جلوگیری از رشد علف در چمن مصنوعی

چمن مصنوعی یک جایگزین خارق العاده برای چمن طبیعی است. یکی از اصلی ترین دلایل نصب چمن مصنوعی در محوطه، سهولت نگهداری از آن است. این محصول رشد نمی کند و نیاز به چمن زنی و رسیدگی های متداول را ندارد. شرایط آب و هوایی موجب از بین رفتن الیاف مصنوعی چمن نمی شود. طول عمر این چمن ها بسیار بیشتر از گیاه طبیعی است. با همه این مزایا یک مشکل جدی چمن مصنوعی را تهدید می کند. رشد علفهای هرز بدترین اتفاقی است که برای محوطه های چمن مصنوعی پیش می آید. برای جلوگیری از رشد علف در چمن مصنوعی راه های ساده ای وجود دارد. با رعایت برخی نکات می توان برای همیشه از شر علف های هرز در حیاط راحت شد.

آیا علف های هرز می توانند در چمن مصنوعی رشد کنند؟

به طور معمول علف های هرز در اطراف لبه های خارجی چمن مصنوعی، بیشتر دیده می شوند. البته همیشه امکان رشد علف های هرز روی سطح جوان نیز وجود دارد. دانه های ریز از طریق حیوانات، وزش باد و حتی درختان اطراف محوطه چمن کاری شده به روی چمن منتقل می شوند. وقتی یکی دو گیاه روی چمن رشد می کند به راحتی می توانید آن را از سطح چمن خارج کنید. اما وقتی هجوم علف های هرز روی چمن مصنوعی دیده می شود، اشکال از زیرسازی و نحوه آماده سازی زمین قبل از نصب چمن مصنوعی است. نگران نباشید همیشه راهی برای از بین بردن گیاهان مزاحم وجود دارد.

جلوگیری از رشد علف هرز در چمن مصنوعی

جلوگیری از رشد علف در چمن مصنوعی

متوقف کردن رشد علف های هرز ساده ترین راه برای کنترل آن است. علف ها ظاهر چمن را زشت نشان می دهند. از نظر اصولی باید قبل از نصب یک غشا مقاوم برای جلوگیری از رشد علف در زیرسازی چمن اجرا شود. در صورتی که این کار انجام نشده باشد شاهد رشد علف های هرز خواهید بود.

بیشتر بخوانید
آموزش نصب چمن مصنوعی

برای جلوگیری از رشد علف در چمن مصنوعی ۳ مرحله را انجام دهید:

  • برس کشیدن سطح چمن

برای از بین بردن بذرهای موجود در روی چمن ، نظافت و تمیزکاری سطح ضروری است. به خصوص در ماه های تابستان امکان رشد علف های هرز بیشتر است. به طور مرتب با استفاده از یک برس بزرگ دسته دار روی سطح چمن مصنوعی را تمیز کنید. استفاده از برس های سیمی و فلزی را فراموش کنید با کمک برس های دندانه دار پلاستیکی اول برگ ها و هر چیزی که روی چمن ریخته را تمیز کنید سپس با آب و برس روی چمن مصنوعی را بشویید. به این ترتیب همه گرد و خاک و بذرهای احتمالی گیاهان نیز شسته خواهد شد.

  • تمیز کردن زمین های اطراف

برای جلوگیری از رشد علف در چمن مصنوعی باید اطراف چمن را از علف های هرز پاک کنید. زیر درختان، لا به لای گلها و هر جایی که ذره ای خاک باشد، امکان رشد علف هرز هم هست. با دست یا ابزارهای ماشینی علف های اطراف محوطه چمن مصنوعی را حذف کنید.

بیشتر بدانید : نحوه رسیدگی و نگهداری از چمن مصنوعی

  • جلوگیری از رشد علف در چمن مصنوعی با علف کش

در آخر برای از بین بردن علفهای هرز می توانید از علف کش های موجود در بازار استفاده کنید! نگران نباشید سالی یک یا دوبار برای خلاص شدن از گیاهان خودرو کافیست. لزومی ندارد به طور مرتب از علف کش استفاده کنید.

stop weeds growing on artificial grass

2 دیدگاه برای “چگونه از رشد علف در چمن مصنوعی جلوگیری کنیم؟”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.