جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
عایق بندی کف با لمینت

کفپوش های عایق صدا و حس آرامش در خانه

آلودگی صوتی در شهرهای بزرگ یک معضل جدی است. بسیاری از افرادی که در آپارتمان زندگی می کنند با صدای مزاحم همسایه ها روبرو هستند که اصلا خوشایند نیست. همانطور که صدای راه رفتن و دویدن کودک همسایه بالایی در خانه تان شنیده می شود، صدای بازی و رفت و آمد شما هم به واحد طبقه پایین می رسد. عایق بندی کف ساختمان برای جلوگیری از نفوذ رطوبت در واحدهای طبقه اول انجام می شود. سازندگان بنا معمولا بودجه ای برای حذف آلودگی صوتی در آپارتمان ها صرف نمی کنند پس چاره چیست؟ اگر در خانه ای زندگی می کنید که صدا از کف و سقف ساختمان به وضوح شنیده می شود می توانید از کفپوش های عایق صدا برای رفع این مشکال استفاده کنید.

راه های جلوگیری از آلودگی صوتی در آپارتمان ها

با نصب پنجره های دوجداره می توان تا حدود زیادی آلودگی صوتی را کاهش داد. کسانی که در نزدیکی فرودگاه ها و مناطق شلوغ استفاده می کنند با درزگیری درب و پنجره ها، میزان صدای مزاحم کمتری خواهند داشت. اما در سراسر شهر خانه هایی وجود دارند که صدای داخل خانه را انتقال می دهند. صدای تلویزیون، صحبت کردن تلفن، دویدن بچه ها و ….. همگی به گوش واحدهای دیگر هم می رسد. برای حذف این صدای مزاحم دو راه وجود دارد:

کفپوش های عایق صدا

  • عایق بندی سقف ساختمان
  • عایق بندی کف ساختمان

عایق بندی سقف بسیار پر هزینه تر از عایق بندی کف است. در برخی از ساختمان ها موقع ساخت و ساز، از عایق های صوتی برای جلوگیری از انتقال صدا استفاده می شود که بسیار کاربردی است. اگر این مورد پیش بینی نشده باشد می توانید با کفپوش ها، کف خانه را عایق کنید.

پیشنهاد سایت: موکت طرح پارکت ترفندی برای رهایی از تردیدها! 

کفپوش های عایق صدا کدامند؟

آلودگی صوتی در دراز مدت تاثیرات نابهنجاری روی روح و روان دارد و می تواند مشکلات جدی تری را برای افراد به وجود آورد. در آپارتمان های قدیمی هیچ گونه عایقی برای جلوگیری از انتقال صدا بین طبقات، وجود ندارد. اما ساکنین این خانه ها توانسته اند تا حدود زیادی نویزهای آزار دهنده را کاهش دهند.

سرامیک های عایق صدا!

سرامیک به خودی خود یکی از مواردی است که صدا را به راحتی به طبقه پایین انتقال می دهد. صدای کفش موقع راه رفتن روی کفپوش های سرامیکی از آزار دهنده ترین صداها در آپارتمان های مسکونی است. حتی ساختمان های اداری با کف سرامیک نیز با این مشکل روبرو هستند. صدای راه رفتن تعداد زیادی از افراد در یک ساختمان عمومی، به مراتب بیشتر از یک خانه است.

در یک منزل مسکونی حتی صدای تلویزیون نیز از کف سرامیکی در طبقه زیرین شنیده می شود. برای حذف این صدا لازم است تا از عایق های آکوستیک برای زیر دستگاه های صوتی استفاده کنید. یکی از ساده ترین راه ها برای جلوگیری از انتقال صدا ب طبقات دیگر نصب کفپوش موکتی بر روی سرامیک های قدیمی است.

موکت عایق صدا

موکت قدیمی ترین کفپوش های عایق صدا

انواع موکت عایق صوتی خوبی هستند. با استفاده از یک موکت سراسری می توانید صداهای آزار دهنده داخل و بیرون از ساختمان را کاهش دهید. همین حالا روبروی درب آپارتمان را با موکت، کفپوش کنید تا متوجه کاهش صدای مزاحم شوید. فرش هم همین خاصیت را دارد اما خرید موکت به مراتب هزینه کمتری خواهد داشت.

