تمیز کردن کاغذ دیواری

تغییر دکوراسیون داخلی با کاغذ دیواری ایده ای است که در کوتاه ترین زمان و با کمترین هزینه قابل انجام است. انواع کاغذ دیواری با نقوش و رنگ های متفاوت، بیشترین تاثیر را در تغییر دکوراسیون داخلی دارند. کاغذ دیواری های با کیفیت و قابل شستشو مناسب ترین دیوارپوش در محیط های اداری و منازل مسکونی هستند. گرد و غبار بیشترین آسیب را به سطح کاغذ دیواری وارد کرده و شفافیت آن را از بین می برد. تمیز کردن کاغذ دیواری بسیار ساده است و موجب افزایش طول عمر آن می شود.

تمیز کردن کاغذ دیواری

انواع کاغذ دیواری در معرض غبار و آلودگی قرار دارند. بهتر است به صورت منظم و ماهانه سطح کاغذ دیواری را با استفاده از جاروبرقی تمیز کنید. به این ترتیب گرد و غبار در محل درزها لکه و کثیفی ایجاد نخواهد کرد. با دیدن لکه روی دیوار، به سرعت نسبت به تمیز کردن کاغذ دیواری اقدام کنید. لکه های باقی مانده روی کاغذ دیواری به سختی پاک می شوند. به هنگام نصب کاغذ دیواری از نصاب در مورد نحوه تمیز کردن کاغذ دیواری و پاک کردن چسب های باقی مانده راهنمایی بخواهید.

پاک کردن لکه روی کاغذ دیواری

لکه های جدید را با استفاده از یک دستمال سفید و خشک می توانید به راحتی پاک کنید. کیفیت و جنس کاغذ دیواری در این زمینه تاثیرگذار است. هنگام خرید کاغذ دیواری از فروشنده در مورد کیفیت و قابلیت شستشوی کاغذ دیواری راهنمایی بخواهید. چنانچه لکه روی دیوار به دستمال خشک پاک نشد می توانید سایر روش ها را نیز امتحان کنید.

ترفندهای تمیز کردن کاغذ دیواریپاک کردن لکه از روی کاغذ دیواری

تمیز کردن کاغذ دیواری قابل شستشو با آب و مواد شوینده امکان پذیر است. ابتدا در یک ظرف مناسب یک لیتر آب و یک قاشق مایع شوینده را مخلوط کرده و به خوبی هم بزنید. کف روی این محلول را با استفاده از یک اسفنج جدا کرده و برای تمیز کردن کاغذ دیواری و پاک کردن لکه های آن استفاده کنید. با حرکات آرام و دورانی کف را با اسفنج روی لکه کشیده و سپس محل را با دستمال خشک پاک کنید. هرگز برای شستشو و تمیز کردن کاغذ دیواری از آب به طور مستقیم استفاده نکنید. نفوذ آب از طریق درز ها موجب جدا شدن کاغذ دیواری شده و جلوه بدی ایجاد می کند.

بیشتر بخوانید
۳ نکته در مورد دیزاین با پارکت لمینت

برای پاک کردن لکه چسب روی کاغذ دیواری می توان از آب استفاده کرد. با استفاده از یک اسفنج مرطوب، چسب های کاغذ دیواری به سادگی تمیز می شوند. از اسفنج نرم و با فشار کم برای تمیز کردن کاغذ دیواری استفاده کنید تا سطح روی کاغذ آسیب نبیند. برای پاک کردن لکه ها هرگز از اسکاچ و لوازم زبر استفاده نکنید.

پاشیدن جوهر روی دیوار یک آسیب جدی به کاغذ دیواری است. در صورت بروز این مشکل به سرعت عمل کنید. ابتدا محل لکه را با دستمال خشک به آرامی تمیز کنید. سپس با استفاده از یک ظرف آب و یک اسفنج محل لکه جوهر را پاک کنید. اسفنج را در آب زده و بفشارید. با کمک این اسفنج مرطوب می توانید لکه جوهر را از روی کاغذ دیواری پاک کنید. لازم است تا بارها آب ظرف را تعویض و دوباره دیوار را تمیز کنید. برخی از فروشگاه های عرضه کاغذ دیواری، محلول هایی را برای تمیز کردن کاغذ دیواری ارائه می دهند که برای این منظور بسیار مناسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان خرید

برای دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت مشاوره
close-link