طراحی کمد دیواری

کمد های دیواری بزرگ و جادار می توانند بسیاری از خرده ریزها و لوازم منزل را از دید عموم پنهان نگه دارند. دکوراسیون داخلی منازل بدون  طراحی کمد دیواری، کامل نیست و دارای ضعف بزرگی است. نگهداری از وسایل شخصی، لباس ها، اسباب بازی های کودکان، رختخواب و غیره در فضایی مشخص، از شلوغی و به هم ریختگی منازل جلوگیری می کند. در طراحی کمد دیواری می توان بسیاری از نقایص دکوراسیون را پوشش داد و فضا را جذاب تر نشان داد.

طراحی درب کمد دیواری

در اتاق های کوچک و فضاهای محدودتر، می توان از یک آینه سرتاسری روی درب کمد دیواری استفاده کرد. آینه های بزرگ، فضا را بزرگتر و روشن تر نشان می دهند و توجه را جلب می کنند. درب های مسطح و بدون دستگیره، ریلی و یا کشویی برای این منظور، مناسب تر هستند و فضای اضافی اشغال نمی کنند. اگر اتاق به اندازه کافی بزرگ و روشن هست می توانید از کارهای هنری و نقوش برجسته بر روی درب کمد دیواری استفاده کنید. این طراحی برای کمد دیواری هایی که در معرض دید مهمان ها قرار دارند، مناسب تر هستند.

طراحی کمد دیواری در شکاف ها

دیوارهای فرو رفته در اتاق ها، مکان مناسبی برای طراحی کمد دیواری هستند. این شکاف های بدون استفاده را به فضایی مفید و کاربردی تبدیل کنید. نگاهی دوباره به اطراف داشته باشید، بدون شک، فرورفتگی ها و یا نقاط غیر قابل استفاده زیادی را پیدا می کنید که برای کمد دیواری مناسب است. حتی زاویه ها و فضاهای باریک را نادیده نگیرید. به سادگی با قفسه بندی و یا کمدهای تک درب می توان از این فضا بهره برداری کرد.

بیشتر بخوانید
پوستر دیواری تصاویر انتزاعی چیست؟

طراحی کمدهای دیواری

طراحی کمد دیواری مخفی

کمد دیواری مخفی، یکی از کاربردی ترین سازه ها در دکوراسیون داخلی است. این کمدهای مخفی در نگاه اول دیده نمی شوند ولی نقش کلیدی خود را در سامان دادن به لوازم منزل به خوبی ایفا می کنند. باکس های چرخ‌دار و ریلی در فضای زیر پنجره ها می توانند بخشی از مبلمان باشند. فضای خالی زیر تخت خواب ها هم ایده خوبی برای یک کمد مخفی است.

طراحی کمد دیواری پشت درب اتاق کودکان

بدون شک اتاق کودکان نیاز به کمد دیواری دارد. علاوه بر لباس ها، اسباب بازی ها، کتاب ها و لوازم بسیاری در اتاق کودکان وجود دارند که باید به درستی و در جای مناسب نگهداری شوند. درب اتاق کودکان را از داخل به شکل قفسه طراحی کنید تا فضای کافی در اختیار داشته باشید. قفسه های پشت درب اتاق خواب می توانند اشیا زیادی را در خود جای دهند و از لحاظ ظاهری نیز دیده نخواهند شد. از یک طراح کمک بگیرید تا قفسه هایی مناسب با تحمل بار زیاد را در پشت درب اتاق کودکان داشته باشید.

طراحی کمد دیواری بالای تخت خواب

تخت خواب ها فضای زیادی را اشغال می کنند ولی فضای بالای آن ها کاملا خالی است. در یک طراحی متفاوت از فضای بالای تخت خواب برای کمد دیواری استفاده کنید. در اتاق هایی که کف پارکت دارند، این طراحی بسیار زیباتر دیده می شود و هماهنگی عناصر طراحی به خوبی حفظ خواهد شد. ایده های زیادی برای کمد دیواری وجود دارد که خود شما با توجه به فضای منزل می توانید پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان خرید

برای دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت مشاوره
close-link