طراحی داخلی شامل ترکیب اصولی مبلمان و المان های طراحی است. رنگ، بافت، سطوح و  … نتیجه کار را تحت تاثیر قرار می دهند. گاهی یک انتخاب غلط می تواند نتایج اسف باری داشته باشد. اشتباه در انتخاب پوستر دیواری یکی از همین موارد است. با توجه به هزینه خرید پوستر دیواری، این اشتباه به بهای هدر رفتن بودجه تان تمام می شود. از طرفی جبران این انتخاب غلط هم نیاز به صرف هزینه بیشتری دارد.

احتمالا پوستر سه بعدی خانه همسایه را دیده اید و سفارش همان طرح را برای اتاق پذیرایی داده اید. اما نتیجه با آنچه در ذهن داشتید، متفاوت است. هیچ اشتباهی از طرف سازنده رخ نداده بلکه این پوستر دیواری هیچ تناسبی با حس و حال خانه ندارد. دکوراتیو ها عقیده دارند چیزی به نام پوستر دیواری بد یا خوب وجود ندارد این انتخاب های اشتباه است که نتیجه را موزون یا ناهماهنگ نشان می دهد.

اشتباهات رایج در انتخاب پوستر دیواری سه بعدی

این محصول در واقع نسل جدید کاغذ دیواری های ساده است. تا همین چند سال پیش برای تغییر دکوراسیون و صفا دادن به دیوارها، تنها یک انتخاب وجود داشت و آن انتخاب طرح مناسب کاغذ دیواری بود. این روزها شاهد رشد چشمگیری در طراحی و ساخت انواع دیوارپوش ها و از جمله کاغذ دیواری هستیم. کاغذ دیواری های مدل جدید نوعی پوستر دیواری سه بعدی با شمایل متفاوت هستند. نوع طراحی و چاپ در این محصولات به گونه ای است که از فاصله یک متر تا یک و نیم متری به بالا، نقوش روی کاغذ به نظر دارای برجستگی و عمق هستند. این بالا و پایین های تصویر پوستر دیواری دل هر بیننده ای را می برد.

پوستر دیواری در دکوراسیون داخلیاغلب افراد بدون توجه به چیزی فقط پوسترهای سه بعدی را خریداری می کنند ولی انتخاب پوستر دیواری راه و رسمی دارد. برخی از رایج ترین اشتباهات در موقع خرید پوستر دیواری اینها هستند:

۱- اشتباه در انتخاب جنس پوستر دیواری

صرف نظر از بودجه ای که در نظر گرفتید خرید محصولات ارزان قیمت و بی کیفیت یک اشتباه بزرگ است. تغییر دکوراسیون داخلی و نصب پوستر دیواری، هزینه بر است. هرگز برای کاهش هزینه ها از محصولات بی کیفیت و نامرغوب خریداری نکنید. کیفیت پوستر دیواری با توجه به مواد به کار رفته در تولید و تکنولوژی استفاده شده در چاپ، سنجیده می شود.

انواع پوستر دیواری کاغذی قیمت کمتری از بافت های پوشش وینیل دارند و مناسب مکان هایی هستند که در معرض آلودگی یا ضربه و … نیستند. اگر کودکی در خانه دارید از پوسترهای دیواری ضد خش با روکش وینیل استفاده کنید. این محصولات در برابر ضربه و رطوبت مقاوم تر هستند و به سادگی می توانید پوستر دیواری را تمیز کنید. از نظر دوام و ماندگاری می توانید روی این محصولات حساب ویژه ای باز کنید.

۲-انتخاب پوستر دیواری ناهماهنگ با دکوراسیون داخلی

این اشتباهی است که زیاد شاهدش هستیم. بسیاری از افراد نمی دانند که رنگ و طرح پوستر دیواری باید با سایر المان های طراحی تناسب داشته باشد. اگر از دیوارهای سفید و بی روح خسته شده اید با محصولات متنوع کاغذ دیواری یا پوستر دیواری سه بعدی روح تازه ای به دیوارها بدمید. اما در نظر داشته باشید هر طرح یا رنگی متناسب این فضا نیست.

