رنگ پارکت لمینت

رنگ، نور و فضا سه عنصر مهم در طراحی و دکوراسیون داخلی هستند که محیط را با احساس تر نشان می دهند. برای اینکه دکوراسیون صمیمانه و گرمتری داشته باشید، هر یک از این عناصر را با در نظر گرفتن دو عنصر دیگر انتخاب کنید. رنگ دیوارها، رنگ پارکت لمینت و کفپوش ها، رنگ مبلمان و دیگر عناصر باید بر اساس نور اتاق و ابعاد آن انتخاب شود.

به کارگیری اصولی از رنگ و نور، فضا را بزرگ یا کوچک، باریک یا پهن، روشن یا تاریک، گرم یا سرد نشان می دهد. این طراح است که در نظر می گیرد چه احساسی را در فضا جاری کند. دو سطح بزرگ رنگی در فضای داخلی دیوارها و کفپوش ها هستند. انتخاب رنگ پارکت لمینت وابسته به ایده ای است که می خواهید در محیط به آن دست پیدا کنید. شناخت رنگ ها و روانشناسی رنگ ها در مبحث انتخاب رنگ دکوراسیون داخلی و همچنین نور مناسب محیطی تاثیر مثبت دارد.

در این مطلب با استاندراد های پارکت لمینت آشنا شوید

نکات انتخاب رنگ پارکت لمینت

همه ساختمان های مسکونی یا اداری دارای موقعیت نوری یا وسعت لازم برای طراحی نیستند. در برخی از اوقات امکان اجرای پروژه های دکوراسیون داخلی به دلیل محدودیت های فضای داخلی، کمبود نور و یا مشکلات مالی امکان پذیر نیست ولی می توان جادوی رنگ ها را در هر مکانی به کار گرفت. در ادامه ایده هایی برای متفاوت نشان دادن فضا ارائه شده که تنها با دقت در رنگ پارکت لمینت امکان پذیر است. برای اینکه حس دیگری ایجاد کنید رنگ پارکت لمینت را بر این اساس انتخاب کنید:

انتخاب رنگ پارکت لمینت

هماهنگی رنگ پارکت لمینت با نور محیط

بدون تردید نور نقش مهمی در دکوراسیون داخلی دارد. این امر در ساختمان ها مسکونی نمود بیشتری پیدا می کند. برای اینکه خانه، حس و حال بهتری داشته باشد رنگ سطوح بزرگ تر را هماهنگ انتخاب کنید. در این میان کفپوش ها اهمیت زیادی دارند. پارکت لمینت در رنگ های متنوعی تولید شده است.  طیف تیره و روشن هر دو زیبایی خاص خود را دارند اما کدامیک مناسب خانه تان است؟

برای انتخاب رنگ پارکت لمینت، در نظر بگیرید که وضعیت نورگیر خانه چطور است. آیا هال و پذیرایی و اتاق ها دارای پنجره های بزرگ هستند؟ بافت فشرده شهری موجب شده تا در بسیاری از اوقات خانه ها، نورگیر مناسبی نداشته باشند. برای جبران این مشکل می توان از نورپردازی مصنوعی استفاده است.

مطلبی در ارتباط با تاثیر پارکت لمینت روشن در دکوراسیون داخلی در مقالات سایت موجود است.

به طور کلی رنگ های تیره، فضا را لوکس و خاص نشان می دهند. این سبک دکوراسیون بسیار پر طرفدار است اما برای محیط های کم نور، پارکت لمینت تیره رنگ مناسب نیست. رنگ های قهوه ای تیره در عین جذابیت می توانند فضا را تاریک تر و کوچک تر نشان دهند.

نقش نور در انتخاب رنگ کفپوش

هماهنگی رنگ پارکت لمینت با متراژ

انواع پارکت لمینت رنگ روشن، انعکاس نور بیشتری دارند و فضا را باز و چشمگیرتر نشان می دهند. در صورتی که پنجره ها کوچک است یا به علت مشرف بودن، همیشه پرده های ضخیم کشیده می شود، حداقل رنگ پارکت لمینت را از طیف رنگی روشن تر انتخاب کنید. پارکت لمینت طوسی یا کرم برای فضاهای کوچک و کم نور ایده آل هستند.

انتخاب رنگ کفپوش سلیقه ای است ولی گاهی محدودیت هایی وجود دارد. در مورد رنگ پارکت لمینت انتخاب های زیادی دارید. معیار اصلی را متراژ و بزرگی و کوچکی ساختمان در نظر بگیرید. قطعا لمینت های زیبا و لوکس قهوه ای تیره، اتاق خواب کوچک تان را کوچک تر نشان می دهند.

ترکیب رنگی پارکت لمینت با سقف و دیوارها

با انتخاب پارکت لمینت روشن به همراه کاغذ دیواری رنگ روشن و ملایم ، فضا بزرگ تر دیده می شود. دیوارپوش و کفپوش یک دست سفید یا بسیار روشن فضا را کمی سرد و بیروح نشان می دهد. با نصب تابلوهای رنگی روی دیوار و یک قالیچه سنتی می توان کمی رنگ وارد محیط کرد.

پارکت لمینت لوکس

چنانچه دیوارها با رنگ تیره تری پوشش داده شوند و رنگ پارکت لمینت و سقف روشن باشد، فضا باریکتر و بلندتر دیده می شود. در این ترکیب رنگی خطوط افقی بیشتر جلب توجه می کنند. نور محیط توسط پارکت لمینت روشن بیشتر منعکس شده و اتاق را پر نورتر نیز نشان می دهد. این ترکیب رنگی برای اتاق هایی که ارتفاع نامناسبی دارند، پیشنهاد می شود.

به طور کلی انتخاب رنگ پارکت لمینت تیره یا روشن تا حدودی سلیقه ای است ولی انتخاب آگاهانه رنگ ها می تواند مرکز توجه را از نقاط نا هماهنگ به دیگر مناطق اتاق جلب کند. چنانچه رنگ دیوارها و سقف روشن و هم رنگ باشد، با انتخاب رنگ پارکت لمینت تیره می توان اتاق را پهن تر نشان داد. این ترکیب رنگی در اتاق هایی با ارتفاع زیاد پیشنهاد می شود. اگر رنگ پارکت لمینت و سقف هر دو تیره تر از رنگ دیوارها باشد نیز می توان فضایی با پهنای بسیار بیشتری را ایجاد کرد.

بخوانید : اهمیت و کاربرد ضخامت پارکت لمینت در چیست

به طور کلی رنگ های بژ، کرم، کرم متمایل به زرد و سفید پارکت لمینت احساس آرامش بیشتری ایجاد کرده و برای اتاق های کم نور و تاریک پیشنهاد می شوند. با این رنگ ها فضا روشن تر دیده می شود. رنگ های فندقی و طیف قهوه ای دکوراسیون را گرم و صمیمی نشان می دهند. هارمونی رنگ پارکت لمینت قهوه ای با مبلمان رنگ روشن بسیار زیبا دیده می شود.

برای دیدن رنگ های متنوع پارکت لمینت از فروشگاه دیدن کنید.

  • افسانه رجب پور
  • فروردین 31, 1400
  • 755 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *