کاتر برش لازم را ایجاد کنید. بهتر است تا خشک شدن کامل چسب ها، به کاغذ دیواری دست نزنید. به طور معمول خشک شدن دیوارها 48 ساعت طول می کشد. پس از این مدت می توانید کلیدها و پریزها را نصب کنید.

نکته: نگران حباب های هوای ایجاد شده در زیر کاغذ دیواری نباشید. این حباب ها پس از مدتی به طور کامل از بین خواهند رفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *