نصب پارکت لمینت

پارکت لمینت یکی از کفپوش های مدرن با نصب سریع است که توانسته توجه طراحان و دکوراتورهای داخلی را به خود جلب کند. نصب پارکت لمینت طی 4 مرحله زیرسازی، نصب فوم، نصب پارکت لمینت و قرنیز کاری انجام می شود. چنانچه سطح زیر کار دارای پستی و بلندی نباشد، نصب پارکت لمینت در زمان بسیار کوتاهی انجام می شود و نیازی به زیرسازی نیست. پارکت لمینت های با کیفیت هم دارای لایه فوم هستند و نیازی به نصب فوم در زیر کار نیست. نصب قرنیز پس از اجرای کار، الزامی است و موجب ثابت ماندن و حفظ نمای تایل ها می شود. نصب پارکت لمینت با کلیک کردن قطعات به یکدیگر انجام شده و به شیوه های مختلفی انجام می شود. روش نصب لوزی، آجری، موزاییکی و خشتی از زیباترین طرح هایی است که در نصب پارکت لمینت استفاده می شود.

روش نصب لوزی

این شیوه موجب بزرگتر دیده شدن فضا شده و در اماکنی که دارای قناسی نیستند استفاده می شود. در این طراحی پارکت لمینت های مربع شکل بیشتر کاربرد دارند و کمتر برش می خورند. در ردیف اول لمینت ها از قطر برش خورده و به شکل مثلث نصب می شود به این ترتیب بقیه کار بدون برش نصب می شود. بهتر است طرح اصلی در محل ورود به فضای دیگر دارای برش نباشد و با زاویه قبلی کار شود. در روش نصب لوزی یک نوار با عرض حداکثر 15 سانتیمتر، به صورت عرضی در محیط کار می شود که به “باند” معروف است. باند در زیبایی و کاهش پرت هم تاثیرگذار است.

روش نصب موزائیکی

طراحی دکوراسیون داخلی با طراحی کفپوش ارتباط مستقیمی دارد. در روش نصب موزاییکی، همه قطعات در امتداد طول و عرض اجرا شده و تایل ها به طور دقیق در کنار یکدیگر قرار داده می شوند. در هنگام اجرای کار می توان قسمت های برش خورده را در بخش هایی که کمتر دیده می شوند کار کرد. همیشه قسمت هایی از کف با مبلمان پوشیده می شود و ایرادات کار را می پوشاند.

بیشتر بخوانید
نصب لمینت‌ در سطوح عمودی اوج خلاقیت در طراحی

نصب پارکت لمینت آجری

روش نصب آجری

نصب پارکت لمینت در اماکن پر تردد اغلب به شیوه آجری انجام می شود. در روش نصب آجری درز تایل ها در امتداد یکدیگر نیستند و لبه های چهار گوشه هر تایل به خوبی به دیگر قطعات متصل می شود. این طراحی در ثبات و ماندگاری کفپوش تاثیرگذار است و در دکوراسیون داخلی اماکن اداری –تجاری بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

نصب پارکت لمینت به روش خشتی

پارکت لمینت تایل به شکل مستطیل تولید شده و برای نصب به روش خشتی مناسب تر است. این شیوه طراحی موجب دید کمتر برش ها و قناسی ها شده و یکی از متداول ترین شیوه های نصب پارکت لمینت در همه اماکن است. با توجه به فضا ، سختی کار و طرح مورد نظر، هزینه نصب پارکت مشخص می شود.
هر چهار طرح ذکر شده پس از نصب با اجرای قرنیز دور کار، تکمیل شده و ثابت می شوند. قرنیزها توسط میخ سنجاقی و بی سر به دیوار مجاور و کف وصل شده و از جدا شدن تایل ها جلوگیری می کنند. تضاد رنگی  طرح و رنگ قرنیز در زیبایی نهایی کار تاثیر گذار است که نباید نادیده گرفته شود.

  • افسانه رجب پور
  • اردیبهشت ۱۵, ۱۳۹۷
  • 93 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه