زیرسازی کفپوش pvc

مراحل زیرسازی کفپوش

دقت داشته باشید که این کفپوش از پلی وینیل کلراید که یک پلاستیک مقاوم و محکم است تولید شده و از همین جهت امکان استفاده از آن برای بسیاری از محیط‌ها وجود دارد؛ چرا که این محصول از طول عمر بالایی برخوردار است و بسیاری از عوامل بر روی آن تاثیر منفی ندارند. برای مثال شما می‌توانید از این کفپوش در محیط‌هایی که رطوبت وجود دارد بدون نگرانی استفاده کنید. حال به زیرسازی کفپوش پی وی سی بپردازیم.

فهرست مطالب

  همان‌طور که می‌دانید، امروزه استفاده از کفپوش ها برای بسیاری از محیط‌ ها دیده می‌شود و افراد از انواع این محصول برای تزئین محیط مورد نظر خود استفاده می‌کنند. نکته مثبتی که در رابطه با این موضوع وجود دارد، حق انتخاب محصولات گوناگون است، به گونه‌ای که شما می‌توانید از انواع کفپوش برای محیط مورد نظر خود استفاده کنید. برای مثال می‌توان به یکی از محبوب‌ترین کفپوش ها یعنی کفپوش PVC اشاره کرد.
  باید متذکر شد که در حال حاضر کفپوش پی وی سی به یکی از محبوب ترین و پرمصرف ترین کفپوش های مورد انتخاب مردم تبدیل شده و از همین جهت تصمیم گرفتیم در رابطه با زیر سازی کفپوش PVC اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم تا با این موضوع به طور کامل آشنا شوید.

  دلایل زیر سازی کفپوش PVC

  از جمله سوال هایی که امکان دارد برای بسیاری از افراد پیش آید، این است که علت زیرسازی کفپوش PVC چیست و چرا باید این کار را انجام داد؟

  در راستای پاسخ به این سوال باید گفت زیر سازی از مهم‌ترین مراحل نصب کفپوش به حساب می‌آید، به طوری که اگر این مرحله به درستی صورت نگیرد، در ادامه روند کار نیز مشکلاتی پیش خواهد آمد و در آخر، نتیجه آنچه می‌خواهیم نخواهد شد؛ بنابراین شما باید به این مرحله توجه کافی داشته باشید تا همه چیز طبق اصول صورت گیرد و در نصب کفپوش مشکلی پیش نیاید.

  بیشتر بدانید : ضد عفونی کفپوش برای جلوگیری از کرونا

  نکته دیگری که باید در رابطه با نصب کفپوش پی وی سی بدانید، این است که نمی‌توانید این مدل کفپوش را بر روی سطوحی که پستی بلندی دارند، نصب کنید و در صورت تمایل به استفاده از چنین کفپوشی باید در ابتدا سطح مورد نظر را به طور کامل هموار کنید و سپس پس از انجام مراحل زیرسازی کفپوش PVC به نصب آن بپردازید. توجه داشته باشید انجام زیرسازی برای نصب هر مدل از کفپوش نیاز است و اگر می‌خواهید روند این کار به خوبی پیش رود، توصیه می‌شود به زیرسازی حتما توجه داشته باشید.

  زیرسازی و کف سازی صحیح کفپوش

  مراحل انجام زیرسازی یا کف سازی کفپوش PVC

  برای انجام زیرسازی کفپوش پی وی سی مراحلی وجود دارد که باید به ترتیب انجام شود. در ادامه این مراحل را برای شما ذکر خواهیم کرد تا در صورت تمایل به انجام چنین کاری، از این مراحل آگاه باشد.

  – سطح را یکنواخت کنید

  همان‌طور که اشاره شد، امکان نصب کفپوش پی وی سی بر روی سطوحی که ناهموار هستند، وجود ندارد و از همین جهت شما باید در ابتدا سطح مورد نظر را یکنواخت کنید. برای یکنواخت کردن سطح ناهموار، می‌توانید از ترکیب چسب بتن، پودر سنگ و ترکیب سیمان کمک بگیرید. دقت داشته باشید که ترکیب این دست از مواد با یکدیگر، بسیار مقاوم است و به شما این اجازه را می‌دهد که با استفاده از آن پستی و بلندی‌های سطح را به راحتی برطرف کنید.

  برای ترکیب این مواد شما باید از مقداری مناسب آب نیز استفاده کنید تا مواد ترکیب شده به قدری شل شوند. سپس مواد را بر روی سطح مورد نظر خود بریزید و با استفاده از کاردک شروع به صاف کردن مواد کنید. همچنین باید متذکر شد که امکان استفاده از چسب چوب به‌جای چسب بتن در این ترکیب وجود دارد؛ اما توصیه اول ما به شما استفاده از چسب بتن خواهد بود؛ زیرا این چسب کفپوش pvc قدرت و استحکام بیشتری را ایجاد می‌کند.

  اجازه دهید مواد زیرسازی به طور کامل خشک شوند

  پس از اینکه مواد را برای یکدست‌سازی بر روی محیط مورد نظر خود ریختید، اجازه دهید تا مواد بر روی سطح کاملا خشک شوند. دقت داشته باشید که چگونگی درست کردن ملات در مدت زمان خشک شدن آن‌ها تاثیر دارد؛ یعنی اگر شما نتوانید ماده را به خوبی آماده کنید، احتمالا در خشک شدن و مراحل بعد از آن با مشکل مواجه می‌شوید. از همین جهت توصیه می‌شود در صورت عدم مهارت برای درست کردن چنین ملاتی، از آن‌هایی که به صورت آماده در بازار موجود هستند، استفاده کنید. شما باید ملات آماده را نیز بر روی سطح مورد نظر بریزید و اجازه دهید به طور کامل خشک شود.

  از تمیزی سطح مطمئن شوید

  یکی دیگر از موضوعاتی که باید نسبت به آن توجه داشته باشید، تمیز بودن سطح است. شما باید پیش از آنکه کفپوش را بر روی سطح مورد نظر قرار دهید، از تمیزی محیط مورد نظر خود مطمئن باشید.

  دقت داشته باشید که اگر بر روی سطح آلودگی یا گرد و غبار وجود داشته باشد، امکان استفاده از کفپوش پی وی سی وجود نخواهد داشت؛ چرا که کفپوش از روی کف در چنین شرایطی جدا خواهد شد. از همین جهت توصیه می‌شود قبل از قرار دادن کفپوش PVC بر روی سطح، از تمیزی آن بخش مطمئن شوید و اگر مشکلی وجود داشت، آن را در ابتدا برطرف سازید و سپس بر روی آن کفپوش پی وی سی را قرار دهید.

  مراحل زیرسازی کفپوش پی وی سی

  کفپوش ها را بر روی سطح مورد نظر خود قرار دهید

  پس از آنکه مراحل زیرسازی کفپوش PVC را انجام دادید، نوبت به قرار دادن و چسباندن کفپوش می‌رسد. شما باید این مرحله را به درستی انجام دهید و کفپوش را دقیقا بر روی چسب‌ها بگذارید. سپس صبر کنید تا چسب خشک شود و به دنبال آن کفپوش نیز به خوبی بر روی سطح قرار گیرد. همچنین می‌توانید برای اطمینان از چسبندگی کفپوش، بر روی سطح اجسام سنگین قرار دهید.

  پیشنهاد می کنیم مطلب نکات کاربردی در اجرای کفپوش روی بتن را نیز بخوانید

  نکاتی که باید در رابطه با زیرسازی کفپوش PVC

  تا به اینجای متن در رابطه با مراحل و نحوه زیرسازی کفپوش PVC اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دادیم و گفتیم که چه گونه رفتار کنید تا کفپوش به درستی بر روی سطح قرار گیرد. حال در ادامه نکات تکمیلی را به صورت جمع‌بندی شده در اختیار شما قرار می‌دهیم تا از آن‌ها کمک بگیرید و زیرسازی را به درستی انجام دهید.

  • قبل از چسب کاری سطح، از تمیز بودن محیط مطمئن شوید و دقت داشته باشید که هیچ گرد و غباری بر روی کف دیده نشود.
  • پس از انجام زیرسازی و ریختن ملات بر روی سطح، منتظر شوید تا ملات کاملا خشک شود. توصیه می‌شود در صورت عدم زمان کافی برای صبر کردن در رابطه با این موضوع، از سشوار و پنکه‌های صنعتی استفاده کنید تا روند خشک شدن مواد زودتر سپری شود.
  • تا جایی که امکان دارد، برای تهیه ملات از چسب بتن استفاده کنید تا مشکلی پیش نیاید و کفپوش به درستی بر روی سطح قرار گیرد؛ اما اگر به این چسب دسترسی نداشتید، می‌توانید از چسب چوب نیز کمک بگیرید.
  • کفپوش پی وی سی را به‌اندازه تهیه کنید. از دیگر موضوعاتی که باید در رابطه با آن دقت داشته باشید، اندازه‌گیری سطح و محیط مورد نظر است. همان‌طور که می‌دانید کفپوش PVC در ابعاد و اندازه‌های گوناگون قابل تهیه بوده و اگر شما در رابطه با این موضوع انتخاب درست و مناسبی نداشته باشید، در زمان نصب آن با مشکل مواجه می‌شوید.

  پیشنهاد ما استفاده از کفپوش های مقاوم The best است که به دلیل مقاومت بالا و اندازه تایل های استاندارد به راحتی قابل استفاده در محیط های اداری و مسکونی است.

