بهترین راهکارهای دیزاین خانه با پارکت لمینت

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

۳ نکته در مورد دیزاین با پارکت لمینت

در این تنوع بسیار از محصولات مختلفی که برای پوشش کف استفاده می شود بسیاری از افراد دچار سردرگمی می شوند.
نکته بسیار مهمی در رابطه با دیزاین خانه با پارکت لمینت وجود دارد و آن این است که آیا به فضای شما می آید یا نه؟
معمولا اکثر خانوار ها ترجیح می دهند که فضای خانه شان گرم و به رنگ چوب باشد. در حالی که تعدادی نیز سردی و سرامیک ، سنگ و … را هنوز هم ترجیح می دهند. این بستگی به سلیقه هر خانواده دارد که چه سبکی مد نظر آن ها است.

بررسی امکانات طبیعی موجود در منزل

نور طبیعی در دیزاین خانه با پارکت لمینتمنظور از امکانات طبیعی عواملی است که ما آن ها را خیلی نمی توانیم دست کاری کنیم.
تعداد زیادی ازین عوامل وجود دارند که در دیزاین خانه با پارکت لمینت تاثیر گذار است که ما در اینجا مهمترین عامل آن یعنی نور را مورد بررسی قرار می دهیم.
شاید با خودتان بگویید نور منزل ما بسیار عالی است. به تازگی چندین لوستر بزرگ خریداری کرده ایم و تمامی فضای خانه را روشن نگه می دارد ولی در تصمیم گیری رنگ انتخابی در پارکت لمینت نور طبیعی موثر است.
تعدادی از عوامل که مورد بررسی قرار خواهد گرفت :

۱-طبقه چندم هستید ؟

همانطور که می دانید در حال حاضر فضای شهر تهران و اکثر شهرستان های دیگر را ساختمان های بلند تشکیل می دهند. ساختمان شما هم ممکن است بلند باشد ولی بلندی آن زیاد مد نظر نیست.
مهم این است شما طبقه چندم هستید. در دیزاین خانه با پارکت لمینت توصیه می شود هرچه طبقه بالاتری هستید دست شما برای انتخاب رنگ بازتر است یعنی شما می توانید از طیف رنگی روشن تا تیره را مورد استفاده قرار دهید(رنگ تیره شیک تر است ولی خاک را بیشتر نشان خواهد داد).

۲-اطرافتان ساختمان بلند وجود دارد؟

حال ما سراغ نکته دوم در این رابطه می رویم فرض کنید شما طبقه بالا هم بوده اید ولی ساختمان شما تعداد طبقاتش ۶ طبقه است در حالی که در اطراف شما برجی با ۲۰ طبقه وجود دارد.
در اینجا دیگر تعداد طبقات شما آنچنان مهم نیست بلکه یک برج با تعداد واحد زیاد نور شما را ممکن است کاملا کور کرده باشد!!
در اینجا تصمیم با شما خواهد بود می توانید مثلا اتاق ها را که نور بیشتری دارد تیره تر و سالن را که نورش کم شده پارکت لمینت روشن تر استفاده کنید.

۳-کوچک یا بزرگ بودن سالن خانه

این مقیاس یک مقیاس کلی نیست ممکن است سالن منزل شما از نظر خودتان کوچک ولی از نظر مهمانان شما بزرگ باشد.
بنابراین نمی توان واقعا از کس دیگری در این مورد نظر خواست(همیشه نظر خودتان که در خانه زندگی می کنید مهمترین نظر خواهد بود).
در سالن های بزرگ می توان از رنگ های تیره تر استفاده کرد. این گونه دیزاین خانه با پارکت لمینت شما به معیاری از دید خودتان که سالن بزرگی دارید خواهد بود ولی اگر نظر شما این است که سالن شما خیلی بزرگ و متناسب نیست می توانید با استفاده از پارکت لمینت روشن تر فضایتان را دچار خطای دید کرده و بزرگ تر از آن چیزی که هست نشان دهید.

معمولا در دید اجسام روشن تر چون هم رنگ نور طبیعی هستند بزرگ تر از آن چه واقعا هستند نشان داده می شوند.

امیدوارم از این نکته فوق العاده که تنها شرکت گامان تزئین جاوید در اختیار شما گذاشته لذت برده باشید.

دنبال پارکت لمینت های ارزان نباشید!!

اگر معیار خرید پارکت لمینت برای شما تنها قیمت است از دوحالت خارج نیست یا فضای شما اجاره ایست و می خواهید سر یک سال حتما از آن جا بلند شوید یا اینکه خانه را به بنده خدایی می خواهید اجاره دهید که فقط به قولی یک پوششی خورده باشد و جنس آن برای شما مهم نیست.