بیشتر بخوانید
چگونه پوستر دیواری پشت تلویزیون مناسب انتخاب کنیم؟

اشتباهات رایج در انتخاب پوستر دیواریاشتباه در انتخاب پوستر دیواری

فرض کنید سبک دکوراسیون منزل کلاسیک و سنتی است در این صورت انتخاب پوستر دیواری طرح طبیعت، گل یا منظره همخوانی بیشتری با چیدمان منزل دارد. اگر برای چنین فضایی از طرح های مدرن و پوستر دیواری طرح انتزاعی استفاده کنید در واقع ناخواسته تناسب دیوارها و دکوراسیون داخلی به هم خورده است. در نتیجه خیلی زود از انتخاب خود پشیمان خواهید شد.

۳- اشتباه در انتخاب دیوار شاخص

این اشتباه واقعا فاجعه است و به این سادگی ها هم جبران نمی شود. معمولا ترکیبی از رنگ و پوستر دیواری برای دکوراسیون داخلی ساختمان های مسکونی و اداری ایده آل است. برای این منظور ابتدا عملیات رنگ آمیزی ساختمان انجام می شود و یکی از دیوارهای اصلی برای نصب و اجرای پوستر دیواری سه بعدی در نظر گرفته می شود.

  • آیا این دیوار نمور است؟
  • آیا این دیوار به آشپزخانه نزدیک است؟
  • آیا دیوار دارای قناسی و مشکلات فنی است؟
  • آیا این دیوار در اتاق خواب واقع شده یا بخشی از پذیرایی است؟
  • آیا بر روی دیوار پنجره، شویمنه، کمد دیواری و …. نصب شده است؟

لازم است تا از قبل در مورد دیوار شاخص برای نصب کردن پوستر دیواری جدید، تصمیم بگیرید. اگر دیوار دارای نم و رطوبت بوده یا پر از لکه های سیاه و بد ترکیب است، نباید پوسترهای شیک را روی دیوار نصب کنید. ابتدا مشکلات دیوار از جمله ترکیدگی لوله ها باید برطرف شود. پوسته های رنگ روی دیوار، ترک ها، جای میخ و طوراخ ها و …. همگی نیاز به تعمیر دارد. در صورت لزوم از یک دست آستری رنگ روشن برای پوشاندن لکه های بزرگ استفاده می شود.

انتخاب پوستر دیواری

۴- اشتباه در انتخاب پوستر دیواری و نورپردازی

پوسترهای دیواری بخشی از دکوراسیون داخلی هستند پس تحت تاثیر مستقیم نور محیط قرار دارند. انتخاب یک پوستر با پس زمینه رنگ روشن برای فضایی با نور زیاد، یک اشتباه آشکار است. بدون تردید از دیدن این پوستر بی رنگ و رو و بی حال حس خوبی نخواهید داشت. تم رنگی پوستر دیواری ارتباط مستقیم به میزان و شدت نور محیط دارد. در این مورد نور طبیعی روز و نورپردازی مصنوعی در شب هر دو اثر گذار است. اگر شدت و کیفیت نور نامتناسب باشد، برجستگی ها و عمق تصاویر سه بعدی اصلا دیده نمی شود.

۵- اشتباه در انتخاب پوستر دیواری و متراژ ساختمان 

پوستر دیواری را با توجه به بزرگی یا کوچکی فضا انتخاب کنید. هدف ار انتخاب پوستر دیواری، فضاسازی به شیوه ای متفاوت است. این محصول می تواند چهره جدیدی به محیط تکراری منزل بدهد. اما چنانچه برخی جزئیات در نظر گرفته نشود، کار شاخصی انجام نشده است.

برای مثال انتخاب پوستر دیواری با طرح های ظریف و ریز برای یک سالن بزرگ ایده خوبی نیست. همینطور اگر طرح های بزرگ، گاهای درشت و  طرح های هندسی بزرگتر را برای یک اتاق کوچک ۹ متری انتخاب کنید قطعا فضایی نامتعارف طراحی کرده اید. طرح پوستر را با توجه به ابعاد فضایی که در نظر گرفته اید، انتخاب کنید تا پس از نصب از این تغییر بزرگ حس رضایت داشته باشید.

اشتباه ششم در انتخاب پوستر دیواری را شما برایمان بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان خرید

برای دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت مشاوره
close-link