جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
رنگ پارکت لمینت

تاثیر رنگ پارکت لمینت در دکوراسیون داخلی

تا به حال شده به این موضوع فکر کنید که چرا باید در هنگام انتخاب پارکت لمینت به رنگ آن توجه داشته باشیم؟ اصلا رنگ پارکت لمینت چه تاثیری روی دکوراسیون داخلی دارد؟ اگر به درستی رنگ کفپوش ها را انتخاب کنید، می توانید شاهد زیبایی آن ها باشید. اما اگر انتخاب درستی نداشته باشید، نه تنها ظاهر آن مکان تحت تاثیر قرار می گیرد، بلکه احتمالا دوست دارید در زمان کوتاهی این پارکت لمینت ها را عوض کنید. پس با ما همراه باشید تا بتوانید بر اساس عوامل متعددی، بهترین رنگ را برای پارکت لمینت انتخاب کنید.

فهرست مطالب

  اهمیت انتخاب رنگ پارکت لمینت و نکات مهم برای آن

  اهمیت انتخاب رنگ پارکت لمینت و نکات مهم برای آن

   

  اهمیت انتخاب زیباترین رنگ پارکت لمینت

  رنگ یکی از مهم ترین عناصر برای زیباسازی یک مکان است. زمانی که به دنبال خرید کفپوش برای یک مکان هستید، اولین چیزی که باید در نظر داشته باشید این است که رنگ آن کفپوش چه باشد؟ خب قطعا رنگ های بسیار متنوعی برای کفپوش ها وجود دارند که هر کدام می توانند برای سبک دکوراسیون خاصی مناسب باشند.

  پس انتخاب زیباترین رنگ پارکت لمینت باید بر اساس سبک دکوراسیون انجام شود. در صورتی که رنگ پارکت ها به درستی برای یک مکان انتخاب نشوند، احتمالا نمی توانید از زیبایی پارکت لمینت ها لذت ببرید. پس سعی کنید که برای انتخاب زیباترین رنگ پارکت لمینت، کمی صبور باشید و به نکاتی که در این مقاله به آن ها اشاره می کنیم، توجه داشته باشید.

  به طور کلی، رنگ پارکت لمینت باید به گونه ای انتخاب شود که فضا زیباتر و خاص تر شود. میزان نور فضا، اندازه آن مکان و شرایط مختلف دیگر، همگی می توانند روی انتخاب شما در مورد رنگ پارکت ها تاثیر بگذارند.

   

  پارکت لمینت ها چه رنگ هایی دارند؟

  پارکت لمینت ها از جمله محصولاتی هستند که می توانند برای هر مکانی از جمله ساختمان های مسکونی، تجاری و حتی ساختمان های اداری مورد استفاده قرار گیرند. انتخاب رنگ پارکت لمینت مناسب با آن فضا، به شما این امکان را می دهد تا دکوراسیون داخلی آن فضا را بهبود ببخشید. اما موضوعی که اینجا مطرح می شود این است که پارکت لمینت ها چه رنگ هایی دارند؟

  رنگ پارکت لمینت بسیار متنوع است. از رنگ های روشن تا رنگ های تیره، همگی جزء رنگ های پارکت لمینت های موجود در بازار قرار می گیرند که هر کدام زیبایی خاص خودشان را دارند. راهنمای انتخاب رنگ پارکت لمینت که در این مقاله به شما ارائه می کنیم، به شما کمک می کند تا بهترین پارکت لمینت ها را با رنگ مناسب انتخاب کنید.

  رنگ، نور و فضا سه عنصر مهم در طراحی و دکوراسیون داخلی هستند که محیط را با احساس تر نشان می دهند. برای اینکه دکوراسیون صمیمانه و گرمتری داشته باشید، هر یک از این عناصر را با در نظر گرفتن دو عنصر دیگر انتخاب کنید. رنگ دیوارها، رنگ پارکت لمینت و کفپوش ها، رنگ مبلمان و دیگر عناصر باید بر اساس نور اتاق و ابعاد آن انتخاب شود.

  به کارگیری اصولی از رنگ و نور، فضا را بزرگ یا کوچک، باریک یا پهن، روشن یا تاریک، گرم یا سرد نشان می دهد. این طراح است که در نظر می گیرد چه احساسی را در فضا جاری کند. دو سطح بزرگ رنگی در فضای داخلی دیوارها و کفپوش ها هستند. انتخاب رنگ پارکت لمینت وابسته به ایده ای است که می خواهید در محیط به آن دست پیدا کنید. شناخت رنگ ها و روانشناسی رنگ ها در مبحث انتخاب رنگ دکوراسیون داخلی و همچنین نور مناسب محیطی تاثیر مثبت دارد.

