نصب پارکت روی سرامیک

نصب پارکت لمینت روی هر سطحی امکان پذیر است. تایل ها به صورت کلیکی به هم قفل می شوند. همین ویژگی عملیات نصب روی سطوح مختلف را ساده تر کرده است. در سطوح ناهموار نیز می توان با انجام زیرسازی، کف را برای چسباندن کفپوش آماده است. سنگ و سرامیک از مناسب ترین کفپوش ها برای اجرای پارکت لمینت هستند. هنگامی که قصد نصب پارکت روی سرامیک را دارید باید از قبل کف را برای پارکت های جدید آماده کنید.

آیا کندن سرامیک ها برای نصب پارکت ضروری است؟

کندن سرامیک های قدیمی اصلا کار ساده ای نیست. این کار هزینه بر، دشوار و گاهی بسیار وقت گیر است. به طور معمول نیازی به کندن سرامیک های قدیمی نیست. سطوح سرامیکی هموار و مسطح هستند و برای چسباندن تایل های جدید مشکلی وجود ندارد.  در ۲ مورد توصیه شده که سرامیک ها کنده شوند:

الف- محدودیت ارتفاع در ساختمان

اگر اندازه کف تا سقف کمتر از استاندارد باشد نباید کفپوش را روی کفپوش های قدیمی نصب کرد. اینکار موجب کاهش ارتفاع بیشتری می شود. با کندن سرامیک و زیرسازی امکان نصب پارکت وجود دارد.

ب- نصب نامناسب سرامیک کف

در ساختمان هایی که سرامیک های کف به صورت غیر هم سطح نصب شده اند، نمی توان کار را به شیوه معمول انجام داد.  در این مورد لازم است تا ابتدا سطح کف کاملا مسطح شود. عمیلات بازسازی و زیرسازی کف در این مورد ضروری است.

طریه نصب پارکت روی سرامیکعملیات نصب پارکت روی سرامیک چگونه است؟

نشستن روی سطوح سنگی و سرامیکی به دلیل انتقال سرما، اصلا مناسب نیست. بسیاری از افراد در بازسازی منزل سرامیک های قدیمی را با پارکت لمینت های جدید تعویض می کنند. خبر خوب اینکه در اغلب موارد نیازی به کندن سرامیک ها نیست. اگر کف ساختمان مشکلی نداشته باشد، سرامیک بهترین موقعیت را برای نصب پارکت فراهم می کند.

 انجام زیرسازی و هموار کردن قبل از چسباندن تایل ها انجام می شود. تایل های پارکت روی سطوح صاف و هموار بهتر به یکدیگر قفل می شوند. در سطوح ناهموار اتصال تایل ها امکان پذیر هست اما خیلی زود صدای جیر جیر پارکت ها آزار دهنده می شود. نصاب قبل از نصب همیشه با انجام زیرسازی، سطح را آماده سازی می کند.

زیرسازی قبل از نصب پارکت روی سرامیک

راه رفتن روی پارکت بسیار دلچسب تر از سرامیک های سرد است. پارکت تا حدود زیادی ضربه گیر است و کودکان را از آسیب ناشی از افتادن، حفظ می کند. برای اینکه گرمای کف تامین شود و سطح ساختمان مسطح و هموار باشد از فوم سایلنت برای زیرسازی استفاده می شود. . فوم سایلنت عایق صدا و رطوبت است. این فوم ضخامت کمی دارد اما مانع انتقال صدا به طبقه زیرین می شود. انواع  لمینت فوم دار نیز تولید شده که نیازی به زیرسازی با فوم سایلنت ندارد. عملیات نصب به صورت طولی و از یک گوشه انجام می شود. برای اتصال تایل ها کافیست کلیک ها را به هم اتصال داده و با چکش پلاستیکی آن را محکم کنید.

نکته : قبل از چسباندن کفپوش جدید  لازم است تا همه سرامیک های شکسته با سیمان ترمیم شود. هیچ فضای خالی بین سرامیک ها نباید وجود داشته باشد.

  • افسانه رجب پور
  • دی 23, 1398
  • 579 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *