دلیل صدای پارکت لمینت

پارکت های چوبی و پارکت لمینت از زیباترین کفپوش ها برای فضای داخلی هستند که گاهی می توانند مشکلات جدی را برای افراد خانواده ایجاد کنند. صدای جیر جیر پارکت ها در سکوت نیمه شب، بسیار آزار دهنده و ضد آرامش است. بسیاری از افراد تنها به دلیل صدای جیر جیر پارکت ها از نصب آن خودداری می کنند. در این مطلب دلیل صدای پارکت لمینت و راه حل رفع صدای پارکت را بررسی می کنیم.

صدای پارکت شباهت زیادی به جیر جیر کردن دارد که علت اصلی آن را باید در طریقه نصب آن جستجو کرد. در واقع با راه رفتن روی پارکت، تایل ها به یکدیگر فشار آورده و صدا تولید می کنند. فاصله بین تایل ها و یا بادکردگی قطعات موجب تولید این صدای ناهنجار می شود. عدم نصب صحیح پارکت لمینت در تولید صدای پارکت ها هنگام راه رفتن بیشترین تاثیر را دارد. با چند راهکار ساده می توان دلیل صدای پارکت لمینت را شناسایی و به سادگی آن را برطرف کرد.

بررسی دلیل صدای پارکت لمینت

الف- ناهموار بودن سطح

نصب پارکت لمینت کار ساده ای است ولی در نظر داشته باشید که کف زیر کار باید کاملا صاف و مسطح باشد. نادیده گرفتن این موضوع می تواند موجب مشکلاتی شود. چنانچه در هنگام نصب پارکت محل مورد نظر دارای پستی و بلندی های کمی هم باشد باید آن را با مصالح مناسب به صورت کاملا یکدست در آورید. گاهی کندن کف و صافکاری مجدد برای رفع مشکل صدای پارکت لمینت الزامی است. بهتر است قبل از نصب، وضعیت کف را بررسی کنید تا دچار مشکل نشوید.

ب- رطوبت

پارکت لمینت های با کیفیت دارای لایه ضد رطوبت هستند ولی نباید به صورت دائم در معرض آب و رطوبت قرار بگیرند. رطوبت محیط موجب متورم شدن تایل ها شده و قطعات آسیب دیده در هنگام راه رفتن صدا تولید می کنند. یکی از دلایل صدای پارکت لمینت متورم شدن برخی از تایل ها در مجاورت آب است. انبساط و انقباض تاثیر نامطلوبی بر روی کفپوش ها دارد. راه حل تنها تعویض تایل های آسیب دیده و جایگزین کردن با تایل های سالم است.

ج-نصب پارکت لمینت

بهتر است پس از خرید و انتقال تایل ها به محل مورد نظر، یک استراحت به کفپوش بدهید. این کار برای هم دما شدن قطعات با دمای محیط نصب است. از طرفی توصیه می شود بلافاصله پس از نصب نیز، اثاثیه و لوازم سنگین را روی کف قرار ندهید و اجازه دهید تا چند ساعتی تایل ها به همن صورت باقی بمانند. به این ترتیب تایل های نصب شده پس از نصب تولید صدای جیرجیر نمی کنند. نصب ضعیف و عدم رعایت موارد جزئی عمده ترین دلیل صدای پارکت لمینت است. نصب پارکت لمینت رابه حرفه ای ها بسپارید.

د-کیفیت پارکت لمینت

یک دلیل صدای پارکت لمینت که اهمیت زیادی هم دارد، کیفیت و جنس تایل ها است. خریداری پارکت های بی کیفیت و غیر استاندارد اصلا توصیه نمی شود. این کفپوش ها با گذشت زمان کمی، دچار آسیب شده و تولید صدای ناخوشایدی می کنند. گامان تزئین جاوید عرضه کننده انواع پارکت لمینت استاندارد 8 میل و 12 میل، بهترین نوع کفپوش را در بازار ارائه می دهد. برای دیدن طرح ها و رنگ های تنوع پارکت لمینت از محصولات جدید دیدن کنید.

  • افسانه رجب پور
  • خرداد 2, 1397
  • 220 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان خرید

برای دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت مشاوره
close-link