پارکت های چوبی استاندارد

انتخاب پارکت چوبی از آلبوم موجود در فروشگاه یک راه معمول برای خرید کفپوش مناسب پذیرایی و منزل است. پارکت های چوبی در رنگ و طرح های متنوعی تولید می شوند و در هر سبک دکوراسیون داخلی قابل اجرا می باشند. محدودیتی در نصب پارکت منازل کوچک تر و یا بزرگ تر وجود ندارد ولی با کمی دقت می توانید پارکت چوبی مناسب تری انتخاب کنید که فضای داخلی را لوکس تر نشان دهد. در این مطلب سه مورد از اصلی ترین ویژگی های یک پارکت چوبی مناسب بررسی می شود.

انتخاب رنگ پارکت های چوبی

شاید مهم ترین ویزگی برای انتخاب کفپوش ها و سایر المان های طراحی در دکوراسیون داخلی توجه به رنگ محصول باشد. رنگ پارکت های چوبی کمک می کند تا فضا متفاوت از اندازه واقعی دیده شود. همین امر ایده بسیاری از طراحان داخلی در اجرای عناصر دکوراتیو شده است. با رنگ ها می توان فضا را روشن تر و دلبازتر نشان داد و سبک طراحی را نیز حفظ کرد. اگر روی پارکت چوبی فرش و یا موکت پهن می کنید، بیشتر روی رنگ و طرح آن دقت کنید. لازم است تا همه عناصر در دکوراسیون منزل دارای هارمونی رنگی مناسبی باشند در غیر این صورت فضا خسته کننده و یا گیج کننده به نظر می رسد.

پارکت چوبینوع قفل پارکت چوبی CLICK

تایل های پارکت با کلیک به هم قفل می شوند. کلیک خوب هم در سرعت نصب پارکت لمینت تاثیر دارد و هم دوام آن را بیشتر می کند. برندهای مختلفی در ساخت و تولید پارکت فعالیت دارند و هر کدام از تکتولوژی ساخت متفاوتی استفاده می کنند. موقع خرید و انتخاب پارکت چوبی بهتر است یک تایل را بررسی کنید. زبانه های دو تایل باید به سادگی در یکدیگر قفل شده و فضای خالی بین دو تایل ایجاد نشود. استاندارد نبودن زبانه ها موجب می شود که پس از نصب پارکت چوبی و در مرور زمان با تردد روی آن، صدا و جیر جیر شنیده شود. پارکت لمینت های جدید تنها توسط همین کلیک ها قفل می شوند و از چسب برای نصب به کف استفاده نمی شود. بنابر این بار اصلی روی زبانه های کلیک است که باید به درستی قفل شوند.

بیشتر بخوانید
ضخامت پارکت لمینت چه تاثیری بر کارایی آن دارد؟

جنس پارکت های چوبی

استفاده از چوب طبیعی در تولید پارکت این روزها به دو دلیل محدود شده است. اول اینکه قیمت چوب جنگلی خیلی بیشتر از سایر متریال است. علت دوم هم مربوط به محدود بودن منابع طبیعی و درختان جنگلی است. پارکت لمینت های مدرن که از فرآورده های چوب و مواد مقاوم تهیه می شوند جایگزین انواع پارکت های چوبی با چوب درختان جنگلی هستند که استحکام و ماندگاری بالایی هم دارند. این فراورده ها نیز با توان متفاوت برای اماکن پر تردد و کم تردد تولید می شوند.

کیفیت ساخت پارکت های چوبی و جنس آن از فاکتورهای مهم در استحکام و مقاومت آن است. درجه خلوص چوب در مواد اولیه و فشردگی حجمی پارکت، ارتباط مستقیم با کیفیت ان دارد. نصب لایه صاف و براق روی پارکت های هایگلاس در زیبایی و افزایش بهره وری آن تاثیر زیادی دارد که معمولا روی پارکت هایی با جنس مرغوب اجرا می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان خرید

برای دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت مشاوره
close-link