از نظر اندازه و ابعاد دو نوع موکت در بازار موجود است:

موکت تایل را در ساختمان های اداری، تجاری و نمایشگاهی بیشتر می بینید ولی انواع موکت رول از دیرباز در خانه ها به کار گرفته می شوند. این محصولات در کیفیت و تنوع طرح و رنگ تولید شده اند و سازگاری خوبی با المان های طراحی در ساختمان های مسکونی دارند. موکت عایق گرما و سرما است با نصب موکت مقدار قابل توجهی در هزینه های سوخت خانوار نیز صرفه جویی می شود. علاوه بر آن دیگر نگران بازی بچه ها و جست و خیز کردن شان نیستید. موکت های با کیفیت صدا را تا حد صفر کاهش می دهند.

پیشنهاد سایت: بهترین کفپوش نمایشگاهی را بشناسید.

عایق بندی کف ساختمان

انواع موکت و کفپوش های عایق صدا را می توانید به عنوان کفپوش سالن پذیرایی، کفپوش اتاق کودک و … به کار برید. از نظر پرز و بلندی الیاف موکت به دو نوع تقسیم می شود:

  • موکت پرز بلند: این کفپوش ها به صورت قطعه ای تولید می شوند و جایزگین خوبی برای فرش های ماشینی هستند.
  • موکت پرز کوتاه: موکت نمدی در این گروه قرار دارد. موکت آشپزخانه نیز از انواع پرز کوتاه انتخاب می شود.

کفپوش های عایق صدا در خانه های لوکس

پارکت لمینت از محصولات جدیدتر است که به عنوان عایق کف ساختمان کارایی خوبی دارد. لمینت ها از لایه های به هم فشرده در دمای بالا و تحت فشار تولید می شوند. این محصول در انواع پارکت طرح چوب، پارکت طرح سنگ و …. در بازار موجود است. طرفداران پارکت لمینت های مدل جدید هر روز بیشتر می شوند. برای جلوگیری از انتقال صدا به طبقات زیرین از فوم کف، قبل از نصب پارکت استفاده می شود.

نصب کفپوش های عایق صدا

دو نوع پارکت را در فروشگاه های مصالح خانگی پیدا می کنید. انواع فوم دار و بدون فوم. عملیات کف سازی برای نصب پارکت بدون فوم انجام می شود یک لایه فوم در کف ساختمان کار می شود که عایق رطوبت و صدا بوده و کارایی فوق العاده ای دارد. اگر کار نصب به درستی انجام شود حتی صدای دویدن کودکان نیز در طبقه پایین شنیده نمی شود.

پارکت لمینت های مدل جدید دارای فوم هستند و به راحتی با کلیک کردن تایل ها به یکدیگر قفل می شوند. برای فیکس کردن کامل تایل ها لازم است تا دورتادور اتاق قرنیز نصب شود. قرنیز از حرکت و جا به جایی تایل ها جلوگیری می کند. بر خلاف کفپوش های چوبی، پارکت ها به کف ساختمان چسبانده نمی شوند. حتی می توانید کفپوش های عایق صدا و پارکت ها را به منزل جدید نیز منتقل کنید.

پرده های ضخیم، درزبندی درب های اکوستیک، شیشه های دوجداره و …. همگی برای حذف آلودگی صوتی ضروری است. با این راهکارها می توانید آرامش را به خانه برگردانید. انتخاب با شماست اگر قصد بازسازی و تغییر دکوراسیون را دارید کفپوش ها را نو کنید در غیر این صورت روی کفپوش های قدیمی قطعه ای فرش یا موکت پهن کنید تا صدا به میزان زیادی کمتری شود.

اگر درمحله ای پر سر و صدا زندگی می کنید برای جلوگیری از صدای مزاحم چه ترفندهایی را اجرا کرده اید؟ تجارب ارزشمندتان را با ما در میان بگذارید.

پیشنهاد سایت: خرید موکت هتلی و انواع آن

  • افسانه رجب پور
  • مهر 5, 1402
  • 4222 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

سبد خرید

درحال بارگذاری ...