رنگ پارکت لمینت

رنگ، نور و فضا سه عنصر مهم در طراحی و دکوراسیون داخلی هستند که محیط را با احساس تر نشان می دهند. برای اینکه دکوراسیون صمیمانه و گرمتری داشته باشید، هر یک از این عناصر را با در نظر گرفتن دو عنصر دیگر انتخاب کنید. به کارگیری اصولی از رنگ و نور، فضا را بزرگ یا کوچک، باریک یا پهن، روشن یا تاریک، گرم یا سرد نشان می دهد. این طراح است که در نظر می گیرد چه احساسی را در فضا جاری کند. دو سطح بزرگ رنگی در فضای داخلی دیوارها و کفپوش ها هستند. انتخاب رنگ پارکت لمینت وابسته به ایده ای است که می خواهید در محیط به آن دست پیدا کنید. شناخت رنگ ها و روانشناسی رنگ ها در مبحث انتخاب رنگ دکوراسیون داخلی و همچنین نور مناسب محیطی تاثیر مثبت دارد.

نکات انتخاب رنگ پارکت لمینت

همه ساختمان های مسکونی یا اداری دارای موقعیت نوری یا وسعت لازم برای طراحی نیستند. در برخی از اوقات امکان اجرای پروژه های دکوراسیون داخلی به دلیل محدودیت های فضای داخلی، کمبود نور و یا مشکلات مالی امکان پذیر نیست ولی می توان جادوی رنگ ها را در هر مکانی به کار گرفت. در ادامه ایده هایی برای متفاوت نشان دادن فضا ارائه شده که تنها با دقت در رنگ پارکت لمینت امکان پذیر است. برای اینکه حس دیگری ایجاد کنید رنگ پارکت لمینت را طبق این اصول انتخاب کنید.

ترکیب رنگی پارکت لمینت با سقف و دیوارها

تاثیر رنگ پارکت لمینت

با انتخاب پارکت لمینت روشن به همراه کاغذ دیواری رنگ روشن و ملایم ، فضا بزرگ تر دیده می شود. دیوارپوش و کفپوش یک دست سفید یا بسیار روشن فضا را کمی سرد و بیروح نشان می دهد. با نصب تابلوهای رنگی روی دیوار و یک قالیچه سنتی می توان کمی رنگ وارد محیط کرد.

بیشتر بخوانید
مزایا و معایب پارکت لمینت در دکوراسیون داخلی

چنانچه دیوارها با رنگ تیره تری پوشش داده شوند و رنگ پارکت لمینت و سقف روشن باشد، فضا باریکتر و بلندتر دیده می شود. در این ترکیب رنگی خطوط افقی بیشتر جلب توجه می کنند. نور محیط توسط پارکت لمینت روشن بیشتر منعکس شده و اتاق را پر نورتر نیز نشان می دهد. این ترکیب رنگی برای اتاق هایی که ارتفاع نامناسبی دارند، پیشنهاد می شود.

به طور کلی انتخاب رنگ پارکت لمینت تیره یا روشن تا حدودی سلیقه ای است ولی انتخاب آگاهانه رنگ ها می تواند مرکز توجه را از نقاط نا هماهنگ به دیگر مناطق اتاق جلب کند. چنانچه رنگ دیوارها و سقف روشن و هم رنگ باشد، با انتخاب رنگ پارکت لمینت تیره می توان اتاق را پهن تر نشان داد. این ترکیب رنگی در اتاق هایی با ارتفاع زیاد پیشنهاد می شود. اگر رنگ پارکت لمینت و سقف هر دو تیره تر از رنگ دیوارها باشد نیز می توان فضایی با پهنای بسیار بیشتری را ایجاد کرد.

به طور کلی رنگ های بژ، کرم، کرم متمایل به زرد و سفید پارکت لمینت احساس آرامش بیشتری ایجاد کرده و برای اتاق های کم نور و تاریک پیشنهاد می شوند. با این رنگ ها فضا روشن تر دیده می شود. رنگ های فندقی و طیف قهوه ای دکوراسیون را گرم و صمیمی نشان می دهند. هارمونی رنگ پارکت لمینت قهوه ای با مبلمان رنگ روشن بسیار زیبا دیده می شود.

برای دیدن رنگ های متنوع پارکت لمینت از فروشگاه دیدن کنید.

  • افسانه رجب پور
  • آذر 3, 1397
  • 270 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان خرید

برای دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت مشاوره
close-link