بیشتر بخوانید
ضخامت پارکت لمینت چه تاثیری بر کارایی آن دارد؟

با این دو دسته خیلی نمیشود کلنجار رفت چون این تصمیم را گرفته اند که مثلا بعد ۱سال یا حتی ۱ماه!! این پارکت لمینت از بین برود هم چندان مهم نیست.
ولی اگر خانه اجاره ایتان را دوست دارید یا خانه برای خودتان است این اشتباه شاید بزرگترین اشتباهی باشد که در خرج کردن پولتان خواهید کرد. الان برای شما توضیح می دهم چرا.

همانطور که در مقاله های قبلی توضیح داده شد پارکت لمینت شامل ۴ لایه است. لایه اصلی آن که چوب است در مدل های ارزان MDF که تخت فیبر چوبی با دانسیته یا چگالی متوسط است بکار رفته در حالی که باید HDF یا دانسیته بالا داشته باشد.

تفاوت HDF و MDF در دیزاین خانه با پارکت لمینت

اگر تابه حال از قرنیز یا دیوار کوب استفاده کرده باشید متوجه شده اید که جنس آن ها در اغلب موارد MDF است. علت آن هم مشخص است چون روی دیوار نصب می شود و رفت و آمدی روی آن صورت نمی گیرد. درصورتی که اگر رفت و آمد روی آن بود چوب در مدت کوتاهی به دلیل مقاومت کمی که داشت شکسته شده و از بین می رفت.

حال تصور کنید که پارکت لمینت زیر پای شما از جنس MDF باشد آیا باز هم حاضرید در ازای تفاوت ناچیز در مقابل این خسارت زیاد پارکت لمینت MDF بخرید؟!
زرنگ باشید و از فروشنده اطلاعات بگیرید از درستی و غلطی ماجرا باخبر شوید و حتما پارکت لمینت مقاوم با جنس HDF بخرید.

کلیک های ضعیف در دیزاین خانه با پارکت لمینت خوب نیستمورد دیگر هم کلیک های فوق العاده ضعیف MDF است. هنگام نصب پارکت لمینت یکی از مهمترین بخش های اجرایی آن کلیک پارکت لمینت است .اگر جنس آن MDF باشد امکان شکستن آن در همان موقع نصب نیز زیاد است!

 

قبل ازینکه به ادامه مقاله بپردازیم پیشنهادم این است که کمی مذاقمان را با دیدن ویدیویی از نمونه کارهای لمینت شیرین کنیم . فیلم کوتاه زیر را ببینید

 

خب برگردیم و به قسمت سوم و نکته سوم مقاله در رابطه با دیزاین خانه با پارکت لمینت بپردازیم.

هم خوانی پارکت لمینت با لوازم منزل

این بخش یک بخش بسیار طولانی است و در مقالات بعدی بطور گسترده تری بررسی خواهد شد ولی در این مقاله حدالامکان به چند نکته مفید و کوچک آن بسنده خواهیم کرد.

۱-آیا لازم است هم رنگ مبلمانمان باشد؟

از نظر طراحی این امر توصیه نمی شود. هم خوانی داشتن مهم است ولی هم رنگ بودن امر دیگری ایست که باعث نادیده گرفتن شدن دیزاین مبلمان شما خواهد شد. در این مورد حتی از تضاد رنگی هم می توان استفاده کرد که در خانه های مدرن به کار گرفته می شود

۲-تناسب با کاغذ دیواری

در این مورد نیز هم خوانی اکیدا پیشنهاد میگردد.
اگر دوست دارید می توانید هم کاغذ دیواری و هم پارکت لمینت خود را روشن کار کنید هیچ موردی ندارد و حتی در فضاهای کوچک تاثیر چند برابری در بزرگ نمایی کردن فضا دارد.

امیدوارم از این مقاله استفاده لازم را برده باشید. در پایان شمارا دعوت می کنم که با رنگ های متنوع پارکت لمینت The Best آشنا بشوید که تمام خصوصیات مهمی که ذکر شد در رابطه با جنس مقاوم کلیک و چوب را در آن ها میبینید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][us_cta title=”پارکت لمینت The Best” controls=”bottom” btn_link=”url:https%3A%2F%2Fn.gamantj.com%2Flaminate-flooring%2F|||” btn_label=”میخواهم ببینم” btn_style=”6″]با بهترین کلیک و جنس HDF — هم ۸میل و هم ۱۲میل[/us_cta][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان خرید

برای دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت مشاوره
close-link