  در این مطلب با استاندراد های پارکت لمینت آشنا شوید

   

  نکات انتخاب رنگ پارکت لمینت

  همه ساختمان های مسکونی یا اداری دارای موقعیت نوری یا وسعت لازم برای طراحی نیستند. در برخی از اوقات امکان اجرای پروژه های دکوراسیون داخلی به دلیل محدودیت های فضای داخلی، کمبود نور و یا مشکلات مالی امکان پذیر نیست ولی می توان جادوی رنگ ها را در هر مکانی به کار گرفت. در ادامه ایده هایی برای متفاوت نشان دادن فضا ارائه شده که تنها با دقت در رنگ پارکت لمینت برای خانه امکان پذیر است. برای اینکه حس دیگری ایجاد کنید رنگ پارکت لمینت را بر این اساس انتخاب کنید:

  انتخاب رنگ پارکت لمینت

   

  انتخاب رنگ پارکت لمینت در طراحی رسمی و خودمانی

  سبک طراحی و دکوراسیون داخلی یکی از موارد تاثیرگذار در انتخاب رنگ است. در محیط های اداری، فضا رسمی تر است ولی برای منازل می توان از طراحی غیر رسمی و خودمانی نیز استفاده کرد. البته برای دیزاین خانه دست تان باز است و می توانید هر نوع طراحی رسمی یا غیر رسمی را اجرا کنید و این به سبک زندگی افراد بر می گردد.

  به طور کلی پارکت لمینت تیره رنگ برای دکوراسیون رسمی مناسب تر است و فضا را لوکس و شکیل نشان می دهد. رنگ های روشن تر پارکت لمینت برای خانه و طراحی فضایی خودمانی و صمیمانه مناسب تر هستند. در نظر داشته باشید این موضوع هیچ ارتباطی به لوکس بودن طراحی ندارد. برای مثال از پارکت لمینت طوسی در دکوراسیون خاص و لوکس استفاده می شود اما در عین حال فضا صمیمی است و حالت خشک و رسمی ندارد.

   

  هماهنگی رنگ پارکت لمینت با نور محیط

  بدون تردید نور نقش مهمی در دکوراسیون داخلی دارد. این امر در ساختمان ها مسکونی نمود بیشتری پیدا می کند. برای اینکه خانه، حس و حال بهتری داشته باشد رنگ سطوح بزرگ تر را هماهنگ انتخاب کنید. در این میان کفپوش ها اهمیت زیادی دارند. پارکت لمینت در رنگ های متنوعی تولید شده است.  طیف تیره و روشن هر دو زیبایی خاص خود را دارند اما کدامیک مناسب خانه تان است؟ پس قطعا چیزی به نام قشنگترین یا زیباترین رنگ پارکت وجود ندارد بلکه همه چیز سلیقه ایست.

  برای انتخاب رنگ پارکت لمینت، در نظر بگیرید که وضعیت نورگیر خانه چطور است. آیا هال و پذیرایی و اتاق ها دارای پنجره های بزرگ هستند؟ بافت فشرده شهری موجب شده تا در بسیاری از اوقات خانه ها، نورگیر مناسبی نداشته باشند. برای جبران این مشکل می توان از نورپردازی مصنوعی استفاده است.

  مطلبی در ارتباط با تاثیر پارکت لمینت روشن در دکوراسیون داخلی در مقالات سایت موجود است.

  به طور کلی رنگ های تیره، فضا را لوکس و خاص نشان می دهند. این سبک دکوراسیون بسیار پر طرفدار است اما برای محیط های کم نور، پارکت لمینت تیره رنگ مناسب نیست. رنگ های قهوه ای تیره در عین جذابیت می توانند فضا را تاریک تر و کوچک تر نشان دهند.

  نقش نور در انتخاب رنگ کفپوش

   

  هماهنگی رنگ پارکت لمینت با متراژ

  انواع پارکت لمینت رنگ روشن، انعکاس نور بیشتری دارند و فضا را باز و چشمگیرتر نشان می دهند. در صورتی که پنجره ها کوچک است یا به علت مشرف بودن، همیشه پرده های ضخیم کشیده می شود، حداقل رنگ پارکت لمینت را از طیف رنگی روشن تر انتخاب کنید. پارکت لمینت طوسی یا کرم برای فضاهای کوچک و کم نور ایده آل هستند.

  انتخاب رنگ کفپوش سلیقه ای است ولی گاهی محدودیت هایی وجود دارد. در مورد رنگ پارکت لمینت برای خانه انتخاب های زیادی دارید. معیار اصلی را متراژ و بزرگی و کوچکی ساختمان در نظر بگیرید. قطعا لمینت های زیبا و لوکس قهوه ای تیره، پارکت لمینت اتاق خواب کوچک تان را کوچک تر نشان می دهند.

