نگهداری از لمینت در زمستان

نگهداری از لمینت در زمستان دشوارتر از فصول گرم است. باد و بارش های زمستانی می توانند راه پله ها و حتی داخل منزل را کثیف کنند. به طور معمول در مناطق پر بارندگی همیشه امکان کثیف شده کفپوش ها در فصل زمستان بیشتر است. البته تمیز کردن لمینت بسیار ساده است و با کمترین دشواری می توان روی سطح لمینت را تمیز کرد. برای اینکه کفپوش زیبا و با دوامی داشته باشید، این نکات را در فصل زمستان رعایت کنید:

پادری ها را فراموش نکنید

برای نگهداری از لمینت در زمستان و جلوگیری از نفوذ شن و غبار به داخل منزل، بهتر است در ورودی ساختمان و همچینین کنار درب ورودی از داخل، یک پادری بزرگ داشته باشید. بارش های زمستانی موجب چسبیدن شن و سنگریزه به ته کفش شده و این ذرات به داخل ساختمان هم وارد می شوند. به یاد داشته باشید که نباید با کفش از بیرون به داخل خانه بیایید. زیره کفش ها پر از سنگریزه و آلودکی است که می تواند سطح لمینت را خش دار کند. همین پادری های ساده می توانند انواع کفپوش ها را از گزند آلودگی ها حفظ کنند. یک فرش یا قالیچه کوچک در ورودی هم زیبایی دکوراسیون داخلی را حفظ می کند و هم ترفندی برای جلوگیری از ورود آلودگی ها می باشد.

نگهداری از لمینت در زمستان با جارو

مراقبت و نگهداری از لمینت در زمستان

هر چقدر هم که رعایت کنید باز هم کثیفی و گرد و غبار روی سطح لمینت دیده می شود. با استفاده از برس نرم جارو برقی روزی یکبار روی بمینت را جاروکشی کنید تا ذرات و پرز و مو از روی کفپوش تمیز شوند. گرد و غبار موجب آسیب جدی به رویه لمینت می شوند به خصوص اگر نظافت لمینت را جدی نگیرید. نگهداری از لمینت در زمستان را جدی بگیرید تا طول عمر کفپوش بیشتر شود.

بیشتر بخوانید
تفاوت پارکت و لمینت

مراقب نفوذ آب باران به داخل منزل باشید. پارکت لمینت های مدرن دارای لایه محافظ و ضد آب هستند ولی بهتر است به محض خیس شدن سطح لمینت با دستمال حوله ای به خوبی پاک شود. اگر گلدان ها را به داخل منزل اورده اید حتما از زیر گلدانی برای جلوگیری از ریزش آب گلدان روی کفپوش استفاده کنید.

سردی هوای زمستان موجب شده تا افراد ساعات بیشتری را در خانه باشند برای نگهداری از لمینت در زمستان بهتر است بدون کفش و با دمپایی های رو فرشی در منزل راه بروید. تردد زیاد با کفش روی لمینت توصیه نمی شود. با کفش های راحتی هم پاها استراحت بیشتری دارد و هم رویه لمینت آسیب نمی بیند.

نگهداری از لمینت در زمستان و سیستم گرمایشی

اگر از سیستم گرمایش از کف استفاده می کنید مراقب تنظیم دما باشید. به هنگام نصب پارکت لمینت فوم زیر کار و عایق بندی لوله ها انجام شده است و مشکلی ایجاد نخواهد شد. هنگام روشن کردن موتورخانه و سیستم گرمایش از کف درجه دما را روی کم تنظیم کنید. بالا بردن ناگهانی سیستم گرمایشی موجب آسیب به تایل ها می شود. روزانه 5 درجه دما را تا رسیدن به درجه مطلوب افزایش دهید. برای کاهش درجه دمای سیستم گرمایش از کف نیز، روزانه 5 درجه دمای کمتر توصیه شده. خاموش کردن ناگهانی سیستم گرمایشی نیز مطلوب نیست.

  • افسانه رجب پور
  • آذر 17, 1397
  • 110 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان خرید

برای دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت مشاوره
close-link