پوستر سه بعدی سقفی

استفاده از دیوارپوش های مدرن نظیر پوسترهای سه بعدی، در سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است. دیوارها بزرگترین سطوح در طراحی داخلی هستند و حتی کوچکترین تغییرات در دیوارها، چشم انداز فضای داخلی را تغییر می دهد. با تولید انواع پوستر دیوای سه بعدی، رشد چشمگیری در طراحی خلاقانه و ابتکاری ایجاد شد. دکوراتیوهای حرفه ای توانستند ابداعات بی نظیری را با طرح های سه بعدی روی دیوارهای ساختمان به اجرا در آورند ولی هنوز جای خالی طراحی سقف، دیده می شد. پوستر سه بعدی سقفی آخرین نوآوری در صنعت دکوراسیون داخلی است که بدون تردید، باعث خلق فضایی شگفت انگیز شده است.

پوسترهای سقفی محصولاتی جدید هستند که به تازگی روانه بازار شده اند. این پوسترها از همان ابتدای ورود، حرف و حدیث هایی را به دنبال داشته اند. برخی مخالف استفاده از کاغذ دیواری روی سقف هستند و این کار را نوعی بی نظمی بصری در طراحی می دانند در حالی که طرفداران پوستر سقفی به دلیل جذابیت های آن، هر روز بیشتر می شوند.

پوستر سه بعدی سقفی چیست؟

اجداد این محصول، همان کاغذ دیواری های قدیمی هستند. با توجه به استقبال زیادی که از انواع کاغذ دیواری ساده و سه بعدی شده است تولید کنندگان توجه زیادی به محصولات متنوع تر داشته اند. پوستر دیواری سه بعدی بعد از کاغذ دیواری ها تولید شد و خیلی زود جایگاه خود را در دکوراسیون داخلی تثبیت کرد. این موضوع دستاویزی شد برای استفاده هر چه گسترده تر از پوسترهای سه بعدی که محدوده آن را حتی تا سقف ساختمان هم گسترش داد.

پوستر سه بعدی سقف منزل

پوستر سقفی نوعی دیوارپوش برای سقف ساختمان های مسکونی، اداری و تجاری است. این محصول با نوعی کاغذ مخصوص تولید شده و دارای تنوع رنگ و طرح زیادی است. تقریبا هر نوع طرح سفارشی را می توانید با استفاده از این پوسترها روی سقف، اجرا کنید.

این مطلب را بخوانید : انواع پوستر دیواری اداری و نحوه نصب آن

شکل ظاهری پوستر سه بعدی سقفی طوری است که بیننده تصور می کند، طرح روی سقف زنده است. با کمک تکنولوژی های روز دنیا و تکنیک های چاپ پیشرفته، سایه و روشن های ویژه ای روی کاغذ اجرا می شود که در نهایت تصویر را سه بعدی نشان می دهد. پوستر سه بعدی به نظر دارای حجم و برجستگی و عمق است ولی در اصل هیچ نوع حجمی روی کاغذ، اجرا نشده است.

این محصول ویژه طراحی روی سقف، تولید شده و می تواند جایگزین خوبی برای گچبری های سقف باشد.

تفاوت پوستر دیواری سقف با گچبری

گچبری از هنرهای ارزنده ای است که در بسیاری از ساختمان های قدیمی، اجرا شده است. با وجود پیشرفته های اخیر در طراحی داخلی، هنوز هم گچبری دیوار و سقف طرفداران زیادی دارد. با همه این مزایا باید در نظر گرفت که گچبری، دردسرهای خاص خودش را دارد. عملیات گچبری با ریخت و پاش زیادی همراه است. از کثیف کاری گچبری که بگذریم، زمان بر بودن پروسه گچبری روی سقف را نمی توان نادیده گرفت. البته این روزها سازه های آماده گچبری نیز به بازار آماده که تا حدودی مشکلات گچبری های دستی را برطرف کرده است. اما راه های ساده تری هم برای تزئین و زیباسازی سقف ساختمان وجود دارد.