  چنانچه فضای کوچکی در اختیار دارید حتما کف ساختمان را به طور کامل از یک رنگ پارکت لمینت پوشش دهید. این امر در مورد سایر کفپوش های چوبی و سنگی و سرامیک ها نیز صادق است.

   

  ترکیب رنگی پارکت لمینت با سقف و دیوارها

  با انتخاب پارکت لمینت روشن به همراه کاغذ دیواری رنگ روشن و ملایم ، فضا بزرگ تر دیده می شود. دیوارپوش و کفپوش یک دست سفید یا بسیار روشن فضا را کمی سرد و بیروح نشان می دهد. با نصب تابلوهای رنگی روی دیوار و یک قالیچه سنتی می توان کمی رنگ وارد محیط کرد.

  چنانچه دیوارها با رنگ تیره تری پوشش داده شوند و رنگ پارکت لمینت و سقف روشن باشد، فضا باریکتر و بلندتر دیده می شود. در این ترکیب رنگی خطوط افقی بیشتر جلب توجه می کنند. نور محیط توسط پارکت لمینت روشن بیشتر منعکس شده و اتاق را پر نورتر نیز نشان می دهد. این ترکیب رنگی برای اتاق هایی که ارتفاع نامناسبی دارند، پیشنهاد می شود.

  به طور کلی انتخاب رنگ پارکت لمینت تیره یا روشن تا حدودی سلیقه ای است ولی انتخاب آگاهانه رنگ ها می تواند مرکز توجه را از نقاط نا هماهنگ به دیگر مناطق اتاق جلب کند. چنانچه رنگ دیوارها و سقف روشن و هم رنگ باشد، با انتخاب رنگ پارکت لمینت تیره می توان اتاق را پهن تر نشان داد. این ترکیب رنگی در اتاق هایی با ارتفاع زیاد پیشنهاد می شود. اگر رنگ پارکت لمینت و سقف هر دو تیره تر از رنگ بندی دیوارها باشد نیز می توان فضایی با پهنای بسیار بیشتری را ایجاد کرد.

  همه چیز درباره دکوراسیون داخلی چوبی را بدانید!

  پارکت لمینت لوکس

   

  انتخاب رنگ پارکت با توجه به نور

  رنگ، نور و فضا سه عنصر مهم در طراحی هستند که به یکدیگر وابستگی کامل دارند. برای هماهنگی دکوراسیون داخلی رنگ پارکت را با توجه به نور روز و شب، انتخاب کنید. اگر فضایی پر نور با نور طبیعی در اختیار دارید می توانید از انواع رنگ پارکت تیره تر نیز استفاده کنید و دکوراسیون شیک و زیبایی را داشته باشید. انتخاب کفپوش برای منازل پر نور بسیار ساده تر است و می توان از انواع رنگ پارکت استفاده کرد. برای فضاهای کوچک و یا کم نور از پارکت رنگ روشن استفاده کنید تا جلوه بیشتری داشته باشد. پارکت های تیره رنگ، فضای کم نور را تاریک تر نشان می دهند.

   

  انواع رنگ پارکت پذیرایی

  طراحی پذیرایی دقت بیشتری نیاز دارد. برای انتخاب پارکت لمینت پذیرایی بهتر است سایر عناصر دکوراسیون را در نظر بگیرید. رنگ مبلمان و پرده ها تاثیر زیادی در دکوراسیون دارد با انتخاب پارکت رنگ روشن و دارای طرح های عمودی می توان فضای پذیرایی را بزرگتر نشان داد. این بخش از منزل در دید مهمان ها قرار دارد و باید طراحی ویژه ای داشته باشد. علاوه بر رنگ به طرح پارکت پذیرایی نیز دقت کنید. رنگ هایی مثل : گردویی، کرمی، فندقی، عسلی، طوسی،مشکی، سفید، ماهگونی و راش جزو رنگ های سال هستند.

  به طور کلی رنگ های بژ، کرم، کرم متمایل به زرد و سفید پارکت لمینت احساس آرامش بیشتری ایجاد کرده و برای اتاق های کم نور و تاریک پیشنهاد می شوند. با این رنگ ها فضا روشن تر دیده می شود. رنگ های فندقی و طیف قهوه ای دکوراسیون را گرم و صمیمی نشان می دهند. هارمونی رنگ پارکت لمینت قهوه ای با مبلمان رنگ روشن بسیار زیبا دیده می شود.

  بخوانید : اهمیت و کاربرد ضخامت پارکت لمینت در چیست

  تاثیر رنگ پارکت لمینت

   

  تعادل در رنگ ها

  پارکت لمینت را می توانید از هر رنگی انتخاب کنید اما اصل هارمونی و تعادل را در نظر بگیرید. دکوراسیون داخلی وقتی شکیل تر دیده می شود که نظرم و هماهنگی بین رنگ بندی در فضا، لحاظ شود. تک رنگ بودن یک اشتباه فاحش در دکوراسیون داخلی است و اصلا پیشنهاد نمی شود. استفاده از ترکیب دو تا چهار رنگ ایده بهتری است.

  سطوح بزرگ نظیر کف، سقف و دیوارها از نظر دید بصری، بسیار اهمیت دارند. برای همین نمی توانید رنگ پارکت لمینت را بدون توجه به دیگر عناصر طراحی در محیط، انتخاب کنید. برای مثال اگر کاغذ دیواری های تیره با طرح شلوغ را می پسندید حتما پارکت لمینت را از رنگ روشن و طرح خلوت تری انتخاب کنید. به این ترتیب تعادل رنگی در فضا ایجاد می شود.

  در فضایی که سقف و دیوار و در و پنجره و همه عناصر و لوازم، به رنگ روشن هستند رنگ پارکت لمینت را روشن انتخاب نکنید. علت این است که فضا بسیار بی روح، دلگیر و کسل کننده می شود و این احساس قطعا روی ساکنین تاثیر خواهد داشت.

  پارکت لمینت تیره رنگ

   

  راهنمای برای انتخاب رنگ پارکت لمینت

  اندازه اتاق، ارتفاع سقف، رنگ دیوارها، تم رنگی طراحی و لوازم بزرگ(مبلمان) در انتخاب رنگ برای پارکت لمینت در نظر گرفته شود.

  سبک زندگی، تعداد افراد خانوار، داشتن فرزند و …. همگی را در نظر بگیرید. پارکت لمینت های رنگ روشن، لکه را نشان می دهند. گرد و غبار هم روی پارکت لمینت های تیره رنگ، خیلی به چشم می آید.

  برای اینکه متراژ ساختمان بزرگ تر دیده شود بهتر است رنگ پارکت لمینت اتاق ها و سالن پذیرایی و دیگر فضاها را یکسان انتخاب کنید.

  علاوه بر رنگ روی طرح پارگت لمینت نیز دقت کنید. انواع پارکت لمینت طرح سنگ و طرح چوب بسیار پر طرفدار هستند. حتما قبل از خرید، موجودی کامل فروشگاه را نگاه کنید.

  رنگبندی انواع پارکت لمینت کامل است و می توانید رنگ مورد نظر را با توجه به بودجه تان انتخاب کنید.

  حال به نظر شما کدام رنگ پارکت بهتر است ؟ برای دیدن رنگ بندی پارکت لمینت از فروشگاه دیدن کنید.

  سوالات متداول رنگ پارکت لمینت

  چرا انتخاب رنگ پارکت لمینت مهم است؟

  انتخاب رنگ مناسب برای پارکت لمینت اهمیت زیادی در زیباسازی یک فضا دارد. رنگ باید با سبک دکوراسیون مکان هماهنگ باشد تا زیبایی پارکت لمینت به حداکثر برسد.

  پارکت لمینت ها چه رنگ هایی دارند؟

  پارکت لمینت ها در طیف وسیعی از رنگ ها، از روشن تا تیره، موجود هستند. انتخاب رنگ باید با در نظر گرفتن نور محیط و اندازه فضا صورت گیرد.

  چگونه می‌توان رنگ پارکت لمینت را با نور محیط هماهنگ کرد؟

  برای فضاهای پر نور، می‌توان از پارکت لمینت تیره تر استفاده کرد، در حالی که برای فضاهای کم نور از رنگ‌های روشن استفاده کنید تا فضا روشن تر به نظر برسد.

  چه رنگ‌ هایی برای پارکت لمینت پذیرایی مناسب است؟

  رنگ‌های بژ، کرم، کرم متمایل به زرد و سفید برای پذیرایی مناسب هستند و احساس آرامش بیشتری ایجاد می‌کنند. همچنین، از رنگ‌های فندقی و قهوه‌ای برای حس گرمایی و صمیمیت در پذیرایی استفاده کنید.

  چگونه می‌توانم رنگ پارکت لمینت را با رنگ دیگر عناصر دکوراسیون هماهنگ کنم؟

  برای هماهنگی رنگ پارکت لمینت با سایر عناصر دکوراسیون، به انتخاب رنگ‌هایی که با مبلمان، پرده‌ها، و دیگر عناصر هماهنگ باشند، توجه کنید. همچنین، از هارمونی رنگ‌ها برای ایجاد جلوه زیبا در دکوراسیون خود استفاده کنید.

  • افسانه رجب پور
  • آبان 23, 1402
  • 4085 بازدید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  جستجو در سایت

  سبد خرید

  درحال بارگذاری ...
  مقایسه محصولات
  لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!