آشنایی با ابعاد کفپوش های موجود در بازار

انتخاب هر کفپوشی برای تکمیل دکوراسیون یک ساختمان، می تواند چالش های خاص خودش را داشته باشد. متناسب بودن جنس کفپوش با شرایط آن مکان یک طرف و انتخاب بهترین ابعاد کفپوش هم از یک طرف دیگر، بسیار مهم هستند. در این مقاله قصد داریم شما را با ابعاد انواع کفپوش های مختلف مانند کفپوش های پی وی سی، پارکت لمینت، گرانولی و رولی آشنا کنیم. پس اگر قصد خرید کفپوش را دارید، با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

اهمیت توجه به ابعاد کفپوش قبل از خرید

برای تکمیل کردن دکوراسیون یک مکان، همانطور که به دیوارپوش های مختلف نیاز دارید، احتمالا به دنبال خرید کفپوش نیز هستید. هر مکانی با ابعاد و متراژ خاصی که دارد، می تواند با کفپوش خاصی نیز پوشیده شود. اینجاست که ابعاد کفپوش اهمیت بسیار زیادی پیدا می کند. کفپوش ها باید کل یک فضا را بپوشانند. پس اگر بتوانید بهترین کفپوش را بر اساس متراژ مکان مورد نظر خود انتخاب کنید، می توانید از پرتی کفپوش ها نیز کاهش دهید. پس بهتر است که قبل از خرید کفپوش به ابعاد این کفپوش ها توجه داشته باشید.

اهمیت توجه به ابعاد کفپوش قبل از خرید

اهمیت توجه به ابعاد کفپوش قبل از خرید

آشنایی با ابعاد انواع کفپوش موجود در بازار

قبل از اینکه بخواهیم در مورد ابعاد کفپوش های مختلف موجود در بازار صحبت کنیم، اجازه دهید تا یک موضوع را به شما یادآوری کنیم. به طور کلی، ابعاد انواع کفپوش ها می تواند با هم متفاوت باشد. شرکت تولید کننده، وارداتی یا ایرانی بودن کفپوش ها و عوامل دیگر می توانند باعث ایجاد تفاوت در ابعاد کفپوش ها شوند. بنابراین، ممکن است بتوانید کفپوش هایی را با ابعاد متفاوت از ابعادی که ذکر می کنیم، در بازار پیدا کنید.

ابعاد پارکت لمینت

پارکت لمینت ها یکی از انواع کفپوش های ساختمانی هستند که می توانند کاربردهای بسیار زیادی در امر طراحی داخلی داشته باشند. به دلیل محبوبیت این پارکت ها، در حال حاضر با تنوع سایز زیادی تولید می شوند. اکثر پارکت لمینت های موجود در بازار با سایز 20 سانتی متر و طول 120 سانتی متر به فروش می روند. اما برخی دیگر از انواع پارکت لمینت ها در سایز 10 سانتی متر و 90 سانتی متر نیز در بازار وجود دارند.

اهمیت توجه به اندازه کفپوش قبل از خرید

اهمیت توجه به اندازه کفپوش قبل از خرید

ابعاد کفپوش یا پارکت چوبی

ابعاد کفپوش چوبی بر اساس نوع آن می تواند بسیار متنوع باشد. کفپوش های چوبی موجود در بازار به 3 صورت کلاسیک، سالید و مهندسی شده به فروش می روند که هر کدام ابعاد متفاوتی دارند.

 • پارکت های چوبی مهندسی شده می توانند در ابعاد 20 در 120، 20 در 150 و یا 30 در 60 سانتی متر به فروش بروند.
 • پارکت های چوبی کلاسیک ابعاد کوچک تری دارند و می توانند برای محیط های کوچک تر گزینه بسیار خوبی باشند. 3 در 10 سانتی متر، 25 در 25 سانتی متر و 30 در 30 سانتی متر از جمله ابعاد پارکت های چوبی کلاسیک هستند.
 • پارکت های سالید بیشتر با ابعاد 15 در 90 یا 10 در 90 سانتی متر به فروش می روند.

ابعاد کفپوش رولی

همانطور که از نام این کفپوش ها مشخص است، به صورت رولی در یک مکان قابل نصب و اجرا می باشند. بنابراین، زمانی که بحث ابعاد کفپوش رولی می شود، باید به عرض این کفپوش ها توجه داشته باشید. به طور کلی، کفپوش های رولی  بر اساس نوعی که دارند، دارای عرض های متفاوتی هستند.

 • ابعاد کفپوش های ورزشی معمولا از یک تا 1.5 متر متغیر است.
 • کفپوش های رولی که از جنس پی وی سی هستند، معمولا با عرض 1 متر به فروش می روند.
 • کفپوش های رولی پشت فوم دار دارای عرض 1.5 متر تا 2 متر هستند.
 • کفپوش های رولی بیمارستانی با عرض 1.5 تا 2 متر به فروش می روند.
 • کفپوش های رولی ساختمانی و مسکونی نیز معمولا دارای عرض 1.5 تا 2 متر هستند.

ابعاد کفپوش تایل

کفپوش تایل گروهی از انواع کفپوش ها را تشکیل می دهد که هر کدام با ابعاد خاصی تولید می شوند. بنابراین، می توان گفت که ابعاد کفپوش تایل بسیار متنوع است. در ادامه به برخی از ابعاد این کفپوش ها اشاره می کنیم.

 • کفپوش تایل وینیل معمولا در ابعاد 15 در 90 یا 20 در 120 سانتی متر به فروش می روند.
 • کفپوش های اف وی نیز در ابعاد 15 در 90 یا 20 در 120 سانتی متر به فروش می روند.
 • ابعاد تایل ترموود متفاوت بوده و معمولا در سایز 27.5 در 27.5، 30 در 30 سانتی متر یا 40 در 40 سانتی متر به فروش می رود.

·      ابعاد تایل وینیل گرانیت

این مدل از کفپوش ها در گروه کفپوش های تایل قرار می گیرند که دارای ابعادی مشابه با وینیل گرانیت دارند. ابعاد 25 در 25 و 50 در 50 سانتی متر، جزء ابعاد معروف برای تولید کفپوش وینیل گرانیت هستند.

·      ابعاد تایل صنعتی

تایل های صنعتی که برای محیط های صنعتی نیز استفاده می شوند، عمدتا با ابعاد 50 در 50 سانتی متر به فروش می روند. ابعاد کفپوش تایل بیمارستانی نیز معمولا 60 در 60 سانتی متر می باشد.

·      ابعاد تایل فضای باز

ابعاد تایل فضای باز بر اساس نوع تایل و مدل آن متفاوت است. اما معمولا این تایل ها (مثل تایل کورت، تایل تنیس و …) با ابعاد 30 در 30 سانتی متر به فروش می روند.

ابعاد کفپوش گرانولی

یکی از ساده ترین ابعاد کفپوش، برای کفپوش های گرانولی است. این کفپوش ها معمولا در ابعاد 1 در 1 متر یا 5 در 5 متر به فروش می روند.

ابعاد کفپوش تاتامی

کفپوش تاتامی نیز جزء کفپوش های تایل طبقه بندی می شود. ابعاد کفپوش تاتامی 1 در 1 است و می تواند به صورت مربعی شکل در مکان های مختلف مورد استفاده قرار گیرد.

Originally posted 2023-02-27 23:24:25.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

سبد خرید

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!