  • توجه داشته باشید که چسب‌های مورد استفاده برای نصب کفپوش های پی وی سی قابلیت اشتعال دارند، از همین جهت دقت داشته باشید که در زمان استفاده آن‌ها، از مواد اشتعال‌زا چون سیگار استفاده نکنید.
  • سعی کنید در محیطی به نصب کفپوش بپردازید که از تهویه مناسب برخوردار است؛ چرا که در زمان استفاده از چسب، گاز تثبیت‌شده‌ای در فضا پراکنده می‌شود که برای شما بسیار مضر خواهد بود. از همین جهت در زمان استفاده از آن نکات ایمنی را رعایت کنید تا به سلامتی شما آسیبی وارد نشود.
  • دمای محیط از دیگر عواملی به حساب می‌آید که در زمان زیرسازی کفپوش PVC و نصب آن باید مورد توجه قرار گیرد. از همین جهت به شما توصیه می‌شود در زمان انجام این کار دمای محیط را اندازه بگیرید. دقت داشته باشید که درجه مناسب برای پرداختن به این کار 20 تا 30 درجه خواهد بود.
  • اگر نم یا رطوبت وجود دارد، صبر کنید تا کاملا برطرف شود. باید متذکر شد که نصب کفپوش در چنین شرایطی، یعنی زمانی که نم و رطوبت وجود دارد، سبب اختلال در کار شما می‌شود.

  پس از آنکه کفپوش را بر روی سطح قرار دادید تا 48 ساعت صبر کنید تا کف محیط مورد نظر شما به طور کامل خشک شود. در غیر این صورت و با تردد بر روی کفپوش، امکان جا ماندن رد پای شما بر روی سطح وجود دارد.

  نصب شده کفپوش pvc بعد از زیرسازی آن

  نصب انواع گوناگون کفپوش PVC

  مسلما می‌دانید که کفپوش های پی وی سی در 2 نوع تایل و کفپوش رولی قابل تهیه هستند و برای هر کدام از آن‌ها شرایط مخصوصی در نظر گرفته شده است. برای مثال باید بدانید کفپوش های تایل در ابعاد و اندازه‌های گوناگون قابل تهیه هستند؛ یعنی شما می‌توانید برای محیط مورد نظر خود از کفپوشی با ابعاد و اندازه دلخواه استفاده کنید. به طوری که قبل از نصب آن مراحل زیرسازی کفپوش PVC را انجام دهید و سپس کفپوش را روی محیط مورد نظر قرار دهید.

  مدل دیگر از کفپوش پی وی سی نوع رولی یا شیت است. این مدل همان‌طور که از نامش پیداست، به صورت رولی قابل استفاده بوده و شما می‌توانید برای محیط‌هایی با عرض 6.3 تا 8.1 و هر طولی که مد نظر دارید، از این مدل استفاده کنید. برای نصب و استفاده از این مدل نیز باید مراحل زیرسازی کفپوش PVC صورت گیرد تا کفپوش به خوبی بر روی سطح قرار گیرد.

  دقت داشته باشید که استفاده از کفپوش پی وی سی مزیت‌های بسیاری را به همراه دارد که در این مطلب میتوانید آن را بخوانید.
  از جمله این مزایا می‌توان به نصب آسان، ضد لغزش، ضد آب، نظافت و تمیز کردن آسان آن اشاره کرد. البته باید متذکر شد که اگر نصب به درستی صورت نگیرد، امکان استفاده مناسب از این کفپوش وجود نخواهد شد و مشکلات دیگری به دنبال آن خواهد آمد. با توجه به این توضیحات، توصیه می‌شود به مراحل زیرسازی کفپوش PVC توجه داشته باشید تا مراحل نصب به درستی صورت گیرد. در آخر امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد و بتوانید از آن بهترین استفاده را ببرید.

  ویدیو و فیلم زیرسازی کفپوش

  همانطور که می دانید فرآیند زیرسازی برای نصب کفپوش پی وی سی ریزه کاری ها و سختی های خاص خودش را دارد و بهتر است که توسط یک فرد متخصص و کاربلد انجام شود. ما یک فیلم از زیرسازی کفپوش برای شما تهیه کردیم که میتوانید یک سری از ترفندها را در آن یاد بگیرید. پس بریم باهم این ویدیو را ببینیم.

  • پیام اسمی
  • مهر 23, 1402
  • 3350 بازدید

  4 دیدگاه برای “زیرسازی کفپوش pvc در ۴ مرحله”

  1. با سلام برای واحد آپارتمان صفر (خام) که کفش سیمانه و تازه میخوایم بین سرامیک یا کفپوش یکی رو انتخاب کنیم. آیا صلاح میدونید کفپوش pvc دو میل رو نصب کنیم ؟؟؟؟؟ بعدا به مشکل نمیخوریم بابت اینکه زیرش سیمانه؟؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  جستجو در سایت

  سبد خرید

  درحال بارگذاری ...
  مقایسه محصولات
  لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!