دکوراسیون داخلی اتاق بزرگ

داشتن فضای بیشتر برای چیدمان وسایل هم مزیت و هم یک مشکل بزرگ است. وقتی فضا بزرگتر از اندازه استاندارد باشد، دکوراسیون داخلی دشوارتر خواهد شد. به طور معمول دکوراسیون داخلی اتاق بزرگ خیلی پیچیده تر از اتاق های کوچک و نقلی است. در نگاه اول بزرگی فضا، چشم را خیره می کند ولی در عمل با مشکل چیدمان لوازم و طراحی بهینه روبرو می شوید. در ادامه ایده هایی برای دکوراسیون داخلی اتاق بزرگ پیشنهاد می شود. با این ایده ها می توانید از هر قسمت اتاق به بهترین شکلی استفاده کنید بدون اینکه فضا شلوغ و درهم به نظر برسد.

کاربری چندگانه در یک اتاق بزرگ

یک اتاق خواب کوچک، اتاق کار کوچک، اتاق مطالعه کوچک و … قابلیت های زیادی برای طراحی ندارد. از اول مشخص است که این اتاق برای چه کاری در نظر گرفته شده و در همان حیطه می توان از المان های طراحی استفاده کرد. یک اتاق بزرگ و جادار را می توانید به عنوان چندین فضای مجزا در نظر بگیرید. برای مثال در یک قسمت دکوراسیون شیک اتاق خواب و در بخش دیگری یک فضا برای اتاق کار ایجاد کنید. با کمی خلاقیت بیشترین بهره وری را از این اتاق خواهید داشت. یک بار دیگر به اتاق نگاه کنید و تصمیم بگیرید که در این فضا چه کارهایی می توان انجام داد.

طراحی دکوراسیون داخلی اتاق بزرگجداسازی فضا در اتاق بزرگ

یک اتاق بزرگ می تواند محلی برای قرار دادن تلویزیون، جایی برای غذا خوردن، فضایی برای مطالعه و یا …. باشد. دکوراسیون داخلی اتاق بزرگ را با توجه به نیاز و استفاده ای که دارید، طراحی کنید. لازم است تا بخش های مختلف را از یکدیگر جدا کنید به این ترتیب نظم و ترتیب بیشتری در اتاق حاکم می شود. برای جداسازی موقتی می توان از نحوه چیدمان وسایل کمک گرفت. برای مثال بخشی از اتاق را با مبلمان دکوراسیون کنید. با یک کفپوش مناسب این فضا را از کل اتاق جدا کنید. یک قالی کوچک در فضای خالی بین مبلمان ایده خوبی است.

بیشتر بخوانید
تغییر دکوراسیون اتاق خواب با پوستر دیواری ورزشی

ایده های زیادی برای فضاسازی در یک اتاق بزرگ وجود دارد با استفاده از نور، کاغذ دیواری، پرده ها ، ویترین ها و …می توان به طور موقت فضا را به شیوه ای دوست داشتنی دکوراسیون کرد. البته اگر قصد دارید یک کار اساسی انجام دهید می توانید از ستون های تزیینی یا نیم دیوارها نیز کمک بگیرید.

دکوراسیون داخلی اتاق بزرگ

اگر اندازه اتاق به قدر کافی برای کاربری چند گانه بزرگ نیست، با استفاده از ترفندهایی فضا را گرم و صمیمانه نشان دهید. دکوراسیون داخلی اتاق را با شیوه ای هنرمندانه انجام دهید تا بزرگی اتاق جلوه بدی نداشته باشد. برای مثال استفاده از مبلمان بزرگتر و کاناپه های عریض تر، اتاق را کوچک تر نشان می دهد. مبلمان بزرگ، میز ناهارخوری حجیم و بقیه قطعات مبلمان را از اندازه های بزرگتر انتخاب کنید. استفاده از مجسمه ها و تزئینات دکوری کوچک در اتاق بزرگتر اصلا ایده خوبی نیست. برای اینکه دکوراسیون داخلی اتاق بزرگ شیک تر دیده شود حتما از عناصر دکوراتیو با اندازه بزرگتر و حجیم کمک بگیرید. لوازم جاگیر را برای این مکان ها ساخته اند پس چرا از آن استفاده نکنید! این اتاق به اندازه کافی فضا دارد، نگران کمبود جا نباشید.

کفپوش های تیره اتاق را کوچک تر نشان می دهد. با انتخاب رنگ پارکت لمینت بلوطی هم دکوراسیون داخلی شکیل تر می شود و هم بزرگی اتاق آزار دهنده نخواهد بود. در این فضا از رنگ های تیره تر و بافت های برجسته تر استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان خرید

برای دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت مشاوره
close-link
بستن
مقایسه