نصب پوستر سه بعدی سقفی

پوستر سه بعدی سقفی در زمان بسیار کوتاهی نصب می شود. برای نصب پوستر دیواری سقف از نوعی چسب مخصوص استفاده می شود که هیچ نوع ریخت و پاش در محل به وجود نمی آید. این پوسترها همان حس گچبری های سنتی را ایجاد می کنند ولی با این تفاوت که اجرای پوستر سقف، بسیار ساده تر و سریع تر است.

پوستر سقفی به صورت تایل های کاغذی آماده به محل منتقل می شود. این تایل ها درست شبیه به کاغذ دیواری در کنار یکدیگر قرار می گیرند و در نهایت یک تصویر کامل و سه بعدی، روی سقف ساختمان شکل می گیرد. در گچبری ها همیشه امکان لب پر شدن برجستگی ها در طی زمان وجود دارد ولی پوستر سقف، این مشکلات را به همراه ندارد.

از دیگر تفاوت های نصب پوستر سه بعدی سقفی و گچبری می توان به هزینه ها اشاره کرد. قیمت پوستر دیواری و هزینه نصب بسیار کمتر از هزینه های سرسام آور گچبری روی سقف است. هزینه های کمتر، سرعت و سهولت نصب از ویژگی های پوستر دیواری سقف است.

پوستر سه بعدی طرح فرشته

این طراحی به سبک و سیاق ساختمان های لوکس و قصرهای قرون وسطی، فضای داخلی را با شکوه و خاص نشان می دهد. تصاویری از فرشته هایی که بر سقف اتاق پذیرایی یا اتاق خواب دیده می شوند! از یک فضای بسته و دلگیر، مکانی انرژی بخش و دوست داشتنی به وجود می آورد. تنوع رنگی در پوستر سقف بسیار بالاست. فرشته های روی سقف را می توان در رنگ های مناسب با دکوراسیون داخلی، طراحی کرد. هیچ محدودیتی در تصاویر چاپی یا استفاده از رنگ روی پوستر سه بعدی وجود ندارد.

خرید پوستر سه بعدی سقفی

برای تزئین سقف با این پوسترها دو شیوه رایج تر است. اول اینکه می توانید کل سقف ساختمان را با پوستر سه بعدی پوشش دهید. این طراحی در ساختمان های قدیمی بیشتر دیده می شود. اگر ترک یا شکاف هایی روی سقف وجود داشته باشد! نصاب ابتدا زیرسازی را انجام می دهد تا ایرادات سقف برطرف شود.

روش دوم اینست که پوستر سه بعدی را با دیگر تزئینات سقف ترکیب کنید. این نوع طراحی در ساختمان نوساز، بیشتر دیده می شود. اگر به سبک دکوراسیون مدرن علاقه دارید حتی با وجود سقف کاذب و نورپردازی سقف نیز می توانید از پوستر سقفی استفاده کنید. به این ترتیب تنها بخشی از سقف با این محصول، طراحی می شود و دیگر سازه ها دچار مشکل نخواهد شد.

پوستر طرح آسمان

با وجود پوستر سقفی نیازی به سقف کاذب، نورپردازی و دیگر سازه های پر هزینه نیست. اگر سقف ساختمان کاملا ساده و بدون تزئینات است! می توانید با سفارش پوستر سه بعدی سقفی یک دکوراسیون ابتکاری و شیک را اجرا کنید. طرح آسمان آبی از پر فروش ترین طراحی ها در پوستر دیواری سقف است.

پوستر سقفی را می توان در محل کار یا منزل نصب کرد. محدودیتی در اجرا و انتخاب طرح روی پوستر وجود ندارد. تنها نکته مهم در انتخاب نمایی هماهنگ با دکوراسیون داخلی است. شاید برخی تصاویر مناسب محل کار نباشد ولی قطعا پوستر سه بعدی سقفی آسمان را می توانید در هر ساختمانی نصب کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *